Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 strach przed spowiedzią? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sty 29, 2017 20:56
Posty: 1
Post strach przed spowiedzią?
Cześć, założyłam to konto bo nie mam z kim o tym porozmawiać...
Mam 21 lat. Od kilku lat, nie pamiętam dokładnie ilu (2, 3, 4?) nie byłam u spowiedzi. Od roku obiecuję sobie, że w końcu to zrobię ale ciągle czuję jakiś opór, który mi na to nie pozwala. Nie chce tutaj narzekać czy się żalić, ale moje życie ostatnio układa się dosyć średnio, żeby nie powiedzieć jeszcze gorzej. Bardzo się na kimś zawiodłam. Nie mam na nic siły, często płaczę, wyciągam jakieś stare wspomnienia z przeszłości, rozdrapuję rany, nie mogę się na niczym skupić, nauka idzie mi średnio a zawsze byłam bardzo ambitna i wiele od siebie wymagałam. Teraz z ledwością zmuszam się do otworzenia podręcznika. Jeśli zdam tą sesję, to będzie jakiś cud. Zrozumiałam, że sama sobie z tym nie poradzę i bardzo chce się nawrócić. W zeszłym tygodniu weszłam nawet do kościoła, żeby się wyspowiadać, ale ostatecznie stchórzyłam. Wstydzę tego co robiłam, swoich grzechów. Nie są jakieś szczególne, podejrzewam, że dotyczą jakiejś tam grupy ludzi, ale po prostu boję się. Chodzi głównie o grzechy przeciwko 6 przykazaniu. Nie wiem co mam zrobić, jak się w końcu przemóc i pójść. Bardzo proszę o rady.


N sty 29, 2017 21:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: strach przed spowiedzią?
Pomódl się do Matki Bożej różańcem o dobrą spowiedź. Módl się też do św. Michała Archanioła z prośbą o ochroną w dniu spowiedzi:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obro­ną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy; a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

I ciut więcej pokory moja droga, na miano największego grzesznika wszech czasów to trzeba sobie zasłużyć, a że jesteś młoda to raczej do tego miana brakuje Ci jeszcze baaaaaaaardzo dużo :)

"Zrozumiałam, że sama sobie z tym nie poradzę i bardzo chce się nawrócić."
To nie tak! Sam Bóg się o Ciebie upomina! Rozumiesz to? Sam Bóg, Ten który to wszystko stworzył, który wymyślił matematykę, fizykę i inne trudne rzeczy dotąd jeszcze niezbadane, ten Bóg się o Ciebie upomniał. On sam Ciebie woła do spowiedzi!


Pn sty 30, 2017 0:08
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: strach przed spowiedzią?
Być może łatwiej byłoby wyspowiadać się w innym kościele niż w swojej parafii, czyli tam, gdzie nie będzie się wracać regularnie. Ostatecznie nie wyszłoby to inaczej niż napisanie na forum, tzn. zupełnie anonimowo (choć wiadomo, że pewnie łatwiej jest napisać). Można też podzielić się z księdzem swoimi obawami już przy spowiedzi. To może ułatwić dalszą rozmowę. Jak sama zauważyłaś, ksiądz na pewno wiele razy spotykał się z podobnymi grzechami. I zapewne łatwiej też będzie od momentu, gdy już się dotrze do tego konfesjonału i zacznie rozmowę.

Trzymaj się i powodzenia.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt sty 31, 2017 13:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 03, 2016 16:46
Posty: 69
Post Re: strach przed spowiedzią?
Postaraj się zdobyć informacje, który ksiądz w danym kościele jest spoko i do niego idź :)


Śr lut 15, 2017 13:36
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 18, 2017 19:18
Posty: 11
Post Re: strach przed spowiedzią?
"Nie lękaj się, bo cię wykupiłem,
wezwałem cię po imieniu; tyś moim! Gdy pójdziesz przez wody, Ja będę z tobą,
i gdy przez rzeki, nie zatopią ciebie.
Gdy pójdziesz przez ogień, nie spalisz się,
i nie strawi cię płomień. Albowiem Ja jestem Pan, twój Bóg,
Święty Izraela, twój Zbawca."
https://www.youtube.com/watch?v=wtz_d5KRIZQ to cię zmotywuje :)
Żeby spowiedź była ważna musi być szczera spowiedź bez zatajenia grzechów, 5 warunków dobrej spowiedzi i nie może być spowiedź świętokradzka.Najlepiej swoje grzechy napisz na kartce i pomódl się chociaż króciutką modlitwą o dobrego spowiednika może być własnymi słowami. :) Powodzenia


Pn lut 20, 2017 14:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 20, 2017 5:15
Posty: 12
Post Re: strach przed spowiedzią?
Ja też nie lubię się spowiadać, jest to dla mnie sporym wyczynem uklęknąć przed obcą osobą i mówić swoje przewinienia. Dodam, że nie mam tych grzechów jakiś złych, takie jak każdy :)


Wt lut 21, 2017 22:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL