Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Łuski z karpia w portfelu czy to grzech ciężki 
Autor Wiadomość
Post Łuski z karpia w portfelu czy to grzech ciężki
j.w.

problem dotyczy kogos z rodziny ??


N lip 23, 2017 10:21

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Łuski z karpia w portfelu czy to grzech ciężki
Tak, bo karp musiał zginąć.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lip 23, 2017 10:23
Zobacz profil
Post Re: Łuski z karpia w portfelu czy to grzech ciężki
To jest noszone zeby miec pieniążki:( nie zabrakło pieniędzy cos takiego...:(


N lip 23, 2017 10:25

Dołączył(a): So kwi 21, 2012 18:32
Posty: 54
Post Re: Łuski z karpia w portfelu czy to grzech ciężki
Jak dla mnie to zwykła magia. A wszelka magia jest uważana w Biblii za bałwochwalstwo, w więc bardzo ciężki grzech, ponieważ u jego podstaw stoi niewiara w Bożą moc i Jego prowadzenie.


N lip 23, 2017 10:35
Zobacz profil
Post Re: Łuski z karpia w portfelu czy to grzech ciężki
Teresse napisał(a):
j.w.

problem dotyczy kogos z rodziny ??

Trzymanie łusek z karpia w portfelu, jest dokładnie tym samym jak rzucanie sie uczestników procesji Bożego Ciała w momencie odejścia kapłana z monstrancją od ołtarza, na gałązki z dekoracji tegoż ołtarza - ponoć na pomyślność dla domu.


N lip 23, 2017 10:40

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Łuski z karpia w portfelu czy to grzech ciężki
Czyli pogaństwem, zgadza się?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lip 23, 2017 10:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Łuski z karpia w portfelu czy to grzech ciężki
Społeczeństwo obfituje w wiele zwyczajów i praktyk, mających magiczne znaczenie... Rybie łuski to jeden z licznych przykładów...
Wszystko to jest - jak już pisaliście - złe; a wynika z nieznajomości Boga i Jego woli objawionej w Biblii.

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn lip 24, 2017 6:07
Zobacz profil WWW
Post Re: Łuski z karpia w portfelu czy to grzech ciężki
Macie pomysl jak powiedziec komus o tych łuskach ?? Ta osoba przystepuje do spowiedzi :(

Czy jej spowiedzi sa niewazne?

Proszę o modlitwę w tej intencji - wyrzucenia tych łusek - z góry dziękuję. :oops:


Pn lip 24, 2017 12:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Łuski z karpia w portfelu czy to grzech ciężki
Teresse napisał(a):
Macie pomysl jak powiedziec komus o tych łuskach

Ja mam! To powinien powiedzieć ksiądz - na każdej mszy w okolicach Bożego Narodzenia!
Czy to księża mówią? Czy uświadamiają wiernych, że wierzą w zabobony?... Ktoś słyszał z kazalnicy, np. na pasterce (wtedy największa frekwencja): "Drodzy parafianie! Zjedliście karpia... do kościółka przyszliście... a co z karpiowymi łuskami zrobiliście?! Bo jak je w portfelu macie, żeby wam one o stan finansów dbały,to... nie wiem, ale przy spowiedzi dam wam taką pokutę, że do końca życia popamiętacie! Jesteście potępienia wartymi bałwochwalcami, gdy pokładacie nadzieję w rybiej łusce, a nie w Bogu na niebie!
W poświęconej ziemi niegodniście być pochowani w takim stanie grzechu... Nakazuję każdemu wyrzucić rybie łuski, albo się tu nie pokazujcie!"


Fajne kazanie, co? ;) Ktoś takie słyszał...

Teresse, myślę, że trudno wykorzenić zabobonne myślenie, ale próbować trzeba/warto... Jak? Może wykazaniem bezsensu takich praktyk, takich przekonań...
No bo - w końcu mamy XXI wiek i ludzie powinni być światli - czy to ma sens, wierzyć, że ilość pieniędzy, ma jakiś związek z rybią łaską?

Może by zapytać: A, powiedz, w jaki sposób spodziewasz się, że ta rybia łuska ci pomoże w finansach?
Czy rybia łuska ma nadzwyczajną moc, że ci stworzy pieniądze? czy może ktoś za jej pomocą ci je da do portfela?...
Może tego typu pytania, by pobudziły do myślenia, i wniosku końcowego: ale ja byłem/byłam głupia, że w to wierzyłam!
Jest to po prostu bezsens. U mnie w domu nie było takiego czegoś; pewnie są regiony, gdzie się częściej spotyka, ale wykazania nonsensu czegoś takiego, powinno coś pomóc (o ile osoba umie myśleć).

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn lip 24, 2017 12:33
Zobacz profil WWW
Post Re: Łuski z karpia w portfelu czy to grzech ciężki
Moze na kolędzie zachaczę księdza...;) Chodzi o moja mamę. Jednak nie chciałabym zeby odwlekała nawrócenie do kolędy. Ma juz ponad 60 lat..:(


Pn lip 24, 2017 12:35

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Łuski z karpia w portfelu czy to grzech ciężki
KKK 2117:

Cytuj:
Jest również naganne noszenie amuletów.


Niestety nie mogę Ci poradzić, jak rozmawiać z Mamą, bo jestem chyba bardzo złym dyplomatą ☹ Ale oczywiście takie łuski karpia są bardzo złe, bo to zabobon.

Ja bym przedstawił Mamie ten cytat z KKK, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że to pomoże ☹

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Pn lip 24, 2017 12:54
Zobacz profil
Post Re: Łuski z karpia w portfelu czy to grzech ciężki
Najgorsze jest to ze jak ktos ma potrzebę takich "wspomagaczy" to jest przeciez Cudowny Medalik, Szkaplerz, obrazy do których przywiązane są błogosławieństwa, modlitwy, praktyki pobożne np. I Soboty miesiąca, Tajemnica Szczęścia itp :(


Pn lip 24, 2017 12:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Łuski z karpia w portfelu czy to grzech ciężki
Teresse napisał(a):
Najgorsze jest to ze jak ktos ma potrzebę takich "wspomagaczy" to jest przeciez Cudowny Medalik, Szkaplerz, obrazy do których przywiązane są błogosławieństwa, modlitwy, praktyki pobożne np. I Soboty miesiąca, Tajemnica Szczęścia itp

Ejże... Teresse... to przeciw rybiej łusce jesteś, ale już inne "wspomagacze" aprobujesz?!
Przecież ludziska jednakowo to traktują: jak talizman na dobre, obfite życie...
Proponuję więcej konsekwencji w poglądach... :)

A skoro to Twoja Rodzicielka, to módl się o jakąś okolicznośc, gdy będziesz mogła tak na luzie, trochę może żartem rzucić: A jak tam Mamuś sprawdza się rybia łuska?... Przynosi Ci pieniążki do portfelika?... bo jakoś nie widziałam żadnego karpia, co by w pyszczku taszczył pliki z podobiznami naszych królów....
Może, Mamuś zrób eksperyment: wyrzuć łuskę, a módl się do Boga o zaspokojenie finansowych potrzeb... bo On obiecał, że wiernym swoim przyjdzie z pomocą... ale tym, co na rybiej łusce bazują, to raczej Bóg nie da złamanego grosza...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn lip 24, 2017 13:36
Zobacz profil WWW
Post Re: Łuski z karpia w portfelu czy to grzech ciężki
Teresse napisał(a):
Macie pomysl jak powiedziec komus o tych łuskach ?? Ta osoba przystepuje do spowiedzi :(

Czy jej spowiedzi sa niewazne?

Proszę o modlitwę w tej intencji - wyrzucenia tych łusek - z góry dziękuję. :oops:

Ty ustawiasz sie jako sędzia własnej matki, przywykła ona od lat do tego zabobonu i zapewne traktuje go jako jeden z obrzędów towarzyszącej Bożemu Narodzeniu.
Bóg nie jest aż tak drobiazgowy aby wynikające w wielowiekowej tradycji zachowania traktował jako grzech ciężki zasługujący na potępienie.
Przecież podarunki pod choinką też nie mają biblijnego umocowania.
Są i chrześcijańskie zabobony - np łańcuszek św Antoniego.


Pn lip 24, 2017 13:55
Post Re: Łuski z karpia w portfelu czy to grzech ciężki
Nie ustanawiam się niczyim sędzią. Po prostu wydaje mi sie ze moze to byc grzech cięzki.

I do grzechu zostając obojętnym nawet jak jest lekki - tez grzeszę.


Pn lip 24, 2017 14:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL