Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Czy takie myśli mogą być niebezpieczne? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy takie myśli mogą być niebezpieczne?
Skrupuly tez maja przyczyne. :-(


Wt lis 14, 2017 16:24

Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 19:32
Posty: 77
Post Re: Czy takie myśli mogą być niebezpieczne?
Myślę, że może i takie myśli nie są grzechem ciężkim, ale czy szatan ich nie wykorzysta, gdy pomyśli się, że jeżeli coś zrobię, to oddam duszę i gdy rzeczywiście to zrobię?


Wt lis 14, 2017 16:25
Zobacz profil
Post Re: Czy takie myśli mogą być niebezpieczne?
Czy zrobisz wszystko do czego cie ktos namawia?


Wt lis 14, 2017 16:29

Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 19:32
Posty: 77
Post Re: Czy takie myśli mogą być niebezpieczne?
Oczywiście, że nie zrobiłabym wszystkiego, do czego byłabym namawiana.


Wt lis 14, 2017 20:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy takie myśli mogą być niebezpieczne?
sameone1 napisał(a):
Skrupuly tez maja przyczyne. :-(
Tak, niewłaściwy obraz Boga. Kiedy ma się Boga (choćby podświadomie) za sędziego zapisującego wszystko co robimy i usiłującego na na czymś złapać, a nie za kogoś, kto robi wszystko by mnie zbawić - nawet za mnie umarł.
Ale to ciężki problem.
karolinapytająca napisał(a):
Myślę, że może i takie myśli nie są grzechem ciężkim, ale czy szatan ich nie wykorzysta, gdy pomyśli się, że jeżeli coś zrobię, to oddam duszę i gdy rzeczywiście to zrobię?
Zapewniam Cię, że skrupulanctwo jest większym zagrożeniem duchowym niż te przysięgi. Dlatego nie zwlekaj - idź się leczyć do konfesjonału.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt lis 14, 2017 21:01
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 19:32
Posty: 77
Post Re: Czy takie myśli mogą być niebezpieczne?
Ale ja się obawiam, że taką myśl szatan może uznać za cyrograf.


Wt lis 14, 2017 23:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Czy takie myśli mogą być niebezpieczne?
karolinapytająca napisał(a):
Ale ja się obawiam, że taką myśl szatan może uznać za cyrograf.


Twoja myśl jest kłamcą/"diabłem" lecz jeśli pozwolisz by dalej cię męczyła/trwała w Tobie stanie się "szatanem",to już będzie jak pakt(trwanie w niej dłużej).
Jako chrześcijanka często przechodzę przez dni w których odzywa się moje człowieczeństwo/kłamliwe zwodzące/domagające się myśli,nieraz jest bardzo ciężko(nazywam je czarnymi dziurami,no cóż jesteśmy tylko zmysłowymi istotami)
Każdy w takich momentach musi jakoś sobie radzić,ja znalazłam sposób(nie sama,a z przykładu kuszenia Jezusa)w zależności o co temu "kłamcy" chodzi mam dla niego cytat z Biblii.
Wiem że to niełatwe,często trwa i trwa, chociaż bywa bardzo ciężko(ból,łzy,wewnętrzna walka)staram się Słowem nad tym zapanować.
Długo zabierałam się by tutaj napisać(wewnętrzne wylewanie nie jest moją mocną stroną ;))ale uznałam że dobrze wiedzieć że w takich walkach nie jesteś sama.
No i na koniec ..myślę że nie masz się czego bać,nikt Ci niczego nie odbierze jeśli sama ustami nie wyznasz że tego chcesz,czyli inaczej nie dojdzie do czynu/realizacji.
Częściej rozmawiaj,nie rozmyślaj ...pomaga.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr lis 15, 2017 0:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 19:32
Posty: 77
Post Re: Czy takie myśli mogą być niebezpieczne?
To znaczy, że przez świadomą myśl ,,jeżeli zrobię to i to, to oddaję swoją duszę(wiadomo komu)", a w rzeczywistości nie chcę żadnego paktu z szatanem i nie chcę oddać mu duszy, to nie zawarłam paktu, nawet jeżeli wykonam czynność, której miałam nie wykonywać?


Śr lis 15, 2017 0:36
Zobacz profil
Post Re: Czy takie myśli mogą być niebezpieczne?
karolinapytająca napisał(a):
Ale ja się obawiam, że taką myśl szatan może uznać za cyrograf.


To ze sie potkniesz i upadniesz, wcale nie oznacza ze juz od razu jestes w szponach szatana.
Zaleznie od wagi upadku, bedzie to zatrzymanie sie na stopniach do Boga, lub cofniecie o jeden lub kilka stopni.
Zly tylko wtedy probuje troche cie zepchnac bys cofnela sie choc odrobine nizej.
Jak sie podniesiesz i pojdziesz w gore, to nic ci nie zrobi.
Nawet swieci upadali, podnosili sie i szli w gore chocby na kolanach.


Śr lis 15, 2017 0:39
Post Re: Czy takie myśli mogą być niebezpieczne?
karolinapytająca napisał(a):
To znaczy, że przez świadomą myśl ,,jeżeli zrobię to i to, to oddaję swoją duszę(wiadomo komu)", a w rzeczywistości nie chcę żadnego paktu z szatanem i nie chcę oddać mu duszy, to nie zawarłam paktu, nawet jeżeli wykonam czynność, której miałam nie wykonywać?

O jakiej ty czynnosci piszesz, bo wychodzi z tego jakas zgadywanka, a tutej wrozek nie ma.


Śr lis 15, 2017 0:40

Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 19:32
Posty: 77
Post Re: Czy takie myśli mogą być niebezpieczne?
Chodzi mi o czytanie informacji na portalach społecznościowych. Chciałam przeczytać wszystkie nowe, ale w pewnym momencie chciałam już dać sobie i spokój i pomyślałam, że jeżeli zajrzę na ten portal, to oddaję duszę.


Śr lis 15, 2017 0:47
Zobacz profil
Post Re: Czy takie myśli mogą być niebezpieczne?
karolinapytająca napisał(a):
Chodzi mi o czytanie informacji na portalach społecznościowych. Chciałam przeczytać wszystkie nowe, ale w pewnym momencie chciałam już dać sobie i spokój i pomyślałam, że jeżeli zajrzę na ten portal, to oddaję duszę.

Jaki portal spolecznosciowy, bo chyba nie satanistyczny?

Masz po prostu slabe postanowienia i nad nimi powinnas popracowac.
Kto sie uczy ten popelnia tez i bledy, ale to nie oznacza ze jak zrobi blad, to nie moze juz sie uczyc.
Nie popelnia bledow tylko ten kto nic nie robi, ale nic nie robienie to tez samo w sobie jest bledem. :-)


Śr lis 15, 2017 0:51

Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 19:32
Posty: 77
Post Re: Czy takie myśli mogą być niebezpieczne?
Zwyczajny portal informacyjny. Po prostu powiedziałam sobie, że będę czytała wszystkie nowe wiadomości, ale miałam tego dość, więc tak pomyślałam.


Śr lis 15, 2017 0:59
Zobacz profil
Post Re: Czy takie myśli mogą być niebezpieczne?
karolinapytająca napisał(a):
Zwyczajny portal informacyjny. Po prostu powiedziałam sobie, że będę czytała wszystkie nowe wiadomości, ale miałam tego dość, więc tak pomyślałam.

Wiec to byla tylko mysl i to bezsensowna.
Nastepny raz zamiast o cyrografach mysl o podobaniu sie Bogu czy zrobieniu czegos dla Boga, np pomoc sasiadce, czy rodzinie.
Jak zawiedzie cie twoje postanowienie, to zrobisz cos dobrego, by spodobac sie Bogu.
Taka sama sytuacja tylko moze byc inny cel i inne dzialanie, bez platania w to zlego.


Śr lis 15, 2017 1:03

Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 19:32
Posty: 77
Post Re: Czy takie myśli mogą być niebezpieczne?
Tak, ale chodziło mi o to, by już tam nie wchodzić i się nie denerwować, chociażby komentarzami innych, więc pomyślałam, że jeżeli tak pomyślę, to już więcej tam nie zajrzę.
Czyli to jednak był cyrograf?


Śr lis 15, 2017 1:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL