Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 22:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 479 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Następna strona
 "biała magia" 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
Agniulka napisał(a):
KAŻDA MAGIA JEST SPRAWĄ SZATAŃSKĄ.
Jest paktowaniem z diabłem by wykorzystać jego moc, on jednak na 100% odbiera to sobie prędzej czy później, zwielokrotnione na płaszczyźnie ducha, a nie rzadko i ciała.
TRZYMAJ SIĘ OD TEGO Z DALEKA jeśli ci życie Boże w tobie mile

Dosc kategorycznie powiedziane. Jakie masz podstawy by tak sadzic? To co bylo rozumiane przez slowo "magia" to nie tylko rozmowy z demonami. To takze sztuka koncentracji, medytacji, wizualizacji. A te rzeczy chyba za bardzo od Boga nie oddalaja. Moga sie za to przydac w codziennym zyciu. Taka kategoryzacja jest zabawna. To jest biale, to jest czarne.


Pt lut 18, 2005 21:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Roszwor napisał(a):
Agniulka napisał(a):
KAŻDA MAGIA JEST SPRAWĄ SZATAŃSKĄ.
Jest paktowaniem z diabłem by wykorzystać jego moc, on jednak na 100% odbiera to sobie prędzej czy później, zwielokrotnione na płaszczyźnie ducha, a nie rzadko i ciała.
TRZYMAJ SIĘ OD TEGO Z DALEKA jeśli ci życie Boże w tobie mile

Dosc kategorycznie powiedziane. Jakie masz podstawy by tak sadzic?

Dla mnie Pismo Święte jest wystarczającą podstawą, czy dla ciebie też to nie wiem

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pt lut 18, 2005 22:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
Wlasnie o to mi chodzi, do czego dla Ciebie Pismo Święte jest wystarczającą podstawą? Do tego by nie pracować nad soba? Bo w ten sposob ja te droge rozumiem. Dla mnie magia to wiara i siła umysłu. Nic więcej.


So lut 19, 2005 9:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Siła umysłu, to bardzo mętne określenie, Roszwor.

I dla mnie nie ma nic z rozwijaniem siebie. Jest jedynie próbą panowania nad rzeczywistością z wykorzystaniem zjawisk paranormalnych.

Czy jest to możliwe - czy to autosugestia - a jeśli tak, to jakie siły działają - nie ma tak naprawdę znaczenia. Jeśli to autosugestia - to oznacza samooszukiwanie. Jeśli to możliwe - to póki nie wiem, że to co działa, jest dobre, nie będę tego wykorzystywać.

A wrażenie, poczucie - że wiecej się może - nawet jeśli w danym momencie masz dobre intencje, cel nie uświęca środków. A przecież nie tylko dobre i nie zawsze dobre...

I poważnie - nie radzę. Trudno się tego potem pozbywa.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So lut 19, 2005 9:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
Mozecie podac jakies przyblizone lokalizacje ustepow w Bibli mowiace ze szeroko rozumiana +magia+ jest zlem. Bez zadnej ironii.


So lut 19, 2005 10:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Cytuj:
Pwt 18:9-12 Gdy ty wejdziesz do kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, nie ucz się popełniania tych samych obrzydliwości jak tamte narody. Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza.


Cytuj:
Jer 29:8-9 Bo to mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Nie dajcie się wprowadzić w błąd przez waszych proroków, którzy są wśród was, i przez waszych wróżbitów; nie zwracajcie uwagi na wasze sny, jakie śnicie. Oni bowiem prorokują wam kłamstwo w moje imię. Nie posłałem ich - wyrocznia Pana.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So lut 19, 2005 10:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
Bardzo dziekuje.


So lut 19, 2005 12:47
Zobacz profil
Post 
Dodam:
Wtedy przybędę do was na sąd i wystąpię jako świadek szybki przeciw uprawiającym czary i cudzołożnikom, i krzywoprzysięzcom, i uciskającym najemników, wdowę i sierotę, i przeciw tym, co gnębią obcych, a Mnie się nie lękają - mówi Pan Zastępów. Ponieważ Ja, Pan, nie odmieniam się, więc dlatego wy, synowie Jakuba, nie jesteście zniszczeni,
(Ks.Malachiasza 3:5-6)

Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie. Jeśli jednak pozwolicie się prowadzić duchowi, nie znajdziecie się w niewoli Prawa. Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą. Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim /cnotom/ nie ma Prawa.
(List do Galatów 5:21-23)


N lut 20, 2005 23:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 23, 2005 9:38
Posty: 287
Post 
Pewnie się deko powtórzy, to co juz kilka osób napisało tutaj, ale... nie istnieje cos takiego jak "biała czy czarna magia" Trzeba nazywac rzeczy po imieniu i zło nazywac złem a dobro dobrem. Każdy przejaw okultyzmu, zabobonów, wróżb itd pochodzi od szatana i najmniejszy kontakt z tymi sprawami ma wpływ na tego kto się z tym styka - nie tylko w sferze duchowej. A w dzisiejszym czasie trzeba być "nieskalanym jak gołębica i przebiegłym jak wąż" żeby nie dać się złapać w pułapki szatana (od muzyki poczynając a na medycynie i jedzeniu kończąc)

_________________
Obrazek
"Nie możemy stać z założonym rękami, gdy tysiące ludzi umiera z głodu.
Nie możemy próżnować, ciesząc się naszym bogactwem i wolnością, gdy gdzieś pod naszymi drzwiami leży Łazarz XX wieku!" JPII


Pn lut 21, 2005 1:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 11:27
Posty: 556
Post 
a ja mam pytanie, które może trochę odbiegnie od tematu.. ale też mi się kojarzy..
co uważacie na temat magii imienia (mocy imienia)? jeśli np. wierzę, że to jakie mam imię ma wpływ na moje życie.. na moją historię..
jest to ogólnie znany i popularny sąd.. także w ST jest specjalne nadawanie imienia.. Bóg zmienia imię, zmieniając losy jakiejś osoby (Abram-Abraham, Saraj-Sara, Jakub-Izrael itd.) czy wiara w magię imienia też w takim razie należy do wiary w białą magię ?

_________________
Jeśli chcesz zrozumieć drugiego człowieka..
nie słuchaj tego co mówi..
wsłuchuj się raczej w to, co przemilcza..
Khalil Gibran


Pn lut 21, 2005 9:56
Zobacz profil
Post 
bejocie :D

Rzewniej bywało, iż imiona dopasowywano do ludzi......obecnie nie ma czegos takiego.
Mało który rodzic zastanawia sie nad znaczeniem imienia nadanego swojemu dziecku. Z pewnościa takze , wiekszośc osób wybiera dla swojego potomstwa imie w sposób całkowicie przypadkowy..

Chrzescijanstwo wprowadziło nadawanie imion świetych .....tak by patronowali oni dziecku. Nikt jednak nie dopatrywał sie w tym zadnej magii, białej czy tez czarnej.

Zreszta ja nie wierze w ZADNA magie.......dla mnie to wszystko po prostu bzdury.

pozdrówka


Pn lut 21, 2005 10:11
Post 
Zle sie troszke wyrazilem.......
Nie tyle bzdury, co po prostu wystawianie sie na sztanska pokuse. Dopuszczanie do głosu "ojca zła"


Pn lut 21, 2005 10:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
bejot napisał(a):
Bóg zmienia imię, zmieniając losy jakiejś osoby (Abram-Abraham, Saraj-Sara, Jakub-Izrael itd.) czy wiara w magię imienia też w takim razie należy do wiary w białą magię ?

Coś tu pokręciłeś ... To nie jest na zasadzie: Bóg zmienia imię -> zmieniają się losy. Bóg zmienia imię wyznaczając człowiekowi nowe zadanie do spełnienia, a to czy losy tego człowieka się w jakikolwiek sposób zmienią to zależy od współpracy tego człowieka z Bożym planem. Zmiana imienia jest symboliczna a nie magiczna !

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn lut 21, 2005 10:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 24, 2003 10:29
Posty: 328
Post 
dasz palec - wciągnie cię całego; da ci jasność umysłu, którą przypłacisz depresją - tak to mniej więcej wygląda
--------------------------------------------------------------------------------------
We wczorajszym programie mówiono o Ojcu Pio. Zrozumiałam coś i chciałabym się tym podzielić. O. Pio był stygmatykiem. Rany znajdowały się w tym samych miejscach jak u Pana Jezusa.
Tylko kto jest autorem tych stygmatów, czyż nie grzech??
To właśnie grzech przybił Jego ręce i nogi do krzyża.
Czy święci ludzie, którzy przyjmują z własnej woli stygmaty nie walczą z siłami ciemności?
Widziałam tłumy ludzi oczekujący na błogosławieństwo O.Pio, czyż nie lepiej by zrobili przemieniając swoje życie?
Bo być może i moje grzechy były na jego dłoniach..... :(


Pn lut 21, 2005 15:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
jeszcze popularnie mówi się o magii gdy chodzi o sztuczki kuglarskie
ale zapewne chodziło tu o nie iluzjonizm (np D. Coperfielda) tylko o tarota albo wywoływanie słynne swego czasu duchów , spirytystyczne seanse, albo jescze jakieś przepowiednie dla zodiaków, stawianie pasjansa...

powtórze to co inni mówią niema białej czy czarnej magii to jest dla katolika jedno zło

co do imion to nadawało się w Polsce przydomki dopiero po zaistniałym fakcie : Śmiały, Chrobry,Wielki,Niezłomny itp

Jeżeli rodzic kombinuje żeby jego dziecko było dentystą w przyszłości, to może mu nadać imię Zębol , czemu nie? :hahaha:

co do owoców ducha ...
to coś tu jest pokręcone gdyż ciało i duch łączą się dzięki Bogu , Jego stworzeniu nas w piękno, zauważcie ,że Bóg powiedział iż to co stworzył jest dobre...
duch natomiast może być zły lub dobry
w takim kontekście należy rozpatrywać słowa św. Pawła bodajże.
to my wymyślamy zło nie ciało sobie robi stryczek
Zła interpretacja słów Pawłowych może doprowadzić do tego ,że ktoś komuś zrobi kuku i powie:
"to nie ja to moja ręka...
niegrzeczna ręka trzeba ją ukarać, ale nie mnie...." :mrgreen:

nieneguje tu tego co zauważono (św. Paweł),iż ciało pokazuje na potrzeby swoje, które bez kontroli ducha są zboczone
bo tak jest w istocie

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pt mar 11, 2005 23:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 479 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL