Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 [DO KOBIET] Facet-prawiczek 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N cze 04, 2017 16:31
Posty: 1
Post [DO KOBIET] Facet-prawiczek
Cześć
Mam pytanie do damskiej części tego forum - czy fakt, że Wasz facet, (którego bierzecie pod uwagę jako kandydata na swojego mężą) jest prawiczkiem traktujecie jako atut, czy raczej jako ujmę? Być może to trochę dziwne pytanie, bo katolik powinien żyć w czystości do ślubu, ale jednak czy nie patrzyłybyście przychylniej na faceta, który ma już jakieś doświadczenie w tej materii? A może właśnie na odwrót - facet, który zaczekał na tą jedyną to coś wyjątkowego i o takim marzycie? Co sądzą na ten temat kobiety-katoliczki? :)


N cze 04, 2017 16:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: [DO KOBIET] Facet-prawiczek
Ja mogę Ci chociaż napisać, z jakimi opiniami kobiet się spotkałem.

Kobiety niereligijne nawet lubią, gdy mężczyzna jest doświadczony. Szczególnie przy pierwszych swoich doświadczeniach seksualnych, bo wtedy czują się pewniej. Potem to traci na znaczeniu.

Inaczej jest z kobietami, które chcą zachować czystość przedślubną. Takie kobiety potrafią czuć się niekiedy bardzo źle, gdy one rezygnowały z seksu zachowując czystość dla jednego wybranka, a w tym czasie ich przyszły mąż sypiał z innymi. Czasem mają nawet podobne odczucia jak przy zdradzie.

Podsumowując, brak doświadczenia w związku z kobietą, która sama nie czekała z seksem do ślubu, można nadrobić. To tylko kwestia czasu. Oczywiście krótszego, gdy mężczyzna interesuje się i dba o satysfakcję kobiety (pomijając jakieś specyficzne oczekiwania ale to statystyczna rzadkość). Natomiast kobieta przestrzegająca wstrzemięźliwości przedślubnej może czuć się źle, czasem nawet bardzo, gdy facet na tę kwestię lekceważył.

Sam oceń, co o tym myślisz.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn cze 05, 2017 19:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: [DO KOBIET] Facet-prawiczek
Jeżeli masz poukładane w głowie, niezbyt ciężki charakter i będziesz zaradnym człowiekiem, potrafiącym utrzymać rodzinę, to właściwie reszta jest trzeciorzędna ;).
W wieku nastu lat doświadczenie seksualne wydaje się sprawą number one w relacjach damsko-męskich, zwłaszcza związkowych, ale to dlatego że hormony szaleją i potrzeba czasu, żeby człowiek sobie uświadomił, że do zbudowania solidnego, dobrze rokującego na przyszłość związku niezbędna jest zmiana perspektywy. Osoba poważnie myśląca o założeniu rodziny szuka kogoś stabilnego w uczuciach, zaradnego i opiekuńczego, a gdy już takiego skarba znajdzie, to doświadczenie seksualne jest zagadnieniem takiej rangi jak kolor oczu wybranka ;).

Oczywiście są takie przypadki kobiet o których pisze @Soul33, dla których seksualność(doświadczenie bądź brak) stanowi istotne kryterium w dobrze partnera, ale generalnie proza życia dostarcza dość problemów, żeby jeszcze dodatkowo zaprzątać sobie tym głowę, a znalezienie odpowiedniej/ego partnerki/a życiowego nie jest takie proste, jak by się mogło wydawać, dlatego istotna jest Twoja postawa, czy masz zamiar skrajać się pod wizerunek idealnego mężczyzny w głowie potencjalnej żony, czy też masz zamiar trzymać się swoich wartości i znaleźć taką kobietę, która zaakceptuje Ciebie takim, jakim jesteś. Życzę powodzenia :)

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pn cze 05, 2017 20:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 03, 2016 16:46
Posty: 69
Post Re: [DO KOBIET] Facet-prawiczek
Zależy na kogo trafisz. Nie sugeruj się sondami ulicznymi na YT, ponieważ pytane dziewczyną są zazwyczaj młode, jeszcze głupie, czasem pijane, a co najwazniejsze - często są w grupie, dzięki czemu czują się pewniej i chcą się popisać przed sobą nawzajem hejtując prawiczków. Zauważ, że kobiety, które są pytane na osobności, bez koleżanek o te sprawy, odpowiadają rozsądniej.

Tacy już jesteśmy, że nie chcemy być porównywani, dlatego szukaj takiej, która się szanuje i swoje życie buduje na określonych wartościach. Pewności nigdy nie masz, bo nawet we wspólnotach katolickich i na pielgrzymkach, nie wszystkie dziewczyny sa dziewicami. Jedyne co działa na Twoją korzyść, to fakt, że osoba silnie wierząca mimo doświadczenia seksualnego będzie bardziej wyrozumiała dla prawiczka i raczej nie będziesz miał z taką problemu.

Chociaż to też nie jest regułą, ponieważ osoby niewierzące również potrafią być bardzo wyrozumiałe a niektórym nawet spodoba się to, że czekasz do ślubu. Z tego wynika, to co napisałem na początku, zależy na kogo trafisz.

Nie warto dzielić ludzi na wierzących i niewierzących. W ten sposób możemy bezpodstawnie przypisac komus pewne cechy, tylko dlatego że jest wierzący albo nie. Nie każdy ateista jest bandytą i nie każda osoba wierząca jest przykładną osobą.

Np. spotkałem sie z kilkoma wypowiedziami prostytutek, które twierdziły, że gdy klient oznajmia, iż jest prawiczkiem to go wypraszają, ponieważ uważają, że pierwszy raz powinien być wynikiem uczucia. Inna twierdziła, że prostytucja to tylko jej zawód, a w życiu prywatnym sypia z meżczyzną dopiero po dłuższej znajomości.

Z kolei negatywnie zdziwiły mnie opinie dziewczyn wierzących, które twierdziły że rzeczywiście dranie maja coś w sobie. Uważam to za nierozsądne. Pomimo iż znam psychologiczne wyjaśnienie takich preferencji, mam wstręt do takich dziewczyn i uważam je za głupie. Ale ich wybór, skorą wybierają życie pełne kłótni, braku zrozumienia i wyrozumiałości - to poniosa tego konsekwencje.

Z tego wynika, to co napisałem na początku, zależy na kogo trafisz ;) Czasem zawiedziesz się na osobie, którą postrzegałes dobrze, a czasem zostaniesz mile zaskoczony postawą osoby, która uważałeś za złą.

Bądź czujny i powodzenia w relacjach damsko-męskich :)


So cze 24, 2017 0:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL