Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:45



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna strona
 o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotworów 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 21, 2009 1:31
Posty: 50
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
szuba napisał(a):
Znowu KTOŚ, COŚ...
jesteś fanatycznie zaślepiona w tym temacie - nie interesuje cie w ogóle to, co piszą inni, widzisz tylko swoje "prawdy" które chcesz zobaczyć - powołując się na kogoś, coś, w jakiejś...
nie widzisz absurdu?

Równie o Tobie można napisać, "że jesteś fanatycznie zaślepiona w tym temacie" ona przytacza opinie innych osób, na ten temat nic nie pisze, nie ma tam jej zdania co ona o tym myśli. Chyba ma prawo zacytować opinie innych ludzi, ich doświadczenia i odczucia. Trochę tolerancji szuba.
Nikt nie ma wyłączności na prawdę. Powinnaś być bardziej pokorna wobec ogromu nieznanego, a nie rościć sobie pretensje do kategorycznego wyrokowania co jest dobre, a co złe, co istnieje naprawdę, a co być może.

_________________
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus


Cz lis 22, 2012 15:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Akurat odróżniać dobre od złego każdemu potrzeba.

Może podać cytaty - ale to nie są żadne źródła, a coś, ktoś, kiedyś, w jakichś...
Chyba że lubisz takie "fakty"?


Cz lis 22, 2012 15:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 21, 2009 1:31
Posty: 50
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
szuba napisał(a):
Akurat odróżniać dobre od złego każdemu potrzeba.

Może podać cytaty - ale to nie są żadne źródła, a coś, ktoś, kiedyś, w jakichś...
Chyba że lubisz takie "fakty"?

Ze znalezieniem tekstu źródłowego nie powinnaś miec problemów wystarczy w google wpisać początek cytatu i masz wszystko.
Pouczać nikt za bardzo nie lubi, tak jak Ty nadajesz swoje racje tak i ona.

_________________
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus


Cz lis 22, 2012 15:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
mamy inną definicję źródła.
Dokąd to będzie pan/i X publikująca/y w internecie, będzie to równie wiarygodne źródło jak powieści. Niewiele z nich będzie oparte na faktach, a wiele na rozgoryczeniu, żalu, fantazji lub nienawiści.

Ja podałam świadectwo. Chodzę na te Msze od kilku lat (choć nie do o.Witko, a do o.Iwaszko).
Ani jeden ani drugi nie posiada swoich nadzwyczajnych mocy i nie uzdrawia swoimi nadzwyczajnymi mocami.

Mówienie ludziom, że mogą zostać uzdrowieni - jest prawdą. Żaden z nich nie mówi, że to on uzdrawia. Uzdrawia Chrystus.
Konkretnego człowieka może uzdrowić jego własna wiara w Chrystusa, lub wiara innych - modlących się w jego intencji.
To wszystko EWANGELIA.

Jezus natomiast nie cierpiał ludzi, którzy szukali sensacji, powodu do kpin lub targu - dlatego jeśli ktoś idzie na tą Msze dla sensacji - albo by zobaczyć cuda - ZATRACA SENS EUCHARYSTII i nic dobrego nie może z niej wynieść.

Po owocach ich poznacie...
Chrystusa trzeba wybrać radykalnie. Bóg nie znosi letniości!


Cz lis 22, 2012 15:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 21, 2009 1:31
Posty: 50
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
szuba napisał(a):
Żaden z nich nie mówi, że to on uzdrawia. Uzdrawia Chrystus.

Tak się składa, że czytałam na naszym forum o Pani T. jest bioenergoterapeutką, która mówi :
Cytuj:
Nie mówię, że ich wyleczę. Bo nie ode mnie to zależy. Jak Bóg pozwoli, to im pomogę. Pani T. mówi o przeżywaniu mszy św., czerpaniu z eucharystii siły do życia. Mówi o modlitwie do Maryi, o Chrystusie, powierzaniu mu swoich trosk.

Kto jest fałszywy w swoim mówieniu.....jeden nas zapewnia i druga nas zapewnia ?

_________________
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus


Cz lis 22, 2012 16:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Archa, dlaczego wciskasz bioenergoterapię w ten temat?
Również Szatan oferuje nam miłość... która jednak nie jest Miłością.
To, że ktoś mówi o Eucharystii, to jeszcze nie znaczy że jego jedynym Panem jest Jezus.

Przeżywać Msze Świętą i to przed samym Ołtarzem może nawet satanista. Słyszałaś o tym?
Dopiero kiedy zapragniesz nawrócenia, i wyboru Jezusa na swojego jedynego Pana i Zbawiciela - dopiero wtedy objawiają się złe duchy i złe skłonności. I dopiero wtedy masz problem z przeżyciem Mszy Świętej.

To, że ktoś Ci mówi, że spędza kilkanaście godzin na Adoracji to jeszcze o niczym nie świadczy. Ważne jak żyje, czy jego dusza, ciało, każda myśl, każde słowo jest skierowane na Boga, Zbawcę...

Różnica pomiędzy panią T a o.Witko jest taka - że ta pierwsza nie działa w imieniu Kościoła - nie ma jego zgody, a więc nie ma i jego pomocy, modlitwy... za księdzem egzorcystą czy charyzmatykiem - wstawia się cały Kościół.

I zrozum dziewczyno, że uzdrawia BÓG, poprzez modlitwę i wiarę (zainteresowanego i zebranych.) Stąd Msze z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie i uwolnienie. o.Witko nikogo nie uzdrowił SAM z SIEBIE.

Sam Jezus daje kapłanom władzę wypędzania złych duchów, uzdrawiania W MOJE IMIĘ, jak mówi.
Oni nie uzdrawiają - oni tylko pokornie proszą i są świadkami uzdrowienia, które czyni BÓG.
Bo tylko ON może... bo tylko ON może prawdziwie... z miłością...


Cz lis 22, 2012 18:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 21, 2009 1:31
Posty: 50
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
szuba napisał(a):
Archa, dlaczego wciskasz bioenergoterapię w ten temat?
Również Szatan oferuje nam miłość... która jednak nie jest Miłością.
To, że ktoś mówi o Eucharystii, to jeszcze nie znaczy że jego jedynym Panem jest Jezus. ...

Równie dobrze przez o. Witko może działać szatan, on jest mistrzem kamuflarzu.
Księża są szczególnie narażeni na działanie złego.

szuba napisał(a):
Różnica pomiędzy panią T a o.Witko jest taka - że ta pierwsza nie działa w imieniu Kościoła - nie ma jego zgody, a więc nie ma i jego pomocy, modlitwy... za księdzem egzorcystą czy charyzmatykiem - wstawia się cały Kościół....

Chyba nie do końca cały kościół bo kościół to ty ja i inni, a ile ludzi tyle opiniii. Nawet bardzo wykształceni duchowni mają zastrzeżenia do o. Witko. Np. ks.Józef Augustyn, jezuita, profesor Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej "Ignatianum" w Krakowie, redaktor naczelny kwartalnika jezuickiego "Życie Duchowe"
Uczestniczyłem w mszy, podczas której duchowny nakładał ręce na głowy wiernych, twierdząc, że przekazuje im uzdrawiającą moc. Czy to jest normalna praktyka w Kościele Katolickim?
- Nie...

_________________
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus


Cz lis 22, 2012 19:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 6:32
Posty: 115
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
szuba napisał(a):
Ja podałam świadectwo. Chodzę na te Msze od kilku lat..

Czy te świadectwo potwierdzają lekarze czy masz jakieć dowody medyczne ?


Cz lis 22, 2012 19:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Ewelinko, ale co mają potwierdzić lekarze? Że chodzę od trzech lat na te Msze, i przeżywam tam spotkanie z BOGIEM...?

Archa, NIE MANIPULUJ WYPOWIEDZIAMI WYRWANYMI Z KONTEKSTU.
Oczywiście, że taka praktyka nie jest zgodna z nauką KK! Tylko czy o.Witko mówi że ON uzdrawia, czy że uzdrawia CHRYSTUS?
Wskaż jedno zdanie o.Witko który mówi, że przez nałożenie rąk na głowę przekazuje uzdrawiającą moc.
Że ON przekazuje.

Byłaś choć raz na tej Mszy Świętej? Podczas nałożenia rąk na głowę kapłan wypowiada formułę błogosławieństwa. Niech błogosławieństwo Boże zstąpi na ciebie i twoich bliskich i zostanie z wami na zawsze.
Każdy kapłan może to uczynić. Nie trzeba być charyzmatykiem.

A że nie modlisz się za Kościół którego jesteś członkiem? Co ja ci mam poradzić? NAWRÓĆ SIĘ!
I głowa do góry! Kościół, którego jesteś członkiem, modli się za Ciebie :-)
Także jest nadzieja :P


Cz lis 22, 2012 19:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2010 19:56
Posty: 195
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Archa napisał(a):
szuba napisał(a):
Archa, dlaczego wciskasz bioenergoterapię w ten temat?
Również Szatan oferuje nam miłość... która jednak nie jest Miłością.
To, że ktoś mówi o Eucharystii, to jeszcze nie znaczy że jego jedynym Panem jest Jezus. ...

Równie dobrze przez o. Witko może działać szatan, on jest mistrzem kamuflarzu.
Księża są szczególnie narażeni na działanie złego.

Archa masz rację, rawdopodobnie przez tego ojca działało zło, szatan.
Oto świadectwo zła.
Cytując słowa ravelli "Miałam z tak osoba spotanie, która była na mszy ojca Witko mówiła mi, że miała przeżycia jakby jej dusze ktoś przeniósł gdzieś indziej potem było źle z nią..." .


Pt lis 23, 2012 3:41
Zobacz profil
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
TQu napisał(a):
Archa napisał(a):
szuba napisał(a):
Archa, dlaczego wciskasz bioenergoterapię w ten temat?
Również Szatan oferuje nam miłość... która jednak nie jest Miłością.
To, że ktoś mówi o Eucharystii, to jeszcze nie znaczy że jego jedynym Panem jest Jezus. ...

Równie dobrze przez o. Witko może działać szatan, on jest mistrzem kamuflarzu.
Księża są szczególnie narażeni na działanie złego.

Archa masz rację, rawdopodobnie przez tego ojca działało zło, szatan.
Oto świadectwo zła.
Cytując słowa ravelli "Miałam z tak osoba spotanie, która była na mszy ojca Witko mówiła mi, że miała przeżycia jakby jej dusze ktoś przeniósł gdzieś indziej potem było źle z nią..." .

Baaaardzo wiarygodne świadectwo :D


Pt lis 23, 2012 10:53

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Alus, ja już dałam spokój :) nie ma sensu, Pan Jezus mówi... z całą cierpliwością mów, wykazuj błąd... ale jeśli nie przyjmują, strąć kurz z sandałów i odejdź...

Nie wszyscy są gotowi przyjąć Słowo. Tak było, jest i będzie.
Pan Jezus kocha ;-) baaaaaardzo mocno, bo przecież nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają.


Pt lis 23, 2012 18:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
szuba napisał(a):
.
Pan Jezus kocha ;-) baaaaaardzo mocno, bo przecież nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają.


Martwi też go nie potrzebują. Dlatego lepiej przyjąć fundamentalne założenie, że dopóki żyjemy jest szansa żyć, zatem skoro bohater wątku mówi im, że mogą żyć - co w tym złego?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt lis 23, 2012 18:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 6:32
Posty: 115
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
90% tzw. charyzmatyków to oszuści są w zmowie. Podsłyszałam rozmowę 2 księży na ten temat.


Pt lis 23, 2012 19:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Nie no, tak konkretne dane z tak konkretnego źródła... to musi być prawda.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt lis 23, 2012 19:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL