Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 23:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 4 Gęstość 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post 
Cyryl napisał(a):
Jakaś rada starszych?


My mamy radę starszych :D
A z tą gęstością to znane bardzo. W wicca też, więc możliwe, że New Age czerpie. Właściwie my nie mówimy gęstość, tylko poziom. Z tym, że jest to inaczej sprecyzowane, nie istnieje Jedność. Osobiście idee New Age wydają mi się conajmniej dziwne.


Pn wrz 15, 2008 15:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 17:53
Posty: 218
Post 
O, jakaś nowość :D

Gdzież to się inicjowałeś? Jakiś kowen przyjmuje niepełnoletnich? Oj, na psy schodzi ta stara dobra wicca, na psy :D Zresztą Starsi w kowenie nie stanowią stricte rady - są po prostu jak starsi i bardziej doświadczeni członkowie rodziny.

Ale co ja tam wiem, nie jestem przecież wiccanką... naczytałam się wprawdzie swego czasu o wicca sporo i nawet mam trochę inicjowanych znajomych, ale wszystkich eklektycznych rozumów nawet nie próbowałam nadgryźć :P

Arek - Aker, nie zgrywaj wobec nieznających Cię ludzi kogoś, kim nie jesteś, bo tożsamość sieciowa łatwa jest do odgadnięcia. I nie mentoruj tu neopogańsko, bo dobrze wiesz, jakie podejście mają do Ciebie ludzie w neopogaństwie siedzący trochę dłużej niż Ty, na innych forach, tej grupie religii poświęconych. Kilkoro z nich tu czasem zerka - i nie spodziewaj się poważnego traktowania, kiedy zagrywasz w taki sposób ;)

I jeśli już, to prędzej wicca czerpie z New Age, niż odwrotnie. Bo New Age jest zjawiskiem starszym, zaczęło się z rozkwitem teozofii pod koniec XIX wieku. Gdzież do niego tej młodziutkiej wicca, która zaczęła przyjmować konkterny kształt dopiero w latach 50. wieku XX.

:D

_________________
...powaga jest obrządkiem ciała
wymyślonym by ukryć niedostatki ducha...

J. de la Rochefoucauld


Cz wrz 18, 2008 14:09
Zobacz profil
Post 
New Ageowcy - wejdą sobie w tę czwartą gestośc.
Wiccowcy - zmienią poziom
Na Buddystów czeka - Sambhala - cudowna kraina
Islamiści mają swojego Allacha, Mahometa i ich obietnice,
oni są trochę bojowo nastawieni więc ich z całej grupy nie bardzo lubię :)
Obrazek
allach akbar, śmierć niewiernym.
Satanisci będą sie palic na dnie piekła i w ekstazie wielbic szatana.
Święta krowa, a raczej Kult świętej krowy, tu nie muszę pisać o jaką religię chodzi.
A do mnie jak i do innych Chrzescijan przyjdzie ponownie Jezus i osądzi nas za uczynki. :-D


Cz wrz 18, 2008 18:00
Post 
Religia i kultura Romów, Santeria - Karaibów, Australii i Oceanii nawet mnie nie interesują i nie sprawdzałem jak u nich ze zbawieniem i Bogami
Ale pewnie dostaną tego co chcą i w co wierzą., bo jak wiadomo wiara czyni cuda :)


Cz wrz 18, 2008 18:06

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post 
To był żart, dałem minkę.


Cz wrz 18, 2008 18:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post 
Poza tym mnie obchodzi moja wizja i tych, których znam. To, co piszę jest dalekie od tego, co uznaję.


Cz wrz 18, 2008 18:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post 
Oczywiście nie dlatego, że nie dlatego, że kłamię z moimi poglądami, ale nie piszę wszystkiego. To czego ja doświadczam na mojej ścieżce nie pokrywa się z tym, co inni. I dobrze, bo byłoby dziwne, gdyby się pokrywało.

Co do New Age. Nie wydaje mi się, żeby z dnia na dzień mnogła zmienić się gęstość. Zresztą jest wiele prądów myślowych w New Age, więc teudno określić w co tak naprawdę wierzą. To duchowość, która miesza w sobie różne kulty, stare i te nowsze.


Cz wrz 18, 2008 18:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Mnie najbardziej zastanawia, dlaczego w temacie New Age wypowiadają się ludzie nie związani z tym nurtem. To tak, jakby ślepy mówił o kolorach...

Większość zwolenników New Age wierzy, żę w 2012 roku zacznie się ta tytułowa Nowa Era. I prosiłbym po raz kolejny, o nienazywanie tej ideologi sektą. bo czy sektą może być ideologia bez żadnych kultów, obrzędów i kapłanów?

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


So wrz 20, 2008 16:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 19:45
Posty: 185
Post Re: 4 Gęstość
Tzw ''4 gęstośc'' to nie jest pojęcie ezoteryczne, ani, religijne, ani parapsychiczne...

To jest pojęcie fizyczne otóż:
1. Przede wszystkim przyjęło się używac raczej terminu ''wymiar'' niż gęstośc''
2. Mamy 3 ''widzialne'' wymiary przestrzenne- 1,-punkt 2.-linia płaska. 3. Glebokośc.
czyli mamy jeden punkt potem figury płaskie a potem przestrzenne.

3. Tzw. 4 wymiar zalicza się już do przestrzeni kartezjańskich. Można go obliczyc ale nie narysowac.

Przykładam tworu czwórwymiarowego jest terrasakt- czyli złożone 8 kwadratów.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipersze%C5%9Bcian


Śr gru 28, 2011 15:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: 4 Gęstość
Asphodelus napisał(a):
Tzw ''4 gęstośc'' to nie jest pojęcie ezoteryczne, ani, religijne, ani parapsychiczne...

To jest pojęcie fizyczne otóż:
1. Przede wszystkim przyjęło się używac raczej terminu ''wymiar'' niż gęstośc''
2. Mamy 3 ''widzialne'' wymiary przestrzenne- 1,-punkt 2.-linia płaska. 3. Glebokośc.
czyli mamy jeden punkt potem figury płaskie a potem przestrzenne.

3. Tzw. 4 wymiar zalicza się już do przestrzeni kartezjańskich. Można go obliczyc ale nie narysowac.

Przykładam tworu czwórwymiarowego jest terrasakt- czyli złożone 8 kwadratów.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipersze%C5%9Bcian


Uściślając:

każda przestrzeń dwu lub wiecej wymiarowa może być kartezjańska
(jeżeli ma kartezjańską metrykę) lub nie (tzn. z inną metryką).

przestrzeń czterowymiarowa też może być kartezjańska lub nie (w zależniosci od metryki)

np. czterowymiarowa przestrzeń w szczególnej teorii względnosci Einsteina jest przestrzenią w jakiej czwartym wymiarem jest czas a nie jest przerzenią kartezjańską ale przestrzenią minkowskiego (z metryką minkowskiego)

to tak w kwestii wyjasnienia
niezły mam ubaw czytając spekulacje pseudonaukowe NewAge-owców

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Śr gru 28, 2011 16:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL