Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 21:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Przekleństwo a bluźnierstwo 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lis 14, 2017 22:43
Posty: 20
Post Przekleństwo a bluźnierstwo
Czym się tak dokładnie różni przekleństwo od bluźnierstwa? (wiem mniej więcej tylko, a chciałabym precyzyjnie)
Czy są tak samo złe? Czy używanie wulgarnych słów zawsze jest złe? Przeciez występują w słowniku i czasem zastąpienie ich łagodniejszymi zmienia charakter wypowiedzi.


So gru 16, 2017 20:50
Zobacz profil
Post Re: Przekleństwo a bluźnierstwo
Powiem tak: Jak użyjesz wulgaryzmu, to jest to zwykły brak kultury. Jeżeli powiesz do kogoś "niech cię szlag trafi", to jest to już przekleństwo i należy się z tego wyspowiadać.


So gru 16, 2017 22:54
Post Re: Przekleństwo a bluźnierstwo
Bluźnierstwo jest to określenie czegoś w sposób, który może się komuś nie podobać.


N gru 17, 2017 0:43

Dołączył(a): So cze 05, 2010 13:07
Posty: 103
Post Re: Przekleństwo a bluźnierstwo
Ksen napisał(a):
Bluźnierstwo jest to określenie czegoś w sposób, który może się komuś nie podobać.

Nie, to zbyt niedokładne. Jeśli ktoś powie o mojej bluzce "ale szmatka", to może mi się to oczywiście nie spodobać, ale bluźnierstwem to na pewno nie jest.


Pn gru 18, 2017 0:11
Zobacz profil
Post Re: Przekleństwo a bluźnierstwo
joannaPN napisał(a):
Ksen napisał(a):
Bluźnierstwo jest to określenie czegoś w sposób, który może się komuś nie podobać.
Nie, to zbyt niedokładne. Jeśli ktoś powie o mojej bluzce "ale szmatka", to może mi się to oczywiście nie spodobać, ale bluźnierstwem to na pewno nie jest.
Ty możesz tego tak nie nazwać. Sądząc jednak z zachowań co poniektórych nastolatek, powiedzenie czegoś przeciwko ich ulubionej marce ciuchów zasługuje na anatemę.


Pn gru 18, 2017 7:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL