Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 07, 2024 7:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So cze 27, 2009 20:17
Posty: 25
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3
najlepszym dowodem są wyleczeni i szczesliwi ludzie :)


Cz lut 11, 2010 22:30
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lut 11, 2010 10:54
Posty: 8
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3
Problemu i zagrożenia nie ma dla osoby która w nie nie wierzy ,ja natomiast mam z tym problem i wiem że stawka jest zbyt wysoka(jeżeli mogę tak powiedzieć )
Czy to przypadek?Po mojej decyzji o rezygnacji z leczenia homeopatią i wyrzuceniu wszystkich leków nagle okazuje się że są koniecznie potrzebne,od dwóch tygodni ciągle mi ktoś choruje.


Cz lut 11, 2010 22:35
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 27, 2009 20:17
Posty: 25
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3
jak sie nagle przerywa jakakolwiek terapie to normalne, ze czlowiek jeszcze bardziej choruje, bo to szok dla organizmu (mimo wszystko). może dokończ swoja terapie, skoro dobrze działała. boisz się opetania itp? to zwróć sie o opieke do twojego Anioła Stróża czy Boga. chociaz sama homeopatia nie ma takiego oddzialywania (nie sciaga demonow), to jednak bedziesz czula sie bezpieczniej, a autosugestia ma wielka moc (i twoj strach moze ewentualnie cos przywolac)


Cz lut 11, 2010 23:05
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sty 23, 2010 14:42
Posty: 695
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3
prosze pani, niech pani wyjrzy za okno i powie co pani widzi?jest zima, latwo o choroby, a jak sa to dzieci to najszybciej lapia infekcje, wiec nie rozumiem pani argumentu w ogole.
kto pani powiedzial ze sa koniecznie potzrebne?teraz moze przeciez pani isc do lekarza rodzinnego i dostac leki jak cos powazniejszego, albo niezawodna recepte-rutinoscorbin, herbaye z cytryna, duzo ciepla i inne takiena przeziebienie.
widzenie opetania we wszytskim napewno nie pomoze a pogorszy.uroic sobie cos bardzo latwo i wtedy zaczyna sie tworzyc problem tam gzdie go nigdy nie bylo.prosze o tym pomyslec.

_________________
Lwy pożrą Chrześcijan... a Pogan zadepczą słonie...


Pt lut 12, 2010 0:47
Zobacz profil
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3
Nie ma jak dotychczas naukowych dowodow na lecznicze dzialanie homeopatii.
Wielu specjalistow tradycyjnej medycyny uwaza, ze przy homeopatii mamy do czynienia z efektem placebo.Jednakze sa liczne przypadki wyleczenia przewleklych chorob, alergii za pomoca homeopatii.Dzieki homeopatii wyleczylem sie z alergii, z ktora walczylem latami.
Co do jogi, jest gruba przesada widziec we wszystkim opetanie. Strach przed czyms nowym i nieznanym powoduje, ze mozemy widziec w czyms dzialanie szatana.
Pisalem tu na tym forum na ten temat. Niektore sekty wykorzystuja joge do wlasnych celow i wtedy moze dojsc do opetania.Sama joga cwiczen fizycznych (hatha joga) jest praktykowana w szpitalach, powaznych osrodkach terapeutycznych, przy rehabilitacji.


Pt lut 12, 2010 9:19

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3
Teer.Jakbyś nie naczytała się różnych nawiedzonych tekstów,to czułabyś się dobrze po takim leczeniu bez krzty niepokoju.Temat jest powielaniem bytów,bo o jodze i homepoatii napisano setki postów poniżej.Gdyby było o czym innym ,to moderacja zamknęłaby,ale jest napisane "po jedynie słusznej linii i na bazie".

_________________
"Mówi głupi w sercu swoim-Nie ma Boga" Psalm 14


Pt lut 12, 2010 13:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 16:57
Posty: 69
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3
frater napisał(a):
Jestem bozpośrednio włączony w Tą Posługę ...


Możesz rozwinąć tę myśl? Znaczy, że masz jakieś zaobserowane przez siebie dowody na to o czym mówisz? Pomagasz w jakiś sposób ludziom?


Pt lut 12, 2010 14:29
Zobacz profil WWW
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3
Na początek - czym jest homeopatia?


http://zapytaj.wiara.pl/?grupa=6&art=11 ... 1145970149





Na pytanie o zagrożenia współczesnego człowieka prowadzące do uzależnienia od złych duchów ks. Andrzej Grefkowicz, egzorcysta z Warszawy, wskazuje na korzystanie z różnych, niekonwencjonalnych form leczenia. "Są to te wszystkie dziedziny medycyny np. homeopatia czy energoterapia, które pochodzą z tradycji Wschodu, praktyki zakorzenione w filozofii i religii Wschodu" - zauważa kapłan, dodając, że poważnym problemem jest też osłabienie wiary, zwłaszcza zanik tradycji modlitwy.”

http://www.liturgia.dominikanie.pl/dokument.php?id=1420



Odróżnianiu opętania od choroby psychicznej, dalekowschodnim metodom medytacji oraz aktualnym zagrożeniom duchowym, w tym homeopatii - poświęcony jest Ogólnopolski Zjazd Egzorcystów, który rozpoczął się 8 lutego w Domu Pielgrzyma w Niepokalanowie.

http://www.info.wiara.pl/doc/433671.Ogo ... gzorcystow


So lut 13, 2010 18:16
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 23, 2010 14:42
Posty: 695
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3
frater-jeszcze nic konkretnego nie napisales.tylko jakis cytacik i link, a moze powiesz cos o tej posludze o ktorej pisales, widzialam ze wyzej juz ktos sie o to dopomnial.bo cytowanie zdania innych moze zastapic tylko zdanie czlowieka ktory wlasnego zdania nie ma.

_________________
Lwy pożrą Chrześcijan... a Pogan zadepczą słonie...


N lut 14, 2010 1:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 21:23
Posty: 569
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3
bramin napisał(a):
Nie ma jak dotychczas naukowych dowodow na lecznicze dzialanie homeopatii.
Wielu specjalistow tradycyjnej medycyny uwaza, ze przy homeopatii mamy do czynienia z efektem placebo.Jednakze sa liczne przypadki wyleczenia przewleklych chorob, alergii za pomoca homeopatii.Dzieki homeopatii wyleczylem sie z alergii, z ktora walczylem latami.
Co do jogi, jest gruba przesada widziec we wszystkim opetanie. Strach przed czyms nowym i nieznanym powoduje, ze mozemy widziec w czyms dzialanie szatana.
Pisalem tu na tym forum na ten temat. Niektore sekty wykorzystuja joge do wlasnych celow i wtedy moze dojsc do opetania.Sama joga cwiczen fizycznych (hatha joga) jest praktykowana w szpitalach, powaznych osrodkach terapeutycznych, przy rehabilitacji.

Co do dowodów skuteczności homeopatii: nie ma naukowej dokumentacji potwierdzającej mechanizm działania i skuteczność tego typu leków. Większość danych, mówiących o ich rzeczywistym działaniu ma charakter świadectw, opisujących indywidualne przypadki, co często spotyka się w medycynie alternatywnej. Dlatego skuteczność homeopatii może być bardzo różna w każdym konkretnym przypadku i można faktycznie tłumaczyć ją efektem placebo. Trudno taką skuteczność nawet porównywać ze sprawdzonym działaniem klasycznych leków.
Ale o tym rzeczywiście tu na forum już dużo napisano.

Bramin- widzę że siedzisz w temacie. Jestem ciekawa kiedy i czy w ogóle można uprawiać jogę jako zwykłe ćwiczenia (powiedzmy-relaksujące), tak by nie wiązało się to z żadną ideologią ani okultyzmem.

_________________
...spotykam ludzi którzy myślą że jestem kim nie jestem
widzę ich jak nie tych którymi są
słyszymy się pogrążeni we własnych światach...


N lut 14, 2010 13:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3
Podbne pytania już padały,można sobie trochę trudu zadać,tak jogę można ćwiczyć dla relaksu i zdrowia jak ja.Wystarczy zajrzeć do pobliskiego fitness-clubu.Na Warmii chyba coś takiego istnieje....
Nie potrzebna jest do tego wiara w reikarnację czy boginięKali.Nie interesuje mnie stanowisko zjazdu egzorcystów na temat jogi,obawiam się,że na jodze znają się podobnie jak ja na egzorcyzmowaniu.
Też juz pisałem,ale jeszcze powtórzę.Porównywanie działałania leków homeopatycznych z allopatycznymi jest nieuczciw,ponieważ w przeciwieńswie do tych drugich jeden lek homeopatyczny może różnie działać u różnych ludzi.

_________________
"Mówi głupi w sercu swoim-Nie ma Boga" Psalm 14


N lut 14, 2010 17:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 21:23
Posty: 569
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3
Cyryl napisał(a):
Podbne pytania już padały,można sobie trochę trudu zadać,tak jogę można ćwiczyć dla relaksu i zdrowia jak ja.Wystarczy zajrzeć do pobliskiego fitness-clubu.Na Warmii chyba coś takiego istnieje....
Nie potrzebna jest do tego wiara w reikarnację czy boginięKali.Nie interesuje mnie stanowisko zjazdu egzorcystów na temat jogi,obawiam się,że na jodze znają się podobnie jak ja na egzorcyzmowaniu.
Też juz pisałem,ale jeszcze powtórzę.Porównywanie działałania leków homeopatycznych z allopatycznymi jest nieuczciw,ponieważ w przeciwieńswie do tych drugich jeden lek homeopatyczny może różnie działać u różnych ludzi.


Co do homeopatii się zgadzam.
Co do jogi - moje pytanie nie było skierowane do Ciebie.

_________________
...spotykam ludzi którzy myślą że jestem kim nie jestem
widzę ich jak nie tych którymi są
słyszymy się pogrążeni we własnych światach...


N lut 14, 2010 17:51
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3
Czy interesuje Cię prawda,czy opinia konkretnej osoby?Skąd wiesz,że bramin praktykuje jogę i odpowie na Twoje pytanie?Czy jak będą interesować Cię skoki narciarskie to ,czyjej opinii zasięgniesz,Małysza czy Pudzianowskiego?

_________________
"Mówi głupi w sercu swoim-Nie ma Boga" Psalm 14


N lut 14, 2010 18:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 21:23
Posty: 569
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3
Nie rozumiem czemu się oburzasz.
Owszem, interesuje mnie odpowiedź konkretnej osoby - zakonnika, który, jak widzę posiada wiedzę na interesujący mnie temat. Natomiast inne opinie również są mile widziane, pod warunkiem że będą merytoryczne. Twoja powyższa nie była.

_________________
...spotykam ludzi którzy myślą że jestem kim nie jestem
widzę ich jak nie tych którymi są
słyszymy się pogrążeni we własnych światach...


N lut 14, 2010 18:29
Zobacz profil
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3
Cyryl , masz racje. Kiedy slysze wypowiedzi niektorych egzorcystow na temat jogi to mam wrazenie, ze oni chyba nie zadali sobie trudu poznania co to takiego jest.
Zdarzaja sie opetania ludzi ktorzy praktykowali cos tam z jogi ale nie wierze w to ze jak ktos siedzi w lotosie albo zaklada nogi na szyje to zaraz diabel w niego wejdzie :D Sam praktykuje joge juz dlugi czas i ani ja sam ani moje otoczenie nie zauwazylo zebym mial jakies luzy pod sufitem.
Znam przypadki kiedy ludzie praktykujac joge "medytuja na guru", pracuja nad energia,spiewaja mantry na czesc hinduskich bostw, otwieraja czakry, uczestnicza w warsztatach kundalini a potem maja problem (opetanie,choroba psychiczna lub w najlepszym przypadku jakies skrzywienie osobowosci).
Do Evoleth:problem z joga a dokladnie z uprzedzeniami wobec jogi bierze sie stad ze to pojecie jest bardzo pojemne. Tradycja jogi to ok. 3 tys. lat.W ciagu tego czasu wyksztalcily sie trzy tradycje jogi: joga religijna, joga klasyczno-filozoficzna i hatha joga (postawy ciala: asany).
Te trzy tradycje rozwijaly sie i rozwijaja w dalszym ciagu, zwlaszcza ta ostatnia.
Nie bede rozwijal tego dalej bo wykrocze poza temat tego watku.
Bez ideologii i okultyzmu mozesz praktykowac ashtanga vinyasa yoge, z niej wywodzaca sie power yoge (bardzo dynamiczna odmiana cwiczona w fitness club) czy dosc popularna w Polsce Iyengar yoge.
Wiec w poszukiwaniu szkoly jogi upewnij sie i zapytaj co tam oferuja , jesli tam beda oferowac jakies mantrowanie itp. to poszukaj innej szkoly, gdzie mozesz praktykowac joge aby sie zrelaksowac,odchudzic czy zadbac o swoja sylwetke.


N lut 14, 2010 22:30
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL