Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Oszustwo 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So cze 10, 2017 12:36
Posty: 36
Post Oszustwo
Czy danie spisania koledze pracy domowej można traktować jako grzech oszustwa ? Jeśli mnie prosi to mam odmówić ?


N wrz 10, 2017 18:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Oszustwo
Oczywiste ze jest to oszustwo, w ktorym razem wezmiecie udzial. Sciaganie w trakcie klasowki albo egzaminu tez jest oszustwem, ale przewazajaca ilosc uczniow to robi.
Mozesz oczywiscie odmowic, ale nie sadze zeby to dobrze wplynelo na wasze wzajemne relacje, jak rowniez opinie o tobie miedzy reszta kolegow i kolezanek z klasy.
I tak zaczynaja sie trudne wybory katolika :).


N wrz 10, 2017 22:45
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 05, 2010 13:07
Posty: 103
Post Re: Oszustwo
Na dodatek pomagasz koledze w grzechu (w byciu nieuczciwym) i uczestniczysz w nim, Patryku (a moze nawet Krystianie, to zależy od forum, pytania i styl są tak podobne...)


N wrz 10, 2017 23:22
Zobacz profil
Post Re: Oszustwo
Patryk543 napisał(a):
Czy danie spisania koledze pracy domowej można traktować jako grzech oszustwa ? Jeśli mnie prosi to mam odmówić ?


dokładnie. Wiem, że to trudne- ale tylko na początku. i mówię z własnego doświadczenia jako ucznia.
Kolega może uniknąć oceny niedostatecznej w inny sposób- niektórzy nauczyciele pozwalają kilka razy w ciągu roku zglosić brak przygotowania lub brak zadania zaraz na początku lekcji, a nie jak zaczną pytać/sprawdzać.
jesli takiej możliwości nie ma, to radzę mimo wszystko podejśc do nauczyciela na początku lekcji i powiedzieć, ze się zadania nie rozumie, oraz poprosić o wyjaśnienie. Takie prośby są dobrze widziane.

Możesz też sam, odmawiając koledze, równocześnie zaproponować, zeby do Ciebie przyszedł i mu wytłumaczysz.

W mojej ksiązeczce dla dzieci w rachunku sumienia jest napisane wprost: ściągałem, dawałem ściągać... dla mnie to był jeden z bardziej "wstydliwych" grzechów. Wstydziłam się tak bardzo, że poprawa była natychmiastowa i długa- aż do studiów :D


Pn lut 12, 2018 0:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL