Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 7:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Encyklopedia New Age dla chrześcijan... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Nie mam zielonego pojęcia co za "pienkna i mondra" osoba robiła tę stronę, i pisała artukułu "oparte na faktach" do tej strony, ale to bzdura jakich mało. New Age nie jest sektą (bo czy sektą może być coś, co nie jest religią?). Nie NAKAZUJE żadnych modlitw, medytacji, kultów, ofiar i innych form czczenia czegokolwiek. Aby podkreślić bzdety, jakimi się kieruje autor tej jakże interesującej strony, na której można się dowiedzieć wielu nieprawdziwych i krzywdzących rzeczy posłuże się przykładem:


Cytuj:
...składa się przedmiot materialny (...) duchowa moc tkwiąca w danym przedmiocie. Wiara w siłę sprawczą amuletów, będąca pozostałością dziedzictwa pogańskiego, a potem okultystycznej tradycji wierzeń magicznych, została zakwestionowana przez filozofów oświecenia. To oświeceniowe przesunięcie wiary (..) w sferę przesądu zafałszowuje jednak zjawisko fetyszyzmu, którego częścią jest wiara w sprawczą moc (...)


Jest to informacja na temat amuletów. Porównajmy:
Krzyżyk/różaniec - przedmiot materialny
poświęcenie - duchowa moc tkwiąca w przedmiocie
modlitwa na nim i wokorzystywanie go w celu np. "odpędzenia zła" - wiara w moc sprawczą.

Czyli wg. tego pana, symbole chrześcijańskie to również amulety. A że wszystkie amulety są złe (co ten pan wprost mówi) powinno się iść za przykładami z tej strony. Powinno się odciąć od tej religi i poszukać księdza spowiednika. A teraz pytanie: co sądzicie o spowiadaniu się członkowi niebezpiecznego kultu (chrześcijaństwo) który tworzy niebezpieczne talizmany (krzyżyk)?

Posłużę się jeszcze naukową definicją talizmanu:
Cytuj:
drobny przedmiot, naturalny lub sztuczny, służący do magicznej obrony przed złymi duchami, ludźmi lub nieszczęściami. Noszone na ciele lub na odzieży pierścienie, łańcuchy, czasem figurki, również wkładane do grobu zmarłym.



Radziłbym, aby osoby nie mające zielonego pojęcia n tematy sekt, religi nie zajmowały się takimi sprawami. Bo same się ośmieszają. Czy Wy, jako wielcy przeciwnicy New Age znacie osobiście kogokolwiek kto do tego nurtu należy? Czy znacie główne założenia (przekazane przez kogoś, lub wyczytane na stronach tworzonych przez zwolenników tego nurtu)? Jeżeli nie, to co wy ***** wiecie o New Age?? ?? ?? ?? ??

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Pn paź 06, 2008 14:13
Zobacz profil
Post 
Sareneth napisał(a):
(bo czy sektą może być coś, co nie jest religią?).


Może. Jest wiele podziałów sekt- religijne to tylko jedna z licznych odmian


Pn paź 06, 2008 14:50

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Dalej się pytam ,jaką to "naukę Kościoła" reprezentuja Tekieli z o.Posackim i na jakich dokumentach się opierają.Dlaczego pomija się opinie innych katolików ,którzy korzystają z gabinetów akupunktury,kupują w aptekach kropelki homeopatyczne albo codziennie stoją na głowie przez kilka minut bez widocznej dla siebie szkody.


Pn paź 06, 2008 17:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Cyryl - zasadniczo prawo Boże nie jest kształtowane demokratycznie większością głosów katolików.

Katechizm Kościoła Katolickiego stwierdza:
Cytuj:
2117 Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim - nawet w celu zapewnienia mu zdrowia - są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka.


W kwestii akupunktury: brak medycznych dowodów skuteczności. A zatem jeśli działa, to pytam się: co? Jeśli kiedyś zostanie udowodniony mechanizm działania, nie widzę problemu w dopuszczeniu metody. Póki co będę jej unikać. Podobnie jak bioenergoterapii.

W kwestii homeopatii:
1) nie należy mylić z zielarstwem, czasem zwykły dziurawiec w saszetkach ktoś nazywa lekiem homeopatycznym;
2) nie udowodniono, ze to działa (a przynajmniej bardziej niż placebo)

W kwestii jogi:
1) o samych ćwiczeniach ludzie wypowiadają się różnie;
2) jeśli za tym idzie wejście w filozofię sprzeczną z wiarą, to wchodzenie w to katolików uważam za lekką schizofrenię...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt paź 07, 2008 9:53
Zobacz profil
Post 
Kod:
http://newage.info.pl/

:lol:

nie wiedziałem, że dzieli sie na twardy i miekki, ale sie dowiedziałem z tej strony i ..wymiękłem.

Miękki New Age :lol: przykłady :
- Gwiezdne Wojny
- SITA - super nauczanie
- pozytywne myślenie
- Harry Potter

zabijcie mnie, nie chce życ bez seriali i filmów sci-fi, dobrej książki, internutu - czy paru stron o ezoteryce które odwiedzam.

Spoko, do kościoła też chodze, jestem w stanie rozliczać sie z datków
jakie przeznaczam na katolicki koscioł a płytki z filmami gwiezdne wojny.
Zdaję sobie doskonale sprawe ze każda złotówka przeznaczona na Kosciół Katolicki przybliża mnie do bram raju, ale ta strona powyżej to ostre przegiecie i trzeba coś takiego tępic.

pozdr


Wt paź 07, 2008 10:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Ja bym proponował, aby ci, którzy popierają tego pana wypowiedzieli się na temat krzyżyka jako amuletu (co za tym idzie chrześcijaństwa jako sekty)...

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Wt paź 07, 2008 17:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post Czym Tekieli zajmował się wcześniej
Czym R.Tekieli zajmował się wcześniej czy sam niebył jednym z nich, popełniał bardzo ciężki grzech, zarabiał na tym pieniądze, czerpał ogromne zyski, a dziś sam oskarża, podlizuje się, czy jest wiarygodny.


Myślę, że jak koniunktura w radiu się skończy lub komuś podpadnie i go wyleją będzie opluwał to co dziś robi. Przeszłości się nie wymaże. Ona jest w nas i tkwi tam głęboko, w najmniej oczekiwanej chwili się ujawni.

"Jak wbijesz gwóźdz w deskę nawet jak wyjmniesz go to rana pozostaje"

Jaka może być wiarygodność człowieka, który głosił:
"Słyszałem myśli innych ludzi, czułem, co ich boli. Na podstawie różnych sygnałów, które nieświadomie nadawali, byłem w stanie odczytać różne historie. Koncentrując się i wysyłając "energię" na odległość, powodowałem, że facetowi trzydzieści metrów ode mnie włosy na kręgosłupie stawały dęba i był przerażony. Przychodziły do mnie chore zwierzęta, korzystały z tego mojego otwarcia. Znałem wyniki meczów przed ich zakończeniem."
Takie słowa mógł wypowiadać człowiek, w którym nie ma korzeni chrześcijańskich. Gdzie u niego jest miłość do blizniego. Wprowadza zamęt, nienawiść i poróżnienie pod pretekstem ja wiem a wy nie, wy jesteście od diabła a ja od Boga.


Pn paź 13, 2008 4:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Agnieszka: jaka może być wiarygodność kogoś, kto asystował przy kamieniowaniu chrześcijan? Jaka może być wiarygodność św. Pawła?

A w kwestii krzyżyka jako amuletu: jeśli ktoś traktuje ten przedmiot jak amulet, powinien się zastanowić, co robi... Nie dla amuletów jest całkowite, nie zależy od przedmiotu. Warto tylko wniknąć w sedno tego, co człowiek ma w sercu, nie sądzić po pozorach.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn paź 13, 2008 8:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post cd
Nie bardzo rozumię jak można zestawiać św. Pawła z człowiekiem, który ma boabrane ręce po łokcie w bagnie. Za swoje błędy ponosi się odpowiednią karę, jeśli nie fizyczną to moralną. Długo trzeba pracować nad tym aby zmienić swój wizerunek, osobowość. A tu się słyszy jak atakuje gniazdo z którego czerpał kokosy. Najlepszą strategią jest atak.


Pn paź 13, 2008 9:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Agnieszko - przypomnij sobie, co Św. Paweł pisał o sobie samym.

I uprzedzam, że wystarczy obelg pod czyimkolwiek adresem...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn paź 13, 2008 19:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 23, 2007 19:41
Posty: 21
Post 
Czyli że co? Magii w Kościele chcecie? Wschodnich "technik"? New age?No to na co liczycie? Zakładać własną sektę i heja...
Kościół Chrystusowy ma dziś tak wiele problemów, że naprawdę, nie warto dywagować nad jakąś bioenergoterapią i innymi. Dawniej było wiadomo jak skończyć z takimi kombinatorami...
I proszę mi nie pisać, że nie da się ze mną przeprowadzać merytorycznej dyskusji ani innych tam bajerów. Wśród wielkich i świętych ludzi Kościoła nie znajdziecie bioenergoterapeutów, magów, joginów... i żadnych kombinacji - nawet jeśli uzdrawiali - to Mocą Bożą, któtą im dał - bo byli święci, a nie dla tego, że tego chcieli. Nawet jeśli .. no nie wiem - lewitowali to w celu wyznaczonym przez Boga. To On był ich życiem i nie potrzebowali żadnego New Age'u.
Jemu więc dziękować należy, że tacy ludzie jak p.Tekieli, o.Verlinde i inni powrócili do Źródła, bo stało się to za Jego sprawą. I jeśli teraz walczą oni z tym całym szataństwem, to na pewno nie robią tego dla zysku.

Polecam zamiast próbować NewAge wrzucić do kościoła, odmówić sobie cały różaniec(200 x Salutatio Angelica)- oczywiście na klęcząco. Z pewnością dla wprawnego jogina nie będzie to wyzwaniem... Ale oczywiście żadnego mantrowania Ave Maria, tylko rozważamy tajemnicę i myślimy o Bogu... ciekawe kto z takich ludzi wytrzyma...

_________________
Quoniam et Iudaei signa petunt et Graeci sapientiam quaerunt nos autem praedicamus Christum crucifixum Iudaeis quidem scandalum gentibus autem stultitiam.(1 Cor 22-23)
http://www.krzyzsercajezusowego.bnx.pl/ ... page_id=98


Wt paź 14, 2008 20:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
I co ma opisywać Twój post? To żę jesteś fanatykiem, czy to, że nie masz pojęcia o New Age i innych sektach?

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Śr paź 15, 2008 17:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 23, 2007 19:41
Posty: 21
Post 
Jeśli Cię to usatysfakcjonuje to jedno i drugie...

_________________
Quoniam et Iudaei signa petunt et Graeci sapientiam quaerunt nos autem praedicamus Christum crucifixum Iudaeis quidem scandalum gentibus autem stultitiam.(1 Cor 22-23)
http://www.krzyzsercajezusowego.bnx.pl/ ... page_id=98


Śr paź 15, 2008 19:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
To przynajmniej wiem, z kim mam do czynienia. Miło mi...

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Cz paź 16, 2008 12:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 17:18
Posty: 156
Post 
Cytuj:
Miękki New Age przykłady :
- Gwiezdne Wojny
- SITA - super nauczanie
- pozytywne myślenie
- Harry Potter


koniec z gwiezdnymi wojnami, wygodną nauką, pozytywnym mysleniem i Harrym Potterem (tego ostatniego nie żałuje) No cóż...trzeba się poświęcić, jeszcze dziś spale wszystkie moje filmy SF, fantastic, spale wszystkie książki typu harry potter, i pójde na terapie do psychologa by pomół mi skończyć z pozytywnym mysleniem. Od dziś będę myślał negatywnie.


Pt paź 17, 2008 21:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL