Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Mocne problemy psychiczne, natręctwa, egzorcysta. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr gru 28, 2016 20:46
Posty: 7
Post Mocne problemy psychiczne, natręctwa, egzorcysta.
Witam, ostatnio mam ze sobą spore problemy zawsze miałem natrętne myśli i mam stwierdzoną przez lekarza nerwice natręctw ale to co dzieje się w moim umyśle jest niepokojące. Pewnego dnia jakieś dwa tygodnie temu zaczęły się u mnie silne zaburzenia psychiczne, szukałem nawet dzisiaj księdza egzorcysty.
Otóż codziennie czuje duży niepokój, mam awersje do ludzi to takie dziwne, np: rozmawiam ze swoim ojcem kocham go a jednocześnie nie wiem mam takie uczucie chęci robienia krzywdy lub zabijania ale nie chce tego robić to bardzo niepokojące chcesz innych ludzi zabijać ale nie chce ich zabijać nie chcesz być słabą istotą ludzką i się kochać, mam także awersje dla osób którzy są dla mnie dobrzy. Ogólnie chodzi o to, że człowiek musi żyć i się kochać żeby to wszystko miało ręce i nogi a ja dużo grałem w gry o zabijaniu i myślę, że od tego się zaczęło moje myśli można tłumaczyć tak: Nie podoba ci się życie ludzkie jest nudne chcesz wojny zabijać ale zarazem tego nie chce, człowiek jest słabą istotą śmiertelną chcesz być lepszy ja piszę tak urywkowo bo tak naprawdę ciężko się domyśleć o co tak naprawdę chodzi, boje się ,że jakaś istota przejmie nademną kontrole i mnie zmusi do zrobienia komuś krzywdy, zaczęło się to niedawno wracjąc z przejażdzki rowerowej i wychodząc na miasto dostałem uczucia takiego, że wszysto jest nudne nic ci nie pomoże, jakieś obrazy piekielne, stratciłem ludzkie uczucia, najgorzej było w święta jak miałem sporą niechęć do tego np. jak Maryja rodzi Boga i ogólnego dobra, chcesz być bestią zabijać ale zarazem nie. Teraz pytanie czy to zaburzenia psychiczne czy efekt dziłania jakieś siły nieczystej. Żyje z matką alkohliczką słuchalem kiedys muzyki nazistowskiej, masturbuje się do bdsm i w ogole moje zycie jest niezaciekawe cos sie zmienilo i nie wiem o co chodzi i boje sie najgorszego, to co opisalem opisalem skrutowo, tak naprawde to ciezko te mysli napisac, oczywiscie czuje uczucia do innych ludzi ale boje się, że coś mi odwali i nie będe panował nad sobą. prosze o jakies porady.


Śr gru 28, 2016 21:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Mocne problemy psychiczne, natręctwa, egzorcysta.
Dużo modlitwy, dobra spowiedź, może Nowennę do Maryi rozwiązującej węzły

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr gru 28, 2016 21:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 28, 2016 20:46
Posty: 7
Post Re: Mocne problemy psychiczne, natręctwa, egzorcysta.
Dziękuje tak zrobie, ogólnie to ja nie jestem złym człowiek lubie pomagać innym ale mam skłonności do zła jak każdy szukam pomocy bo sytuacja w psychice stała sie bardzo zła.


Śr gru 28, 2016 22:06
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Mocne problemy psychiczne, natręctwa, egzorcysta.
Albo potrzebna może być poradnia psychologiczna, diagnoza (np. ta nerwica może być) i psychoterapia.

Po prostu skonsultuj się z psychologiem. Nie z psychiatrą, bo oni zwykle zajmują się tylko przepisywaniem leków, ale właśnie z psychologiem.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr gru 28, 2016 23:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 28, 2016 20:46
Posty: 7
Post Re: Mocne problemy psychiczne, natręctwa, egzorcysta.
Właśnie jestem tego samego zdania to nie sztuka iść do psychiatry i truć się lekami które tylko otumanią.


Cz gru 29, 2016 0:07
Zobacz profil
Post Re: Mocne problemy psychiczne, natręctwa, egzorcysta.
Soul33 napisał(a):
Lepsza będzie poradnia psychologiczna, diagnoza (np. ta nerwica może być) i psychoterapia.

Po prostu skonsultuj się z psychologiem. Nie z psychiatrą, bo oni zwykle zajmują się tylko przepisywaniem leków, ale właśnie z psychologiem.

Soul - powielasz stereotyp - większość młodych, dobrze wykształconych psychiatrów szuka leków nowej generacji, indywidualnie dla każdego pacjenta.
Kilkanaście lat temu dawano mózgotrzepy jak leci, niemal wszystkim.
Kwestia tylko wyszukania takiego lekarza....ja trafiłam na fachową młodą lekarkę i jej zawdzięczam skuteczne wyleczenie z silnej depresji
Każdemu, kto ma problemy właśnie polecam wizytę u niej. Problem jedynie w oczekiwaniu na wizytę... 3-4 miesiące.


Cz gru 29, 2016 9:21
Post Re: Mocne problemy psychiczne, natręctwa, egzorcysta.
Nigdy nie wiemy kim jest człowiek, który wchodzi na forum i zaczyna pisać. Może to być pacjent psychiatryczny i tylko czeka na info, ze ma odstawic leki i pomyśleć o psychologu, bo leki go przymulają. Taką właśnie wiadomość odczytałam w tym wątku. Pamiętajmy, że logika chorego jest znana tylko lekarzowi psychiatrze. Może ta osoba mieć myśli samobójcze i odstawienie leków, nawet na krótko, może się tragicznie skończyć. Nie należy więc udzielać rad o trzymaniu się z dala od psychiatry. Powinno się uwazać z dobrymi radami kierowanymi do pacjentów psychiatrycznych, nawet, gdy o nie proszą.

Jeśli łączą sprawy objawów choroby ze sprawami duchowymi, należy jedynie powtarzać, że nie potrzebują egzorcysty, ale lepiej dobranych leków. Jeśli jednak lekarz nie potrafi ich dobrać, forumowicze są tym bardziej bezsilni. Egzorcysta nie zaszkodzi, gdy podejdzie do takiej osoby z miłością. Powinien jednak zakomunikować choremu, że jego rola zakończona, reszta w rękach lekarza. Taka osoba może oczywiście nie uwierzyć kapłanowi i wchodzi na forum, gdzie niedoświadczeni użytkownicy mogą pogorszyć jego stan.

Zły może wchodzić na człowieka osłabionego chorobą, Doświadczony kapłan to jednak uchwyci. Jak bowiem powiadają psychiatrzy (również nie- chrześcijanie) znają wszystkie objawy, które towarzyszą manifestacjom demonicznym, ale nie w takim scaleniu i natężeniu jak to przedstawiają egzorcyści. Dla lekarzy więc kończy się w tym momencie możliwość pomocy i wskazują na bezsilność medycyny.

Mocne problemy psychiczne w powiazaniu z egzorcystą - to powinno stawiać zdrowego człowieka na baczność i zawiązywać mu język, by nie doradzał, bo to sprawy zdrowotne na których się nie zna i nie potrafi czytać. Za chwilę może pojawić się wpis o samobójstwie i moderacja zacznie mieć rzeczywiste problemy a inni z wyrzutami sumienia.


Cz gru 29, 2016 10:08
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Mocne problemy psychiczne, natręctwa, egzorcysta.
To prawda. W zależności od przypadku - psychiatra może być niezbędny albo, co najmniej, bardzo pomocny.

A ja faktycznie nie wyraziłem się jasno. Miałem na myśli, że nie powinno się pozostawać wyłącznie przy samym psychiatrze i lekach, ponieważ warto też pomyśleć o terapii psychologicznej, która może się okazać kluczowa w procesie leczenia.

Natomiast absolutnie nie wolno rezygnować z wizyt u psychiatry i przyjmowania leków. A wszelkie wątpliwości trzeba z nim omówić.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz gru 29, 2016 12:28
Zobacz profil
Post Re: Mocne problemy psychiczne, natręctwa, egzorcysta.
Psychiatrzy odsyłają też do ludzi. Podczas wywiadu dowiadują się, że chory ma zaplecze (czasem psychiczne) na którym może zacząć budować. Czasem to ciekawe zalecenia - chory psychiatrycznie ojciec zakonny otrzymuje terapię (oprócz leczenia farmakologicznego); znajdź sobie osobę świecką i zaprzyjaźnij się z nią. Podchodzą do tego z posłuszeństwem zakonnika i ufnością, że Bóg pomoże odnaleźć tę właściwą osobę...i znajdują. Osobie zdrowej takie przyjaźnie wychodzą też na zdrowie. Kiedy czasem prześledzą drogę prowadzącą do spotkania...nic tylko uśmiechnąć się i powiedzieć - Panie Boże, nie tylko masz poczucie humoru, ale zawsze to wychodzi tak jak Ty chcesz. Coś za dużo tych zbiegów okoliczności w sytuacjach ważnych się przytrafia.

Osobie chorej na depresję doradza lekarz psychiatra to samo - wyjdź do ludzi i zbliż się do nich, wbrew sobie wyjdź do ludzi.

To znane mi osobiście przypadki osób, które powaznie potraktowały słowa lekarza i choroba ustępuję. W przypadku schizofrenii połączonej z depresją chory przejął kontrolę nad lękami, które go tak paraliżowały, że bał się wyjść sam do pobliskiego sklepu; leki i ludzka życzliwość okazały się udana terapią. Co ciekawe, tu grać niczego nie można. Chory świetnie czyta ludzkie serce i widzi udawaną życzliwość. Tester prawdziwości drugiego człowieka.


Cz gru 29, 2016 12:58

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Mocne problemy psychiczne, natręctwa, egzorcysta.
Na podstawie opisu można by sądzić że to są problemy duchowe "słuchalem kiedys muzyki nazistowskiej, masturbuje się do bdsm" a nie psychiczne, jak w przypadku viewtopic.php?f=27&t=29094&p=616875 gdzie jest "Najbardziej nie cierpię myśli która mi przyszła do głowy w tamtym momencie"o jak fajnie że to odeszło"poczułem wtedy ulgę.Zacząłem walczyć z tą myślą żeby sobie udowodnić że nie jestem taki" - tu raczej był opisany wybuch choroby

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz gru 29, 2016 13:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Mocne problemy psychiczne, natręctwa, egzorcysta.
Autor wątku pisze też o myślach dotyczących zabijania. W takiej sytuacji trzeba pozostać pod opieką psychiatry. I trzeba mu o tych myślach powiedzieć.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz gru 29, 2016 13:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Mocne problemy psychiczne, natręctwa, egzorcysta.
Nie ma tabletki na zabijanie. Ale może psycholog mógłby coś lepiej doradzić niż my na forum znający tylko urywki.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz gru 29, 2016 13:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Mocne problemy psychiczne, natręctwa, egzorcysta.
Nie jestem fachowcem ale chęć zabicia kogoś chyba może być, potencjalnie, urojeniem. Dlatego trzeba skonsultować sprawę z psychiatrą.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz gru 29, 2016 13:36
Zobacz profil
Post Re: Mocne problemy psychiczne, natręctwa, egzorcysta.
Soul33 napisał(a):
To prawda. W zależności od przypadku - psychiatra może być niezbędny albo, co najmniej, bardzo pomocny.

A ja faktycznie nie wyraziłem się jasno. Miałem na myśli, że nie powinno się pozostawać wyłącznie przy samym psychiatrze i lekach, ponieważ warto też pomyśleć o terapii psychologicznej, która może się okazać kluczowa w procesie leczenia.

Natomiast absolutnie nie wolno rezygnować z wizyt u psychiatry i przyjmowania leków. A wszelkie wątpliwości trzeba z nim omówić.

Dobry psychiatra - jak ta lekarka, o której piszę - gdy uzna taką potrzebę, kieruje pacjenta do psychologa na terapię.


Cz gru 29, 2016 13:40
Post Re: Mocne problemy psychiczne, natręctwa, egzorcysta.
Autor pisze o grach komputerowych i chyba jest to cos w rodzaju schizofrenii.
Polaczenie materialnej rzeczywistosci z wirtualna, ktore rozum probuje rozdzielac.


Cz gru 29, 2016 13:41
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL