Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 7:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Czy to grzech czy nie bo nie wiem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N cze 25, 2017 12:05
Posty: 2
Post Czy to grzech czy nie bo nie wiem
:-| nie wiem czy pisze to w dobrym miejscu jak nie to przepraszam.Czy to grzech czy nie.Czy picie napojów energetycznych to grzech jeśli nie jest się dorosłym?
I czy jak grałem na takich stronach jakby hazardowych że tam grasz jakby o rzecz do gry i np wpłacasz coś i wtedy masz tam monety do grania i możesz potem wypłacic coś lepszego jak ci się uda wygrać.I wygrane są w euro i można też kupić za prawdziwe pieniądze te rzeczy.Ja osobiście kiedyś chyba raz miałem jakieś resztki i to wpłaciłem ale to małe pieniądze były, ale zazwyczaj grałem z darmowych monet które są tam co ileś godzin.Odrazu mówię że nie jestem pełnoletni czy to grzech i czy muszę się z niego spowiadać?

Czy odpalanie petard jak jestem nie dorosły to grzech?


N cze 25, 2017 12:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy to grzech czy nie bo nie wiem
Answer napisał(a):
:-| nie wiem czy pisze to w dobrym miejscu jak nie to przepraszam.Czy to grzech czy nie.Czy picie napojów energetycznych to grzech jeśli nie jest się dorosłym?
I czy jak grałem na takich stronach jakby hazardowych że tam grasz jakby o rzecz do gry i np wpłacasz coś i wtedy masz tam monety do grania i możesz potem wypłacic coś lepszego jak ci się uda wygrać.I wygrane są w euro i można też kupić za prawdziwe pieniądze te rzeczy.Ja osobiście kiedyś chyba raz miałem jakieś resztki i to wpłaciłem ale to małe pieniądze były, ale zazwyczaj grałem z darmowych monet które są tam co ileś godzin.Odrazu mówię że nie jestem pełnoletni czy to grzech i czy muszę się z niego spowiadać?

Czy odpalanie petard jak jestem nie dorosły to grzech?


NIE.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 25, 2017 12:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 25, 2017 12:05
Posty: 2
Post Re: Czy to grzech czy nie bo nie wiem
Nic nie jest grzechem?


N cze 25, 2017 12:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy to grzech czy nie bo nie wiem
Answer napisał(a):
Nic nie jest grzechem?


Nic nie jest grzechem :biggrin:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 25, 2017 13:06
Zobacz profil
Post Re: Czy to grzech czy nie bo nie wiem
Answer napisał(a):
:-| nie wiem czy pisze to w dobrym miejscu jak nie to przepraszam.Czy to grzech czy nie.Czy picie napojów energetycznych to grzech jeśli nie jest się dorosłym?

Ukrywają to przed rodzicami? - jest grzechem, bo kłamiesz i szkodzisz własnemu zdrowi.
Nie tak dawno media donosiły o zdrowym, wysportowanym 16-latku z USA, który zaaplikował sobie w bardzo krótkim odstępie kawę+cola cola+napój energetyczny, co skutkowało wstrząsem zakończonym śmiercią.


Cytuj:
Czy odpalanie petard jak jestem nie dorosły to grzech?

Skutek może być adekwatny jak z napojem energetyzującym, a więc durne ryzykowanie utratą życia lub kalectwem.....czyli grzech.


N cze 25, 2017 13:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy to grzech czy nie bo nie wiem
Alus napisał(a):
Ukrywają to przed rodzicami? - jest grzechem, bo kłamiesz i szkodzisz własnemu zdrowi.
Nie tak dawno media donosiły o zdrowym, wysportowanym 16-latku z USA, który zaaplikował sobie w bardzo krótkim odstępie kawę+cola cola+napój energetyczny, co skutkowało wstrząsem zakończonym śmiercią.


A gdzie on mówił, że ukrywa coś przed rodzicami?

Alus napisał(a):
Skutek może być adekwatny jak z napojem energetyzującym, a więc durne ryzykowanie utratą życia lub kalectwem.....czyli grzech.


Co ty znowu wymyślasz :-D
Na tej zasadzie to wspinaczka górska jest grzechem, bo przecież tam też jest ryzyko utraty zdrowia i życia.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 25, 2017 14:20
Zobacz profil
Post Re: Czy to grzech czy nie bo nie wiem
Cytuj:
A gdzie on mówił, że ukrywa coś przed rodzicami?


Nie wiem czy ukrywał, ale skoro szuka odpowiedzi na forum, a nie u rodziców, to można tak domniemywać

Alus napisał(a):
Skutek może być adekwatny jak z napojem energetyzującym, a więc durne ryzykowanie utratą życia lub kalectwem.....czyli grzech.


Cytuj:
Co ty znowu wymyślasz :-D
Na tej zasadzie to wspinaczka górska jest grzechem, bo przecież tam też jest ryzyko utraty zdrowia i życia.

Na wspinaczkę górską bez nadzoru rodziców, czy wykwalifikowanej kadry, żadnego małolata goprowcy, strażacy, czy wspinacze górscy nie dopuszczą i nie dla kaprysu, ale z racji potencjalnego ryzyka dla zdrowia i życia.


N cze 25, 2017 14:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy to grzech czy nie bo nie wiem
Alus napisał(a):
Nie wiem czy ukrywał, ale skoro szuka odpowiedzi na forum, a nie u rodziców, to można tak domniemywać


A to nie lepiej się go spytać, czy rodzice o tym wiedzą?

Alus napisał(a):
Na wspinaczkę górską bez nadzoru rodziców, czy wykwalifikowanej kadry, żadnego małolata goprowcy, strażacy, czy wspinacze górscy nie dopuszczą i nie dla kaprysu, ale z racji potencjalnego ryzyka dla zdrowia i życia.


Skoro mówisz że chodzenie po górach w wieku 17 lat jest grzechem, to ok :biggrin:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 25, 2017 15:28
Zobacz profil
Post Re: Czy to grzech czy nie bo nie wiem
Cytuj:
A to nie lepiej się go spytać, czy rodzice o tym wiedzą?

Za wiedzą, czy bez wiedzy rodziców napoje energetyzujące dla młodych organizmów mogą stanowić zagrożenie, podobnie jak alkohol czy narkotyki, godzą w życie, zatem spożywanie/przyjmowanie jest grzechem.

Cytuj:
Skoro mówisz że chodzenie po górach w wieku 17 lat jest grzechem, to ok :biggrin:


Zdecyduj się chodzenie po górach czy wspinaczka górska., bo to nie tożsame.


N cze 25, 2017 19:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy to grzech czy nie bo nie wiem
Alus napisał(a):
Za wiedzą, czy bez wiedzy rodziców napoje energetyzujące dla młodych organizmów mogą stanowić zagrożenie, podobnie jak alkohol czy narkotyki, godzą w życie, zatem spożywanie/przyjmowanie jest grzechem.


Picie nadmiernej ilości wody też powoduje negatywne skutki dla zdrowia.
Więc według twojej filozofii, trzeba całkowicie zakazać picia wody.

Alus napisał(a):
Zdecyduj się chodzenie po górach czy wspinaczka górska., bo to nie tożsame.


Skoro mówisz że wspinaczka górska w wieku 17 lat jest grzechem, to ok :biggrin:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 25, 2017 22:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy to grzech czy nie bo nie wiem
Robek, pierwsze upomnienie po koleżeńsku: to jest dział "Żyć wiarą". Przeczytaj, jakie są warunki pisania w tym dziale i dostosuj się.

Czyli - nie pisz więcej, zanim się nie nawrócisz.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


N cze 25, 2017 23:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Czy to grzech czy nie bo nie wiem
Answer napisał(a):
:-| nie wiem czy pisze to w dobrym miejscu jak nie to przepraszam.


Nie jest bardzo złym miejscem (bo przecież piszemy w tym dziale o przeżywaniu swojej wiary, także o grzechach), ale znacznie lepszym byłby albo konfesjonał albo rozmowa z rodzicami (także o kwestii grzechu, jeśli są wierzący) - szczególnie, że takie sprawy dotyczą chyba bardziej wychowania niż wiary. A jeszcze lepszym miejscem byłoby rozeznanie we własnym sumieniu w zgodzie z nauką Kościoła (ale skoro są wątpliwości, to rozumiem, że może się to nie udać).

Forum nie jest najlepszym miejscem, bo wypowiedzi innych nie zmienią tego czy coś jest grzechem czy nie. To też trochę losowe - akurat trafisz na kogoś, kto powie, że to nie jest grzechem albo że to jest grzechem. I któremu uwierzysz?

Mamy obowiązek spowiadania się z grzechów śmiertelnych (zwanych ciężkimi). Z tzw grzechów powszednich nie mamy obowiązku, ale jest to zalecane. Warunki, żeby coś było grzechem śmiertelnym oraz inne kwestie są opisane w temacie "Czy to grzech (ciężki)?" - zanim zapytasz. Polecam przeczytanie.

Generalnie to też nie wiemy ile masz lat - czy 13 czy 17.

Moim zdaniem zapytaj rodziców co o tym sądzą.

Tak czy inaczej, powodzenia w rozstrzygnięciu tej sprawy! Trzymaj się! :)

Robek napisał(a):
Answer napisał(a):
Czy ... jak jestem nie dorosły to grzech?


NIE.


Nie sądzę, aby takie stwierdzenie było pożyteczne. A jak ktoś napisze mu, że to jet grzech, to co wtedy? Komu ma wierzyć? Już lepiej by było wyjaśnić swoje stanowisko z uwagą, że nie może się kierować tylko Twoim zdaniem. Jesteśmy tylko przypadkowo spotkanymi forumowiczami o różnych opiniach na różnych etapach w drodze do Boga. Nie powinniśmy autorytatywnie rozsądzać spraw czyjegoś sumienia.

_________________
Piotr Milewski


Pn cze 26, 2017 11:25
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy to grzech czy nie bo nie wiem
bert04 napisał(a):
Robek, pierwsze upomnienie po koleżeńsku: to jest dział "Żyć wiarą". Przeczytaj, jakie są warunki pisania w tym dziale i dostosuj się.

Czyli - nie pisz więcej, zanim się nie nawrócisz.


Nawrócić się nie nawróce, więc chyba trzeba będzie rezygnować z pisania w tym dziale.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr cze 28, 2017 9:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL