Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 9:32



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
 Co w takiej sytuacji ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 18, 2016 17:53
Posty: 28
Post Co w takiej sytuacji ?
Pewien czas temu w ogromnej złości złorzeczyłem znajomemu a nawet jego nienarodzonemu dziecku. Kiedy sobie o tym przypomniałem poszedłem do spowiedzi ale czy potrzebuję też wybaczenia tego znajomego ? Żałuję bardzo tego co zrobiłem ale czy jest sens aby go o tym informować ? Gdzieś przeczytałem że poza wybaczeniem Pana Boga potrzebne jest także wybaczenie człowieka wobec którego się zawiniło tylko że nie zawiniłem mu bezpośrednio. Co muszę zrobić ? Czy muszę mu o tym powiedzieć i prosić o wybaczenie ? Dodam tylko że spowiednik nic na ten temat nie powiedział.


Wt gru 06, 2016 23:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: Co w takiej sytuacji ?
nawrocony98 napisał(a):
Pewien czas temu w ogromnej złości złorzeczyłem znajomemu a nawet jego nienarodzonemu dziecku. Kiedy sobie o tym przypomniałem poszedłem do spowiedzi ale czy potrzebuję też wybaczenia tego znajomego ? Żałuję bardzo tego co zrobiłem ale czy jest sens aby go o tym informować ? Gdzieś przeczytałem że poza wybaczeniem Pana Boga potrzebne jest także wybaczenie człowieka wobec którego się zawiniło tylko że nie zawiniłem mu bezpośrednio. Co muszę zrobić ? Czy muszę mu o tym powiedzieć i prosić o wybaczenie ? Dodam tylko że spowiednik nic na ten temat nie powiedział.

Jesli nie powiedziales mu niczego w oczy co go zranilo a on nie ma o niczym pojecia to nie ma powodu by go o tym informowac.
P.s pytaj ksiedza o takie rzeczy na spowiedzi a nie na forum. Jak rowniez naucz sie sam rozeznawac. Bo jak wyobrazasz sobie dalsze zycie dorosle nie umiejac podjac zadnej decyzji samodzielnie? To duza niedojrzalosc

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Śr gru 07, 2016 10:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL