Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna strona
 Prawda o homeopatii 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So sty 23, 2010 14:42
Posty: 695
Post Re: Prawda o homeopatii
to juz indywidualna decyzja co kto chce zrobic ze swoim zdrowiem.
i mysle ze za kilkadziesiat lat homeopatia bedzie powszechniejsza niz ta jakze prawdziwa i nieomyslna medycyna.dobrze jest szukan nowych rozwiazan, od tego jest nauka.

_________________
Lwy pożrą Chrześcijan... a Pogan zadepczą słonie...


N sty 24, 2010 14:54
Zobacz profil
Post Re: Prawda o homeopatii
nurhia: ale chodzi właśnie o to, że homeopatia nie ma nic wspólnego z nauką. To czystej wody (idiom użyty celowo) zabobon.

Zresztą, ktoś zrobił niegłupi obrazek, wnioskując logicznie z założeń homeopatii:
Obrazek

Tłumaczenie: jeśli woda ma pamięć, to homeopatia jest pełna kału (chciałem cenzuralnie ;)).


N sty 24, 2010 15:17

Dołączył(a): So sty 23, 2010 14:42
Posty: 695
Post Re: Prawda o homeopatii
;D
spoko, ja wiem swoje, Wy swoje.
pzdr

_________________
Lwy pożrą Chrześcijan... a Pogan zadepczą słonie...


N sty 24, 2010 19:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 21:22
Posty: 439
Post Re: Prawda o homeopatii
nurhia napisał(a):
powiem ze swojego doswiadczenia.jak bylam duzo mlodsza i czesto chorowalam i rodzice nei chcieli by lekarze szpikowali mnie wciaz antybiotykami spróbowali homeopatii. nie ma udowodnionych naukowo przykladow ze dziala?bo na kazdego dziala inaczej.na kogos zadziala na kogos nie.


Tzw. efekt placebo.

nurhia napisał(a):
Antybiotyki tez na wszystkich dzialaja?nie...wiec?


Antybiotyki z założenia mają nie działać na ludzi. Idealny antybiotyk powinien w ogóle nie zadziałać w żaden sposób na człowieka. Antybiotyk powinien natomiast zadziałać na bakterie żyjące w człowieku.

nurhia napisał(a):
w moim przypadku ze homeopatia dzialala.i obywalo sie bez antybiotykow, to nie jest tez tak ze od razu sie nie choruje, tylko jest to duzo lagodniejsze i nei ma spustoszen w organizmie jakie powoduja antybiotyki.


Po antybiotyki należy sięgać w ostateczności. Ja w sytuacjach zwykłych chorób sięgam raczej po stare ludowe sposoby - mleko z miodem i czosnkiem, syrop z cebuli, napary z ziół itd...

nurhia napisał(a):
przeciez homeopatia glowie opiera sie na naturalnych srodkach, ziolach.
grube pieniadze?niepowiedzialabym.


Homeopatia nie opiera się na ziołach. Nie wprowadzaj innych w błąd.


N sty 24, 2010 22:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Prawda o homeopatii
nurhia napisał(a):
spoko, ja wiem swoje, Wy swoje.


A ewolucja rozstrzygnie, kto miał rację ;)


Pn sty 25, 2010 10:31
Zobacz profil
Post Re: Prawda o homeopatii
Ja bym napisał "A Bóg rozstrzygnie kto ma rację", bo z ewolucją to różnie bywa, od przypadku zależy w która stronę pójdzie.

Ale wracając do tematu, wiele osób pisało tu, że homeopatia nie szkodzi, ja jednak spotkałem się ze zdaniem pewnego egzorcysty, że jednak szkodzi, dlaczego:

Sposób otrzymywania tych leków, jest sposobem magicznym, wodę należy wstrząsnąć ileś tam razy, po to aby "zapamiętała coś" i tym samym zdobyła właściwości lecznicze.
To nie jest medycyna, ponieważ fizycznie skład tej wody się totalnie nie zmienia, jednak jeśli potrafi ona później leczyć, (Co i tak nie jest w żadem sposób potwierdzone) to może ona leczyć tylko jakąś siłą zewnętrzną, nie wynikającą z właściwości samej wody. A to jest magia, jak można uprawiać takie czary? Jest to sprzeczne z 1 przykazaniem, bo przypisuje się moc uzdrawiania z chorób wodzie która została w sposób tajemniczy potraktowana, wstrząsa się nią, by ... co? By coś pamiętała? Nawet gdyby tak było, to co? Czy to znaczy że potrafi leczyć? Inny układ cząsteczek? Który i tak się zmienia, nawet bez wstrząsania...

Wspomniany wyżej egzorcysta, z którym było spotkaniu wspomniał że miał parę osób które po "leczeniu" się homeopatią, zostały opętane.
I co wy na to?


Pt lut 05, 2010 17:06
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: Prawda o homeopatii
A co z woda swiecona?

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


Pt lut 05, 2010 17:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 23, 2010 14:42
Posty: 695
Post Re: Prawda o homeopatii
Sebastian88 napisał(a):

Wspomniany wyżej egzorcysta, z którym było spotkaniu wspomniał że miał parę osób które po "leczeniu" się homeopatią, zostały opętane.
I co wy na to?



hm, rownie dobrze diabla i opetania moge szukac w lodowce XD
sami wyzej gadacie, ze to cukier i woda, wiec to szatanski cukeier?masoni i żydzi tez swoje palce w tym maczaja?

_________________
Lwy pożrą Chrześcijan... a Pogan zadepczą słonie...


Pt lut 05, 2010 18:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 21:23
Posty: 569
Post Re: Prawda o homeopatii
Sebastian88 napisał(a):

Sposób otrzymywania tych leków, jest sposobem magicznym, wodę należy wstrząsnąć ileś tam razy, po to aby "zapamiętała coś" i tym samym zdobyła właściwości lecznicze.
To nie jest medycyna, ponieważ fizycznie skład tej wody się totalnie nie zmienia, jednak jeśli potrafi ona później leczyć, (Co i tak nie jest w żadem sposób potwierdzone) to może ona leczyć tylko jakąś siłą zewnętrzną, nie wynikającą z właściwości samej wody. A to jest magia, jak można uprawiać takie czary? Jest to sprzeczne z 1 przykazaniem, bo przypisuje się moc uzdrawiania z chorób wodzie która została w sposób tajemniczy potraktowana, wstrząsa się nią, by ... co? By coś pamiętała? Nawet gdyby tak było, to co? Czy to znaczy że potrafi leczyć? Inny układ cząsteczek? Który i tak się zmienia, nawet bez wstrząsania...


Leki homeopatyczne to nie sama woda. Znajdują się w nich śladowe ilości substancji czynnych. Często są to zioła lub inne substancje, które w dużej dawce mogłyby nawet zaszkodzić organizmowi. W założeniu podobne leczy podobne. Wybór takiej substancji może mieć charakter magiczny i rytualny, np. używa się w tym celu wahadełka itp. I tu właśnie może mogą być wrota dla hmm... złych mocy, które mogą potem oddziaływać na pacjenta.
Zasadniczo skuteczność leków homeopatycznych tłumaczy się wiarą pacjentów i efektem placebo. Bo nie wiadomo co w nich faktycznie działa.
Ale niektórzy lekarze mówią o skutecznym oddziaływania tych leków na zwierzęta :!: I to jet dopiero zagwostka :-D

_________________
...spotykam ludzi którzy myślą że jestem kim nie jestem
widzę ich jak nie tych którymi są
słyszymy się pogrążeni we własnych światach...


Pt lut 05, 2010 20:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Prawda o homeopatii
evoleth napisał(a):
Ale niektórzy lekarze mówią o skutecznym oddziaływania tych leków na zwierzęta :!: I to jet dopiero zagwostka :-D


Różni ludzie mówią różne rzeczy. Część jest przekonana do tego, co mówi (co nie znaczy, że tak faktycznie jest), a część świadomie mija się z prawdą dla kasy.

Gdyby chcieć wierzyć we wszystko, co ludzie mówią, to by się człowiek schizofrenii nabawił ;)


Pt lut 05, 2010 22:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 05, 2010 15:01
Posty: 52
Post Re: Prawda o homeopatii
Co do stosowania środków homeopatycznych u zwierząt, jest to coraz powszechniejsza praktyka. Jednak weterynarze nie stosują ich jako leku pierwszego rzutu, raczej pomocniczo. Czy działają? Rozmawiałam z pewną panią doktor, która twierdzi, że z powodzeniem stosuje homeopatię w schorzeniach skóry, które nie reagowały na żadne inne leczenie.
Z drugiej strony ciężko wierzyć w skuteczność środków homeopatycznych w momencie, gdy np. w przypadku zapalenia macicy u krów zaleca się stosowanie "leków" homeopatycznych pod osłoną antybiotykową :? Wybaczcie, ale mój rozum mówi mi, że w tym momencie działa antybiotyk i to on powoduje likwidację stanu zapalnego a nie żaden homeopatyk.

_________________
Bądź płomieniem, a nie ćmą!


So lut 06, 2010 9:36
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: Prawda o homeopatii
A o "sile" wody swieconej nie chcecie rozmawiac. Przyganial kociol garnkowi. :D

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


So lut 06, 2010 21:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: Prawda o homeopatii
Dural napisał(a):
A o "sile" wody swieconej nie chcecie rozmawiac. Przyganial kociol garnkowi. :D

Czemu nie proszę założyć temat i zobaczyć.
Ale można to podsumować tak, że katolik przyzna się, że siła wody świeconej leży w jego wierze i nie będzie obwijał tego w jakieś pseudo naukowe teoria jak to czynią wierzący w siłę i pamięć cząstki wody.
Przecież w tej dyskusji wielu nie przeczy, że coś jest na rzeczy z tą homeopatią tylko chodzi o to, co czyni, że niektórzy zdrowieją i jakim kosztem w świetle wypowiedzi lekarzy, naukowców czy kapłanów.


So lut 06, 2010 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 23, 2010 14:42
Posty: 695
Post Re: Prawda o homeopatii
przypadki rozpatruje sie indywidualnie i po problemie;)

_________________
Lwy pożrą Chrześcijan... a Pogan zadepczą słonie...


So lut 06, 2010 22:08
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: Prawda o homeopatii
Prawda jest taka, ze ta czy tamta woda, to woda. Wam nauka Kosciola nakazuje wierzyc w dzialanie swieconej, inni sluchaja wypowiedzi z innych zrodel i wierza inaczej.
Specjalnie to sie nie roznicie.
Gdybyscie zechcieli zrobic jakis telewizyjny turniej dla przekonania niedowiarkow, musialbym przyznac racje ktorejs ze stron!
Jak na razie zwyciezca jest rdza.

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


So lut 06, 2010 23:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL