Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 13:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
george45 napisał(a):
feelek napisał(a):
Myślę, że bardziej tu chodzi o to, żeby uniknąć takich sytuacji, że to jakaś "dysfunkcja", a nie powołanie jest głownym powodem podejmowanej decyzji.

Tak na wszelki wypadek.

Zgadza się, to ostrożność Kościoła.

Cytuj:
No cóż, chyba nie zawsze błogosławieni są ci, nie widzieli a uwierzyli.

Zawsze.


Pt sty 25, 2019 20:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 30, 2018 18:57
Posty: 54
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
Dziękuję za odpowiedzi


So sty 26, 2019 0:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
JedenPost napisał(a):
Muszę przyznać, że ciekawi mnie, na czym oparte jest przekonanie, że Bóg od czasu do czasu nie powołuje na kapłanów mężczyzn bez kciuka...

Nie popieram sztywnych ram odrzucania kandydatów do seminariów. Bardziej mnie interesuje w jaki sposób rozeznać kto ma powołanie, a kto go nie ma.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pn sty 28, 2019 8:02
Zobacz profil
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
Zbigniew3991 napisał(a):
Nie wiem, na jakiej zasadzie homoseksualni kapłani mają osłabić Kościół


W taki że gorszą zakon i społeczeństwo. Oraz w pewnych kręgach będzie to woda na młyn dla osób które pragną legalizacji sodomi w KK. Na szczęście papieże podzielają moje stanowisko


Pn sty 28, 2019 20:28

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
Istnieją w KK jakieś "kręgi"optujące za legalną zoofilią? Wstrząsające, ale co to ma wspólnego z tematem?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sty 28, 2019 20:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
Quinque napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Nie wiem, na jakiej zasadzie homoseksualni kapłani mają osłabić Kościół


W taki że gorszą zakon i społeczeństwo. Oraz w pewnych kręgach będzie to woda na młyn dla osób które pragną legalizacji sodomi w KK. Na szczęście papieże podzielają moje stanowisko


Jestem przeciwny legalizacji sodomii w ogóle. Pedofilia, zoofilia i nekrofilia zawsze będą chorobami, które się leczy, a czyny pedofilskie, zoofilskie i nekrofilskie zawsze będą przestępstwami.

Co do homoseksualizmu - głęboko nielogiczne i niestosowne jest wrzucanie homoseksualizmu do jednego worka z dewiacjami.

Poza tym - w jaki to sposób pożądanie osób tej samej płci ma gorszyć? To ksiądz, który ma romans z kobietą, nie gorszy? Kto bardziej gorszy - ksiądz, który ma dziecko z kochanką, czy ksiądz, który przestrzega celibatu, a jedynie jest homoseksualny, czyli po prostu jest takiej orientacji, ale nie realizuje swojej seksualności?

Co oznacza legalizacja homoseksualizmu? Brak legalizacji homoseksualizmu to zabicie wszystkich nieheteronormatywnych?

_________________
MODERATOR


Pn sty 28, 2019 21:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
Zbigniew3991 napisał(a):
Pedofilia, zoofilia i nekrofilia zawsze będą chorobami, które się leczy, a czyny pedofilskie, zoofilskie i nekrofilskie zawsze będą przestępstwami.

Czy będziesz tak twierdził jeśli środowiska medyczne stwierdzą to samo co stwierdzili w stosunku do homoseksualizmu? Według tego co mówisz ich zdanie jest rozstrzygające. Jeśli stwierdzą, że pedofilia, zoofilia lub nekrofilia nie jest chorobą będziesz musiał to uznać.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt sty 29, 2019 8:13
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
Padre77 napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Pedofilia, zoofilia i nekrofilia zawsze będą chorobami, które się leczy, a czyny pedofilskie, zoofilskie i nekrofilskie zawsze będą przestępstwami.

Czy będziesz tak twierdził jeśli środowiska medyczne stwierdzą to samo co stwierdzili w stosunku do homoseksualizmu? Według tego co mówisz ich zdanie jest rozstrzygające. Jeśli stwierdzą, że pedofilia, zoofilia lub nekrofilia nie jest chorobą będziesz musiał to uznać.


Były już takie pomysły, żeby uznać te zjawiska za normę, ale środowiska medyczne jak widać zachowały zdrowy rozsądek. W przyszłości także takie rzeczy nie zostaną uznane za normę - czym innym jest orientacja seksualna, a czym innym preferencje seksualne. To dwie różne sprawy. To rzecz pierwsza.

Rzecz druga: pożądanie do osoby dorosłej i dojrzałej, a także takie realizowanie seksualności, które nie wpływa na szkodę fizyczną lub psychiczną jednej ze stron, jest zupełnie czymś innym od pożądania kogoś niedojrzałego, niedorosłego, lub wręcz pożądanie zwierzęcia lub przedmiotu. W przypadku pierwszym - jeśli dwie dorosłe osoby współżyją ze sobą oraz jest to dobrowolne i świadome, nie wpływa to negatywnie na ich zdrowie. W przypadku zaburzeń preferencji - nie ma świadomej i dobrowolnej zgody jednej ze stron - dziecka, zwierzęcia, zwłok... Stąd są negatywne konsekwencje dla zdrowia i funkcjonowania społecznego.

_________________
MODERATOR


Wt sty 29, 2019 8:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
Zbigniew3991 napisał(a):
Co do homoseksualizmu - głęboko nielogiczne i niestosowne jest wrzucanie homoseksualizmu do jednego worka z dewiacjami.

A fetyszyzmu?


Wt sty 29, 2019 9:00
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
Fetysze także są czymś innym. Podpowiem: klasyfikacja ICD-10 oddziela fetyszyzm od zaburzeń preferencji seksualnych.

_________________
MODERATOR


Wt sty 29, 2019 9:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
Zbigniew3991 napisał(a):
Fetysze także są czymś innym. Podpowiem: klasyfikacja ICD-10 oddziela fetyszyzm od zaburzeń preferencji seksualnych.

Chcesz powiedzieć, że fetyszyzm nie jest parafilią?


Wt sty 29, 2019 9:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
Zbigniew3991 napisał(a):
W przyszłości także takie rzeczy nie zostaną uznane za normę

Dość odważna teza, ale to życie pokaże czy prawdziwa. 100 lat temu pewnie znalazłoby się wielu, którzy to samo twierdziliby o homoseksualizmie. Pisząc coś takiego raczej twierdziłbym, że mam taką nadzieję, ale nigdy, że tak się nie stanie :)
Swoją drogą wcale nie trzeba legalizować pedofilii, wystarczy obniżać granicę wiekową (co już bywa stosowane).

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt sty 29, 2019 9:15
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
feelek napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Fetysze także są czymś innym. Podpowiem: klasyfikacja ICD-10 oddziela fetyszyzm od zaburzeń preferencji seksualnych.

Chcesz powiedzieć, że fetyszyzm nie jest parafilią?


Przepraszam - to mój błąd. Fetyszyzm jest jedną z parafilii, czyli jest to zaburzenie preferencji seksualnych i tak to traktuje klasyfikacja IDC-10. Sięgnąłem do źródła i okazało się, że masz rację.

Co do homoseksualizmu i preferencji seksualnych - usunięcie zaburzeń preferencji z listy chorób nie zmieni tego faktu, że orientacja seksualna jest zupełnie czymś innym od preferencji seksualnych. Nie mniej - mam ogromną nadzieję na to, ze zaburzenia preferencji nie zostaną wypisane.

_________________
MODERATOR


Wt sty 29, 2019 9:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
Zbigniew3991 napisał(a):
Nie mniej - mam ogromną nadzieję na to, ze zaburzenia preferencji nie zostaną wypisane.

Dlaczego?


Cz sty 31, 2019 7:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Kapłaństwo mężczyzn homo/bi seksualnych
To oczywiste - pedofilia, zoofilia, nekrofilia, sadomasochizm, i inne zaburzenia preferencji są niezdrowe. Ich uprawianie zagraża przynajmniej jednej ze stron współżycia.

_________________
MODERATOR


Cz sty 31, 2019 8:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL