Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 czy to wstyd 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz gru 15, 2016 17:03
Posty: 10
Post czy to wstyd
Szczęść boże ostatnio trapią mnie różnego rodzaju natręctwa mianowicie każdego dnia czynie ok 30 znaków krzyża jednak w większości są one wywołane natręctwem cały czas słyszę w głowie że wstydzę się Jezusa choć w cale tak nie jest zawsze chętnie przyznaj się do wiary otwarcie mowie że chodzę do kościoła czy nosze cudowny medalik ale są rzeczy których wstydzę się robić publicznie np. nie lubię rozmawiać szczegółowo o swoich uczuciach do boga ponieważ jakoś się tego wstydzę ale nie wstydzę się boga tylko po prostu mówić otwarcie o swoich intymnych sprawach ostatnio mam takie natręctwa że muszę uczynić znak krzyża przy całej szkole bo jak nie to się wstydzę Boga i chodzę tka po szkolę i robię znak krzyża i to jest chyba trochę dziwne tak samo pod każdym krzyżem i kapliczką a jest ich chyba z 10 na tranie dom szkoła boje się abym z tego znaku świętego nie uczynił sobie zabobonu albo znaku magicznego albo mam takie natręctwa żeby zacząć się publicznie modlić żeby wszyscy widzieli bo jak nie to się wstydzę Jezusa albo mam krzyż od bierzmowania i mam myśli żeby go założyć do szkoły bo jak nie to się wstydzę krzyża wcale tak nie jest nie zakładam go ponieważ to było by dziwne chodzić po szkolę z takim dużym krzyżem jak jakiś biskup poza tym to dość kłopotliwe bo krzyż jest duży ja naprawdę nie wstydzę się wiary tylko ja się wstydze uzewnętrzniać z uczuciami


Śr sty 25, 2017 19:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: czy to wstyd
Oczywiście nie ma rozsądnego powodu do częstego znaku krzyża lub noszenia dużego krzyża do szkoły. Bogu nie potrzeba takich rzeczy. Poza tym Bóg doskonale rozumie Twój problem, więc tym bardziej nie oczekiwałby od Ciebie tak przesadnego zaangażowania.

Natręctwa to bardzo męczący problem. O wiele bardziej niż się na pozór wydaje. Zapewne można poszukać w sieci jakichś sposobów radzenia sobie z takimi problemami. Zasadniczo jest to jednak objaw nerwicy, więc przede wszystkim trzeba zająć się leczeniem tego podstawowego problemu. Polecam zatem poszukać pobliskiej poradni psychologicznej, gdzie pomogą Ci znaleźć odpowiednią dla Ciebie pomoc. Może to być terapia indywidualna lub grupa terapeutyczna.

Osobiście polecam też nie czekać zbyt długo z zajęciem się leczeniem swoich problemów na poważnie. Czasem ludzie męczą się latami, a w tym czasie ich życie wcale nie poprawia się na lepsze.

Tylko gdybyś szukał czegoś w Internecie na temat natręctw i nerwic, przestrzegam przed forami samopomocowymi. Jedna z moich koleżanek (która zdążyła już nieźle poznać leczenie nerwic) szukała takich forów dla siebie ale niestety zauważyła, że żadne nie jest naprawdę dobre, ponieważ często ludzie tam nakręcają się w swoich problemach zamiast konstruktywnie podejść do leczenia.

Dlatego warto zachować ostrożność, a najlepiej skorzystać z fachowej terapii.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr sty 25, 2017 23:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: czy to wstyd
wojtek16, masz krzywe wyobrażenie Pana Boga. Wyobrażasz go sobie jako tego, który chodzi za Tobą i wymaga od Ciebie takich testów na wierność. On taki wcale nie jest.


Cz sty 26, 2017 9:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 30, 2015 14:29
Posty: 61
Post Re: czy to wstyd
Myślę, że wiara nie powinna być przeżywana tylko w prywatnych miejscach. Ale rzeczywiście to brzmi trochę niepokojąco, gdy ktoś czyni ciągle i ciągle, wiele razy znak krzyża. A o uczuciach do Boga mówić nie jest łatwo. Ale jeśli nie publicznie, to można przecież powiedzieć o nich wybranemu człowiekowi, na przykład psychologowi. Nieraz bywa, że nieznanej osobie lub niedawno zapoznanej, jesteśmy w stanie powiedzieć wiele o tym , czego się wstydzimy. ;)

_________________
"JAKŻE SIĘ OBEJŚĆ BEZ MIŁOŚCI...?"


So sty 28, 2017 8:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: czy to wstyd
Wojtek. To, co cię męczy, to nie jest sumienie, tylko jego podróba. Sumienie to głos Boga, a Bóg NIGDY nie przychodzi w lęku. Sumienie to głos ROZUMU, nie EMOCJA. A Ty masz kocioł emocji, które tylko udają rozum.

W miłości nie ma lęku, lecz doskonała miłość usuwa lęk, ponieważ lęk kojarzy się z karą. Ten zaś, kto się lęka, nie wydoskonalił się w miłości. 1J 4,18

Podróby sumienia trzeba ignorować, tak długo aż znikną. Bez najmniejszych furtek. Nie ma innej drogi.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz lut 09, 2017 10:57
Zobacz profil
Post Re: czy to wstyd
To chore poczucie winy, które próbuje człowieka ukarać za jego własne grzechy; rzeczywiste i urojone. Ostatecznie prowadzi do rozpaczy, więc w przeciwnym kierunku niż Boże Miłosierdzie. Dalej to są już tylko schody...żeby pomóc skupulantom trzeba zdobyć zaufanie. Osoba z sumieniem moralnym daje kredyt zaufania, w koszty wlicza że niektorzy ludzie go nadużyją. Ogromny niepokój, paniczny lęk przed karą sprawiają, że trudno skrupulantowi zaufać. Ze skrupulantem rozmowa jest bardzo trudna, ponieważ jego niepokój nie pozwala oderwać się od siebie, choćby na chwilę. Kiedy przy spowiedzi poucza się skrupulanta, czytam wypowiedź spowiednika - psychologa, on nie słucha, on śledzi swój lęk.

Na forum skrupulant nie poczyta o skrupulantyzmie innych ludzi. Niczego sobie nie przyswoi z rad dawanym innym. On pisze o sobie. To postawa typowo neurotyczna - widzi problemy, ale ich rozwiązanie go tak naprawdę nie interesuje. Ta nerwica (jest też chorobą duszy) wymaga ogromnego samozaparcia. Z doświadczeń internetowych wiem, że wróci pod innym nickiem, przejdzie na inne forum/czat i będzie opowiadał o kolejnych problemach, będzie kierował swe zapytania do kolejnych osób i porównywał odpowiedzi, księdza wskazówki potraktuje tak samo jak nieznajomego z sieci (czasem sama wysyłałam w sieci do księdza, więc to moje doświadczenia), ale decyzji nie podejmie.


Cz lut 09, 2017 12:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL