Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 18:27



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna strona
 o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotworów 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 22, 2009 18:28
Posty: 2
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Agnieszka55 napisał(a):
Rozmowa z ks.Józefem Augustynem, jezuitą, profesorem Wyższej Szkoły
Filozoficzno-Pedagogicznej "Ignatianum" w Krakowie, redaktorem
naczelnym kwartalnika jezuickiego "Życie Duchowe"


Słyszałem, jak duchowny - ojciec Witko - mówi ludziom, że mogą
zostać cudownie uzdrowieni ze swoich dolegliwości, nawet tych
najbardziej poważnych, jak nowotwór. Wystarczy, że dadzą się dotknąć
odprawiającemu nabożeństwo albo będą w codziennym życiu stosować
poświęconą wodę, sól lub olej. Nie uważa ksiądz, że to brzmi jak
zabobon?

- Przedstawione zachowania mają znamiona manipulacji
Święci, którzy mieli dar czynienia cudów, nie tylko nie chwalili się
nim, ale wręcz go ukrywali. Przy cudownych zjawiskach Kościół bada
najpierw nie cudowne znaki, ale postawę moralną -
świętość "cudotwórcy". Jako wierzący wiemy, że szatan
potrafi "czynić podróbki imitujące prawdziwe cuda".
Czynienie cudów nie jest metodą rozwiązywania problemu cierpienia i
śmierci.

Byłam na co najmniej 30 Mszach o uzdrowienie prowadzanych prze o. Witko i nigdy nie mówił, że można byc uzdrowionym od dotknięcia kapłan, czy stosowania oleju czy soli egzorcyzmowanej...zawsze mówi jasno i wyraźnie, że możemy byc uzdrownieni z kazdej choroby jeśli będziemy mieli wiarę....wiarę, że Jezus może nas uzdrowić...!!!, poniewaz to nie kapłan, sól czy olej uzdrwaiają, lecz Jezus! Czasami, ku niezadowoeniu wiernych o. Witko nie błogosławił z nałożeniem rąk, aby ludzie nie łączyli ewentualnego uzdrowienia z dotykiem kapłana, by nie robili z niego uzdrowiciela, ponieważ jego rolą jest tylko wstawiania się za nami i Boga.


N lut 22, 2009 19:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Aneczka B. napisał(a):
Byłam na co najmniej 30 Mszach o uzdrowienie prowadzanych prze o. Witko i nigdy nie mówił, że można byc uzdrowionym od dotknięcia kapłan, czy stosowania oleju czy soli egzorcyzmowanej...zawsze mówi jasno i wyraźnie, że możemy byc uzdrownieni z kazdej choroby jeśli będziemy mieli wiarę....wiarę, że Jezus może nas uzdrowić...!!!, poniewaz to nie kapłan, sól czy olej uzdrwaiają, lecz Jezus! Czasami, ku niezadowoeniu wiernych o. Witko nie błogosławił z nałożeniem rąk, aby ludzie nie łączyli ewentualnego uzdrowienia z dotykiem kapłana, by nie robili z niego uzdrowiciela, ponieważ jego rolą jest tylko wstawiania się za nami i Boga.


Chwała Panu!

takie insynuacje dotyczące osób posługujących, rozsiewają słudzy szatana także niema się co przejmować, podobnie mówią o ojcu Bashobora i innych posługujących, faryzejstwo w krew im weszło.

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


N lut 22, 2009 21:00
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post Dobra rada
Aneczka B napisała
Cytuj:
"Byłam na co najmniej 30 Mszach o uzdrowienie prowadzanych prze o. Witko"

Jedna msza na miesiąć to daje ok. trzy lata, zatem myślę, że jesteś już zdrowa bo jeśli tam chodzisz to zapewne miałaś problemy ze zdrowiem, a może dalej chorujesz, to ja ci dobrze radzę idz do dobrego lekarza, wykonaj staranne badania medyczne. Bo prowadzący zapomina i nie ostrzega schorowanych ludzi aby nie tracili kontaktu ze specjalistami od leczenia medycznego.


Pn lut 23, 2009 5:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post Re: Dobra rada
Agnieszka55 napisał(a):
Bo prowadzący zapomina i nie ostrzega schorowanych ludzi aby nie tracili kontaktu ze specjalistami od leczenia medycznego.


acha czyli juz nie jest szarlatanem? a nie mozna bylo tak odrazu tylko najpierw caly stek bzdur musialas wypisywac?
Wazne jest to zeby osoba poslugujaca mowila aby nie rezygnowac kontaktu ze specjalistami, tak wlasnie robi o. John Bashobora.

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Pn lut 23, 2009 11:10
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lut 22, 2009 18:28
Posty: 2
Post Re: Dobra rada
Agnieszka55 napisał(a):
Aneczka B napisała
Cytuj:
"Byłam na co najmniej 30 Mszach o uzdrowienie prowadzanych prze o. Witko"

Jedna msza na miesiąć to daje ok. trzy lata, zatem myślę, że jesteś już zdrowa bo jeśli tam chodzisz to zapewne miałaś problemy ze zdrowiem, a może dalej chorujesz, to ja ci dobrze radzę idz do dobrego lekarza, wykonaj staranne badania medyczne. Bo prowadzący zapomina i nie ostrzega schorowanych ludzi aby nie tracili kontaktu ze specjalistami od leczenia medycznego.

Kochana Agnieszko dzieki Bogu jestem zdrowa i nie jeżdżę na Msze z o. Witko, aby szukac uzdrownienia fizycznego...jeżdżę tam, aby umacniać swoją wiarę...czerpać siłę do zmagań z trudami dnia codziennego życie, która płynie z adoracji Najświętszego Sakramentu. Każdy charyzmatyk, który wstawia się u Boga za chorymi, nie mówi im aby zaprzestali chodzic do lekarzy...wręcz przeciwnie, przeciez lekarz to tez Boży dar...poza tym wiele ludzi, tam dowiaduje sę, że zostali uzdrownieni i że już nie potrzebuja przyjmowac leków. Czytałam gdzieś Agnieszko, jak pisałaś, że byłaś z mamą trzy razy na Mszy z o. Witko i to nic nie pomogło...niestety moja droga...do tego potrzeba wiary, czystego i otwartego serca...o.Witko to nie uzdrowiciel...to Bóg uzdrawia. Na katrach Pisma Świętego wielokrotnie czytamy..."idż twoja wiara cie uzdrowiła". Poza tym ważniejszym od uzrowniania fizycznego jest uzdrownienie duchowe!!!!


Pn lut 23, 2009 20:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post 
Aneczko B, zrozumialam to i zdecydowanie się z Tobą zgadzam, że
Cytuj:
ważniejszym od uzrowniania fizycznego jest uzdrownienie duchowe!
Jak poczujesz spokój wewnętrzny to i uzdrowienie cielesne przyjdzie. Cieszę się, że nie jeździłaś na ta msze, aby szukac uzdrownienia fizycznego, a jeździłaś tam, aby umacniać swoją wiarę, czerpać siłę do zmagań z trudami dnia codziennego życie. Bo 80 % ludzi tam obecnych chce uzdrowienia fizycznego.


Czy modlitwa kapłanów może wpłynąć na uzdrowienie naszej duszy?
- Tak! pod warunkiem, że dany ksiądz nie jest opętany demonicznie. Jako wierzący wiemy, że szatan potrafi "czynić podróbki imitujące prawdziwe cuda". Modlitwa może przynieść pozytywny wpływ, wtedy gdy ksiądz ma czyste sumienie, czy myśli, gdyż jest takim samym człowiekiem jak każdy z nas. To, że jest kapłanem, to nie znaczy, że zawsze musi być wysłuchany!
Mam zapytanie, czy Ojciec Witko sam sie ogłosił charyzmatykiem, czy został wyznaczony przez biskupa?

Jeszcze jedno moja mama ma czyste i otwarte serca, zawsze była dobrym człowiekiem.


Wt lut 24, 2009 7:54
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Opisywane zjawiska wychodzą poza ramy jednej religii czy jednego kapłana,który również działa w moich okolicach.Chyba największą rolę gra w takich sprawach wiara ale istnieją ludzie będący swoistymi "katalizatorami" takich zjawisk.Jak wytłumaczyć np.fenomen takiej postaci jak Bruno Groning działający w powojennych Niemczech?
Podobne zjawiska zdarzaja się na wszystkich kontynentach i w różnych kulturach czy religiach.


Wt lut 24, 2009 16:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 21, 2009 1:31
Posty: 50
Post 
Byłam na kilku mszach z ojcem Witko i potwierzdam, że mój stan zdrowia się polepszył, potwierdziły to też badania lekarskie, mogę to zaświadczyć

_________________
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus


So mar 21, 2009 2:36
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post 
Ja też byłam na jednej ze mszy uzdrawiających z udziałem O.Witko i wiele osób mdlało,a potem dzieliło się szczęściem jak zostali uzdrowieni z różnych chorób :)


So mar 21, 2009 14:39
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
I bardzo dobrze.Tylko ja bym rolę zakonnika przyrównał do katalizatora.Bardzo dużo chorób mieszka u ludzi w głowach,może jakby doktor w ośrodku zdrowia odprawiał odpowiednie modły ,tak samo by skutkowało.Najważniejsza jest wiara.


N mar 22, 2009 12:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 05, 2009 15:35
Posty: 18
Post 
Ja bylam juz na dwoch Mszach uzdrawiajacych.Tyle tam cudownych modlitw,tyle uwielbienia :-) O.Witko jest ksiedzem charyzmatykiem i nie od niego zalezy uzdrowienie czy uwolnienie,tylko od Boga.On pomaga otworzyc sie na Boga.przyznam,ze ludzie namieszali mi troche wczesniej i wachalam sie,jechac czy nie?Teraz juz wiem,ze krytyki byly niesluszne,a wypowiadaja je osoby,ktore Msze uzdrawiajace traktuja jak magie,zabobon.Obecnie namawiam znajomych by pojechali na najblizsza Msze.Dodam,ze tam poglebilam swoja wiare,niedzielne Msze sa teraz "glebsze"uczestnicze duchowo,a nie tylko fizycznie.Polecam wszystkim Msze prowadzone przez O.Witko,O.Pacyfika i.in.Wkrotce bedzie w pobliskim Skolyszynie(to jesli o moje strony chodzi)a wczesniej jeszcze w Zakliczynie I wielu innych miastach.


N lip 12, 2009 15:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post Więcej wiary w Boga i siebie
Bóg uzdrawia nie tylko poprzez modlitwę o.Witko lub o.Pacyfika bo to fanatyzm i manipulacja, ale przez każdego z nas, więcej wiary w Boga i siebie, pośrednicy nie zawsze są potrzebni.


Wt lip 14, 2009 4:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 21, 2009 1:31
Posty: 50
Post nie faworyzyjcie księży
Zgadzam się, nie można faworyzować ojców, niekiedy gorliwa modlitwa szybciej zostanie wysłuchana przez Pana Boga i człowiek zdrowieje natychmiast. Byłam też na tej mszy i widzę, że niektorzy to już zaliczyli ich po 40 i modlitwy o.Witko nie pomogły.

_________________
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus


So lip 18, 2009 11:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post 
Znam się bardzo dobrze na tym i stwierdzam z całą stanowczością, że leczenie w kościołach przez samozwańczych tzw. charyzmatykow jest praktyką diabelską, w dodatku jest też dobrowolnym otwarciem się na działalność demoniczną.
Uczestnicząc w tego typu praktykach ściągasz na siebie Boże przekleństwo jakie Bóg rzucił za bałwochwalstwo.


Cz lip 30, 2009 3:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
A mogę zapytać o podstawy tej wielkiej znajomosci?
Jakis dowód?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz lip 30, 2009 8:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL