Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 7:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Reiki - Fakty i mity 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt mar 11, 2011 22:04
Posty: 4
Post Re: Reiki - Fakty i mity
Nie wszystkie zjawiska da się wyjaśnić/zrozumieć posługując się językiem naukowym. Nie ma sensu wymagać precyzyjnego określenia zjawisk, które są w większej części poza granicami ludzkiego doświadczenia zmysłowego.
Chcieć zrozumieć jak dokładnie działa reiki to jak chcieć zrozumieć jak działa Duch Święty. Nie jesteś nim, więc nie wiesz, a Twoje rozumowe dywagacje na Jego temat są pozbawione gruntu, jakim jest doświadczenie. Mimo wszystko wierzymy w Niego. Nie oznacza to, że możemy w sposób ścisły się o Nim wyrażać (jeśli ktoś twierdzi, że może, to należy uznać, że swój punkt widzenia uznaje za równy Boskiemu).
Możemy posługiwać się pewnymi metaforami na temat reiki, ale nie chciejmy od rozumu tego, co leży poza jego granicami.
Tutaj łapanie za słówka nic nie da.

_________________
Teksty modlitw znanych i nieznanych: modlitwa


Pt mar 25, 2011 20:51
Zobacz profil WWW
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Reiki - Fakty i mity
Ja tak samo, jak Wojtek, nie wiem czym jest Reiki.
Nie muszę wiedzieć, bo otrzymuję ją od Boga, któremu ufam.

Proszę Boga o Reiki dla siebie, lub dla kogoś, czy dla uporządkowania kawałka świata, a On w swej dobroci mi ją daje.
Albo nie daje. Albo daje świadomość, co czynić, by pomóc komuś w chorobie i cierpieniu.
Zawsze Bóg daje to, co jest potrzebne. A on wie najlepiej, co jest właściwe.

Reiki jest bardzo proste.
Tak proste, jak Ten Który Jest.

Reiki jest jak uśmiech i podanie ręki.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Pt mar 25, 2011 21:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Reiki - Fakty i mity
maly_kwiatek napisał(a):
nie wiem czym jest Reiki.
Nie muszę wiedzieć, bo otrzymuję ją od Boga, któremu ufam.
Jeśli nie wiesz, czym jest Reiki, to skąd masz pewność, że pochodzi od Boga?
Objawienie Jezusa Chrystusa nie zawiera informacji o tego typu charyzmatach,
bo jego działanie odbiega jednak od działania charyzmatów/darów wśród chrześcijan,
co potwierdzają opinię księży mających kontakt z jednym i drugim rodzajem posługi uzdrowicielskiej,
jak i z ideologiczno-doktrynalną ich interpretacją (wyjaśnieniem).
maly_kwiatek napisał(a):
Zawsze Bóg daje to, co jest potrzebne. A on wie najlepiej, co jest właściwe.
Jeśli Reiki jest czystą dobrocią płynącą od Ojca,
to czy wolą Boga nie byłoby "poinformowanie" o tym Kościoła,
żeby przekazywał wiedzę o tej dobroci innym?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt mar 25, 2011 21:42
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Reiki - Fakty i mity
Elbrus napisał(a):
Jeśli nie wiesz, czym jest Reiki, to skąd masz pewność, że pochodzi od Boga?

Bo o Reiki proszę Boga i od Niego ją otrzymuję.

Elbrus napisał(a):
Jeśli Reiki jest czystą dobrocią płynącą od Ojca,
to czy wolą Boga nie byłoby "poinformowanie" o tym Kościoła,
żeby przekazywał wiedzę o tej dobroci innym?


Po pierwsze Bóg przekazuje wiedzę o Reiki, tylko wielu ludzi ciągle nie jest gotowych na przyjęcie tej wiedzy. Po drugie, ja nie śledzę podejrzliwie Boga w Jego zamiarach i działaniach, ani tym bardziej Go nie oceniam.

Ufam Bogu i kocham Go.
I poddaję się w pokorze Jego świętej Woli.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Pt mar 25, 2011 21:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Reiki - Fakty i mity
maly_kwiatek napisał(a):
Elbrus napisał(a):
Jeśli nie wiesz, czym jest Reiki, to skąd masz pewność, że pochodzi od Boga?

Bo o Reiki proszę Boga i od Niego ją otrzymuję.
Skąd wiesz, że modlisz się o dobrą rzecz i że zostaje ona spełniona przez Boga, a nie przez "kogoś innego"?
maly_kwiatek napisał(a):
Elbrus napisał(a):
Jeśli Reiki jest czystą dobrocią płynącą od Ojca,
to czy wolą Boga nie byłoby "poinformowanie" o tym Kościoła,
żeby przekazywał wiedzę o tej dobroci innym?

Po pierwsze Bóg przekazuje wiedzę o Reiki, tylko wielu ludzi ciągle nie jest gotowych na przyjęcie tej wiedzy.
Nie pytałem o ludzi tylko o Kościół.
maly_kwiatek napisał(a):
Po drugie, ja nie śledzę podejrzliwie Boga w Jego zamiarach i działaniach, ani tym bardziej Go nie oceniam.
A czy jesteś wystarczająco podejrzliwy w stosunku do Szatana i jego dzieł imitujących działanie Boga?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt mar 25, 2011 21:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Reiki - Fakty i mity
szyszkownik napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Jako stanowisko episkopatu USA jest to oficjalne stanowisko Koscioła, którym mogą posługiwać się wierni także z Kościoła katolickiego w innych krajach.
Nie liczę na to, że w najbliższym czasie papież, czy Kongregacja Nauki Wiary wyda jakis specjalny dokument poświęcony tylko reiki.
Jak by to powiedzieć: Kościół ma wiele spraw, którymi się zajmuje a wydawanie specjalnych dokumentów dotyczących kolejnej (z punktu widzenia Krk) herezji czy błędnej (antropologicznie) nauki byłoby nadmierna nobilitacją tego zjawiska.
Zas w bardziej ogólny sposób Krk krytykuje reiki w kontekście całego New Age'u w dokumencie: "Jezus Chrystus dawcą wody żywej - refleksja chrześcijańska na temat New Age".


Oficjalne stanowisko KK, to są papieskie bulle, dokumenty soborowe, encykliki itd.
Stanowisko episkopaytu USA nie jest oficjanym dokumentem całego Kościoła. Wierni mogą się na niem opierać, ale nie muszą.

Jest to oficjalne stanowisko (części) hierarchii Kościoła. Nie sądzę, żeby tego typu dokument duszpasterski został wydany wbrew stanowisku Watykanu.
Nie jest to wywoad z jakims księdzem czy zakonnikiem, ale stanowisko biskupów skierowane do wiernych.
oczywiście, można mu zarzucać, że nie ma tam podpisu papieża, że nie zwołąno specjalnego soboru mającego skrytykowac reiki, Ale, na litość - to mowią biskupi. Dla katolika jest to wystarczające.
szyszkownik napisał(a):
Oczywiście że Kościół ma wiele spraw, albo inaczej Kościół walczy z wieloma sprawami. A szkoda, czy nie lepiej byłoby szukać tego co łączy zamiast tego co dzieli.

Demagogia.
Zaręczam ci, że Krk szuka w wielu ruchach religijnych też i tego, co łączy. Ale nie może zamykać oczu na coś co jest sprzeczne z jego doktryną i udawać, że jest tam, coś co łączy
szyszkownik napisał(a):
Można dzięki temu doznać wzajemnego ubogacenia. Jeśli KK będzie cały czas walczył z czymś czego nie rozumie, zamiast spróbować to poznać, to odnisie więcej szkód niż pożytku. Strategia oblężonej twierdzy jest mało przyszłościowa.

Kolejny raz demagogia.
Obawiam sie, że Krk ustami swoich kapłanów i biskupów jasno udowadnia, że poznał i rozumie o czym mówi. Czasami może nawet lepiej rozumie, bo dysponuje wypracowanymi przez dwa tysiące lat filozoficznymi narzędziami badawczymi jakie zostaly wykute w ogniu sporów toczących sie z różnymi prądami myślowymi.
szyszkownik napisał(a):
Ja zaś mam nadzieję, że KK otworzy się na inne światpoglądy przynajmniej w tym sensie że przestanie coś demonizmować. Taką nadziję przynióśł ze sobą Jan Paweł II, z którego inicjatwy było zorganizowane spotkanie przedstawicieli wszystkie religii świata. Mam nadziję, że kolejni papieże nie zaprzepaszczą tego (niestety Benedykt XVI ma ku temu tendecje).

Zauważ, że w dokumencie, który podałem nie ma nic z demonizowania. Jest tylko (i aż) wskazanie na podsatwową niezgodność i nieprzystawalność oglądu świata reprezentowanego przez chrześcijanstwo z oglądem świata reprezentowanym przez ideologię reiki

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt mar 25, 2011 21:56
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Reiki - Fakty i mity
szyszkownik napisał(a):
Nie ma sprzeczności między określeniem uniwersalna, życiowa energia a strumień życzliwości i miłości jeśli znaczenia te się pokrywają.

Faktycznie.
jesli się pokrywają, to sprzeczności nie ma....
:mrgreen:
Przyjmij, że jest podstawowa sprzeczność.
Czym innym jest przekonanie o przekazywaniu jakichś uczuć, czym innym przekonanie o przekazywaniu jakiejś energii (o niezdefiniowanej bliżej naturze) przenikajacej w jakichś planach (fizycznym, subtelnym, eterycznym, astralnym, itd) cały świat
szyszkownik napisał(a):
Sprzeczności widzisz, bo chcesz je widzieć. Są one emanacją twojego umysłu pogrążonego w awersji.
Żeby uporządkować ten miszmasz zadawaj proszę konkretne pytania. Inaczej będziesz powiększał chaos.

Spóbuj zdefiniować naturę tej energii, o której caly czas mówisz i spróbuj wypozycjonowac się wobec wielu nurtów reiki, dla których energia ta nie jest żadnym strumieniem życzliwości tylko po prostu wszechobecną energią różną od emanacji naszej psychiki w postaci uczuć, emocji czy czego tam jeszcze.

Jesli nakładając ręce na kogoś chcesz okazać mu tylko życzliwość to jak dla mnie nie ma to nic wspólnego z reiki jakie proponuje dr Usui i wiele dzisiejszych głównych postaci nurtu reiki i nie mam nic przeciwko

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt mar 25, 2011 22:04
Zobacz profil WWW
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Reiki - Fakty i mity
Elbrus napisał(a):
Skąd wiesz, że modlisz się o dobrą rzecz i że zostaje ona spełniona przez Boga, a nie przez "kogoś innego"?

Ponieważ nie wiem lepiej od Boga co jest lepsze i właściwsze, gdy modlę się O Reiki dla konkretnej osoby, lub sprawy, zawsze proszę by stało się to, co jest zgodne z Wolą Bożą.
Rozmawiam z Bogiem i ufam Bogu. Co więcej miałbym zrobić?

Elbrus napisał(a):
maly_kwiatek napisał(a):
Elbrus napisał(a):
Jeśli Reiki jest czystą dobrocią płynącą od Ojca,
to czy wolą Boga nie byłoby "poinformowanie" o tym Kościoła,żeby przekazywał wiedzę o tej dobroci innym?

Po pierwsze Bóg przekazuje wiedzę o Reiki, tylko wielu ludzi ciągle nie jest gotowych na przyjęcie tej wiedzy.
Nie pytałem o ludzi tylko o Kościół.


A Kościół, to nie ludzie? A ludzie to nie Kościół?

Elbrus napisał(a):
maly_kwiatek napisał(a):
Po drugie, ja nie śledzę podejrzliwie Boga w Jego zamiarach i działaniach, ani tym bardziej Go nie oceniam.
A czy jesteś wystarczająco podejrzliwy w stosunku do Szatana i jego dzieł imitujących działanie Boga?


Nie wiem. Nie szukam w sobie podejrzliwości i kłamstwa w innych, tylko ufam Bogu.
A On nigdy mnie nie zawiódł.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Pt mar 25, 2011 22:06
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Reiki - Fakty i mity
wojtek418 napisał(a):
Nie wszystkie zjawiska da się wyjaśnić/zrozumieć posługując się językiem naukowym. Nie ma sensu wymagać precyzyjnego określenia zjawisk, które są w większej części poza granicami ludzkiego doświadczenia zmysłowego.
Chcieć zrozumieć jak dokładnie działa reiki to jak chcieć zrozumieć jak działa Duch Święty. Nie jesteś nim, więc nie wiesz, a Twoje rozumowe dywagacje na Jego temat są pozbawione gruntu, jakim jest doświadczenie. Mimo wszystko wierzymy w Niego. Nie oznacza to, że możemy w sposób ścisły się o Nim wyrażać (jeśli ktoś twierdzi, że może, to należy uznać, że swój punkt widzenia uznaje za równy Boskiemu).
Możemy posługiwać się pewnymi metaforami na temat reiki, ale nie chciejmy od rozumu tego, co leży poza jego granicami.
Tutaj łapanie za słówka nic nie da.

ja nie chce wcale zrozumiec jak działa reiki... skąd takie przypuszczenie.
Chcę tylko wiedzieć czym jest ta cała energia, o której mówią reikowcy.
Bo od tego zalezy jak będę ich traktował (z punktu widzenia poglądów filozoficznych jakie prezentuję)
To prawda, że nie wiem jak działa Duch Święty.
Ale mam pewną definicję Ducha Świętego:
Jest on (w perspektywie filozofii jaka przyjmuję) bytem duchowym, transcendentnym wobec świata stworzonego, posiadającym charakter osobowy.
Natomiast nie wiem nic na temat energii reiki, bo każdy z jej wyznawców pisze o czymś innym

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt mar 25, 2011 22:09
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Reiki - Fakty i mity
maly_kwiatek napisał(a):
Ja tak samo, jak Wojtek, nie wiem czym jest Reiki.
Nie muszę wiedzieć, bo otrzymuję ją od Boga, któremu ufam.

Proszę Boga o Reiki dla siebie, lub dla kogoś, czy dla uporządkowania kawałka świata, a On w swej dobroci mi ją daje.
Albo nie daje. Albo daje świadomość, co czynić, by pomóc komuś w chorobie i cierpieniu.
Zawsze Bóg daje to, co jest potrzebne. A on wie najlepiej, co jest właściwe.

Reiki jest bardzo proste.
Tak proste, jak Ten Który Jest.

Reiki jest jak uśmiech i podanie ręki.


Właśnie takich postów nie lubię, ponieważ nie mówią o niczym konkretnym a szantażują moją inteligencję odowłaniem się do (rzekomego) kontaktu z Bogiem i (rzekomego) daru Bożego.
Prosisz Boga o energię uzdrawiającą?
Dlaczego nie o dar uzdrawiania, po prostu? Bez odniesień do jakichś obcych chrześcijanstwu ideologii?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt mar 25, 2011 22:12
Zobacz profil WWW
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Reiki - Fakty i mity
medieval_man napisał(a):
maly_kwiatek napisał(a):
Ja tak samo, jak Wojtek, nie wiem czym jest Reiki.
Nie muszę wiedzieć, bo otrzymuję ją od Boga, któremu ufam.

Proszę Boga o Reiki dla siebie, lub dla kogoś, czy dla uporządkowania kawałka świata, a On w swej dobroci mi ją daje.
Albo nie daje. Albo daje świadomość, co czynić, by pomóc komuś w chorobie i cierpieniu.
Zawsze Bóg daje to, co jest potrzebne. A on wie najlepiej, co jest właściwe.

Reiki jest bardzo proste.
Tak proste, jak Ten Który Jest.

Reiki jest jak uśmiech i podanie ręki.


Właśnie takich postów nie lubię, ponieważ nie mówią o niczym konkretnym a szantażują moją inteligencję odowłaniem się do (rzekomego) kontaktu z Bogiem i (rzekomego) daru Bożego.
Prosisz Boga o energię uzdrawiającą?
Dlaczego nie o dar uzdrawiania, po prostu? Bez odniesień do jakichś obcych chrześcijanstwu ideologii?


Przykro, że miłość uważasz za jakieś "zwykłe uczucie", a nie za moc, która jest w stanie bramy piekielne przebić...
Przykro, że kontakty z Bogiem w modlitwie traktujesz jako iluzje...

Ja nie mam żadnych specjalnych darów. To Bóg uzdrawia świat i ludzi, nie ja ...
Ja Go tylko o to proszę.
Jeśli się nie sprzeciwisz, to pomodlę się za Ciebie.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Pt mar 25, 2011 22:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Reiki - Fakty i mity
maly_kwiatek napisał(a):
Nie szukam w sobie podejrzliwości i kłamstwa w innych, tylko ufam Bogu.
A On nigdy mnie nie zawiódł.

W ten sposób stawiasz sie poza Kosciołem, który ustami aspostoła św. Jana wyraźnie naucza:
Umiłowani,
nie dowierzajcie każdemu duchowi,
ale badajcie duchy, czy są z Boga,
gdyż wielu fałszywych proroków
pojawiło się na świecie.

Ty ponad nakaz apostolski stawiasz swoje własne przekonanie co do prawdziwości lub nie swojej relacji z Bogiem.
I na tej niesprawdzonej, niezbadanej przez Kościoł relacji budujesz swoje życie.
Kościół w ogóle jest Ci do czegoś potrzebny?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt mar 25, 2011 22:27
Zobacz profil WWW
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Reiki - Fakty i mity
medieval_man napisał(a):
Kościół w ogóle jest Ci do czegoś potrzebny?

Kościół Katolicki jest moją Matką.

medieval_man napisał(a):
Ty ponad nakaz apostolski stawiasz swoje własne przekonanie co do prawdziwości lub nie swojej relacji z Bogiem.
I na tej niesprawdzonej, niezbadanej przez Kościoł relacji budujesz swoje życie.


Uważasz, że Kościół zabrania się ludziom modlić do Boga, aby ich Szatan nie zwiódł w modlitwie?
Przykro...

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Ostatnio edytowano Pt mar 25, 2011 22:35 przez maly_kwiatek, łącznie edytowano 1 raz



Pt mar 25, 2011 22:33
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Reiki - Fakty i mity
maly_kwiatek napisał(a):
Przykro, że miłość uważasz za jakieś "zwykłe uczucie", a nie za moc, która jest w stanie bramy piekielne przebić...

Co to ma wspólnego z tematem?
Kolejne szantażowanie emocjami?
Skoro szyszkownik pisze o "przekazywaniu uczuć" to i ja piszę o przekazywaniu uczuć w kontekście reiki.
Wiec niech Ci nie będzie przykro, bo to postawa znana w psychologii jako wzbudzanie w kimś poczucia winy.
Nie. Nie czuje się winny i nie dam sobą manipulować przez takie teksty
maly_kwiatek napisał(a):
Przykro, że kontakty z Bogiem w modlitwie traktujesz jako iluzje...

A gdzie o tym napisałem?
Znowu manipulujesz moimi wypowiedziami?
maly_kwiatek napisał(a):
Ja nie mam żadnych specjalnych darów. To Bóg uzdrawia świat i ludzi, nie ja ...
Ja Go tylko o to proszę.
Jeśli się nie sprzeciwisz, to pomodlę się za Ciebie.

Lepiej się nie módl jeśli masz do tego zaprzęgać reiki. Nie chce mieć Twojej duszy na sumieniu.
Mnie wystarczy modlitwa wierzących, modlitwa zbłąkanych jest mi do niczego nie potrzebna

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt mar 25, 2011 22:33
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Reiki - Fakty i mity
maly_kwiatek napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Kościół w ogóle jest Ci do czegoś potrzebny?

Kościół Katolicki jest moją Matką.


To nie jest odpowiedź na moje pytanie.
Zawsze operujesz sloganami i ogólnikami?
Jeszcze raz pytam:
Do czego jest Ci potrzebny Kościół i czy w ogóle jest potrzebny?
W kontekście słów św. Pawła:
I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami. Czyż wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokują? Czy wszyscy są nauczycielami? Czy wszyscy mają dar czynienia cudów? Czy wszyscy posiadają łaskę uzdrawiania? Czy wszyscy przemawiają językami? Czy wszyscy potrafią je tłumaczyć?
Bo ja widzę, że Ty uwazasz się za tego, kto dzieki bezposredniemu kontaktowi z Bogiem sam jest sobie żeglarzem i okrętem. Jesteś w relacji z Bogiem, ufasz Mu i jesteś pewny, że nie potrzebujesz już nauczycieli, apsotołów, proroków, tych, którzy rozeznaja duchy.... nie potrzebujesz Koscioła

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt mar 25, 2011 22:37
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL