Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Chirodoncja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 06, 2008 6:43
Posty: 4
Post Chirodoncja
http://www.mojdentysta.com.pl/index.php

W gabinecie tym leczone są wady postawy i zgryzu za pomocą chirodoncji. Czy ktoś ma jakieś informacje na temat tej metody. W internecie brak opinii negatywnych. Nie podoba mi się jednak kilka rzeczy, o których przeczytałem tu http://www.unodental.pl/chirodoncja/index.php

Mianowicie:
- leczenie homeopatią
- maridiany (kanały energetyczne)
- akupunktura
- medycyna chińska

Pozdrawiam


Wt maja 06, 2008 9:26
Zobacz profil
Post 
pier.dół

to nie jest wulgaryzm na rany Chrytsusa! oO Mogę prosić o edycję? W ogóle co jest, że na tym forum edycji nie ma?


Wt maja 06, 2008 14:53
Post 
zobacz tu: stanowisko Naczelnej Rady Lekarskiej z 4 kwietnia 2008 r. w sprawie homeopatii:

Cytuj:
Naczelna Rada Lekarska negatywnie ocenia zjawisko stosowania homeopatii i pokrewnych nienaukowych metod przez niektórych lekarzy i lekarzy dentystów, a także organizowanie szkoleń w tych dziedzinach przez instytucje i organizacje mające sprawować pieczę nad prawidłowym wykonywaniem zawodów medycznych.


Moze warto przesłać ten dokument temu dentyście jeśli rzeczywiście stosuje homeopatię...

reszta:
Cytuj:
- maridiany (kanały energetyczne)
- akupunktura
- medycyna chińska


tez zalatuje szamaństwem...


Wt maja 06, 2008 20:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Trochę to nie ma sensu...

Ogólnie - jeszcze jedna teoria leczenia całego człowieka na raz, a dokładnie - leczenia człowieka zdrowego (bo leczenie chorych pozostawiają lekarzom).

W tym, co piszą o przeciążeniach zasadniczo mają rację. Człowiek jest stworzony do przebywania w pozycji pionowej, nie skrzywionej. Niemniej jakoś mam wątpliwości co do tego, czy naprawdę takie przeciążenia powoduje przesunięcie mojego zgryzu...

Do momentu manipulacji czaszkowych, ortodoncji, protetyki i stomatologii kosmetycznej uważam całość za nieszkodliwą, być może nawet skuteczną, w końcu być może są w tym jakieś elementy masażu czy korygowania wad postawy (w sensie: ułożenia głowy) na poziomie kręgosłupa szyjnego.

Zdrowe odżywianie, o ile faktycznie jest zdrowe, jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

A na to bym już nie poszła;
Cytuj:
W końcu bierzemy pod uwagę uwarunkowania elektromagnetyczne organizmu, przy wykorzystaniu akupunktury, ziół, homeopatii i różnorodnych "technik emocjonalnych", by w pełni zrównoważyć nową posturę i okluzję pacjenta.


Ogólnie rzecz biorąc: kolejna metoda, by człowiek poczuł, ze robi coś bardzo dobrego dla siebie i swojego zdrowia (w końcu ono jest najważniejsze, nie ;-) )... Kawałki mogą pomóc, cała teoria wydaje się bez sensu...

Cytuj:
Mamy teraz zdrowy, "zrównoważony" organizm z większą "zdolnością adaptacyjną", a pacjent jest zdolny do dawania sobie rady z większymi obciążeniami i wyzwaniami ze strony środowiska i może zacząć skupiać się na prawdziwym "zdrowiu".


Kto by nie chciał, nie? ;-)
Cóż, ja dziękuję :)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr maja 07, 2008 7:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL