Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 13:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Skrupuły i natręctwa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz gru 15, 2016 17:03
Posty: 10
Post Skrupuły i natręctwa
Witam chciałbym prosić o radę niedawno na wróciłem się i pojawiły się u nie bluźniercze myśli przedwczoraj przystąpiłem do Spowiedzi i Komunii sw od tego czasu myśli ustąpiły ale zaczoł się nowy problem mianowicie wydaje mi się że popełniam cały czas jakieś grzech po odejściu bardzo ucieszyłem się z dopuszczonych grzechów przystąpiłem do Komunii ale potem zaczęły się głupie myśli obraźliwe o ludziach w kościele nie chciałem ich potem w szkole o kolegach którzy mnie nie lubią rówierz myśli nieprzychylne starałem się walczyć z nimi i w całe tak nie myślałem .Ogłem po Spowiedzi jest mi gorzej niż przed cały czas się boje że popełniam grzech ,potem pomyślałem że nie pójdę do Komunii bo mam grzech ciężki ale nie wiem jak się wytłumaczyć z tego przed rodziną w nerwach pomyślałem że pochodzę z tym grzech do świąt i potem przestanę uczęszczać jednak wiem że to świętokradztwo które wcześniej popełniłem i nie chce tak robić . Na dodatek cały czas czuję smutek stwierdziłem że po spowiedzi czuję się gorzej niż przed bo cały czas się boje że popełniam grzech w dodatku cały czas słyszę myśli że jestem smutny bo przystąpiłem do Eucharystii codziennie się modlę i przysiągłem Bogu że będę odmawiał różaniec i czytał Biblię codziennie przez 9 miesięcy robię to już od miesiąca ale straciłem ochotę nie przestaje ale nie wiem co mam robić jestem tak smutny że nie mam siły sie modlibw dodatku nie wiem czy mogę przystąpić do Eucharystii i czy popełniłem grzech ciżki pomocy


Cz gru 15, 2016 17:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: Skrupuły i natręctwa
Opowiedz ksiedzu o meczacych Ci skurupułach a potem słuchaj go niezleznie od tego co bedzie Ci usmył podpowidał

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Cz gru 15, 2016 18:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 15, 2016 17:03
Posty: 10
Post Re: Skrupuły i natręctwa
Czy mogę przystąpić do Komunii jeśli nie chciałem tych myśli i bardzo żałuję


Cz gru 15, 2016 20:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Skrupuły i natręctwa
Grzech ciężki można popełnić tylko świadomie i celowo. Poczytaj: viewtopic.php?f=50&t=27097

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz gru 15, 2016 22:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL