Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 14:13



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
 o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotworów 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2011 13:48
Posty: 13
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
"Utrata przytomności" podczas mszy z intencją o uzdrowienie czy modlitwy wstawienniczej nie jest niczym dziwnym. Jest to tzw. spoczynek w Duchu Świętym. Jeśli ktoś nie miał okazji zobaczyć, jak to wygląda, polecam film "Duch" http://www.youtube.com/watch?v=AInWvmXOkm8 . Przedstawionych jest w nim też kilka sylwetek kapłanów-charyzmatyków.

Nie można zaprzeczyć, że część różnych "efektów specjalnych" może być wywoływanych przez samych uczestników mszy, którzy bardzo chcą doświadczyć czegoś nadzwyczajnego. Tak przynajmniej głosił jeden z artykułów w ostatnim numerze miesięcznika "Egzorcysta".

Nie wiemy skąd Agnieszka55 ma informacje o głuchnącej kobiecie i jakie były powody jej głuchoty. Nie wiemy też, co kieruje ludźmi składającymi świadectwo uzdrowienia. Wiemy natomiast, że Jezus uzdrawia (nie ksiądz, nie charyzmatyk, nie o. Witko, nie Myrna Nazzour), a choćby na stronach internetowych można znaleźć mnóstwo anonimowych świadectw uzdrowień, które żadnej chwały ich autorom nie przysparzają.

Zważywszy na to, że ruch charyzmatyczny jest przez Kościół dozwolony, nie można sugerować, że mamy do czynienia z wielką mistyfikacją. Nie wyobrażam sobie też, żeby kościelne komisje miały badać, każdy ból pleców, polip czy żylak, który bezpowrotnie zniknął.
A dla zapoznania się z argumentami za i przeciw, polecam artykuł: http://www.effatha.org.pl/zagrozenia/odnowa.htm .


Wt gru 04, 2012 21:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 03, 2012 6:27
Posty: 141
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
margarethe napisał(a):
"Wiemy natomiast, że Jezus uzdrawia (nie ksiądz, nie ch aryzmatyk, nie o. Witko, nie Myrna Nazzour).

Masz dużą wiedze, to jeszcze wyjasnij jak to jest kto uzdrawia

silgar napisał(a):
Jezus wzniósł oczy do góry i rzekł: Ojcze, dziękuję Ci, żeś mnie wysłuchał. Ja wiedziałem, że mnie zawsze wysłuchujesz. Ale ze względu na otaczający Mnie lud to powiedziałem, aby uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. To powiedziawszy zawołał donośnym głosem: Łazarzu, wyjdź na zewnątrz! J 11,41-43


Cytuj:
Z tego opisu wyglądałoby, że to nie Jezus uzdrawiał, tylko Jego Ojciec, Bóg. Jezus - człowiek prosił Boga Ojca o uzdrowienie Łazarza i wtedy uzdrowienie nastąpiło. Za sprawą Ojca a nie Syna.

_________________
Boskość Moja Pozdrawia Boskość wszystkich ludzi.


Śr gru 05, 2012 5:23
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Zawsze tylko i wyłącznie BÓG TRÓJJEDYNY.

A Narzędzia BOGA są różne. Także sam człowiek, jak ma Wiarę jak małe niewinne dziecko to może bezpośrednio Uzyskać Uzdrowienie.

BÓG to Robi w celu, by rosła gorliwość Wiernych w dążeniu do Świętości. By rozrastał się KK na świecie.


Śr gru 05, 2012 11:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2011 13:48
Posty: 13
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Ravello, jako że tak się składa, iż wedle nauki KK i nie tylko KK, Bogiem jest i Ojciec, i Syn, i Duch, przez to uzdrawiają tak jakby wszyscy wraz. Bóg uzdrawia, na dodatek skutecznie. Miało to miejsce, gdy Jezus chodził po ziemi, ma miejsce i dziś.
Warto przeczytać cały fragment Ewangelii Janowej mówiący o wskrzeszeniu Łazarza (11,1-44). Prócz modlitwy Jezusa do Boga Ojca, na którą to w Ewangeliach można natknąć się dość często, są jeszcze słowa: "Rzekł do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?" (11,25-26)


Śr gru 05, 2012 20:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 03, 2012 6:27
Posty: 141
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
margarethe napisał(a):
Ravello, jako że tak się składa, iż wedle nauki KK i nie tylko KK, Bogiem jest i Ojciec, i Syn, i Duch, przez to uzdrawiają tak jakby wszyscy wraz.

silgar napisał(a):
Jezus wzniósł oczy do góry i rzekł: Ojcze, dziękuję Ci, żeś mnie wysłuchał. Ja wiedziałem, że mnie zawsze wysłuchujesz.

Łącząc te fakty nasuwa się wniosek, że Jezus modlił się do "siebie", sobie też dziękował za uzdrowienie.

_________________
Boskość Moja Pozdrawia Boskość wszystkich ludzi.


Cz gru 06, 2012 3:20
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Po pierwsze, to zaraz po tym zdaniu Jezus powiedział:
"Ale ze względu na otaczający Mnie lud to powiedziałem, aby uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał"
Po drugie to chyba znasz twierdzenie katolicyzmu o rozdzielności dwóch natur w Jezusie?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz gru 06, 2012 9:22
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2011 13:48
Posty: 13
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
medieval-man zwrócił uwagę na kluczowe kwestie. Jest to temat na dłuuugą dysputę, ale na szczęście inni zrobili już to za nas:) Pozwolę sobie wrzucić link. Deon rzecze tak: http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i- ... odlil.html . A tu protestancki punkt widzenia: http://www.gotquestions.org/Polski/Jezu ... -Boga.html .
Niestety nie możemy rozwinąć tu tej dyskusji, bo temat wątku nie ten. Ale w innych działach - jak najbardziej.


Cz gru 06, 2012 19:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Magazyn "Egzorcysta" to w ogóle fajne pismo. Muszę je sobie kupić.

"Przebudził mnie koszmarny sen, w którym dziwna postać, której nie potrafię opisać, a jedynie powiedzieć, że była przerażająca, brutalnie mnie gwałciła. Po przebudzeniu odczułam przenikliwe zimno, odór i potworny ból. Nie mogłam się ruszać ani krzyczeć przez co najmniej kilka minut" - to fragment opowieści kobiety, która twierdzi, że gwałcił ją demon.

W piśmie "Egzorcysta", pomiędzy artykułami o świętych i chrześcijańskich wartościach, podobnych historii jest mnóstwo. W radzie programowej pisma są czterej księża, m.in. dyrektor agencji informacyjnej Vatican Service News (Rzym) ks. prałat Jarosław Cielecki, egzorcysta ks. Andrzej Grefkowicz i profesor KUL ks. Krzysztof Guzowski. A wielu innych duchownych publikuje w "Egzorcyście". Formalnie pismo nie jest związane z Kościołem. Wydawcą jest Polwen - Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne.

http://wyborcza.pl/1,75248,13335556,Kat ... ysta_.html

Fakty i Mity czy NIE, to pikuś przy takich tekstach, nie sądzicie?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So lut 02, 2013 22:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 29, 2012 23:16
Posty: 876
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Jajko->
Cytuj:
Magazyn "Egzorcysta" to w ogóle fajne pismo. Muszę je sobie kupić.

"Przebudził mnie koszmarny sen, w którym dziwna postać, której nie potrafię opisać, a jedynie powiedzieć, że była przerażająca, brutalnie mnie gwałciła. Po przebudzeniu odczułam przenikliwe zimno, odór i potworny ból. Nie mogłam się ruszać ani krzyczeć przez co najmniej kilka minut" - to fragment opowieści kobiety, która twierdzi, że gwałcił ją demon.
(...)
Fakty i Mity czy NIE, to pikuś przy takich tekstach, nie sądzicie?

:D
Ano pikuś :razz: Też sobie muszę to kupić!

Tak sobie myślę też... w razie gdyby takie historie okazały się prawdą... jak to dobrze że katoliczki nie uznają i nie poddają się aborcji :twisted:

_________________
'I jak tu nie być optymistą. Moi wrogowie okazali się takimi świniami, jak przewidywałem.'
Stanisław Jerzy Lec


...to be who I am


So lut 02, 2013 22:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
A ja sobie myślę, że dobrze jest nie wierzyć w takie bzdury - jak ktoś nie wierzy w demony, to te go nie zgwałcą :)
Ciekawe czy w zwykłym kiosku można to pismo dostać. Pewnie po publikacji GW nakład bardzo szybko się wyczerpie.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So lut 02, 2013 22:48
Zobacz profil
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Trudno mi uwierzyć, o ile postać tej kobiety jest prawdziwa, że opisują przypadki chorego człowieka w taki sposób. Jeżeli jednak dokonują analizy badawczej jej przypadku, to tekst powinien być obszerniejszy.

Wobec tego, czy jest uczciwe cytowanie urywka, jeżeli jest to analiza przypadku chorobowego?

Zaręczam, że z pism psychiatrycznych czy psychologicznych, również można wyciąć podobne kwiatki. Sęk w tym, że pozostała część jest naszprycowana specjalistycznym językiem typowym dla tych profesji.
Dlatego też mając na uwadze, że artykuł może być poważny i zajmować się przypadkiem chorobowym, nie ufam w tym przypadku rzetelności GW.


So lut 02, 2013 22:48
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Jajko napisał(a):
Magazyn "Egzorcysta" to w ogóle fajne pismo. Muszę je sobie kupić.


A co to ma wspólnego z działem: "W kręgu New Age?".
Gwarantuję Ci, że sprawy egzorcyzmów i opętania przez złe duchy z New Age mają o tyle tylko związek, że czasami osoby zajmujące się New Age nadmiernie otwierają furtkę na ataki złego ducha.

Natomiast sam magazyn nijak ma się do New Age....


ps.
Nie czytałem jeszcze tego magazynu, ale opinia GW jest zwykłą walką przemądrzałych wykształciuchów, (których nie brak także na tym forum) z treściami religijnymi w przestrzeni publicznej.
Kobieta nie opowiadała, że gwałcił ją demon, ale że to się jej śniło. Jednak dla przeciętnego pseudo-racjonalistycznego wykształciucha nie ma różnicy.
Najważniejsze, że można sobie lubieżnie porechotać w poczuciu swojej wykształciuchowej wyższości nad katolami.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N lut 03, 2013 12:57
Zobacz profil WWW
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Jajko napisał(a):
A ja sobie myślę, że dobrze jest nie wierzyć w takie bzdury - jak ktoś nie wierzy w demony, to te go nie zgwałcą :)
Ciekawe czy w zwykłym kiosku można to pismo dostać. Pewnie po publikacji GW nakład bardzo szybko się wyczerpie.



A ja sobie myślę , że dobrze jest z Niego nie kpić .
Między snem a atakiem demona jest kolosalna różnica.
"Świadomość " snu po czasie zanika - " świadomość " ataku pozostaje do końca życia.

Nie miałam okazji jednak jeszcze trafić na to pismo , sama jestem ciekawa jakie przypadki opisują.


N lut 03, 2013 15:15
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Ja widzę to pismo praktycznie w każdym kiosku, teraz jednak dowiedziałem się, że udział w jego redagowaniu mają poważni kapłani, tacy choćby jak ks. Grefkowicz.
Prześmiewczy ton niewierzących jest w tym przypadku czymś normalnym. Nie ma sensu jednak na temat ataków demona i na temat magazynu Egzorcysta, mówić specjalnie w tym dziale, bo powstaje bezsensowne skojarzenie, że magazyn należy do nurtu NA.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N lut 03, 2013 17:00
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Dziś pytałem w jednym kiosku i nie mieli :(
A napisałem to w tym dziale, bo ktoś tu wspominał to pismo, a ja przecież nowych wątków zakładać nie mogę.

Mam nadzieję, że administracja zauważy bezsens swojej decyzji. Potem moje wpisy pojawiają się nieco od czapy i wątki zmieniają temat. Bez sensu. No ale tak chce Asienkka. Nie moja wina.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N lut 03, 2013 21:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL