Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy oglądanie anime to grzech? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Czy oglądanie anime to grzech?
Nie rozumiem tych emocji. Przychodzi gość (mówię o sobie) i wypowiada się na temat japońskich bajek. Jedynie Soul33 podaje rzeczowe kontrargumenty do mojej krytyki, mają one sens i jeżeli znajdę kiedyś wolny czas, to taką przykładową bajkę obejrzę żeby sobie wyrobić zdanie na temat tego gatunku. Zrobię to ze względu na wypowiedzi kolegi Soul33. Inni natomiast jakoś fanatycznie wybuchają i mnie zaczepiają jakimiś gimnazjalnymi tekstami dając tym samym obraz fanów tego gatunku animowanych filmów. Nie rozumiem tego :/ Rozumiem gdybym zaatakował słownie czyjąś matkę, wtedy łatwo zareagować emocjonalnie (chyba nawet trzeba?), ale reagować tak z powodu bajek? :/


Pt mar 03, 2017 9:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy oglądanie anime to grzech?
Po mojemu grzecznie - i bezskutecznie jak dotąd - próbują wyjaśnić Ci, że nie chodzi o "bajki".

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt mar 03, 2017 9:42
Zobacz profil
Post Re: Czy oglądanie anime to grzech?
bylejaki napisał(a):
wypowiada się na temat japońskich bajek
Wypowiada się na temat japońskiej animacji. Animacja może mieć tematykę bajkową, ale nie musi.
Cytuj:
Inni natomiast jakoś fanatycznie wybuchają
Gdzie Ty u mnie widziałeś wybuch? Zwykła irytacja Twoim głupkowatym zachowaniem i grzeczna prośba o jego zaprzestanie.


Pt mar 03, 2017 9:46
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy oglądanie anime to grzech?
bylejaki napisał(a):
wypowiada się na temat japońskich bajek.

To też bajka? https://www.youtube.com/watch?v=sC4o9AuysWw

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt mar 03, 2017 12:20
Zobacz profil
Post Re: Czy oglądanie anime to grzech?
Ech, bylejaki. Idź, obejrzyj Grobowiec świetlików i, tego, nie chrzań więcej.


Pt mar 03, 2017 12:45
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Czy oglądanie anime to grzech?
Małgosia ale czy to na pewno nie było także dla dzieci? Wydaje mi się, że oglądałem to w dzieciństwie. Na pewno oglądałem jakieś Opowieści Biblijne.

zefciu napisał(a):
bylejaki napisał(a):
Inni natomiast jakoś fanatycznie wybuchają
Gdzie Ty u mnie widziałeś wybuch?

Innymi słowy: Ty jeszcze nie widziałeś, jak to jest, gdy zefciu faktycznie wybucha :D

Co prawda ja też nie widziałem ale podobno każdy ma jakieś granice.


A w kwestii filmów, 31 marca do kin wchodzi hollywoodzki film Ghost In The Shell, na podstawie tych kultowych dzieł japońskich. Zatem jest dobra okazja. aby najpierw obejrzeć oryginał.

http://www.cda.pl/video/117454ed - tutaj z lektorem
http://www.cda.pl/video/76060988 - a tu z napisami ale w jakości HD

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt mar 03, 2017 13:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy oglądanie anime to grzech?
Soul33 napisał(a):
Małgosia ale czy to na pewno nie było także dla dzieci? Wydaje mi się, że oglądałem to w dzieciństwie. Na pewno oglądałem jakieś Opowieści Biblijne.

Owszem, dla dzieci, ale nie bajka, a historia biblijna.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt mar 03, 2017 13:40
Zobacz profil
Post Re: Czy oglądanie anime to grzech?
Skoro Soul się przyssał do GITSa, to trzeba zaznaczyć, że ta "bajka" jest pierwowzorem Matriksa. Pomysł na Matriks został sprzedany Braciom Warner przez Wachowskich dosłownie na tej zasadzie, że puścili producentowi GITS i powiedzieli: chcemy zrobić to samo, tylko w formie aktorskiej.


Pt mar 03, 2017 13:43

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Czy oglądanie anime to grzech?
Przecież chyba łatwo się domyśleć, że jako ignorant, te filmy animowane nazywam bajkami? Nie chcę się wypowiadać jakoś "animowane produkcje filmowe" bo będzie to trochę oznaczało, jakbym wiedział o co chodzi. Ja z anime mam dwa doświadczenia. Pierwsze to znajomość dwóch facetów w wieku około 24 lata i około 30-32 lata. Obaj są fascynatami anime. Są dziwni :) Nie wiem co oglądają, ale są po prostu dziwni, lekko rozchwiani :) Drugie doświadczenie polegało na obejrzeniu jakiegoś filmu może 2-3 min. I tyle. Filmy czy telewizję oglądam niezwykle rzadko, w całym 2016 roku obejrzałem chyba tylko raz którąś część Władcy Pierścieni. Nie mam czasu na tv. Może na emeryturze będę więcej oglądał :)


Pt mar 03, 2017 21:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Czy oglądanie anime to grzech?
ErgoProxy napisał(a):
Skoro Soul się przyssał do GITSa, to trzeba zaznaczyć, że ta "bajka" jest pierwowzorem Matriksa. Pomysł na Matriks został sprzedany Braciom Warner przez Wachowskich dosłownie na tej zasadzie, że puścili producentowi GITS i powiedzieli: chcemy zrobić to samo, tylko w formie aktorskiej.

A czy mógłbyś mnie uświadomić, co ma wspólnego jedno z drugim? Bo chyba niedomyślny jestem i oprócz mało istotnych rzeczy nic nie dostrzegam.

Motywem przewodnim Ghost In The Shell jest możliwość umieszczenia umysłu w komputerze/maszynie, o czym mówi sam tytuł, oraz postępująca cyborgizacja społeczeństwa, od niewielkich implantów po pełną wymianę ciała i mózgu.

W Matriksie ludzie żyją w sposób biologicznie normalny i tylko są podłączeni do Sieci, a świat obu filmów jest zupełnie inny.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt mar 03, 2017 22:36
Zobacz profil
Post Re: Czy oglądanie anime to grzech?
(Ergo wzrusza ramionami) Absolutnie nic... poza, nazwijmy to, immersywnością i wypromowaniem swojego gatunku u przeciętnego odbiorcy, w sensie bycie "pierwszym" udanym/poważnym filmem anime czy cyberpunk. W detalach, oczywiście, jedno z drugim ma tyle wspólnego, że są tam myślące, świadome programy i tyle.

Z innych ciekawostek, jeśli chodzi o "matriksowanie" w sensie techniki operatorskiej i motyw "the one", to można było się z nimi zetknąć ze dwa lata wcześniej o, tutaj.


So mar 04, 2017 7:20
Post Re: Czy oglądanie anime to grzech?
Anime to nie bajki dla dzieci i ogólnie nie jest to coś dla dzieci, są tam sceny seksu, nagość i przemoc, często brutalna.

Kultura Japonii różni się od naszej i to mocno, jak również mentalność Japończyków.


So mar 04, 2017 15:10
Post Re: Czy oglądanie anime to grzech?
ErgoProxy napisał(a):

Z innych ciekawostek, jeśli chodzi o "matriksowanie"


Efekt matrixa możesz uzyskać nawet w wersji homemade. http://s10.ifotos.pl/img/wndd1f04b_ashhwwr.jpg


So mar 04, 2017 15:27
Post Re: Czy oglądanie anime to grzech?
Dom latających czajników. Z tym anime to różnie bywa, bo niektóre animce faktycznie są adresowane do dzieci, niektóre do dorosłych, niektóre do młodzieży – w ogóle, anime to nie jest gatunek, tylko medium, a gatunków korzystających z tego medium jest od groma i trzeba umieć wybierać, co się dziecku zapuszcza. Elfen Lied jest wyborem złym, Pszczółka Maja jest wyborem dobrym.


So mar 04, 2017 17:14
Post Re: Czy oglądanie anime to grzech?
cdwp22 napisał(a):
Witam. Chciałbym zadać pytanie. Więc ogladam anime i na wielu chrześcijańskich stronach czytam, że to grzech. Często zarzuca się, że anime jest brutalne i przeseksualizowane. Co do pierwszego, to mogę się zgodzić; walki w anime często są dużo bardziej brutalne niż w zachodnich animacjach, choć w anime, które obecnie oglądam, główny bohater nigdy nie zabija swoich przeciwników. Co do drugiego, jednak się nie zgodzę, w anime, które oglądam, ani razu nie pojawiła się scena nagości, choć pojawiły się dwie sceny nawiązujące do pożądania seksualnego (z których jedna bardzo mi się nie podobała), ale w amerykańskich i europejskich produkcjach takie nawiązania pojawiają się dużo częściej i często są bardziej gorszące. Z drugiej strony anime to uczy poświęcenia nawet życia dla przyjaciół czy marzeń, a na wielu scenach wzruszyłem się do łez.


To tak jakby wrzucic wszystkie filmy do jednego worka. Anime jest jak filmy- są erotyczne, ktore sa grzechem i komedie ktore raczej nie są.


N kwi 30, 2017 10:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL