Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 4:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Obietnica złożona Bogu będąc dzieckiem! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz wrz 07, 2017 17:41
Posty: 3
Post Obietnica złożona Bogu będąc dzieckiem!
Witam, mając 9 lat miałam problemy z trzymaniem moczu i podczas pewnego wyjścia ze szkołą naprawdę musiałam skorzystać z toalety, a takiej nigdzie nie było. Zdenerwowana, że popuszczę i to jeszcze przed całą klasą (a trzeba przyznać, że to upokorzajacą rzecz ;-) ) prosiłam Boga, by mi pomógł i obiecałam, że odmówię 4000 razy Zdrowaś Maryjo (chodziło o 400 dziesiątek różańca).
Później na jakiś czas o tym zapomniałam, odmówiłam około 5 dziesiątek, a teraz znów przypomniałam sobie o tej obietnicy.
Co zrobić? Wyspowiadać się z niezłożonej Bogu obietnicy, mimo iż jest ona jeszcze możliwa do spełniania?
A może jednak muszę odmówić tyle różańców?

Nie wiem, co mam robić, a ta obietnica była głupia i lekkomyślna. Zresztą nie ma się co dziwić, miałam tylko 9 lat...

Proszę o pomoc :?


Cz wrz 07, 2017 17:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Obietnica złożona Bogu będąc dzieckiem!
Sądząc po dylemacie jaki masz, to od czasu złożenia obietnicy, nie minął więcej niż jakiś rok?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz wrz 07, 2017 18:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Obietnica złożona Bogu będąc dzieckiem!
Sądzisz, że Bóg jest jakimś masochistą i będzie słuchał te Twoje 4000 Zdrowasiek. Ja mam dziecko i nie wyobrażam sobie żeby je zmuszać do odmawiania 4000 zdrowasiek albo robienia równie dziwnych rzeczy w zamian za uczynioną w przeszłości usługę bądź pomoc. Robisz z Boga tyrana jakiegoś. To starotestamentowy Jahwe był tyranem ale on Bogiem nie był. Tak, że głowa do góry. Bóg Cie lubi a nudnych zdrowasiek na pewno nie. (Dlatego są zadawane jako pokuta, bo nikt ich nie lubi - nawet Bóg). :-D


Cz wrz 07, 2017 18:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 07, 2017 17:41
Posty: 3
Post Re: Obietnica złożona Bogu będąc dzieckiem!
chwat napisał(a):
Sądząc po dylemacie jaki masz, to od czasu złożenia obietnicy, nie minął więcej niż jakiś rok?



Obawiam się, że minęło więcej i oczywiście bardzo przepraszam za to, że uraziłam cię swoim niskim poziomem inteligencji.
Zapytałam jedynie czy w takim przypadku można się wyspowiadać, czy jednak należy dotrzymać obietnicy (która choć aż tak trudna do dotrzymaniania nie jest, to jednak jest męcząca).

Rumiem, że odpowiedź jest dla Ciebie oczywista, więc miło by było, gdybyś doradził takiej amebie jak ja ;-)
Dziękuję.


Cz wrz 07, 2017 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 07, 2017 17:41
Posty: 3
Post Re: Obietnica złożona Bogu będąc dzieckiem!
KotSyberyjski napisał(a):
Sądzisz, że Bóg jest jakimś masochistą i będzie słuchał te Twoje 4000 Zdrowasiek. Ja mam dziecko i nie wyobrażam sobie żeby je zmuszać do odmawiania 4000 zdrowasiek albo robienia równie dziwnych rzeczy w zamian za uczynioną w przeszłości usługę bądź pomoc. Robisz z Boga tyrana jakiegoś. To starotestamentowy Jahwe był tyranem ale on Bogiem nie był. Tak, że głowa do góry. Bóg Cie lubi a nudnych zdrowasiek na pewno nie. (Dlatego są zadawane jako pokuta, bo nikt ich nie lubi - nawet Bóg). :-D



Ale obietnica to jednak obietnica i nie wiem, czy spowiadać się w takim przypadku ;-)
Odmówiłam nawet Nowennę Pompejańśką, więc nie jest to zadanie niemożliwe, ale jednak dość ciężkie. Więc nie wiem, czy spowiadać się, odmówić czy zapomnieć :-)


Cz wrz 07, 2017 18:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Obietnica złożona Bogu będąc dzieckiem!
[ciach - trolling - s33]


Cz wrz 07, 2017 18:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Obietnica złożona Bogu będąc dzieckiem!
KotSyberyjski napisał(a):
Ja mam dziecko i nie wyobrażam sobie żeby je zmuszać do odmawiania 4000 zdrowasiek

To akurat nic dziwnego, trudno przypuszczać żeby kot zmuszał małego kota, do odmawiania zdrowasiek. Do złapania 4000 myszy to co innego.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz wrz 07, 2017 18:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Obietnica złożona Bogu będąc dzieckiem!
Skoro byłaś dzieckiem, to można w tej sprawie wyluzować. Bóg bierze pod uwagę wolne i świadome wybory. A u dzieci nie jest z tym tak samo, jak u dorosłych.

Skoro jednak jesteś wierząca, do końca życia chyba i tak zdążysz odmówić te zdrowaśki, więc może wcale nie ma tu powodu do zmartwień?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz wrz 07, 2017 21:41
Zobacz profil
Post Re: Obietnica złożona Bogu będąc dzieckiem!
Bóg nie księgowy, Zdrowasiek nie liczy i nie sporządza bilansu, a dla własnego spokoju sumienia gdy odmówisz dziennie 1 Zdrowaśkę, to z czasem zapomnisz o liczeniu i modlitwa stanie się codzienna potrzeba jak np oddychanie.


Pt wrz 08, 2017 6:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Obietnica złożona Bogu będąc dzieckiem!
Soul33 napisał(a):
Bóg bierze pod uwagę wolne i świadome wybory. A u dzieci nie jest z tym tak samo, jak u dorosłych.

Jesteś pewien, że decyzja 9latka, nie jest na tyle świadoma, żeby traktować ją odpowiedzialnie?

Alus napisał(a):
Bóg nie księgowy, Zdrowasiek nie liczy i nie sporządza bilansu
Jesteś pewna, że Bóg nie liczy zdrowasiek?
A od jakiego momentu, Bóg zaczyna liczyć? Przysięga małżeńska już się łapie do Bożego wliczania?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt wrz 08, 2017 6:47
Zobacz profil
Post Re: Obietnica złożona Bogu będąc dzieckiem!
Alus napisał(a):
Bóg nie księgowy, Zdrowasiek nie liczy i nie sporządza bilansu

Cytuj:
Jesteś pewna, że Bóg nie liczy zdrowasiek?
A od jakiego momentu, Bóg zaczyna liczyć? Przysięga małżeńska już się łapie do Bożego wliczania?

Będziesz miłował Pana Boga swego całym sercem swoim, całą swoją dusza i całym swoim umysłem....Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego... na tym zawisło całe Prawo, czyli kto wypełnia Boga Ojca, a nie ten co jedynie woła Panie, Panie.
Bóg liczy miłość i wszystko co zawarte jest w miłości, w tym modlitwa płynąca z serca, a nie klepanie modlitw - próżno usta się trudzą gdy serce nie pracuje..


Pt wrz 08, 2017 7:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Obietnica złożona Bogu będąc dzieckiem!
Alus napisał(a):
modlitwa płynąca z serca, a nie klepanie modlitw


Dlaczego mówisz o klepaniu? W pierwszym poście jest mowa "prosiłam Boga, by mi pomógł i obiecałam, że odmówię 4000 razy Zdrowaś Maryjo"

Mowa jest o odmawianiu modlitwy. Dlaczego Ty mówisz o klepaniu?
Pewnie dlatego, że z jakiegoś powodu 4000 modlitw uznajesz za klepanie, ale 40 modlitw uznajesz za odmawianie. Czy 4000 tysiące modlitw nie może płynąć z serca? :)

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt wrz 08, 2017 8:09
Zobacz profil
Post Re: Obietnica złożona Bogu będąc dzieckiem!
chwat napisał(a):
Alus napisał(a):
modlitwa płynąca z serca, a nie klepanie modlitw


Dlaczego mówisz o klepaniu? W pierwszym poście jest mowa "prosiłam Boga, by mi pomógł i obiecałam, że odmówię 4000 razy Zdrowaś Maryjo"

Mowa jest o odmawianiu modlitwy. Dlaczego Ty mówisz o klepaniu?
Pewnie dlatego, że z jakiegoś powodu 4000 modlitw uznajesz za klepanie, ale 40 modlitw uznajesz za odmawianie. Czy 4000 tysiące modlitw nie może płynąć z serca? :)

Powtórzę - modlitwa musi wypływać z serca - nie z dawno zapomnianych dziecięcych przyrzeczeń.


Pt wrz 08, 2017 8:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Obietnica złożona Bogu będąc dzieckiem!
A kto oprócz Ciebie twierdzi, że przyrzeczenia są zapomniane?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt wrz 08, 2017 8:15
Zobacz profil
Post Re: Obietnica złożona Bogu będąc dzieckiem!
chwat napisał(a):
A kto oprócz Ciebie twierdzi, że przyrzeczenia są zapomniane?

Cytuj:
Później na jakiś czas o tym zapomniałam
- jakbyś nie wiedział to z postu autorki tematu.

A piszę, że Bóg to nie księgowy, który rozliczał będzie z deklaracji 9 letnie dziecko, które nawet nie potrafiło pojąć ile czasu zajmie mu odmówienie 4 tys Zdrowaś Maryjo.


Pt wrz 08, 2017 11:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL