Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 Prawda o homeopatii 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Prawda o homeopatii
Soul33 napisał(a):
Woda raczej nie szkodzi. Natomiast gdy potraktuje się jako prawdę całą tę energię kosmosu, czy jakby to tam miało działać, wtedy oczywiście nie ma powodu, aby homeopatia nie szkodziła.


O to mi chodzi właśnie, w optyce homeopatów nie jest to przecież po prostu woda, nie chodzi też o efekt placebo. Stosują oni jednak najwyraźniej podwójne standardy: uznają kompetencje nauki, gdy ta zgodnie z wszelkimi prawidłami stwierdza, że preparaty te jako takie szkodzić nie mogą (bo niby jak?), a jednocześnie zaprzeczają im, gdy chodzi o orzekanie o rzekomym potencjale leczniczym tych środków.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So sie 27, 2016 18:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 21:23
Posty: 1
Post Re: Prawda o homeopatii
Przejrzałem wątek o homeopatii i ze zdziwieniem – ale i z przerażeniem – widzę, że są tacy, którzy bronią homeopatii. Rozumiem wszelakiej maści oszustów i innych czerpiących z tego procederu korzyści. Oni mają w tym interes.

Skoro NAWET środowiska medyczne mówią, że to hucpa i oszustwo – nie wspominając już o głosie Kościoła – trzeba zwalczać homeopatię wszelkimi możliwymi środkami. Bo to zło i dla ciała, i dla ducha!


Cz paź 13, 2016 12:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Prawda o homeopatii
Co tu dożo gadać. Fakt, że ktoś miał dwóję z biologii nie znaczy, że nie może zostać "lekarzem" - wszak nie tylko on miał dwóję z biologii. :D

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


N paź 15, 2017 23:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 6:10
Posty: 179
Post Re: Prawda o homeopatii
1. Na stronie Polskiego Stowarzyszenia Homeopatów Lekarzy i Farmaceutów im. J. Łozowskiego znalazłem taki oto artykuł:

"BRONIĘ LEKÓW HOMEOPATYCZNYCH!"-OFICJALNY EGZORCYSTA PAŃSTWA KOSCIELNEGO, najwybitniejszy żyjący obecnie egzorcysta o. GABRIELE AMORTH. 31 grudzień 2015


Link: http://www.lekarzehomeopaci.pl/start/aktualnosci/243-bronie-lekow-homeopatycznych-o-gabriele-amorth

Nagranie (chyba?) po włosku, ale tekst przetłumaczony. Szeregowi księża ostrzegają przed "zagrożeniem duchowym" ze strony homeopatii. Wynika to zapewne jedynie z niewiedzy lub czyichś doświadczeń z oszustami. Ale co tam. Pewnie stronka fałszywa, a nagranie podrobione.


2. Kościół a homeopatia [Ojciec Jacek Maria Norkowski]:

https://www.youtube.com/watch?v=I7LvzhjDgbs&t=1s


N kwi 22, 2018 15:03
Zobacz profil
Post Re: Prawda o homeopatii
Ścianka napisał(a):
Szeregowi księża ostrzegają przed "zagrożeniem duchowym" ze strony homeopatii. Wynika to zapewne jedynie z niewiedzy lub czyichś doświadczeń z oszustami.
Nie rozumiem. Wszyscy homeopaci to oszuści. Ale przecież dawanie pieniędzy oszustowi to nie jest „zagrożenie duchowe”, a jedynie „zagrożenie finansowe”.

Rozumowanie za koncepcją „homeopatii – zagrożenia duchowego” jest proste, ale błędne. Wiadomo, że homeopatia nie ma prawa działać. Zatem (wnioskują niektórzy) jest to czynność magiczna. Tyle że nikt (prawie) z zaangażowanych w proceder tego tak nie postrzega. Biorący homeopatię wierzą, że działa. Sprzedający – wiedzą, że nie działa, ale dla nich pecunia non olet. Nikt z nich nie wzywa działania złych duchów.


N kwi 22, 2018 15:56

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Prawda o homeopatii
Więc albo jest to okradanie ludzi albo co gorsza - okultyzm

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N kwi 22, 2018 16:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 6:10
Posty: 179
Post Re: Prawda o homeopatii
zefciu napisał(a):
(…)Wszyscy homeopaci to oszuści.(…).Wiadomo, że homeopatia nie ma prawa działać.


Skąd to wiadomo, i komu?

Andy72 napisał(a):
Więc albo jest to okradanie ludzi albo co gorsza - okultyzm


Rozumiem, że to wniosek wysnuty z tezy cytowanego forumowicza, bo wiadomo, że to nie forum naukowe, więc fakty, argumenty i dowody nie są potrzebne.


Śr gru 26, 2018 10:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Prawda o homeopatii
Ścianka napisał(a):
zefciu napisał(a):
(…)Wszyscy homeopaci to oszuści.(…).Wiadomo, że homeopatia nie ma prawa działać.


Skąd to wiadomo, i komu?

Andy72 napisał(a):
Więc albo jest to okradanie ludzi albo co gorsza - okultyzm


Rozumiem, że to wniosek wysnuty z tezy cytowanego forumowicza, bo wiadomo, że to nie forum naukowe, więc fakty, argumenty i dowody nie są potrzebne.


Uzasadnienie masz w tym wątku.
Oczywiście możemy podjąć dyskusje na nowo.

To na początek proszę podać mi zweryfikowane wyniki badań wskazujące, ze jakikolwiek "lek" homeopatyczny działa. Wymagania te same, jak przy badaniu leków.

Nie ma? :o a to niespodzianka! No to wychodzi na to, że @zefciu miał rację: homeopaci to oszuści.

Czy to okultyzm? Hmmm. To podaj mi różnicę dlaczego woda ma pamiętać np. wątrobę kaczki (dosłownie pamietac, bo przecież nawet gdy zebrać wszystkie leki homeopatyczne na grype to nie ma w nich ani atomu z wątroby kaczki), a nie pamięta sików dinozaura? Trzeba jakieś dodatkowe czynności wykonać? No to mamy może nie okultyzm (choć to zalezy od punktu widzenia) ale "czary mary", taniec szamana.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr gru 26, 2018 10:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 6:10
Posty: 179
Post Re: Prawda o homeopatii
Kozioł napisał(a):
To na początek proszę podać mi zweryfikowane wyniki badań wskazujące, ze jakikolwiek "lek" homeopatyczny działa. Wymagania te same, jak przy badaniu leków.

Nie ma? :o a to niespodzianka! No to wychodzi na to, że @zefciu miał rację: homeopaci to oszuści.


Kto miałby je zweryfikować? Proszę, podaję link do artykułu wymieniający niektóre z badań, w oparciu o źródła tamże wymienione: https://dziecisawazne.pl/homeopatia-dowody-naukowe/. Nie wiem, czy spełniają te same wymagania, które stosuje się przy lekach alopatycznych. zamieszczam fragment nt. tych badań:

Cytuj:
Według dr Petera Fishera, członka specjalnej rady Światowej Organizacji Zdrowia zajmującej się homeopatią, istnieje dziś ponad 288 randomizowanych (czyli takich, w których zniwelowano wpływ niekontrolowanych zmiennych na wyniki eksperymentu), kontrolowanych badań, poświęconych tej metodzie.


Kozioł napisał(a):
Czy to okultyzm? Hmmm. To podaj mi różnicę dlaczego woda ma pamiętać np. wątrobę kaczki (dosłownie pamietac, bo przecież nawet gdy zebrać wszystkie leki homeopatyczne na grype to nie ma w nich ani atomu z wątroby kaczki), a nie pamięta sików dinozaura? Trzeba jakieś dodatkowe czynności wykonać? No to mamy może nie okultyzm (choć to zalezy od punktu widzenia) ale "czary mary", taniec szamana.


Nie mam pojęcia, bo nie znam się na homeopatii, ale być może woda, która miała dzisiaj kontakt z wątrobą kaczki to nie ta sama woda, która pojawiła się w kałuży pod dinozaurem tysiące czy miliony lat temu? Cholera nie wiem, może to jest ta sama woda.
O wodzie, w tym również o jej pamięci, jest cykl filmików na YouTube na kanale Tagen TV: https://youtu.be/wRtToqTL92g.


Śr gru 26, 2018 16:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Prawda o homeopatii
Ścianka napisał(a):
Kto miałby je zweryfikować? ...Nie wiem, czy spełniają te same wymagania, które stosuje się przy lekach alopatycznych. zamieszczam fragment nt. tych badań...

Nie, nie spełniają. Nie zweryfikowano żadnego "leku" homeopatycznego pod tymi samymi rygorami, co leki uznane w medycynie.

Ścianka napisał(a):
Nie mam pojęcia, bo nie znam się na homeopatii, ale być może woda, która miała dzisiaj kontakt z wątrobą kaczki to nie ta sama woda, która pojawiła się w kałuży pod dinozaurem tysiące czy miliony lat temu? Cholera nie wiem, może to jest ta sama woda.

To ta sama woda. W homeopatii woda rozcieńczana tak mocno, ze aby znalazł się atom pierwotnej substancji, to musiałabyś wypic odjetość kuli ziemskiej, a w niektórych lekach wode o masie układu słonecznego i więcej, aby miec pewność, ze choć jeden atom sie połknie. Tak na prawde, to w "lekach" homeopatycznych pije sie zanieczyszczenia :) (nie ma wody 100% czystej, a jezeli jest to jest toksyczna).

Środki homeopatyczne nie zaszkodzą o ile nie weźmie sie ich zamiast leków. Wtedy moga być nawet smiertelne. Zanim kupisz "lek" homeopatyczny w aptece (nie kupuje w aptekach w których sprzedają homeopatię) i wydasz nawet kilkadziesiąt złotych, to pomysl wpierw, czy masz pieniądze na wykup recepty. Jak masz, to znaczy, że chcesz wydac nadmiarowe środki na wode, bardzo drogą wode. Lepiej poczekaj w aptece, to zaraz zjawi się ktoś, kogo nie bedzie stac na wykup wszystkich leków i wydaj pieniądze mądrze. Moze zamiast ulec oszustwu uratujesz komus zdrowie/życie.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr gru 26, 2018 17:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 6:10
Posty: 179
Post Re: Prawda o homeopatii
Kozioł napisał(a):
Nie, nie spełniają. Nie zweryfikowano żadnego "leku" homeopatycznego pod tymi samymi rygorami, co leki uznane w medycynie.


A co to za rygory, jeśli możesz napisać i jeśli nie pisano jeszcze o nich w tym wątku?
Kto decyduje, jakie badania wykonywać, jak je wykonywać, kto je sponsoruje, kto wykonuje? Czy to są osoby obiektywnie bezstronne, nie posiadające żadnych konfliktów interesów?

Załóżmy, że jest tak, jak napisałeś, i żadne z badań, do których odnosi się artykuł, nie korzystało z takich samych rygorów (nie wiem z resztą, co przez to rozumiesz). Nawet jeśli Nie zweryfikowano żadnego "leku" homeopatycznego pod tymi samymi rygorami, co leki uznane w medycynie, to nie jest to samo w sobie dowodem na to, że one nie działają (i że homeopaci to oszuści), podobnie, myślę, jak brak zweryfikowanych wyników badań o skuteczności modlitwy do św. Krzysztofa w powstrzymywaniu kierowcy przed stwarzaniem zagrożeń na drodze nie świadczyłby o tym, że ona nie działa (i że duchowni katoliccy to oszuści).

Kozioł napisał(a):
To ta sama woda.


To, że ktoś nie posiada lub nie słyszał o aparaturze lub sposobie pozwalającym stwierdzić istnienie czegoś hipotetycznie dla niego istniejącego lub stwierdzić zachodzenie jakiegoś hipotetycznego dla niego zjawiska nie oznacza, że ono nie występuje. Gdyby nie wynaleziono mikroskopu, to czy mówiłbyś, że bakterie nie istnieją, i że ludzie, którzy o nich mówią, to oszuści, a dłonie są takie same, bez względu na to, czy przed chwilą dotykały sedesu czy kociej łapy, i że wiesz, że tak jest, bo nikt nie zrobił rygorystycznych badań według jakichś tam kryteriów?

Znalazłem tekst wspomnianego przeze mnie wcześniej w wątku Dr. n.med. Jacka Maria Norkowskiego OP, http://jacek.norkowski.info/files/Homeopatia%20skwantowana....pdf, a tu fragment dotyczący naszej dyskusji:

Cytuj:
Karin Lenger podkreśla w swoich pracachiii, które skrótowo przedstawiła podczas sympozjum, że wielkim przełomem było wykazanie przez Poppaiv iż organizmy żywe emitują biofotony o spektrum pomiędzy 220 a 550 nm. Autor ten, który jest jednym z pionierów badao na temat zjawisk kwantowych zachodzących w organizmach żywych, sformułował również swoją definicję życia: zjawisko życia na swoim poziomie podstawowym polega na absorbcji i emisji biofotonów w celu regulowania koherentnego pola elektromagnetycznego, wytwarzanego przez biofotony zgromadzone w DNAv. Organizm przyjmując i wysyłając biofotony pozostaje w kontakcie ze swoim środowiskiem i dostosowuje się do niego. Choroba, według Poppa, polegałaby na zaburzeniu regulacji pola elektromagnetycznego organizmu przejawiającym się przez zmiany częstotliwości emitowanych fal/fotonów. Popp wysunął na tej podstawie hipotezę mówiącą o tym, że działanie leku homeopatycznego polega na regulowaniu tego zniekształconego pola elektromagnetycznego na zasadzie rezonansu fal/fotonów emitowanych przez lek homeopatyczny z tymi, które pochodzą z chorego organizmu.
Lenger zauważa, że Popp nie zdołał potwierdzid eksperymentalnie swojej hipotezy. Nie udało mu się wykazad istnienia fotonów w substancjach potencjalizowanych o homeopatycznym rozcieoczeniu. Dokonała tego dopiero sama Lengervi wykrywając emisję fal/fotonów magnetycznych przez leki homeopatyczne o częstotliwości w zakresie HF. Można więc przyjąd takie założenie, że podczas procesu chorobowego powstają patologiczne ścieżki biochemiczne, z których każda odpowiada charakterystyce określonej potencji leku homeopatycznego. Leczenie polega na uzyskaniu całkowitego rezonansu pomiędzy częstotliwością fali/fotonu związanej ze stanem chorobowym a częstotliwością fali/fotonu podanego leku. Po podaniu leku drogą doustną, foton jest natychmiast oddzielany od swojego nośnika, którym jest cukier lub woda, poprzez niskie napięcie elektryczne organizmu. Umożliwia to wejście w interferencję fal/fotonów leku oraz tych, które pochodzą z patologicznej ścieżki metabolicznej. Dzięki temu dochodzi do transformacji tejże ścieżki metabolicznej na inny poziom energetyczny, który domaga się zastosowania innego leku.


Śr gru 26, 2018 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Prawda o homeopatii
Ścianka napisał(a):
Skąd to wiadomo, i komu?


Stąd, że

1) nie ma żadnego powodu, by działały, a homeopaci nie potrafią udzielić żadnego sensownego wyjaśnienia, dlaczego w ogole miałyby działać

2) badania wykazały, że nie działają

Coś jeszcze?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr gru 26, 2018 19:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 6:10
Posty: 179
Post Re: Prawda o homeopatii
JedenPost napisał(a):
Ścianka napisał(a):
Skąd to wiadomo, i komu?


Stąd, że

1) nie ma żadnego powodu, by działały, a homeopaci nie potrafią udzielić żadnego sensownego wyjaśnienia, dlaczego w ogole miałyby działać

2) badania wykazały, że nie działają

Coś jeszcze?


1) Tego nie wiem, ale niewątpliwie niemożność sensownego wyjaśnienia działania jakiejś rzeczy musi być dowodem na to, że ona nie działa. Ja na ten przykład do dziś nie potrafię nikomu, ani nawet sobie, wyjaśnić sensownie (czyli tak, jakby to zrobił naukowiec i człowiek rozumny), jak działa laptop, poprzez który piszę i biorę udział w dyskusji, i z pewnością jest to niezbity dowód na to, że mi się tylko wydaje, że piszę i dyskutuję, bo w rzeczywistości tylko stukam w kawałek plastiku i doznaję omamów wzrokowych, że jakieś literki wyświetlane są na ekranie i ktoś mi odpisuje.

2) Teoretycznie mógłbym zapytać: "które?" - ale po co? Są, i już, nie?


Śr gru 26, 2018 22:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Prawda o homeopatii
Ścianka napisał(a):

1) Tego nie wiem, ale niewątpliwie niemożność sensownego wyjaśnienia działania jakiejś rzeczy musi być dowodem na to, że ona nie działa. Ja na ten przykład do dziś nie potrafię nikomu, ani nawet sobie, wyjaśnić sensownie (czyli tak, jakby to zrobił naukowiec i człowiek rozumny), jak działa laptop


Ale wiesz, że działa. W wypadku homeopatii jej zwolennicy nie są w stanie ani wykazać, że działa, ani wyjaśnić, na jakiej zasadzie miałaby działać. Jedyną zatem grupą ludzi propagujących homeopatię i jednocześnie myślących racjonalnie są oszuści.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr gru 26, 2018 22:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Prawda o homeopatii
Ścianka napisał(a):
Nawet jeśli Nie zweryfikowano żadnego "leku" homeopatycznego pod tymi samymi rygorami, co leki uznane w medycynie, to nie jest to samo w sobie dowodem na to, że one nie działają (i że homeopaci to oszuści), podobnie, myślę, jak brak zweryfikowanych wyników badań o skuteczności modlitwy do św. Krzysztofa w powstrzymywaniu kierowcy przed stwarzaniem zagrożeń na drodze nie świadczyłby o tym, że ona nie działa (i że duchowni katoliccy to oszuści).

Różnica polega na tym, że duchowni katoliccy nie biorą pieniędzy za modlitwę do św. Krzysztofa i nie zalecają po niej jazdy bez pasów czy demontażu poduszek powietrznych. Nie zachęcają też do łamania przepisów, bo św. Krzysztof działa. Gdyby tak czynili, to byliby oszustami na równi z homeopatami.


Cz gru 27, 2018 10:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL