Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 11:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Świadomy sen 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lut 18, 2017 21:15
Posty: 2
Post Świadomy sen
Witam.
Mam dosyć nietypowe pytanie. Czy świadomy sen jest grzechem? Ostatnio dosyć popularna metoda na kontrolowanie swoich snów. Chciałbym tego spróbować, ale boje się że może to być w najlepszym wypadku grzech, bo kolega mi mówi że to jest forma okultyzmu i że sataniści się w ten sposób kontaktują ze zmarłymi. Chciałbym poznać opinię kogoś kto coś o tym wie.


So lut 18, 2017 21:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Świadomy sen
W guglach dziwne rzeczy pod tymi terminami wyskakują. Lepiej kolega pomódl się na różańcu za dusze w czyśćcu cierpiące, za umierających w ciężkim grzechu czy za dzieci, którym grozi aborcja.
Czemu w ogóle się tym zainteresowałeś?


So lut 18, 2017 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 18, 2017 21:15
Posty: 2
Post Re: Świadomy sen
Po prostu pytam czy to jest złe.


So lut 18, 2017 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Świadomy sen
Tak na pierwszy rzut oka coś mi w tym nie gra. Ale lepiej żebyś się zapytał jakiegoś speca od sekt i okultyzmu .


So lut 18, 2017 21:55
Zobacz profil
Post Re: Świadomy sen
viewtopic.php?f=9&t=20920&p=430838&hilit=%C5%9Awiadomy+sen#p430838


N lut 19, 2017 1:41

Dołączył(a): Cz mar 09, 2017 21:09
Posty: 3
Post Re: Świadomy sen
Ja, z punktu widzenia ateisty i zwolennika racjonalizmu. Powiem tak... uczylem sie świadomych snów, miałem takie, i nigdy nie udalo mi sie "spotkac" zmarłego. A tak naprawde nasze sny, są wytwarzane w mózgu. Nie wnikam gdzie, jak, ile trwają itd. Powiedzmy ze w mózgu. Moim zdaniem żadne cos nie ma wplywu na to. Niektorzy na przykład wierzą w to, ze zmarly tak jakby sam z siebie sie komuś przyśni, i ze to jakis dobry znak itd. mniejsza o wiekszość. Z mojego punktu widzenia, świadome sny nie są jakims zagrozeniem dla kogokolwiek, zwlaszcza jak ktos wierzący :DD

Świadome sny polegają na tym, ze masz kontrole we wlasnym snie, ale nie taka ze rysujesz jakies magiczne symbole, przyzywasz zmarłego i takie tam.. Poprostu robisz co chcesz, powiedzmy latasz, robisz okreslone czynnosci, i mysle ze ktos juz dobrze wyszkolony w tym, dalby rade przywolac sobie "osobe", moze kogos kto juz zmarl, ale to i tak wszystko co uslyszy, zobaczy.. bedzie tym co kiedys slyszal, czytal itd. :D A nie wiem czy wiecie, ale świadome sny zdażaja sie czasem wbrew naszej woli. Moze to dziwnie brzmi ale nigdy nie mieliscie takiego snu w ktorym mogliscie robic co chcecie? I co? Nagle wszyscy nieswiadomie popelnili grzech nie majac nad tym żadnej kontroli :D

PS: Oczywiscie moze ktos sie ze mną nie zgodzić. Ale jak dla mnie, ten temat kojaży mi sie troche z kazaniami Ks. Natanka (nie wiem czy dobrze napisalem nazwisko). :P


Cz mar 09, 2017 22:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Świadomy sen
Tak świadomy sen jest grzechem.


So mar 11, 2017 12:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Świadomy sen
Bo?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So mar 11, 2017 20:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL