Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:36



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
 Czy to grzech 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz gru 15, 2016 17:03
Posty: 10
Post Czy to grzech
Szczęść BOŻE Cchcę zapytać o to czy popełniłem grzech ciężki mianowicie rozważałem jak okropnym czynem jest gwałt i pomyślałem sobie nie chcący że kiedy ktoś gwałci jakiegoś człowieka to wtedy gwałci też JEZUSA I MARYJE potem nie chciałem powiedzieć nic złego ale następna myśl była jeszcze gorsza pomyślałem sobie że MARYJA została zgwałcona przez szatana ponieważ ten sprzeciwił się Bogu bardzo żałuję tych myśli jednak one pojawiają się mimowolnie powtórzyłem ją kilka razy bo chciałem to jakoś sobie wyjaśnić ale się nie udało nie chciałem tego powiedzieć jakoś tak się stało nie chciałem nikogo urazić


N maja 28, 2017 17:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy to grzech
Na grzechy jest konfesjonał a na nerwice - lekarze. Polecam szczególnie to drugie, zanim się jeszcze pogorszy.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


N maja 28, 2017 18:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Czy to grzech
Do grzechu ciężkiego (śmiertelnego) potrzebna jest dobrowolność (a nie mimowolność) - człowiek musi robić całkowicie dobrowolnie coś co wie, że jest bardzo złe. Nie da się tego zrobić niechcący.

Uważaj też na nerwicę natręctw i rozróżniaj pokusę a decyzję. Po więcej informacji - zobacz temat "Czy to grzech (ciężki)?" - zanim zapytasz.

W razie czego - konfesjonał.

Ten temat zamykam.
moderator jumik

_________________
Piotr Milewski


Pn maja 29, 2017 20:18
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL