Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 23:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Encyklopedia New Age dla chrześcijan... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lip 12, 2009 6:19
Posty: 314
Post 
Sarenethcie - to co nowe nie zawsze znaczy lepsze. ;) Poza tym masz prawo do swoich poglądów, moim zdaniem całkowicie błędnych (bo New Age to nic innego jak gnoza z domieszką innych, najczęściej wschodnich religii -np. Buddzie oddajesz większą cześć aniżeli Jezusowi, co jest błędem bo Budda nigdy nie określał się jako Bóg, a Chrystus - owszem). I chociaż mimo to, że wiem, że na Twojej nowoczesnej drodze nie znajdziesz prawdziwego szczęścia, a jedynie jego "iluzję", to życze Ci abyś był kolejnym przypadkiem "nawrócenia pawłowego". Przykładem takiego nawrócenia jest właśnie pan Tekieli ;)

Cyrylu - Skoro poziom merytoryczny pracy pana Roberta Tekieli Cię nie satysfakcjonuje to zapraszam Cię do przeczytania książek o. Aleksandra Posackiego oraz ks. Andrzeja Zwolińskiego, którzy to mają STOPNIE NAUKOWE w tematach, na które się wypowiadają i poziom merytoryczny ich prac stoi rzeczywiście znacznie wyżej od prac Tekieliego. Niestety nie podzielam Twojej opinii na temat "szatanistów", chociaż ją szanuję. Proponuję się zwrócić do naukowych opracowań na temat zjawiska satanizmu, abyś wzbogacił swoją wiedzę.
Znasz dokumenty kościelne? Ale chyba nie znasz Katechizmu Kościoła Katolickiego.

Cytat:
"KKK 2113 Bałwochwalstwo nie dotyczy tylko fałszywych kultów pogańskich. Pozostaje stałą pokusą wiary. Polega na ubóstwianiu tego, co nie jest Bogiem. Ma ono miejsce wtedy, gdy człowiek czci i wielbi stworzenie zamiast Boga, bez względu na to, czy chodzi o innych bogów czy o demony (na przykład satanizm), o władzę, przyjemność, rasę, przodków, państwo, pieniądze itd. "Nie możecie służyć Bogu i Mamonie" – mówi Jezus (Mt 6, 24). Wielu męczenników poniosło śmierć za to, że nie oddawało czci "Bestii" (Por. Ap 13-14), odmawiając nawet udawania kultu. Bałwochwalstwo odrzuca jedyne panowanie Boga; jest nie do pogodzenia z Boską komunią (Por. Ga 5, 20; Ef 5, 5)."


Wt lip 14, 2009 13:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Nie wiem, skąd czerpiesz te swoje wiadomości odnośnie New Age...

Dlaczego na tej drodze nie znajdę prawdziwego szcześcia? Zależy co pod tym pojęciem rozumiesz...

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Wt lip 14, 2009 13:32
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
A owszem miałem okazję zapoznać się z niektórymi"dziełami" ,jak widać ze stopniem unaukowienia rozumu nie musi przybywać.Sporo na ten temat dyskutowaliśmy w dziale inne religie przy okazji pewnego wydarzenia w Tyńcu.A mnie się już dyskusje na temat o.Posackiego czkwaką odbijają.


Wt lip 14, 2009 13:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 12, 2009 6:19
Posty: 314
Post 
Cyryl napisał(a):
A owszem miałem okazję zapoznać się z niektórymi"dziełami" ,jak widać ze stopniem unaukowienia rozumu nie musi przybywać.Sporo na ten temat dyskutowaliśmy w dziale inne religie przy okazji pewnego wydarzenia w Tyńcu.A mnie się już dyskusje na temat o.Posackiego czkwaką odbijają.


A więc Ciebie nikt nie przekona, ani głupi wg. Ciebie oczywiście (Tekieli jest mądry swoim doświadczeniem, którego zarówno mnie jak i Tobie brak, tyle że ja staram się uczyć na błędach innych niż na swoich i Tobie też to doradzam), ani mądry (bo według Ciebie on też głupi). Najwidoczniej wiesz lepiej. Szanuję to, chociaż w to nie wierzę.

Sareneth - z różnych wiarygodnych źródeł. Jesteś w stanie mi zarzucić, że piszę o tym temacie błędnie? Szczęścia poszukuje każdy, na różne sposoby, ale nie każdy dojdzie do takiego szczęścia jakie sobie wymarzył (bo ciągle mu będzie brakować do jego pełni). Moim szczęściem jest Bóg, Twoim pewnie ktoś/coś innego. Mnie nie brak niczego, a Tobie? ;)


Wt lip 14, 2009 17:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Mi również nie brak niczego. A będę jeszcze szczęśliwszy w 2012. Ale to dopiero za 3 długie lata... :-(

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Wt lip 14, 2009 18:24
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post Re: Encyklopedia New Age dla chrześcijan...
Co do tych audycji, to gdzie można się z nimi zapoznać? Link podany na początku tematu już nie działa :(

_________________
Poezjo, pod twoją obronę...
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska


[img]http://games.onego.ru/lastfm/ladysherlockian.png[/img]

Striving to better, oft we mar what's well.
William Shakespeare


Pn paź 11, 2010 13:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL