Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:13



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna strona
 o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotworów 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 21, 2009 1:31
Posty: 50
Post 
Archa napisał(a):
Byłam na kilku mszach z ojcem Witko i potwierzdam, że mój stan zdrowia się polepszył, potwierdziły to też badania lekarskie, mogę to zaświadczyć

Początkowo mój stan zdrowia się polepszył byłam nawet zadowolona, ale nastąpił nawrót choroby i to ze zdwojoną siłą. Mam teraz ogromne wątpliwości co do prowadzącego i formy. To wszystko to iluzja, jest nietrwałe.

_________________
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus


Cz lip 30, 2009 18:34
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 23, 2007 19:14
Posty: 72
Post 
Kiedyś do Ojca Pio jeździł jakis pan chory na raka języka...a własciwie jego rodzina jeździła i prosiła o modlitwe, Ojciec Pio powiedział ze bedzie zdrowy. Nastąpił nawrót choroby i popnownie udali sie do Ojca Pio z prośbą o modlitwe. Ojciec Pio ponownie powiedział bedzi zdrów. Po kilku latach facet ponownie zachorował na raka języka i tym razem rodzina poleciała do Ojca Pio. Wówczas świety powiedział ze juz nic nie mozna zrobic wolą Boga jest aby mężczyzna odszedł ...przytoczyłem jak pamietam z ksiazki ale o co mi chodzi ...to ze zostałas uzdrowiona okej...ale to nie znaczy ze zdrowie jest wieczne...życze ci jak najlepiej nie trwać wiary modl sie dalej ...Pamietaj ze wyroki Boga sa niezbadane. Osobiście zachęcam do modlitwy.


Cz lip 30, 2009 19:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post nastąpił nawrót choroby i to ze zdwojoną siłą
roberto1987 napisał(a):
Ojciec Pio ponownie powiedział bedzi zdrów. Po kilku latach facet ponownie zachorował na raka języka i tym razem rodzina poleciała do Ojca Pio. Wówczas świety powiedział ze juz nic nie mozna zrobic wolą Boga jest aby mężczyzna odszedł Pamietaj ze wyroki Boga sa niezbadane.

To co piszesz to pachnie New Age, (jasnowidzenie i bioenergoterapią). Jeden z papieży powiedział o nim, że to szarlatan. Ja to wiem, to nie pochodzi od Boga.
To samo można powiedzieć o Witko. Uzdrowienia mocą Boga są trwałe.
Przypadek Archy jest dowodem na to, że to jest szarlataneria.
"Początkowo mój stan zdrowia się polepszył byłam nawet zadowolona, ale nastąpił nawrót choroby i to ze zdwojoną siłą. "
Są też duchowni, którzy źle się wypowiadają na temat praktyk o.Witko


N sie 02, 2009 19:43
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 23, 2007 19:14
Posty: 72
Post 
no dobra ale czego oczekujesz? przez 4 strony udowadniasz że to szarlatan, dla Ciebie szaratan bo nie uzdrowił Cie? Jesteś niezadowolona to okej ale nie musisz tego pisać ciągle bo to juz sie staje nudne. Co do Ojca Pio nie musisz wierzyć ja wiem jedno dzieki temu świętemu wróciłem do Boga. Jest wiele świadectw ludzi ktorzy zostali trwale uzdrowieni. Ojciec Pio nie uzdrawiał ale modlił się tylko. A to że ktoś został uzdrowiony nie znaczy że do końca życia bedzie cacy. Jako ludzie podlegamu proceson tego świata. Podaj którzy ksieza źle sie wypowiadają o o. Witko


Pn sie 03, 2009 7:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post falszywi prorocy
Chcę ostrzec przed konsekwencjami tzw. charyzmatyków koscielnych- falszywi prorocy. To kolejni niezadowoleni.

Cytuj:
hardrockmasss 30.07.09, 15:00 Odpowiedz Witam, chcialem sie was poradzic co mam zrobic bo zostalem bardzo
skrzywdzony przez tzw charyzmatykow koscielnych, .bylem u dwoch u
jednego by sie oczyscic z nieudanej bioterapi choc moze juz bylem
oszczyszczony ale nie bylem pewny i u drugiego po 6 miesiacach bo po
1 charyzmatyku czulem sie jeszcze gorzej, nie ma pojecia co zrobil
ale ponoc ten pierwszy byl specjalista od leczenia duszy i po nim
nabawilem sie nerwicy ,leku przez kosciolem i pieklem, bog wymieszal
mi sie z szatanem itp i teraz wszystko zwiazane z kosciolem napawe
mnie lekiem i przesladuje mnie zle zdarzenia ,potem po 6 miesiacach
poszedlem juz ze strachem ale do drugiego znanego charyzmatyka z
idnii specjalisty od chorob fizycznych, i po nim zaczalem miec
ciagle zaparcia, jakby blokade w jelitach,spadlem z roweru tracac
przytomnosc i rozwalilem sobie kregoslup ,dyskopatia, na prawym
przedraniu wyskoczyl mi wrzod ktory jest do dzis,palce mi sie
powykrzywialy i bola w stawach, wzrok sie pogorszyl, i stalem sie
wystraszonym wrakiem czlowieka, co te s.. mi zrobily? bo nie wierze
ze dzialal przez nich Bog, a czemu On na to pozwalaw kosciele? znam
tez kilka osob ktorym najpierw sie polepszylo po nich a po 6
miesiacach wszystkie choroby wrocily plus szereg nowych, co z tym
fantem zrobic? teraz najwazniejsze pytanie jesli ich dzialanie bylo
celowo zle czy to moze przypadek? JAK SIE Z TEGO OCZYSCIC
WSZYSTKIEGO ,CZY JESLI KTOS WYRZUCI SZE MNIE TE ENERGIE IC TO CZY
SKUTKI JEJ DZIALANI TEZ Z CZASEM ZANIKNA JAK POKRZYWIONE PALCE czy
szereg innych chorob ktore sa nastepstwem ich dzialania?czy znowu
musze sie faszerowac oibca energia zeby wyleczyc ich skutki? zawsze
sie zle czuje po obcych energiach, u egzorcysty koscielnego bylem
pare razy i nic nie wykryl,to wszystko jest do d...


tu macie link
http://forum.gazeta.pl/forum/w,681,9845 ... y.html?v=2

[/quote]


Wt sie 04, 2009 5:03
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 23, 2007 19:14
Posty: 72
Post 
Czyli negujesz charyzmaty w kościele? Sam św Paweł pisze o charyzmatach, darach Ducha św. Ja za to czytałem piekne świadectwa ludzi którzy na mszach o uzdrowienie doświadczyli Boga prawdziwego, nie tylko porzez uzdrowienie fizyczne ale też duchowe. Polecam ksiazke JEzus żyje o. Emiliena Tardiffa. Można ją ściagnąc z neta bo jest ogólnie dostępna. Jeszcze jedna sprawa to nie człowiek uzdrawia a Bóg poprzez modliwte wiernych i wiare uzdrawianego. Bez wiary Bóg nic nie dokona. Tak jak Jezus w swojej ojczyźnie nie dokonał wielu cudów ze względu na brak wiary. Jak Jezus uzdrawia to co mówi ? Idź twoja wiara Cie uzdrowiła. Jeśli ktoś wierzy wszystko jest możliwe.


Wt sie 04, 2009 10:03
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Agnieszka 55 cechuje sie widzę wybitnym "znawstwem" w dziedzinie paranormalnych uzdrowień i nawet ocenia św.o.Pio,ja bym się nie odważył :o .
Ostanio mamy modę na egzorcystów.Owi panowie są przedstawiani jako
jacyś ubermenschen posiadajacy nieomylna objawiona wiedzę w dziedzinie uzdrowień niewytłumaczalnych akademicka medycyną.
Czy pełniona przez nich posługa nie jest ostanio nadużywana?
Ksiądz Amorth napisał,że prawdziwe opętania są rzadkie.Czytając Twój cytat ,uważam,że ta osoba w pierwszej kolejności nie powinna trafić ani do egzorcysty,ani do charyzmatyka,ani do bioterapeuty ,ale do najbliższej poradni zdrowia psychicznego.
Uważam,że nadużywanie posługi egzorcystów i charyzmatyków może prowadzić do zbiorowych histerii jakie wystepowały w czasach dawnych.


Wt sie 04, 2009 11:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 21, 2009 1:31
Posty: 50
Post 
Kiedy nastąpił nawrót mojej choroby i to ze zdwojoną siłą, udałam się do lekarzy i oni mie odratowali bo było już bardzo źle, cudem uniknęłam śmierci. Zapytano mnie co robiłam do tej pory, wyznałam, że chodziłam na msze o.Witko, to wyśmiano, że ze znachorów kościelnych korzystałam.
Dzisiaj z perspektywy czasu mojej choroby, będę się modlić do Pana Boga aby o.Witko więcej nie tumanił i krzywdził ludzi.

_________________
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus


Pt sie 07, 2009 12:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 05, 2006 0:21
Posty: 228
Post 
Archa ale kto ci bronił chodzic do lekarzy, powinno sie korzystac zawsze z uslug lekarzy jak i mozna z uslug charyzmatykow. jedno drugiego nie wyklucza.
Bog dziala rowniez za pomoca lekarzy.

Derek Prince powiedzial, ze czlowiek moze byc uzdrowiony przez Pana Jezusa Chrystusa w danej chwili, ale jesli nie zmieni swojego postepowania , to nawrot choroby nastapi.

_________________
Obrazek

Zły? Być może.. dobry? A czemu... nie tak wiele znów pychy we mnie...
Dajcie zyć po swojemu grzesznemu a i świętym żyć będzie przyjemniej.


Pt sie 07, 2009 18:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post kościelni znachorzy
Archa napisał(a):
Dzisiaj z perspektywy czasu mojej choroby, będę się modlić do Pana Boga aby o.Witko więcej nie tumanił i krzywdził ludzi.

Ja też myślę, że on bardzo krzywdzi ludzi daje wierę i tacy jak Archa bardzo mu zawierzyli. Zamiast iść natychmiast do lekarza to wybierają
"kościelnych znachorów" Wyraźnie nie informuje na mszy aby nie tracić kontaktu z prowadzącymi lekarzmi.


So sie 08, 2009 16:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 16, 2009 21:35
Posty: 1
Post 
Agnieszka55@
1.Po pierwsze starasz się udowodnic za wszelką cenę ze o Witko jest szarlatanem.Po drugie oskarzasz/przytaczasz fragmenty o ojcu pio ze jest szarlatanem.Powiedz mi jaki to ma sens?Żaden.
O Pio nie był szarlatanem nigdy i bardzo mi przyko powiedziec ale o Witko tez nie jest czy nie jest ci wiadome ze uleczenie jest trwałe jeśli następuje zmiana życia/nawrócenie.Jeśli osoba uleczona pomyslala sobie "ahh po co zmieniac swoje zycie/sie nawracac przeciez jestem uzdrowiona?".
2.Przyjmiij do wiadomości że twoja mama może naprawdę cierpi ale może to cierpienie jest jej potrzebne zeby np zadoscuczynic panu bogu za grzechy/oczyscic sie wewnetrznie.Człowiek swoim cierpieniem zbiera sobie nagrode w niebie i czasami trzeba sie z nim pogodzic.
3.Post o fałszywych charyzmatykach kościelnych
Czy wiesz gdzie powinni się kierowac osoby po wizycie u bioenergoterapeutow?
Do ksiedza egzorcysty, a nie do ludzi z charyzmatem uzdrawiania,osoba ta powinna szukac pomocy u EGZORCYSTY !
Po pierwsze egzorcysta ma wieksze doswiadczenie z tego zakresu.
Po drugie jest w stanie oceniec czy rzeczywiscie osoba jest wolna od dzialania zlego ducha czy dalej znajduje sie pod jego wplywem.
Kolejna sprawa to jest to ze probujesz na kims rozładowac swoje niepowodzenie,w zwiazku z choroba mamy.
Szkoda ze padlo na o Witko.
Mysle ze jakby lekarze tez nie pomogli padlo by i na nich.
Chorzy ida w pierwszej kolejnosci do lekarza,chyba ze sa chorzy duchowo.
To "nakładanie" rąk to jest błogosławieństwo i ludzie (niektorzy) doznaja upadku/spoczynku w duchu sw. przez co moze sie wydawac ze mdleja.
Kolejna sprawa to jest to że otrzymane dary mamy dla innych ludzi a nie dla siebie zebysmy czynili dobro innym!Więc czemu o Witko mialby sie kryc z pomaganiem ludziom.
Mówisz o szkodliwości jego praktyk.
Czy przeczytalas do konca fragment artykułu ktory podalas w linku.
"Uzdrowienia? Ja nie chcę nic mówić. Nie chodzę tam od czasu, kiedy zaczęłam głuchnąć... Może to nie ma związku... "
Kolejny cytat "Mówi, że właściwie każdy duchowny może mieć charyzmat uzdrawiania lub uwalniania od złego i nawet jemu, kiedy był jeszcze klerykiem, podobna przygoda się przydarzyła. Młody ksiądz podkreśla przy tym, że osoby mające ten dar, to żadni uzdrowiciele, a jedynie narzędzia Ducha Świętego."
Czy teraz widzisz ze to nie jest znachor lub szrlatan?
Czy moze do ciebie nie docieraja fakty tylko cos innego?
Bo ja juz nie wiem co:/
prawie KAZDY ksiadz moze miec dar ducha sw.
I otrzymawszy go powinien pomagac bliznim a nie sie kryc .
Takie jest moje zdanie masz sie prawo nie zgadzac twoja sprawa ja powiedzialem co mysle .
POZDRUFKA.[/b]


Pn sie 17, 2009 0:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 21, 2009 1:31
Posty: 50
Post 
czesio napisał(a):
prawie KAZDY ksiadz moze miec dar ducha sw.

I ztym jest nie nalepiej. Ostatnio byłam światkiem gorszącego dla mnie zdarzenia. Odwiedzili nas kuzyni, a wraz z nimi 30 letni ksiądz. Była gościna i wódka, najwięcej właśnie wypił ów ksiądz, jak twierdził chciał się wyluzować poza parafią i że są wakacje. Od tej pory jest to dla mnie taki sam człowiek jak każdy inny, różni ich tylko wykształcenie i nic więcej. A charyzmat mogą mieć również scieccy i bardziej ich za to cenię. Myślę, że mogą być to równierz co niektórzy bioenergoterapeuci.
Bo o tym decyduje Bóg, a nie biskup.
Jeśli będą o tym decydować biskupi to uzdrowienia będą nietrwałe i to właśnie jest szarlataństwo. Można wyżądzić człowiekowi krzywdę, tak było w moim przypadku.

_________________
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus


So sie 22, 2009 6:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Kochani

Duch wieje kędy chce. A Bóg nikomu swojej łaski nie odmawia. Pytanie tylko, czy w takiej, czy w innej formie.

Czy taki a nie inny charyzmat otrzyma ten czy inny człowiek, to Jego wybór i wola. Nie musi go uzasadniać... A co do uzdrowień, to ostatecznie uzdrawia Bóg. I czyni to codziennie, często bez szczególnych "sztuczek" i gestów. Duchowo i fizycznie. Owszem, ludziom są potrzebni ludzie. Ale jest coś niepokojącego w sytuacji, gdy ktoś szuka na siłę uzdrowienia u ludzi, zapominając o Bogu. Bardzo niepokojącego...

Nie wolno zapomnieć, że człowiek, który się modli nad kimś/ w czyjejś intencji (a może to zrobić każdy) jest tylko narzędziem, nie źródłem łaski. Nie może o tym zapomnieć przede wszystkim on sam.

Nie dla swojej chwały otrzymuje się charyzmaty, a dla chwały Bożej...

Człowiek może zostać uzdrowiony z nowotworu. Przewrotnie powiem: a cóż w tym dziwnego? Niemniej wszyscy uzdrowieni muszą kiedyś na coś umrzeć, prawda?

Uzdrowienie z nowotworu nie jest uznawane jako cud kanonizacyjny, ze względu na dynamikę choroby. W nowotworach nie mówi się o wyzdrowieniu, tylko przeżyciu bez wznowy. Uzdrowienie do celów procesu kanonizacyjnego musi być trwałe, ale moim zdaniem raczej ze względów ludzkich, pewności znaku...

Czy Bóg może uzdrawiać nietrwale? Moim zdaniem może. Może choćby dać człowiekowi czas...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So sie 22, 2009 12:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post Bóg nikomu swojej łaski nie odmawia
jo_tka napisał(a):
Duch wieje kędy chce. A Bóg nikomu swojej łaski nie odmawia.

Nie wolno zapomnieć, że człowiek, który się modli nad kimś/ w czyjejś intencji (a może to zrobić każdy) jest tylko narzędziem...


Jotka, zgadzam się z Tobą, bardzo dobre stwierdzenie, nareszcie ktoś prawdę ujawnił. Chwała ci za to.

Potwierdzam i zgadzam się również z Archą, która pisze, "Myślę, że mogą być to również co niektórzy bioenergoterapeuci." Bo to są też ludzie, najczęściej katolicy, którzy się modlą nad kimś. I nikt im tego nie może zabronić, nawet biskup.
Jotka piszesz "często bez szczególnych "sztuczek" i gestów"
te gesty są również w czasie każdej mszy świętej, nie każdy wierny tak do końca rozumnie, nie zastanawia się po co ksiądz to robi, . A sam o.Witko np. nakłada ręce na chorych i co niektórzy padajać zachwycają się tym, że są szczęśliwcami i doznali coś nie zrozumiałego.


N sie 23, 2009 5:17
Zobacz profil
czasowo zablokowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 25, 2008 18:38
Posty: 303
Post 
Dużo tu dysputy, ale wierzę, że Duch Święty natchnął mnie, aby przypomnieć jedną ważną sprawę

Bóg może uzdrowić człowieka, natomiast gdy uzdrowi człowieka, szatan chce się temu sprzeciwić i wtedy wywoływać te same objawy choroby, aby wykraść Boże uzdrowienia przez niewiarę w uzdrowienie


N sie 23, 2009 21:39
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL