Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 13:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Najgrozniejsze zagrozenia duchowe Ery Wodnika 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2016 0:00
Posty: 101
Post Re: Najgrozniejsze zagrozenia duchowe Ery Wodnika
Hominibus napisał(a):
Ok! Już pominę to ,że ludzie są Kościołem.
Proszę bardzo link poniżej:
http://katolik.d500.pl/index.php?option ... Itemid=121
To też nie jest spojrzenie Kościoła, tylko jakiegoś internetowego anonima.


Pn maja 02, 2016 20:54
Zobacz profil
Post Re: Najgrozniejsze zagrozenia duchowe Ery Wodnika
Oj bardzo szybko przeczytałeś cały tekst. Tylko nie doczytałeś nawet tego co zacytowałem.
,,Przed tymi praktykami przestrzega nas także Katechizm Kościoła Katolickiego: Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności (KKK 2117)."


Pn maja 02, 2016 20:56

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2016 0:00
Posty: 101
Post Re: Najgrozniejsze zagrozenia duchowe Ery Wodnika
Hominibus napisał(a):
,,Przed tymi praktykami przestrzega nas także Katechizm Kościoła Katolickiego: Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności (KKK 2117)."
Jak dla mnie to nie ma nic wspólnego z esencją New Age, przynajmniej tak jak ja New Age postrzegam.


Ostatnio edytowano Pn maja 02, 2016 21:01 przez jaTylkoPytam, łącznie edytowano 2 razy



Pn maja 02, 2016 20:58
Zobacz profil
Post Re: Najgrozniejsze zagrozenia duchowe Ery Wodnika
Twoja sprawa.


Pn maja 02, 2016 21:00

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2016 0:00
Posty: 101
Post Re: Najgrozniejsze zagrozenia duchowe Ery Wodnika
Hominibus napisał(a):
Twoja sprawa.
Nie bardzo wiem, co konkretnie jest "moją sprawą".

Cytuj:
New Age (z ang.: Nowa Era, wymowa: [njuː eɪdʒ]; także , Nowy Wiek[1]) – złożony i wielowymiarowy, alternatywny ruch kulturowy[2], zapoczątkowany w latach sześćdziesiątych XX wieku[1], wyrosły z przekonania, że ludzkość, pogrążona w głębokim kryzysie, znajduje się w punkcie zwrotnym pomiędzy dwiema epokami ("erami")[3].

Uwaga: jest to termin bardzo wieloznaczny[a], często będący etykietą służącą do oceny zjawisk (zachęcającej lub zniechęcającej), a nie do ich nazywania[5]. Często służy także do prowadzenia walk ideologicznych[b].


Cytuj:
Założenia kultury duchowej New Age[edytuj]
opracowano na podstawie materiału źródłowego[1]
Wszystko we wszechświecie jest ze sobą powiązane, jest jednością (jednią).
Wszystko jest emanacją kosmicznej energii, którą można nazwać na przykład Bogiem albo Absolutem.
Wszystko, co istnieje, posiada moc (współ)tworzenia rzeczywistości.
Najwyższym dobrem i celem istnienia jest miłość, w najszerszym rozumieniu.
Nauka nie jest w stanie wytłumaczyć wszystkiego, ponieważ jest tylko niedoskonałym instrumentem naszego poznania. Alternatywne metody mogą być niekiedy skuteczniejsze od naukowych.
Życie ziemskie jest tylko stanem przejściowym, jednym z etapów rozwoju. Śmierć nie jest finalna, to tylko proces transformacji energii w inną formę.
Człowiek, tak jak i wszystko inne, jest uduchowiony, posiada nadfizyczną jakość.
Świat zmieni się, gdy ludzkość osiągnie odpowiedni poziom rozwoju duchowego.
Najważniejszym narzędziem człowieka jest wolna wola. Może on dokonywać w każdym momencie życia dowolnego wyboru, bez narażania siebie na osąd, krytykę bądź aprobatę (o ile czyni to świadomie i zdaje sobie sprawę z konsekwencji swojego postępowania).


(źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/New_Age)


Pn maja 02, 2016 21:02
Zobacz profil
Post Re: Najgrozniejsze zagrozenia duchowe Ery Wodnika
Daruj sobie Wikipedię w języku polskim.

Poczytaj sobie po angielsku:
https://en.wikipedia.org/wiki/New_Age

,,As a form of Western esotericism, the New Age movement drew heavily upon a number of older esoteric traditions, in particular those that emerged from the occultist current that developed in the eighteenth century. Such prominent occult influences include the work of Emanuel Swedenborg and Franz Mesmer, as well as the ideas of Spiritualism, New Thought, and the Theosophical Society. A number of mid-twentieth century influences, such as the UFO cults of the 1950s, the Counterculture of the 1960s, and the Human Potential Movement, also exerted a strong influence on the early development of the New Age movement."

I o czym Ty chcesz dyskutować?


Ostatnio edytowano Pn maja 02, 2016 21:07 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pn maja 02, 2016 21:04
Post Re: Najgrozniejsze zagrozenia duchowe Ery Wodnika
Wikipedia w języku polskim to takie wiadomości dla przedszkolaków - w większości.


Pn maja 02, 2016 21:06

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2016 0:00
Posty: 101
Post Re: Najgrozniejsze zagrozenia duchowe Ery Wodnika
Hominibus napisał(a):
Daruj sobie Wikipedię w języku polskim.

Poczytaj sobie po angielsku:
https://en.wikipedia.org/wiki/New_Age


Cytuj:
The New Age is a term applied to a range of spiritual or religious beliefs and practices that developed in Western nations during the 1970s. Precise scholarly definitions of the movement differ in their emphasis, largely as a result of its highly eclectic structure. Although analytically often considered to be religious, those involved in it typically prefer the designation of "spiritual" and rarely use the term "New Age" themselves. Many scholars of the subject refer to it as the New Age movement, although others contest this term, believing that it gives a false sense of homogeneity to the phenomenon.


Kiedy mówię "New Age" mam na myśli to, co zostało moim zdaniem bardzo dobrze przybliżone w zacytowanym z wikipedii fragmencie w języku polskim.


Pn maja 02, 2016 21:07
Zobacz profil
Post Re: Najgrozniejsze zagrozenia duchowe Ery Wodnika
Ksiądz cytowany przez mnie - niedobry.
Tekieli - niedobry.
Strona , której nie przeczytałeś - niedobra.
Tylko to co jest według Ciebie cytowane - to dobre.
I co chcesz nas przekonać ,że New Age jest dobre wbrew oczywistym faktom ?


Pn maja 02, 2016 21:45

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2016 0:00
Posty: 101
Post Re: Najgrozniejsze zagrozenia duchowe Ery Wodnika
Hominibus napisał(a):
Ksiądz cytowany przez mnie - niedobry.
Nie powiedziałem, że ksiądz jest niedobry, tylko, że nie jest Kościołem.
Hominibus napisał(a):
Tekieli - niedobry.
Nie powiedziałem, że Tekieli jest niedobry, tylko, że nie jest Kościołem.
Hominibus napisał(a):
Strona , której nie przeczytałeś - niedobra.
Nie powiedziałem, że jest niedobra, tylko, że jej autor nie jest Kościołem.
Hominibus napisał(a):
Tylko to co jest według Ciebie cytowane - to dobre.
Nie powiedziałem, że to jest dobre, tylko, że lepiej opisuje o co mi chodzi, gdy mówię o New Age.
Hominibus napisał(a):
I co chcesz nas przekonać ,że New Age jest dobre wbrew oczywistym faktom ?
Po pierwsze - nie podałeś tutaj żadnych "oczywistych faktów", które miałyby to potwierdzać.
Po drugie - nie. Chcę po prostu, aby dyskusja była merytoryczna.

W szczególności zaciekawiła mnie możliwość porównania i dyskusji na temat postrzegania osoby i przesłania Jezusa w New Age i w Chrześcijaństwie.

Stosunek Kościoła Katolickiego do New Age jest natomiast przedstawiony tutaj:

https://en.wikipedia.org/wiki/A_Christi ... he_New_Age


Pn maja 02, 2016 21:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2016 0:00
Posty: 101
Post Re: Najgrozniejsze zagrozenia duchowe Ery Wodnika
Tutaj jest kolejna taka ciekawostka: https://www.facebook.com/bentinhomassar ... 3732282290

Bentinho Massaro napisał(a):
Today at church with my fiance and her family (who are 'trained' christians, meaning that they know what is expected of them at mass) and my family and me (who are not trained in christianity and its rituals), a woman sitting behind me told my fiance (who was sitting next to me) that me and my family didn't deserve the communion (the body of christ/paper-bread offering) because we weren't strict christians. Apparently she thought it important to keep an eye on who was a 'true christian' or not. I suppose my parents and I were easily spotted.
My fiance replied calmly and with a smile: "It's okay." And the woman insisted: "No it really is not okay!"
I caught half of the words, and my fiance whispered in my ear what had taken place.
I looked back at the woman briefly and smiled, which seemed to make her uncomfortable.
My mind is so abstract and subtle these days that it can come up with all kinds of different pretty intelligent perspectives both inside and outside the box, in any given situation simultaneously. Imagine 5 pages of a book running through your head in a matter of seconds, highlighting the different angles available in relationship to that context.
So all kinds of replies became available in my mind-space, sentences like: "Do you love me, your neighbor, like your self?" Or: "Would Jesus prefer you to love your small-minded fear-based opinions, or your fellow man, on Christmas eve?" Or: "Is hate more important than forgiveness?" To even sentences along the lines of: "I'm so sorry you live in fear. It seems like you are missing the point of Jesus' life and teachings." None of these made the connection to my mouth.
When Mass ended, I turned to her again with a smile, and said: "Merry Christmas."
She replied with a different energy but at least she managed to utter the same words back to me in a relatively friendly tone. She seemed a bit taken aback.
I love her and hope that the after effects of this simple situation stirs her up enough so she wakes up further into knowing that she doesn't have to be afraid or feel treathened by anyone else. That would be a great christmas gift to me. So I pray for her.
Let's just hope I'm praying in the right way and the proper position, as not to create more sin and unworthiness for myself. Emotikon wink
Much love and a Merry Christmas to you all!


Pn maja 02, 2016 22:13
Zobacz profil
Post Re: Najgrozniejsze zagrozenia duchowe Ery Wodnika
Te Twoje ciekawostki to są tak bzdurne ,że aż szkoda polemizować.


Wt maja 03, 2016 9:54
Post Re: Najgrozniejsze zagrozenia duchowe Ery Wodnika
Hominibus napisał(a):
I co chcesz nas przekonać, że New Age jest dobre wbrew oczywistym faktom?

Rzeczywiście, moc przekonująca kolegi oscyluje w okolicy 0.1 tekieliego. Ale - brehehe - zacznijmy może od tego, że jeśli ktoś mnie, dziecku demokracji, znającemu totalitarne praktyki, usiłuje wtłoczyć do głowy, że dobre jest to tylko, co się uwidziało jakiemuś Panu, jakiemuś Despocie, jakiemuś (czemu nie) Wodzowi i Słońcu Narodów, to ja proponuję najpierw dorosnąć, potem głęboko zastanowić się nad swoją strategią, a dopiero potem ściemniać publicznie. Bo należy pamiętać przede wszystkim o tym, że we własne ściemnianie samemu się nie wierzy; a jeśli jednak się wierzy, to ściemniając wystawia się sobie świadectwo.

Okultyzmu nie zwalczy się już wrzaskiem, że piekło i szatani, bo pojęcie szatana słabo rezonuje ze współczesną strukturą społeczno-polityczną świata - chyba, że się żyje w Arabii czy innym Afganistanie. Tam w to ciągle wierzą, bo wciąż żyją, jak się żyło dwa tysiące lat temu i dokładają starań, żeby nic się nie zmieniło przez następne dwa tysiące. My z tymi aniołami Pana robimy interesy. Jasne? My. jeśli ktokolwiek, to my właśnie jesteśmy piekło i szatani, a chrześcijanom wygospodarowaliśmy wśród nas taki rezerwat mentalny: New Age się nazywa. Głupiutkie to i naiwne, że oczy szczypią, ale też głupiutkich ludzi nam Bóg podsyłają; serce się kraje po prostu, żeby takich do kotłów pakować.


Wt maja 03, 2016 16:03

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Najgrozniejsze zagrozenia duchowe Ery Wodnika
http://demotywatory.pl/4656265/Pewnie-tak-wlasnie-wygladamy-z-perspektywy-Boga napisał(a):
Pewnie właśnie tak wyglądamy z perspektywy Boga
Obrazek

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Pn lip 11, 2016 23:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Najgrozniejsze zagrozenia duchowe Ery Wodnika
Hominibus napisał(a):


@Homnibus , poza tematem to jest pewien problem z tym linkiem :( To forum zostało założone zdaje się przez @frater, który z tego właśnie forum.wiara.pl swego czasu wyleciał za:

Cytuj:
szerzenie nauk niebędących częścią nauki KK i przedstawianie ich jako katolickich.


viewtopic.php?p=764271#p764271

Skoro jeżeli tak to mam wątpliwości czy katolik.d500.pl jest wiarygodnym źródłem nauczania Kościoła :(((

TYlko @Homnibus nie odbieraj tego jako ataku, bo to nie ma być atakiem.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Pn lip 11, 2016 23:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL