Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 10, 2024 3:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Uzdrawianie metodą Reiki 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 06, 2009 13:50
Posty: 217
Post Re: Uzdrawianie metodą Reiki
Szamanko,
doceniam szczerość ale zauważ jedną sprawę. Piszesz
Cytuj:
Powiem raz jeszcze, słowo Reiki oznacza - Rei - uniwesum, swiatło, ki - energia życiowa. I tylko tym, niczym innym jest reiki
.

Dobrze, ale to tylko teoria. To, że ty tak sobie definiujesz reiki, nie decyduje o tym, czym jest. Reiki, o ile istnieje w jakiejś formie, jest niezależne od tego jak to nazwiemy. Arbitralnie zakładasz że reiki to..... i już jesteś pewna że reiki jest tym a tym.
Definicja słowa może być jakakolwiek i definicja nie wnosi zbytnio. Popatrzmy na praktykę, ona powie czym jest reiki.
Jak sama zauważasz, są osoby, które mają inną definicję reiki, i co z tego wynika? ...że są dwie różne energie reiki?
Dodatkowo sprawę komplikuje, fakt, że jak sama piszesz, są mistrzowie, którzy do sprawy podchodzą biznesowo! Mieszają wymyślone teorie o reiki z chrześcijaństwem. Byłem dzisiaj na stronie np. Pani Krystyny Włodarczyk-Królickiej. autorka pisze "W Reiki można, z racji osoby jej odkrywcy, znaleźć wiele pierwiastków chrześcijańskich czy wręcz katolickich".
Komu więc wierzyć?

_________________
Warto zajrzeć:
http://www.drogamisekt.pl


Cz maja 20, 2010 20:09
Zobacz profil WWW
Post Re: Uzdrawianie metodą Reiki
to, ze Pani Królicka tak sobie definiuje Reiki to nie moja wina. Wiem, ze jest katoliczką, pokazuje każdemu zdjecia z papieżem itd.
Ja wiem czym jest reiki i naucam czystego reiki według dr. Usui. I według jego definicji.
Nie jestem "złodizejem" czy innym winowajcom. Po prostu dostzregam też problem jaki stwarzają niektórzy nieuczciwi mistzrowie reiki. Pokaż mi jednak kto jest wolny od wad i gzrechów? Czy nawet kapłani katoliccy są wszyscy jak jeden mąż bez skazy?
Czy każdy lekarz jest bez skazy? Prawnik? każdy inny.


Cz maja 20, 2010 20:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 06, 2009 13:50
Posty: 217
Post Re: Uzdrawianie metodą Reiki
Szamanko, nie chodzi o to aby być idealnym!!! Jak wczytasz się w swoje wpisy to może uda Ci się zobaczyć, ciekawą rzecz, wszyscy dookoła, a przynajmniej duża większość mistrzów reiki to naciągacze, biznesmeni, Pani Włodarczyk, to katoliczka, mistrzyni reiki - ale też jakoś źle sobie definiuje, itd.
Tylko Ty jedyna jesteś, która zna prawdę o reiki i ją nauczasz....
A teraz konkretne dalsze pytania.
1. Skąd masz pewność, że Usui poznał właściwie reiki? (a nie zmyślił sobie?).
2. Skąd wiesz że Usui był dr? Gdzie zrobił doktorat - na jakiej uczelni?
3. A zapytam, dalej, czytałaś chociaż książkę o reiki legendarnego mistrza Usui? Czy znasz ją z opowiadań i opracowań?!
4. W jaki sposób definiował Usui reiki?
5. I co mówił o pobieraniu pieniędzy za inicjacje.
To pięć bardzo konkretnych pytań, które pomogą nam operować w przestrzeni konkretu.
Zadaje te pytania, bo nie znam na nie odpowiedzi, nie po to by Cię egzaminować. Wydaje się, że wielu mistrzów reiki pisze i praktykuje coś, o czym nie ma pojęcia.

To

_________________
Warto zajrzeć:
http://www.drogamisekt.pl


Cz maja 20, 2010 21:07
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N mar 07, 2010 3:53
Posty: 14
Post Re: Uzdrawianie metodą Reiki
heh czytam i co raz bardziej staje się przybity od tych całych reiki. Prosta sprawa, kogo reprezentuje reiki ? człowieka który rzekomo to wymyślił i odkrył? śmiech na sali . Kogo reprezentuje Duch Boży ? BOGA - chyba każdy wie jakie są owoce ducha świętego, jak ktoś nie wie to proszę :
* miłość,
* radość,
* pokój,
* cierpliwość,
* uprzejmość,
* dobroć,
* wspaniałomyślność,
* łaskawość,
* wierność,
* skromność,
* wstrzemięźliwość,
* czystość,
* opanowanie,

Więc co tu dużo gadać wszystko co dobre na tej ziemi to nie jest z ziemi tylko jest to łaską BOŻĄ. Jak więc reiki która sprowadza tyle dziadostwa i niepokoju na ludzi, choćby przez to, że teraz trwa tu ten cały spór o to czy to dobre czy złe. TO nie może być dobre. A potwierdzają to liczne przypadki i wiadomości dostępne w internecie , czy to na stronach katolickich , czy świeckich. No ludzie czy ktoś słyszał kiedyś że Duch Św komuś zaszkodził ? Bez kitu to jest jakaś perfidna manipulacja sekciarzy. którzy pragną zbić fortunę na niewiedzy biednych ludzi którzy częstokroć nie wiedzą gdzie mogą się udać ze swoim kłopotami czy chorobami ;[

Duch Św. działa bardzo mocno w kościele i codziennie jestem świadkiem jak przemienia i uzdrawia osoby w moim i moich bliskich otoczeniu. Jedynym warunkiem jest chyba to byśmy mu pozwolili nas odnawiać przez wiarę w niego ! w Jezusa który jest cały czas z Nami ŻYWY !!!

Dyskusja prowadzi do coraz większego udowadniana ze to coś co pod otoczką niekonwencjonalnej metody leczniczej DZIAŁA DOBRZE co jest nieprawdą bo działa ale źle tak jak to już pisałem wcześniej. Są dostępne Artykuły i świadectwa ludzi zajmujących się tym wiele lat, a potem gdy Jezus dotknął ich serc odchodzą od tego ciesząc się z tego , bo wiedzą teraz co jest DOBREM. Chwalmy Pana bo Tylko to się liczy ! dziękujmy mu za Jego Ducha którym nas obdarzył i napełnił.

Ps. co do historyjki z kotkiem to pierdoła na maxa wymyślona w 3 minuty. A przerażające jest to , że komu kolwiek ją opowiem zaczyna w nią wierzyć : ) gdzie tu jest rozum ? psibal :))) hehe dobre dobre może zaraz zrobimy kame-hameha i pierdykniemy w naszych wrogów :brawo:

Pozdrawiam z Panem Jezusem w Serduszku :razz:


Pt maja 21, 2010 1:49
Zobacz profil
Post Re: Uzdrawianie metodą Reiki
SJ napisał(a):
Szamanko, nie chodzi o to aby być idealnym!!! Jak wczytasz się w swoje wpisy to może uda Ci się zobaczyć, ciekawą rzecz, wszyscy dookoła, a przynajmniej duża większość mistrzów reiki to naciągacze, biznesmeni, Pani Włodarczyk, to katoliczka, mistrzyni reiki - ale też jakoś źle sobie definiuje, itd.
Tylko Ty jedyna jesteś, która zna prawdę o reiki i ją nauczasz....


Znam reiki tak jak pzrekazali mi moi Mistrzowie. Potrafie też obserwować i wyciągać swoje włąsne wnioski.
Pani Królicka jest jedną z lepszych Mistrzyń Reiki i będę ja każdemu polecała, podobnie jak kilku innych mistrzów. Są jednak osoby,. które z reiki robią dobry biznes. I to mi się nie podoba. Podobnie jak inni nauczyciele reiki, którzy takz e o tym głośno mówia.

SJ napisał(a):
A teraz konkretne dalsze pytania.
1. Skąd masz pewność, że Usui poznał właściwie reiki? (a nie zmyślił sobie?).


Bo sama umiem odczuwać różne energie i potrafię rozpoznać róznicę między nimi i efekty działania.

SJ napisał(a):
2. Skąd wiesz że Usui był dr? Gdzie zrobił doktorat - na jakiej uczelni?
Tu przyznaje, ze opieram się na źródłach i pzrekazach innych - moich nauczycieli oraz z ksiażek o reiki. Nie mniej wiem, ze był osobą, inteligentną i wyksztłaconą
3. A zapytam, dalej, czytałaś chociaż książkę o reiki legendarnego mistrza Usui? Czy znasz ją z opowiadań i opracowań?!



Tu przyznaje, ze opieram się na źródłach i pzrekazach innych - moich nauczycieli oraz z ksiażek o reiki. Nie mniej wiem, ze był osobą, inteligentną i wyksztłaconą

Na te i na następne pytania znajdziesz odpowiedź tutaj: http://www.reikimaster.pl/historia.htm

To prawdziwa historia Mikao Usui oparta nie na legendach stworzonych pzrez Pania Hayato ale na dokumentach.

SJ napisał(a):
Zadaje te pytania, bo nie znam na nie odpowiedzi, nie po to by Cię egzaminować. Wydaje się, że wielu mistrzów reiki pisze i praktykuje coś, o czym nie ma pojęcia.

To


Wiem, ze nie chcesz mnie egzaminować. I dobrze, ze zadajesz pytania. Ja sama zadawałam ich całe życie setki, dlatego zresztą nie jestem juz chrześcijanką.


Pt maja 21, 2010 4:37
Post Re: Uzdrawianie metodą Reiki
Możesz mi jeszcze raz podać link do tego artykułu o. Piaseckiego?


Pt maja 21, 2010 6:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 06, 2009 13:50
Posty: 217
Post Re: Uzdrawianie metodą Reiki
Podaje namiar na artykuł:

http://drogamisekt.pl/2009/03/reiki-a-chrzescijanstwo/

A i jeszcze jedno nie odpowiedziałaś na pytania : 3, 4 i 5.

pozdrawiam bardzo serdecznie

_________________
Warto zajrzeć:
http://www.drogamisekt.pl


Pt maja 21, 2010 12:06
Zobacz profil WWW
Post Re: Uzdrawianie metodą Reiki
Odpowiedz jest w podanym pzreze mnie linku.

Pozdrawiam i dzięki za link. Zaraz poczytam.


Pt maja 21, 2010 12:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 06, 2009 13:50
Posty: 217
Post Re: Uzdrawianie metodą Reiki
Właśnie byłem na stronie, faktycznie sporo informacji. Czy mam rozumieć, że jesteś autorką tej strony? No i gdzie można by było kupić książkę mistrza Usui po polsku lub angielsku. Byłbym zainteresowany, takim zakupem.
A na tej stronie nic nie znalazłem na temat zaleceń opłat w związku z inicjacją, która byłaby zaleceniem autora.
Czy coś przeoczyłem?

_________________
Warto zajrzeć:
http://www.drogamisekt.pl


Pt maja 21, 2010 13:00
Zobacz profil WWW
Post Re: Uzdrawianie metodą Reiki
Zalecił poboieranie pieniedzy lub przyjmowanie innych dóbr jako wymiana energetyczna. Nie powiedział czy to ma byc duzo czy mało.
Większość mIstrzów ma stawki rozsądne i pzrystępne.
Czasem się zdarza, ze za stopnie mistrzowskie opłaty są wygórowane.


Pt maja 21, 2010 13:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 06, 2009 13:50
Posty: 217
Post Re: Uzdrawianie metodą Reiki
Cytuj:
Zalecił poboieranie pieniedzy lub przyjmowanie innych dóbr jako wymiana energetyczna.


Ale gdzie to zalecał? Tak twierdzą Ci co pobierają pieniądze. A ja bym chciał przeczytać jego wypowiedź dokładnie!!!
Czy on zapłacił komuś pieniądze za dostęp do energii? Nieważne..... gdzie zalecił?

_________________
Warto zajrzeć:
http://www.drogamisekt.pl


Pt maja 21, 2010 17:32
Zobacz profil WWW
Post Re: Uzdrawianie metodą Reiki
SJ pytałeś (aś) o podręcznik Mikao Usui i jest taki niestety dostępny w wersji angielskij i japońskiej, do pobrania na tej stronie http://www.reiki.org.pl/Articles/index.html

Znajdziesz tam takze (tłumaczone na polski) wywiady z Mikao Usui oraz wiele innych ciekawych informacji.

Pozdrawiam


Pt maja 28, 2010 5:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 06, 2009 13:50
Posty: 217
Post Re: Uzdrawianie metodą Reiki
Dziękuję za link, ale czy po Polsku został jakiś oryginalny tekst Usui wydany?

_________________
Warto zajrzeć:
http://www.drogamisekt.pl


Wt cze 08, 2010 23:41
Zobacz profil WWW
Post Re: Uzdrawianie metodą Reiki
Z tego co wiem to nie, jest angielskojęzyczne tłumaczenie


Wt cze 15, 2010 12:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 06, 2009 13:50
Posty: 217
Post Re: Uzdrawianie metodą Reiki
No to wydaje mi się, że to wielka szkoda, że nie ma dobrego polskiego tłumaczenia.
Biorąc pod uwagę, fakt słabej znajomości angielskiego wielu ludzi, wydaje się, że ludzie praktykują reiki, nie mając dostępu do źródeł. Zamiast tego tłumaczy się wiele książek o reiki z angielskiego czy innych języków. A najłatwiej to samemu napisać. A w nich brak odniesień do źródła. I w ten sposób każdy ma swoje reiki. Ponoć dobrymi książkami były pozycje pana Peterko i siostry Mariuszy. Ale to jest niedostępne chyba już, bo to stare dzieje reiki.
A to co teraz wychodzi to przyprawia o zawrót głowy, reiki dla psów, żółwi, kwiatów, itp.

_________________
Warto zajrzeć:
http://www.drogamisekt.pl


Wt cze 15, 2010 12:29
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL