Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 20:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 problem z calkowitym rzuceniem okultyzmu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2010 16:07
Posty: 8
Post Re: problem z calkowitym rzuceniem okultyzmu
arek, nie nauczylem sie wychodzic, przez swoj strach zaniechalem tego.
wtedy nie wiedzialem co to kundalini lub nie chcialem jej uwalniac

wyspowiadalem sie, modle sie codziennie i pomaga, choc wg mnie rozaniec jest chyba jednym z silniejszych (nie mam poswieconego)

z tym nakrecaniem to prawda, od zawsze sie tego balem, balem sie nawet samego slowa 'opetanie'. choc to strzelanie czy pukanie/walenie zza scian zdarza sie coraz czesciej. moglbym podac przyklady. np. dzisiaj budze sie i czulem ten shit w stopach, odpedzalem to, to czulem jak przechodzilo i slyszalem oddalajace sie pukania a jak wracalo to wlasnie przyblizajace... moze sobie wkrecam. w kazdym razie czeka mnei jeszcze pare spowiedzi lub 1 ('ominalem' 2 grzechy) i zamierzam codziennie brac Eucharystie.

po stworzeniu tego tematu dostalem linka zapraszajacego na okultyzm w pw. ; ). illuminat?;f

co do egzorcysty, to mysle ze ksiadz w trakcie spowiedzi powiedzialby mi zebym sie zglosil


Wt lis 02, 2010 0:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post Re: problem z calkowitym rzuceniem okultyzmu
No to dobrze, że nie uwolniłeś Kundalini w takim stanie, bo by dopiero było :D
W każdym bądź razie życzę powodzenia w "walce duchowej", która mnie osobiście wydaje się bardziej walką z Twoimi wewnętrznymi lękami. Lęki są jak demony z tym, że rządzą nami najsilniej i są o wiele niebezpieczniejsze od tych demonów "zewnętrznych".


Wt lis 02, 2010 8:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post Re: problem z calkowitym rzuceniem okultyzmu
niewiemjakinick napisał(a):
zamierzam codziennie brac Eucharystie.


Eucharystia to nie pigułka na Twoje bolączki to Jezus sam, On jest w tym kawałku chleba, to nie kolejna magia... zaprzyjaźnienie się z Osobowym Bogiem poprzez Jego Syna Jezusa Chrystusa pod wpływem działania Ducha Świętego i Łaskami spływającymi przez Niepokalaną Marie Dziewice, to pomoże, jest taki schemat:
upadek>spowiedź>eucharystia

po spowiedzi>przemyślenia czy nie potrzebuję pomocy np. psychologa albo grupy modlitewnej, wspólnoty jakiejś...

Kerygmat:
Cytuj:
1. Miłość Boża
Bуg Ojciec kocha Ciebie miłością:
-odwieczną (Jr 31,3)
-bezwarunkową - nie ze względu na to kim jesteś (Iz 54,10)
-niezmienną - niezależnie od tego co zrobiłeś i zrobisz lub czego nie zrobiłeś i nie zrobisz (Iz 49,15)
-osobistą - kocha Cię tak jak tego potrzebujesz (Iz 46, 3-4)
-troskliwą - ma dla Ciebie wspaniaіy plan (Jr 29, 11-14a)
-nienaiwną - Jego Miłość to Sprawiedliwość wypływająca z Miłosierdzia (J 18, 19-23)
2. Grzech
-Skoro Jego Miłość jest taka piękna to dlaczego jej nie doświadczam???
-To twój grzech jest kloszem, który nie dopuszcza do Ciebie Bożej Łaski,
Słowo Boże mówi: "Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć" (Rz 6,23a)
-Ale ja nic strasznego nie zrobiłem?!
Prawda jest inna: Wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawili się Chwały Bożej! (Rz 3,23).
3. Zbawienie w Jezusie
Jednak Ojciec nie zostawił Cię w tej beznadziejnej sytuacji z Miłości do Ciebie posłał
swojego Syna, który zajął Twoje miejsce na Krzyżu! To ja i ty mieliśmy umrzeć,
On nie zgrzeszył (J 3,16). On nas Zbawił i zapewnił nam życie w obfitości tu i TERAZ. (J 10,10)
4. Wiara i nawrócenie
- To dlaczego tej obfitości nie doświadczam???
- Bóg dał Ci WOLNĄ WOLĘ i Ty musisz podjąć decyzje!
- Ale jaką???
- Po przez intelektualne poznanie oddaj w pełnej wolności swoje życie Jezusowi
a On sam będzie działał i Ty wraz z Nim (Rz 10, 9-10) - CZYTAJ, ROZMAWIAJ, SŁUCHAJ.
5. Duch Święty i Jego dary
Na tym nie koniec. Ojciec obiecał, że wszyscy którzy uwierzą otrzymają w darze
Ducha Świętego, który nam pomaga i nas prowadzi. A otrzymać Go może każdy, kto w modlitwie poprosi, w sercu zapragnie i otworzy się na to co Duch Święty mu przygotował (1 Kor 14).
- Ale ja nie jestem godzien!!!
- Nie jesteś i nie musisz (uprzedzająca łaska Boga)! na tym polega DAR - jest darmo dany!
6. Wspólnota
Miejscem rozwoju i pomnażaniem tego Daru jest wspólnota ludzi podobnie myślących. Życie we wspólnocie może zapewnić i dać wzrost, a także pomóc rozeznać różne powołania i charyzmaty. Wspólnota jest miejscem, w którym możesz doświadczyć
Zbawienia i wydawać Jego owoce! (Dz 2, 42-47; Dz 5, 12-14)
Chrześcijaństwo ma dla Ciebie bardzo wiele rуónorodnych propozycji.
Jan Paweі II powiedziaі: Kościół przyszłości będzie wspуlnotą wspólnot.
We wspólnocie Kościoła powszechnego jesteś anonimowy, w małej wspólnocie
parafialnej czy innej już NIE! - a tego potrzebujesz by wzrastać!!!

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Wt lis 02, 2010 10:55
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So cze 05, 2010 9:27
Posty: 234
Lokalizacja: Opole, Opolskie
Post Re: problem z calkowitym rzuceniem okultyzmu
Cytuj:
w kazdym razie czeka mnei jeszcze pare spowiedzi lub 1 ('ominalem' 2 grzechy) i zamierzam codziennie brac Eucharystie.

Mam nadzieję, że nie zostały ominięte celowo, bo w takim wypadku każda kolejna Komunia jest Komunią świętokradzką.
Cytuj:
po stworzeniu tego tematu dostalem linka zapraszajacego na okultyzm w pw. ; ). illuminat?;f

Norma, do mnie przez ok. dwa miesiące pisała wróżka. ;) (niemal codziennie)
Cytuj:
co do egzorcysty, to mysle ze ksiadz w trakcie spowiedzi powiedzialby mi zebym sie zglosil

Niekoniecznie. Ksiądz nie zna Twojej sytuacji, Ty sam musisz ocenić czy takowej pomocy potrzebujesz, czy też nie.

_________________
когда кто - то показывает палъцем на небо, толъко дурак смотрит на палец.


Wt lis 02, 2010 17:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: problem z calkowitym rzuceniem okultyzmu
niewiemjakinick napisał(a):
wyspowiadalem sie, modle sie codziennie i pomaga, choc wg mnie rozaniec jest chyba jednym z silniejszych (nie mam poswieconego)

zamierzam codziennie brac Eucharystie.

i jak się dziś sprawy mają >?

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Cz lip 28, 2011 15:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 27, 2011 5:18
Posty: 77
Post Re: problem z calkowitym rzuceniem okultyzmu
niewiemjakinick napisał(a):
mam problem, uprawialem okultyzm........., medytacja, próby wychodzenia z ciala co sie stalo?:
podejrzewam otwarcie czakry splotu slonecznego.....

Najgorsze jest to, że dzisiaj małolaty maja dostęp do tego, dawniej to tylko księża znali to, ale oni mieli po 50 lat i ogromne doświadczenie. Tak było u nas na parafii.


Cz lip 28, 2011 19:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 21, 2011 21:44
Posty: 4
Post Re: problem z calkowitym rzuceniem okultyzmu
ja mam straszne leki,,,,ok 2 lata temu udalam sie do wrozki...i tak sie zaczelo...koszmary, wizje,okropne mysli....juz nie wiem co mam robic! modle sie, czytam, i rozaniec sw. i koronka...a mam malutka coreczke-8 miesiecy...Mam straszliwe okropne mysli na jej temat, zeby przeklnac ja. Nie wiem czemu?! :( nic nie rozumiem...przeciez tak ja kocham....co mam robic? czy te mysli, ktorych nie chce, ale ktore mam w glowie sa grzechem? co robic? nie mam gdzie sie podziac, mieszkam za granica i nawet tu zadnej grupy modlitewnej nie ma :( tak bardzo sie boje o dziecko....pozdrawiam! moj e-mail : elen-87@o2.pl


N sie 21, 2011 22:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 21, 2011 21:44
Posty: 4
Post Re: problem z calkowitym rzuceniem okultyzmu
i jszcze cosc....Najgorsze jest to, ze gdy mam straszne mysli..., one jakby same mi sie nasuwaja, ja je probuje odwracac, nie myslec na dany temat,one sie nasilaja jeszcze bardziej i np. sa mysli tego typu"przeklinam....", a za chwile ja dodaje , Jezu ja tego nie chce, przepraszam.....Prosze, przemien te mysli w cos dobrego, poblogoslaw je...Czy nawet gdy ich nie chce a one sa w mojej glowie i jakby same "przeklinaja za mnie", to czy jest to grzechem? bo ja ich nie moge powstrzymac..............pozdrawiam. elen-87@o2.pl


Pt sie 26, 2011 13:48
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: problem z calkowitym rzuceniem okultyzmu
Słuchaj, to jest objaw nerwicy. Spotyka to bardzo wiele osób. Jednak absolutnie najważniejsze, że da się z tego wyjść. Poczytaj tę stronę. Na pewno znajdziesz tu wiele sensownych porad. Myśli, które przychodzą same, nie mogą też być grzechem. Pozdrawiam ciepło

http://moja-nerwica.republika.pl/strasznemysli.html

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt sie 26, 2011 15:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 21, 2011 21:44
Posty: 4
Post Re: problem z calkowitym rzuceniem okultyzmu
Witam!
Dziekuje za Twoja odpowiedz! Dodales mi otuchy! Pozdrawiam serdecznie! Z modlitwa! Magda, UK.


Pt sie 26, 2011 18:24
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: problem z calkowitym rzuceniem okultyzmu
niewiemjakinick napisał(a):
mam problem, uprawialem okultyzm jakies 3 miesiace, qi gong, medytacja, próby wychodzenia z ciala

To NIE jest okultyzm. Nawet wikipedia ci to lepiej sprostuje. Sama definicja slowa.


So wrz 17, 2011 23:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: problem z calkowitym rzuceniem okultyzmu
Za nim egzorcysta, lepiej ruch charyzmatyczny i modlitwa o rozeznanie.
Pomoc uzyskasz tu:
24. IX Msza św. o uzdrowienie i spotkanie ewangelizacyjne . pw. Św. Andrzeja Świerada i Benedykta w Czestochowie

24 - 30. IX Misje ewangelizacyjne par. pw. Św. Andrzeja Świerada i Benedykta w Czestochowie


N wrz 18, 2011 0:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 07, 2008 19:13
Posty: 800
Post Re: problem z calkowitym rzuceniem okultyzmu
niewiemjakinick, masz problem, najlepiej udaj się do psychiatry. Alleluja i do przodu.


N wrz 18, 2011 10:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 07, 2008 19:13
Posty: 800
Post Re: problem z calkowitym rzuceniem okultyzmu
Aha - i pamiętaj, że "karate to szatan"

Lol, nie mogłem się powstrzymać :))


N wrz 18, 2011 10:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: problem z calkowitym rzuceniem okultyzmu
tomek92pl napisał(a):
niewiemjakinick napisał(a):
mam problem, uprawialem okultyzm jakies 3 miesiace, qi gong, medytacja, próby wychodzenia z ciala

To NIE jest okultyzm. Nawet wikipedia ci to lepiej sprostuje. Sama definicja slowa.

ze niby wikipedia prawde Ci powie ?
nie badz az tak naiwny, bo dasz sie wyprowadzic na manowce :)

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Pn wrz 19, 2011 8:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL