Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Jak bronić swojej wiary? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 0:19
Posty: 118
Post Jak bronić swojej wiary?
[list]W tym wątku nie chcę nikogo poniżać, ani zachęcać do czegoś. Otóż każdy z nas zna Organizację Świadków Jehowy. Myślę, że nie jeden raz już odwiedzili nas w naszych domach, po za tym są aktywni w miastach, bo stoją z wózkami " Strażnice". Mam konto na zapytaj. Tam jest jeden użytkownik bardzo irytujący, pyszny. Jest on Świadkiem Jehowy. Każdego co mówi źle o jego organizacji lub dopatruje się prawdy na temat doktryn Śj twierdzi, że jest kłamcą. Poniża Katolików, Baptystów i inne wyznania. W jego umyśle jest tylko zakodowane, że on mówi prawdę, a inni chodź mają odmienne zdanie poprawia. Nie uznaje innego spostrzeżenia tylko swoje. Można było by powiedzieć, że jest strasznie sprawny tymi naukami. Po za tym sama doszłam do wniosku, że kłamie w stosunku do Biblii. Powiem od razu ich fałszywe daty końca Świata. Mówiłam mu o tym lecz on twierdził, że nic takiego nie udostępniali i nie głosili. Jakim cudem skoro taką gazetkę miałam i właśnie od nich? Twierdzą, że Pan Jezus umarł na palu, lecz w Biblii jest wyraźnie napisane, że umarł na krzyżu za nasze grzechy. Mówią,że krzyż jest narzędziem zbrodni i nie powinno się go czcić. Lecz krzyż jest tylko symbolem tego jak Jezus umarł. Nie uznają Ducha Świętego, a według biblii jest to poważny grzech!!! Oskarżają nas Katolików o to, że jesteśmy bałwochwalcami. Owszem jest na ten temat w Biblii lecz my wierzymy w Boga, a to, że oddajemy cześć Maryi to nie jest niczym złym(tak twierdzi znany mi pastor z kościoła Baptystycznego). Po za tym w dalszym ciągu twierdzi, że mamy tą samą Biblię. Otóż nie! Nasza Biblia ma zawarte wszystko co trzeba, a ich ma połowę pozmienianą. Zarzucał też mi, że katolicy nie głoszą ewangelii otóż w tym się mylił, bo przecież jest mnóstwo misjonarzy co głoszą zdrową ewangelię. I to po całym świecie. :?

_________________
Jeszcze z Moskwicza zrobię rakietę kosmiczną


Pt mar 10, 2017 15:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak bronić swojej wiary?
Logma napisał(a):
[list]W tym wątku nie chcę nikogo poniżać, ani zachęcać do czegoś. Otóż każdy z nas zna Organizację Świadków Jehowy. Myślę, że nie jeden raz już odwiedzili nas w naszych domach, po za tym są aktywni w miastach, bo stoją z wózkami " Strażnice".


Ostatni raz to Światka Jehowy na własne oczy widziałem tak z 15 lat temu :D
Mieszkam na tak głębokiej wsi, że tutaj żadna ludzkość już niedociera :mrgreen: więc dzięki temu mam z tym spokój.

Z tego co pamiętam to wtedy jak ten Świadek Jehowy, dał mi jakąś ulotke i zaczął do mnie coś gadać, to normalnie powiedziałem do widzenia i poszedłem sobie dalej :D w sumie nie miałem czasu z nim gadać, bo mi się śpieszyło.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 10, 2017 18:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 0:19
Posty: 118
Post Re: Jak bronić swojej wiary?
Robek napisał(a):
Logma napisał(a):
[list]W tym wątku nie chcę nikogo poniżać, ani zachęcać do czegoś. Otóż każdy z nas zna Organizację Świadków Jehowy. Myślę, że nie jeden raz już odwiedzili nas w naszych domach, po za tym są aktywni w miastach, bo stoją z wózkami " Strażnice".


Ostatni raz to Światka Jehowy na własne oczy widziałem tak z 15 lat temu :D
Mieszkam na tak głębokiej wsi, że tutaj żadna ludzkość już niedociera :mrgreen: więc dzięki temu mam z tym spokój.

Z tego co pamiętam to wtedy jak ten Świadek Jehowy, dał mi jakąś ulotke i zaczął do mnie coś gadać, to normalnie powiedziałem do widzenia i poszedłem sobie dalej :D w sumie nie miałem czasu z nim gadać, bo mi się śpieszyło.


Właśnie ja też mieszkam na wsi. Po za tym oni mają te wózki teraz więc tak jakby o wsiach zapomnieli. Możliwe, że tylko chodzą po miastach. ;). Ja często jestem w mieście więc widuje ich często.

_________________
Jeszcze z Moskwicza zrobię rakietę kosmiczną


Pt mar 10, 2017 22:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Jak bronić swojej wiary?
Z tego, co piszesz, to z nim się nie da porozumieć. Sam sobie i innym ŚJ wystawia świadectwo.

Nauka ŚJ jest w opozycji do niemal całego świata chrześcijańskiego i jeszcze do świata nauki (kreacjonizm), więc przyciągają takich ludzi, którzy lubią żyć w ciągłym konflikcie z innym.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt mar 10, 2017 23:33
Zobacz profil
Post Re: Jak bronić swojej wiary?
U mńie chodzą czasami SJ. Z racji blokowiska to domofon rozwiązuje problem dyskusji. Większa aktywność przejawiają w internecie. Czasami zaczepiają ludzi na ulicy stojąc z gazetkami.
Nie widzę sensu dyskusji z nimi. Zwłaszcza, ze to bardziej monolog ustawiony przez starszych zboru i przećwiczony jak należy prowadzić rozmowę. Dialog wymaga otwartości z obu stron. Odradzam dyskusje z sekta SJ.


N kwi 02, 2017 14:09

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Jak bronić swojej wiary?
Świadkowie Jehowy mają "ciągi argumentacyjne" które ćwiczą raz w tygodni w formie "teatrzyków". Zasada dyskusji z nimi jest taka, by wyjść poza ten "teatrzyk" - przejąć inicjatywę co do tematu i postawić sprawę tak, by nie mogli jej dopasować do wyćwiczonego "ciągu".
Fakt, że wówczas mają "wyjście awaryjne" (np. cytat Dz 13:10 bt5 "O, synu diabelski, pełny wszelkiej zdrady i wszelkiej przewrotności, wrogu wszelkiej sprawiedliwości, czyż nie zaprzestaniesz wykrzywiać prostych dróg Pańskich?" i wyjście z rozmowy.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N kwi 02, 2017 17:57
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jak bronić swojej wiary?
Jako niewierny, czyli patrzący niejako z zewnątrz, potwierdzam obserwacje: o ile wśród katolików dywersyfikacja jest ogromna, poglądy i metody argumentacji zróżnicowane i często zaskakujące, o tyle w trakcie którejś z kolei dysputy ze ŚJ na wyjście przez nich poza scenariusz rozmów poprzednich nie ma raczej co liczyć. I to gwałtowne wycofanie/foch w momencie, gdy uznają, że szans na powrót do skryptu już nie ma...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn kwi 03, 2017 16:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 06, 2010 21:42
Posty: 88
Post Re: Jak bronić swojej wiary?
SJ często poruszają temat że katolicy nie zwracają się do Boga po imieniu . Mam przygotowaną odpowiedź , że Bóg jest jeden i z innym się nie pomyli więc nie ma potrzeby , potem dodaje, kto do swojego ojca zwraca się po imieniu? . Zazwyczaj ich zatyka i zmieniają temat.


Pn kwi 03, 2017 20:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL