Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Gtaunek muzyki new age - czy niebezpieczny 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 26, 2007 12:59
Posty: 197
Post 
GreGorian napisał(a):
mnie gandalf i kitaro nudzi bo w końcu jest to muzyka relaksacyjna

Moim zdaniem muzyka Kitaro jest dosyć zróżnicowana i nie można jej przypiąć jednej łatki. Co nie zmienia faktu, że kilka utworów wpadających w chillout ma :-)
GreGorian napisał(a):
moze tez mozna przy tym medytować?

Nie wiem, nigdy nie próbowałem.
Triplex napisał(a):
Trzeba rozróżnić, bo jest muzyka new-age'owska (przede wszystkim mająca charakter relaksacyjny, czysto ezoteryczny) i jest muzyka w stylu new-age, która tak naprawdę z kultem nie ma nic wspólnego.

Możesz podać przykładowych wykonawców z obydwu grup?

_________________
"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić." - Albert Einstein


So maja 24, 2008 11:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 17:30
Posty: 34
Post 
A co jest groźnego w tej muzyce? Bo ja jej słucham od ładnych paaaru lat i jakoś nie wywarło to na mnie żadnego negatywnego wpływu (głowa mi nie odpadła, ani nie zryło mi psychiki). To wg mnie oczywiście, bardzo piękna muzyka, która mnie uspokaja i lubię posłuchać choiażby Enyi czy Dead Can Dance (chyba można podpiąć ich w jakiś sposób do tego nurtu? ja się na szufladkowaniu muzyki nie znam, od razu mówię).

Z resztą ideologia jak ideologia, nie wgłębiałam się w nią bardziej, ale miłość do przyrody itp. chyba nie jest jakaś szczególnie zła?

_________________
Antoine de Saint-Exupéry — Mały Książę

"..dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu."


Pt maja 30, 2008 19:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2007 18:37
Posty: 33
Post 
Cytuj:
Z resztą ideologia jak ideologia, nie wgłębiałam się w nią bardziej, ale miłość do przyrody itp. chyba nie jest jakaś szczególnie zła?


tutaj pewnie tobie napiszą że owszem :)

Cytuj:
Trzeba rozróżnić, bo jest muzyka new-age'owska (przede wszystkim mająca charakter relaksacyjny, czysto ezoteryczny) i jest muzyka w stylu new-age, która tak naprawdę z kultem nie ma nic wspólnego.


zgadzam się że jest muzyka new age i w stylu new age ale raczej co do ich definicji bym się nie zgodził. charakter relaksacyjny, ezoteryczny nie jest podstawą prawdziwego newage music. Nieźle tłumaczy to wikipedia ale nie do końca. Ja napisałem co nie co na ten temat ale nie bedę podawał linków bo zostaną usunięte :)

_________________
Obrazek


So maja 31, 2008 23:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 12, 2008 10:22
Posty: 15
Post Re: Gtaunek muzyki new age - czy niebezpieczny
ladysherlockian napisał(a):
W katalogach z darmową muzyką czy też na stronie last.fm można znaleźć "new age" jako gatunek muzyczny, tak jest opisanych wielu wykonawców muzyki celtyckie, np. Enya. Czy taka muzyka jest niebezpieczna i należy się jej wystrzegać? W jaki sposób jest związana z tą sektą?



termin New Age w odniesieniu do muzyki oznacza jedynie gatunek muzyczny o charakterystycznym brzmieniu, (także Vangelis) i nie ma nic wspolnego z filozofią New Age!



tak samo jak np. zespół IRA nie ma nic wspolnego z Irish Republican Army

polecam "Adeste Fideles" w wykonaniu Enyi :)


Pt wrz 12, 2008 12:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
I znowu New Age przeszkadza kato - fanatykom. Co oni wam robią? muzyka new Age jest mniej szkodliwa, od muzyki Arki Noego. Po 15 minutowym słuchaniu jakiegoś "aguguaguguagugu" można dostać śliniotoku. Ale może taka muzyka jest akurat na poziomie przeciwników New Age?

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


So wrz 20, 2008 16:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 13:49
Posty: 15
Post 
nic co z zewnatrz pochodzi nie moze cie uczynic nieczystym
nieczystym czyni cie to co jest w twoim sercu
mniej wiecej tak to bylo
jezeli boisz sie muzyki New Age tzn. ze obawiasz sie ze w tobie jest cos zlego co moze zostac obudzone przez taka muzyka
zamiast tracic czas na czytanie bzdurnych artykulow czytaj Nowy Testament - tam masz odpowiedzi na wszystkie twoje pytania
jezeli jestes podatny na indoktrynacje (nawet ksiezy) to pamietaj ze prawda jest to co mowi Chrystus , a nie co mowia interpretatorzy jego slow
jezeli masz problemy ze zrozumieniem Nowego Testamentu to modl sie o to zeby bylo ci to dane
Jezus mowil mniej wiecej tak "Ja jestem Droga Prawda Zyciem"
nie komplikujcie tego co proste jezeli nie potraficie tego udzwignac


N wrz 28, 2008 16:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Zgadzam się z poprzednikiem do piątej linijki. reszta to przerost formy nad treścią...

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


N wrz 28, 2008 18:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 13:49
Posty: 15
Post 
ale to Chrystus jest forma i trescia
chrzescijanie zapominaja ze to nie swieci i ksieza sa centrum ale Chrystus ktory prowadzi nas do Boga


N wrz 28, 2008 19:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
A co mają robić innowiercy/ateiści?

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Pn wrz 29, 2008 15:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 13:49
Posty: 15
Post 
ja mysle ze Bog jest dobry i On nie da nikomu "zginac "
poswiecil swojego Syna dla nas- zlych i krnabrnych ludzi
ateisci i innowiercy mysle ze maja lepsza pozycje u boga bo nie sa letni
sa przeciwni Bogu no i przynajmniej mysla i szukaja , ato znaczy ze cos im nie pasuje ....i to juz dobry poczatek
najgorzej to maja chyba ci ktorzy Boga poznali a zyja tym swiatem tacy spokojni ktorzy nic nie chca zmieniac bo wszystko jakos tam jest i swoje grzechy traktuja jako cos normalnego


Pn wrz 29, 2008 17:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 17:30
Posty: 34
Post 
Jeśli chodzi o tego typu klimaty... wolę Dead Can Dance... ale nie wiem czy to ma coś wspólnego z New Age'm, bo mam problem z szufladkowaniem muzyki :? . W każdym razie nie bardzo rozumiem, co miałoby być szkodliwego w takiej muzyce? Może nadmierne uspokojenie się?? Ojeeej :shock: :D :D :D :D

_________________
Antoine de Saint-Exupéry — Mały Książę

"..dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu."


So paź 25, 2008 17:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 16:57
Posty: 69
Post 
Pozwolę sobie wkelić artykuł nie pochodzący ani z portali katolickich ani new-agewowych, ponieważ tych pierwszych jest tutaj mnóstwo, a te drugie posiadają krótki okres przydatności ;)

http://www.przekroj.pl/wydarzenia_kraj_ ... ,1589.html


So paź 25, 2008 18:01
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2006 9:34
Posty: 352
Post 
Nie bardzo wiem co to "muzyka new-age". Kojarzy mi się z muzyką relaksacyjną, ambientem, odgłosami lasu, ptaszków, potoczków. Nie trzymają mi się głowy nazwiska autorów i wykonawców tej muzy, może dlatego, ze mało popularne toto. Zdarzało mi się tego słuchać (ostatnio wole bardziej dynamiczne kawałki), i nie widzę w tym nic złego.
No, może tylko to, ze za kierownicą może być usypiająca :twisted:

_________________
Cóż z tego, że go kiedyś zdmuchniesz w mgnieniu oka,
skoro wciąż przemijając – wciąż jeszcze jest sobą?
Ja ten Twój świat, co mija, kocham Panie! – kocham!
Jak żywą kadzielnicę bujam go przed Tobą! (Beata Obertyńska)


So paź 25, 2008 21:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 19:16
Posty: 36
Post 
Ja przedewszystkim lubię słuchać z tego gatunku Erę, Sadeness Enigmy (Mój podpis to właśnie fragment tekstu tejże piosenki :) ), Enyę, no i soundtrack Atlantis. Pomyślicie soundtrack z gry muzyką ? Otóż tak ! Ta gra jest mistyczna, muzyka tworzy klimat polecam z soundtracków pretress, naprawdę piękne utwory. Podczas mojej depresji i pustyni wiary taka muzyka daje otuchy, bo właśnie taka muzyka dla mnie jest blisko Boga.

_________________
Obrazek


So sty 31, 2009 22:18
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2007 18:37
Posty: 33
Post 
"termin New Age w odniesieniu do muzyki oznacza jedynie gatunek muzyczny o charakterystycznym brzmieniu, (także Vangelis)"
ajj 1/3 prawdy! to jakie brzminie ma Enigma M.Cretu? trudno na to odpowiedzieć w pełni dobrze
"Kojarzy mi się z muzyką relaksacyjną, ambientem, odgłosami lasu, ptaszków, potoczków" hmm to jest muzyka relaksacyjna dobrze mówisz, NA już mniej.
" ze mało popularne toto" niektóre utwory od lat trzymają się na równym poziomie popularności co pop ale to zależy od wykonawcy
jak ktos chce poszufladkować swoją muzykę czy poznać wykonawców NA to polecam sie :-)

_________________
Obrazek


Pt lut 20, 2009 1:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL