Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 18:45



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
 Jeszcze jedno pytanie dotyczące gier 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 18, 2016 17:53
Posty: 28
Post Jeszcze jedno pytanie dotyczące gier
Chodzi o grę Assassins Creed. Żeby odblokowywać mapę trzeba się wspinać na rózne wysokie budynki w tym czasami wieże kościoła. Czy kiedy musimy stanąć tam na krzyżu to popełniamy grzech ?


Wt gru 06, 2016 9:44
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Jeszcze jedno pytanie dotyczące gier
A może najlepiej, jeśli sam zdecydujesz, co jest właściwe w tej kwestii? Nie można popełnić grzechu ciężkiego, gdy zamierza się podejmować słuszne wybory.

Aby popełnić grzech ciężki, trzeba mieć świadomość, że popełnia się grzech ciężki. Bez wątpliwości.

Czytałeś to? viewtopic.php?f=50&t=27097

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt gru 06, 2016 14:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Jeszcze jedno pytanie dotyczące gier
Myślę, że konieczna jest umiejętność podejmowania samemu decyzji - szczególnie w takich drobnych sprawach. Trzeba kształtować swoje sumienie i wizerunek Boga jaki nosimy w sobie. Szczególnie jeśli jest podejrzenie skrupulantyzmu. W przeciwnym przypadku następnym razem zamiast rozstrzygnąć sprawę zgodnie z sumieniem, pojawią się kolejne pytania na forum, które przecież nie jest uprawnione do rozstrzygania takich decyzji.

_________________
Piotr Milewski


Wt gru 06, 2016 19:20
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lis 18, 2016 17:53
Posty: 28
Post Re: Jeszcze jedno pytanie dotyczące gier
Dziękuję za odpowiedzi. Wiem że moje pytania są banalne i powinienem myśleć samemu ale właśnie chodzi o skrupulatyzm który mnie męczy. Nawet kiedy dojdę do wniosku że coś nie jest grzechem to zawsze pojawiają się pytania: Co jeśli się mylę ? Co jeśli to jednak jest grzech ? Staram się jakoś z tym radzić czasem jest lepiej czasem gorzej. Dziękuję jeszcze raz wszystkim za odpowiedzi nie raz bardzo mi pomogliście :)


Wt gru 06, 2016 19:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: Jeszcze jedno pytanie dotyczące gier
nawrocony98 napisał(a):
Chodzi o grę Assassins Creed. Żeby odblokowywać mapę trzeba się wspinać na rózne wysokie budynki w tym czasami wieże kościoła. Czy kiedy musimy stanąć tam na krzyżu to popełniamy grzech ?

A moze pomoz mamie posprzatac albo poczytaj wartosciwa ksiazke zamiast grac godzinami a potem tworzyc kolejny post o grach

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Wt gru 06, 2016 21:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Jeszcze jedno pytanie dotyczące gier
nawrocony98 napisał(a):
Dziękuję za odpowiedzi. Wiem że moje pytania są banalne i powinienem myśleć samemu ale właśnie chodzi o skrupulatyzm który mnie męczy. Nawet kiedy dojdę do wniosku że coś nie jest grzechem to zawsze pojawiają się pytania: Co jeśli się mylę ? Co jeśli to jednak jest grzech ? Staram się jakoś z tym radzić czasem jest lepiej czasem gorzej. Dziękuję jeszcze raz wszystkim za odpowiedzi nie raz bardzo mi pomogliście :)


To brzmi właśnie jak skrupulantyzm.

nawrocony98 napisał(a):
pojawiają się pytania: Co jeśli się mylę ? Co jeśli to jednak jest grzech ?


W zasadzie nie da się zgrzeszyć ciężko nieświadomie, robiąc coś, co stwierdziłeś, że nie jest grzechem. Chcesz żyć dobrze - masz sumienie, o które dbasz, i naukę Kościoła. Jeśli nie zaprzeczasz swojemu sumieniu ani nauce Kościoła, to wątpliwość wynika ze skrupulantyzmu.

_________________
Piotr Milewski


Śr gru 07, 2016 20:49
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL