Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 13:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Pomoc ubogim 
Autor Wiadomość
Post Pomoc ubogim
Szczęść Boże,
Dziś przydarzyło mi się następujące zdarzenie: wieczorem (ok. godz. 21:00) jechałam wraz z moją Mamą samochodem . W pewnej chwili, gdy stałyśmy na światłach, zaczął zbliżać się do nas pewien starszy człowiek o kulach, mówiąc przy tym coś do nas. Obie przestraszyłyśmy się, Mama kazała mi zamknąć drzwi od środka, co zresztą zrobiłam. Teraz mam wyrzuty sumienia, bo wiem, że ten człowiek mógł naprawdę potrzebować pomocy. Wiem, że w ubogich przychodzi do nas Jezus, że nie możemy być obojętni. Co powinnam była zrobić? Jak postępować w podobnych sytuacjach? Jak najlepiej wspierać ludzi potrzebujących (pamiętając, że do pełnoletniości brakuje mi jeszcze dwóch lat i jak na razie nie dysponuję własnymi oszczędnościami)? Czy okazana przeze mnie obojętność była grzechem ciężkim (zważywszy na to, że całe zdarzenie trwało krótko, nie miałam zbyt wiele czasu do namysłu i działałam częściowo pod wpływem strachu)?
Marta


Pt lis 24, 2017 22:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Pomoc ubogim
Dylematy grzech, nie grzech powinno rozstrzygac się w konfesjonale, nie na forum. Ja mogę od siebie tylko napisać, że Wasze zachowanie kompletnie nie wygląda na okazanie obojętności, tylko raczej działanie w poczuciu zagrożenia, przestraszyłyście się, więc widocznie w całej sytuacji było coś niepokojącego. Późna pora, być może brak innych ludzi w pobliżu, do których można by się zwrócić o pomoc, gdyby coś się działo. Twoja mama ma prawo dbac najpierw o twoje i swoje bezpieczenstwo.

_________________
Tylko Bogu chwała


So lis 25, 2017 9:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL