Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:21



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
 moje życie wiarą katolicką 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 23, 2017 8:28
Posty: 4
Post moje życie wiarą katolicką
http://zyciekatolika.blogspot.com

Witam,

zachęcam do polubienia mojego blogu.

Będę się dzielił spostrzeżeniami na temat wiary katolickiej i sytuacji w naszym kościele. Zapraszam do dyskusji.

Dzięki.

Marian


Wt maja 23, 2017 8:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 09, 2010 8:49
Posty: 994
Post Re: moje życie wiarą katolicką
Witaj Marian, super, że piszesz Bloga jednak mała uwaga: Piszesz "...Marię Valtortę "Poemat Boga - Człowieka". Uważaj na to. Kościół ma jasne zdanie na temat tej książki. Nawet sam Joseph Ratzinger (jeszcze jako nie Benedykt XVI) zabrał głos w tej sprawie:

"Wizje” I “dyktanda” zreferowane w dziele “Poemat Boga- Człowieka” są po prostu literacką formą użytą przez autorkę do opowiedzenia jej własnej wizji życia Jezusa. Nie mogą być uważane za mające ponadnaturalne pochodzenie.” (17 Kwiecień 1993, Prot.N,144/58i)

I takie pytanko... oczywiście jako Katolik modlisz się za księży i biskupów?

_________________
http://www.pompejanka.info


Wt maja 23, 2017 14:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 23, 2017 8:28
Posty: 4
Post Re: moje życie wiarą katolicką
Dzięki za komentarz. Odnośnie dzieła Marii Valtory to temat nie jest taki prosty jak Ci się wydaje. nie jest to dzieło literackie. Papież B XVI, też jest człowiekiem, P XII co innego pisał.

Każdy z nas ma prawo do swojej opinii. Poczytaj francuską wersję http://maria-valtorta.org

Można przetłumaczyć na angielską. To że ktoś uważa to za dzieło literackie to tylko slogan, szufladka, uproszczenie, trzeba patrzeć głębiej. Bardzo dużo było badań naukowych robionych na podstawie tej serii książek i bardzo dużo odkryto nowych wcześniej nieodkrytych miejsc biblijnych - stanowisk archeologicznych.

"Objawienia" itp. Mediugorie, Czatachowa itp., stanowisko hierarchów, posłuszeństwo, to wszystko również są wytarte slogany. Są to fenomeny z punktu widzenia nauki. Nie da się ich wytłumaczyć zwykłymi przyrządami, współczesną nauką, to wykracza poza dotychczasowe nazewnictwo naukowe.

Księża którzy decydują czy to jest prawdziwe czy nie, to jest ich opinia w temacie, a tak na prawdę można zacytować - widzicie a nie chcecie widzieć i nie wierzycie, słyszycie a nie chcecie słyszeć i wierzyć. Trzeba mieć swój własny pogląd i ogląd na sytuację. Można wszystko podpiąć pod magisterium kościoła, posłuszeństwo, itp. Tylko pamiętaj że objawienia i kult św. s. Faustyny były zakazane przez Watykan i dopiero nowe tłumaczenie dzięki KWojtyle pozwoliły na nowo rozpocząć starania o kanonizację.

Patrz - tam gdzie są znaki tam się dzieje królestwo Najwyższego. Tam gdzie jest miłość, pokora, prostota wiedz że dzieją się rzeczy Najpotężniejszego


Śr maja 24, 2017 7:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 23, 2017 8:28
Posty: 4
Post Re: moje życie wiarą katolicką
Nasze społeczeństwo

Brakuje mi Jana Pawła II. Kiedy on był wszystko było jasne. Ci z SLD to są niewierzący. Są jacy są. Zostawmy ich. Oni nas też zostawili. Żyliśmy w jakieś zgodzie. Ci z wyborczej, te ateisty, no i ci postępowi katolicy z tygodnika powszechnego. Była jakaś dyskusja, dialog, żyliśmy sobie. Każdy nie wchodził sobie w drogę. Żyliśmy sobie spokojnie. JP II mówił piękne słowa, przyjeżdżał do nas, była taka sielanka pośród trudów życia po zsrr i prl.

Na więcej zapraszam na mojego bloga: http://zyciekatolika.blogspot.com


Śr maja 24, 2017 7:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 23, 2017 8:28
Posty: 4
Post Re: moje życie wiarą katolicką
http://zyciekatolika.blogspot.com/2017/ ... l#comments

Czy pomagać uchodźcom? Czy powinniśmy przyjmować do Polski uchodźców?
maja 26, 2017
Witam,

Temat rozpala polskie media do czerwoności. Jak zwykle jest to sztuczny temat podkręcany przez media, żeby się coś działo, żeby była akcja, żeby dodać dramaturgii wieczornym wydarzeniom. Coś się musi dziać. Kłótnia, emocje, krzyki, to wszystko co media lubią. Musi być pikantnie.

Tylko tutaj zastanówmy się tak na spokojnie. Jak wygląda pomoc w chrześcijańskim świecie według ewangelii.

Jest bardzo dużo fragmentów pisma św. na temat niesienia pomocy innym osobom. Jest to dogmat, który musimy stosować w życiu. Same słowa naszego Pana i Zbawiciele, dobrego Pasterza, Króla miłosierdzia, Jezusa Chrystusa - coście uczynili tym moim braciom najmniejszym, mnieście uczynili.

Słowa są zasadniczą podstawą - jeśli pomagam drugiemu człowiekowi w potrzebie, pomagam samemu Bogu.


Pt maja 26, 2017 8:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: moje życie wiarą katolicką
Nie widzę dyskusji w tym wątku, więc zamykam temat. W razie chęci dyskusji, proszę o wiadomość, to odblokuję.
moderator jumik

_________________
Piotr Milewski


So maja 27, 2017 10:25
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL