Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Co dalej 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz gru 15, 2016 17:03
Posty: 10
Post Co dalej
Szczęść Boże mam wielki problem mianowicie ciężką nerwica oraz natręctwa mianowicie niszczą życie od ponad roku od 9 miesięcy co przyjmuje Komunię Swiętą niestety nie mogę już dłużej wytrzymać tego wszystkiego odpierania myśli tłumaczenia sobie co miałem na myśli mówiąc to czy myśląc tamto cały czas muszę się pilnować i stytucja wygląda tym tragiczniej że bardzo chcę przyjmować Najświętszy Sakramentu ale chyba dłużej nie mogę ponieważ kiedy jestem po spowiedzi uderza we mnie niesamowita fala tych myśli bo wiem że teraz muszę się pilnować żeby nie zgrzeszyć najgorzej jest podczas Mszy Świętej i przed nią nie mogę mówić boli mnie brzuch i mi nie dobrze muszę brać tabletki żeby w ogóle pójść na Mszę Świętą czasami musiałem chodzić co dwa tygodnie do spowiedzi bo mi się wydawało że zgrzeszyłem jak wiem że idę do spowiedzi to tak się nie denerwuje bo wiem że jak coś źle zrobię to się wyspowiadam ale po spowiedzi następuje załamanie ostatnią odbyłem wczoraj a dziś już jestem wrakiem myśli mnie zniszczyły i teraz pytanie czy mam przestać chodzić do Komunii Świętej i poukładać sobie psychikę bardzo nie chcę zrezygnować czy też kontynuować uczęszczanie do Komunii Świętej bardzo proszę o pomoc bo znajduje się w bardzo ciężkiej sytuacji w której wydaje mi się że nie ma wyjścia nie wiem co robić bo co bym nie zrobił to będzie mi źle ale


Pn paź 02, 2017 15:55
Zobacz profil
Post Re: Co dalej
Jest tylko jeden sposob: znajdujesz spowiednika i jestes mu slepo posluszny w kwestii przyjmowania badz nieprzyjmowania Komunii sw.
Najlepiej jakiego zakonnika od kapucynow, dominikanow, franciszkanow i juz troche starszego.

A poza tym zastanow sie, jaki masz obraz Pana Boga. Czy Ktos, kto dal sie zabic za ciebie, bedzie ci wyliczal grzechy?

Czy twoi rodzice tylko czyhaja na twoje potkniecia, zeby ciebie zgnoic?


Pn paź 02, 2017 17:34

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Co dalej
+1.
To ostatnio jakas epidemia, choc podejrzewam ze jesli nie ze wzgledow religijnych to objawi sie to gdzie indziej.


Pn paź 02, 2017 18:50
Zobacz profil
Post Re: Co dalej
wojtek16 napisał(a):
... bardzo proszę o pomoc bo znajduje się w bardzo ciężkiej sytuacji w której wydaje mi się że nie ma wyjścia nie wiem co robić bo co bym nie zrobił to będzie mi źle


Tak, to sytuacja pełna udręki... Tak jakbyś dostał się w pułapkę lęku i nie znajdywał sposobu i siły by z niej wyjść.

Może spróbuj pokonać ten lęk miłością. Każdy z nas ją w sobie nosi. Trzeba tylko dać jej zadanie i już się ożywia. Pokochaj to, czego się boisz: zacznij chodzić do spowiedzi nie ze strachu przed Bogiem lecz z miłości do Niego. Też z miłości do życia i do siebie.

Wszystkiego dobrego :)


Pn paź 02, 2017 21:43
Post Re: Co dalej
wojtek16 napisał(a):
Szczęść Boże mam wielki problem mianowicie ciężką nerwica oraz natręctwa mianowicie niszczą życie od ponad roku od 9 miesięcy co przyjmuje Komunię Swiętą niestety nie mogę już dłużej wytrzymać tego wszystkiego odpierania myśli tłumaczenia sobie co miałem na myśli mówiąc to czy myśląc tamto cały czas muszę się pilnować i stytucja wygląda tym tragiczniej że bardzo chcę przyjmować Najświętszy Sakramentu ale chyba dłużej nie mogę ponieważ kiedy jestem po spowiedzi uderza we mnie niesamowita fala tych myśli bo wiem że teraz muszę się pilnować żeby nie zgrzeszyć najgorzej jest podczas Mszy Świętej i przed nią nie mogę mówić boli mnie brzuch i mi nie dobrze muszę brać tabletki żeby w ogóle pójść na Mszę Świętą czasami musiałem chodzić co dwa tygodnie do spowiedzi bo mi się wydawało że zgrzeszyłem jak wiem że idę do spowiedzi to tak się nie denerwuje bo wiem że jak coś źle zrobię to się wyspowiadam ale po spowiedzi następuje załamanie ostatnią odbyłem wczoraj a dziś już jestem wrakiem myśli mnie zniszczyły i teraz pytanie czy mam przestać chodzić do Komunii Świętej i poukładać sobie psychikę bardzo nie chcę zrezygnować czy też kontynuować uczęszczanie do Komunii Świętej bardzo proszę o pomoc bo znajduje się w bardzo ciężkiej sytuacji w której wydaje mi się że nie ma wyjścia nie wiem co robić bo co bym nie zrobił to będzie mi źle ale


Jeżeli masz jak powiadasz ciężką nerwicę i natręctwa to powinieneś pójść do lekarza psychiatry. Sam sobie z tym problemem możesz nie poradzić.


Pn paź 02, 2017 22:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Co dalej
Osiris, hubris, przypominam o zasadach tego działu i jego katolickim charakterze. Wasze posty zostały usunięte.
moderator jumik

_________________
Piotr Milewski


Wt paź 03, 2017 18:20
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL