Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:50



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
 żal 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 06, 2017 17:57
Posty: 2
Post żal
SZCZĘŚĆ BOŻE Wczoraj szukałem odpowiedzi na pytanie które mnie nurtowało jednak Ksiądz którego zapytałem przez internet nie udzielił mi odpowiedzi jakiej oczekiwałem tylko odpowiedział wymijająco po czym bardzo się zdenerwowałem sytuacje zaogniły jeszcze inne czynniki jako że miewam myśli natrętne to pojawiły się myśli złorzeczące których nie chciałem i które zwalczałem poprzez modlitwę za osoby których dotyczyły złorzeczenia i dodatkowo zawszę robię tak że na głos błogosławię tym osobą których dotyczą takie myśli oprócz takich myśli skarżyłem się na modlitwie Bogu że taki kapłan zamiast mi pomóc to mnie od Boga oddalił teraz żałuję że tak o nim powiedziałem i się za niego będę modlił dodatkowo miałem jeszcze myśl że nienawidzę swojej wiary też ją odrzuciłem jestem człowiekiem nerwowym wszędzie widzę grzech i nie potrafię ocenić sytuacji kocham moja wiarę i od prawie roku staram się rosnąc w wierze ograniczać karzy grzech spowiadam się co miesiąc ostatni spowiadałem się 3 dni temu i już myślę że zgrzeszyłem ciężko zawsze tak jest że wydaje i się że popełniłem grzech już tego samego dnia ale przecież nie mogę się spowiadać codziennie błagam o odpowiedź tylko konkretną a nie wymijającą czy popełniłem grzech ciężki bardzo proszę


So maja 06, 2017 18:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: żal
cyprian napisał(a):
SZCZĘŚĆ BOŻE Wczoraj szukałem odpowiedzi na pytanie które mnie nurtowało jednak Ksiądz którego zapytałem przez internet nie udzielił mi odpowiedzi jakiej oczekiwałem tylko odpowiedział wymijająco po czym bardzo się zdenerwowałem sytuacje zaogniły jeszcze inne czynniki jako że miewam myśli natrętne to pojawiły się myśli złorzeczące których nie chciałem i które zwalczałem poprzez modlitwę za osoby których dotyczyły złorzeczenia i dodatkowo zawszę robię tak że na głos błogosławię tym osobą których dotyczą takie myśli oprócz takich myśli skarżyłem się na modlitwie Bogu że taki kapłan zamiast mi pomóc to mnie od Boga oddalił teraz żałuję że tak o nim powiedziałem i się za niego będę modlił dodatkowo miałem jeszcze myśl że nienawidzę swojej wiary też ją odrzuciłem jestem człowiekiem nerwowym wszędzie widzę grzech i nie potrafię ocenić sytuacji kocham moja wiarę i od prawie roku staram się rosnąc w wierze ograniczać karzy grzech spowiadam się co miesiąc ostatni spowiadałem się 3 dni temu i już myślę że zgrzeszyłem ciężko zawsze tak jest że wydaje i się że popełniłem grzech już tego samego dnia ale przecież nie mogę się spowiadać codziennie błagam o odpowiedź tylko konkretną a nie wymijającą czy popełniłem grzech ciężki bardzo proszę


Nie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So maja 06, 2017 18:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: żal
Jak odrzucasz myśl, która do ciebie przychodzi to nie grzeszysz, to g... diabeł tak robi, żeby nękać człowieka, aby zaistniał grzech musi dojść do świadomego i dobrowolnego dążenia za tym, aby łamać Przykazania Boże, jeśli faktycznie odrzucałeś ciągle te myśli złorzeczące, które do ciebie przychodziły to ciężko nie grzeszyłeś. Owszem możesz przy najbliższej okazji iść do spowiedzi i się z tego wyspowiadać, możesz też poczekać i iść z tym, wyspowiadać się i jeszcze raz o tym powiedzieć. Może też być tak, że wzrastasz w świętości i Pan Bóg dopuszcza na tobie takie działanie złego ducha aby Cię wydoskonalić, już daje Ci w ten sposób pokazać, że CIĘ MOCNO KOCHA :) No może też być też tak, że masz problem ze skrupułami, ale wpadajmy zaraz w problemy natury psychicznej, pewnie z Tobą wszystko OK :) Musisz mieć kierownika duchowego aby nie świrować, tylko ten potencjał skierować na dobre tory :)
Sam miałem kiedyś taki problemi na spowiedzi mi tak właśnie odpowiedział jeden kapłan zakonnik, tyle mogę powiedzieć i pomóc. A na przyszłość jest taka formuła, którą możesz sobie w myślach odmawiać, ale tylko względem siebie: "Idź precz szatanie ode mnie w Imię Jezusa Chrystusa precz!" , złe duchy spitalają wtedy.
A tak poza tym, to jako młody człowiek znajdź sobie kierownika duchowego, szukaj a będzie ci dane znaleźć. Pięknie, że się tym przejmujesz, Pan Jezus na pewno bardzo cię kocha i pragnie twojego wzrostu duchowego :)
z Panem Bogiem i powodzenia

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


So maja 06, 2017 18:16
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 06, 2017 17:57
Posty: 2
Post Re: żal
BÓG ZAPŁAĆ ZA ODPOWIEDZI


So maja 06, 2017 18:42
Zobacz profil
Post Re: żal
W opisanych sytuacjach módl się słowami ślepca - Jezusie Synu Dawida, ulituj się nade mną - niezawodnie wysłucha i pomoże,


So maja 06, 2017 19:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: żal
Odsyłam też do tematu "Czy to grzech (ciężki)?" - zanim zapytasz. Jest tam poruszana kwestia takich dylematów, szczególnie w kontekście sumienie skrupulanckiego.
moderator jumik

_________________
Piotr Milewski


N maja 07, 2017 10:39
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL