Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 7:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 479 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona
 "biała magia" 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Przypomnij sobie to zdanie, jak zatłuczesz prusaka we własnym mieszkaniu. Ewentualnie komara.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So mar 14, 2009 15:24
Zobacz profil
Post 
Może Cie to zdziwi, ale ja o tym pamiętam - i pozwalam komarom żyć, albo je grzecznie wypraszam za okno. No, ale ja nie jestem wierzący. Poza tym, komary to wegetarianie ;).


So mar 14, 2009 15:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post 
Jotko, choć z ciężkim sercem, ale zgadzam się na zabicie zwierzęcia dla jedzenia, takie jest prawo natury, zwierzę też zabija, by zaspokoić głód, różnica taka, że wówczas jest, że tak powiem myśliwym, rzeźnikiem, kucharzem... ale na pewno nie zbrodniarzem! Ono je aby przeżyć, zabija by zaspokoić głód, nawet nie dla kaprysu, rozrywki czy rozkoszy podniebienia, ale nigdy nie jest mordercą, kims kto zabija, bo tak chce, bo mu sie podoba na przykład czyjeś futerko. My natomiast godząc się na takie eksperymenty /jakiekolwiek nie przypięlibyśmy sobie epitety (naukowcy itp)/ to jestesmy zwyczajnie zbrodniarzami, skazując je na życie w cierpieniu i czestokroć śmierć. Ponadto wykorzystujemy to, że nie mogą się sprzeciwić, przymuszamy je do tego, bo nie wmowicie mi, że to ich dobra wola!!! Dla mnie to zbrodnia wołająca o pomstę do nieba. Czemu tylko nasze zycie ma być ważne? To niesprawiedliwe.

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


So mar 14, 2009 17:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Grzmot - prusakom też? Współczuję sąsiadom.

Owieczka - jeśli dzięki tym lekom uratują życie dziecku, to też będzie zbrodnia? Jeśli dzięki tym badaniom nie urodzą się dzieci bez rąk i nóg, jak po Thalidomidzie, to też będzie zbrodnia?

Czy może koniecznie mamy testować leki na ciężarnych matkach i ich dzieciach, by oszczędzić ciężarne myszki?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N mar 15, 2009 11:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post 
Cytuj:
Owieczka - jeśli dzięki tym lekom uratują życie dziecku, to też będzie zbrodnia? Jeśli dzięki tym badaniom nie urodzą się dzieci bez rąk i nóg, jak po Thalidomidzie, to też będzie zbrodnia?


Jotko, boję się trochę takiego myślenia, bo co by było, gdyby znalazł się ktoś, kto mysli, ze jest wiekszy od nas i powiedziałby - czy testowanie na ludziach leków, które mogą uratować zycie naszych dzieci to zbrodnia? Podobnie myśleli hitlerowcy, przepraszam za to porównanie, to nie po to, by kogoś urazić, ale też testowali na "gorszych" /Żydach, Polakach, Cyganach itd/żeby kiedyś może móc ratować tych "lepszych" /czystej rasy/ boję się, że łatwo wbić się w myslenie, że to my jestesmy władcami świata i cokolwiek nie robimy dla naszego dobra jest moralne.

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


N mar 15, 2009 14:58
Zobacz profil
Post 
jo_tka napisał(a):
Grzmot - prusakom też? Współczuję sąsiadom.

Nie mam w domu prusaków :). Miałem rybiki, ale było ich tak mało i były takie sympatyczne, że dałem im spokój.

jo_tka napisał(a):
Owieczka - jeśli dzięki tym lekom uratują życie dziecku, to też będzie zbrodnia? Jeśli dzięki tym badaniom nie urodzą się dzieci bez rąk i nóg, jak po Thalidomidzie, to też będzie zbrodnia?

A więc cel uświęca środki dla wierzących? W sumie dla mnie to nic nowego. Zawsze "nasi" są ważniejsi niż "inni" - tyczy się to i gatunków i społeczeństw. A urodzenie dzieci bez rąk i nóg - jeśli się takie zdarzy, to z woli Twojego Boga - on ponoć lubi doświadczać ludzi, pokazując w ten sposób swoją nieskończoną miłość.

jo_tka napisał(a):
Czy może koniecznie mamy testować leki na ciężarnych matkach i ich dzieciach, by oszczędzić ciężarne myszki?

Widzisz, to jest Twój problem, że uważasz się za koronę strworzenia. Wierzysz, że posiadanie hipotetycznej duszy daje Ci prawo zabijać i gwałcić stworzenia innych gatunków (gwałcić w sensie zadawać gwałt, działać wbrew woli na szkodę innego stworzenia). Jednym zdaniem, akceptujesz i popierasz zło.


N mar 15, 2009 16:13

Dołączył(a): Cz lut 26, 2009 1:33
Posty: 320
Post 
Ale wy mi w koncu wytlumaczcie co te wasze gadki maja do tematu "biala magia"? :D


N mar 15, 2009 16:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post 
Słowianinie, no co?? to tylko taka drobna dygresja :D

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


Pn mar 16, 2009 0:46
Zobacz profil
Post 
slowianin_wschodni napisał(a):
Ale wy mi w koncu wytlumaczcie co te wasze gadki maja do tematu "biala magia"? :D

Bo ta cała dyskusja jest magiczna. Pisząc tutaj, czuję się jak w bajce (takiej troszkę psychodelicznej, np. "Alicja w krainie czarów").


Pn mar 16, 2009 7:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post 
Cytuj:
Czy może koniecznie mamy testować leki na ciężarnych matkach i ich dzieciach, by oszczędzić ciężarne myszki?


Czy myszki są gorsze, dlatego, że są małe, że nie są dla nas zagrożeniem, można rozgnieść je butem? Można je dręczyć, bo nie stanowią zagrożenia tak jak na przykład rozdrażniony słoń. Obawiam się, że własnie wykorzystujemy słabość i małość /fizyczną/ tych stworzen. A później na prawo i lewo trąbimy o szacunku do zycia itp. ale wygląda na to, że tylko naszego. Trochę to zalatuje moralnością Kalego. Od takiego myslenie niedaleko do rasizmu i nacjonalizmu - zawsze w innej rasie mozna dostrzec, że nie jest taka "doskonała" jak nasza. Ehh...

Gdyby tak te zwierzęta przemowiły jak oślica Balaama, moze dałoby nam to do myslenia. A one nie mowią, nie skarżą sie, nie wyzywają, więc pozornie wszystko jest ok.
Ale ich milczące cierpienie jest również krzykiem, tylko nie każdy chce go usłyszeć...

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


Pn mar 16, 2009 14:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Ok. To jeśli będziesz w ciąży, nie sprawdzaj czy dany lek jest bezpieczny dla dziecka. Przecież ta informacja pochodzi z nieetycznych badań na biednych myszkach lub świnkach...

Z mojej strony koniec off-topa :-)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt mar 17, 2009 10:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 26, 2009 1:33
Posty: 320
Post 
jo_tka napisał(a):
Owieczko: a ja powiem tak.

Naukowe jest to, co da się zbadać i opisać. Jeśli się kiedyś okaże, że jakaś praktyka ma podstawy naukowe (nie filozoficzne), to się od niej odczepię. Póki tak nie jest, nie będę uważała za naukowe czegoś, co nie wiadomo jak działa i dlaczego działa.


Do religii tez sie czepiasz? ;)

Cytuj:
A póki mi tego nauka nie wyjaśni, lub przynajmniej wystarczająco nie opisze, odpada uznanie tego za wynikające z praw przyrody czyli naturalne.


Oho to calkiem sporo rzeczy mozna podciagnac pod nadnaturalne. I nie beda to tylko rzeczy powszechnie kojarzone z magia.

Cytuj:
Zresztą: magia wynika z pragnienia całkowitego panowania nad swoim życiem, losem i przyszłością. Wynika wprost z braku zaufania do Boga, na zasadzie: ma być po mojemu i tyle.


Widze ze posiadasz bardzo doglebna wiedze o magii i jej wszystkich systemach i sadzisz ze zawsze ma ona jeden cel i takie samo dzialanie. Nie w kazdym systemie istnieje zalozenie za jak wykonam czynnosc magiczna to stanie sie jak che.

Ja nie wydaje osadow o chrzescijanstwie mimo ze mam o nim wieksze pojecie niz jak widze ty o magii.

Jot_ka odrobine pokory.


Cz mar 26, 2009 12:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Słowianin - a religia jest naukowa? Co ma piernik do wiatraka?

Cytuj:
Nie w kazdym systemie istnieje zalozenie za jak wykonam czynnosc magiczna to stanie sie jak che.

Ok, to po co się wykonuje jakiekolwiek czynności magiczne? Zauważ, ja nie mówię o skuteczności (będzie, jak chcę) tylko o intencji (chcę, żeby było).

I umówmy się: nie wiem, co ci może "podpaść" pod nadnaturalne. Zapewne faktycznie wiele rzeczy by się znalazło. Tylko co z tego?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt mar 27, 2009 19:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Jo_tka nie żebym się czepiał, ale Ty (i wiele innych osób) mylicie różne ujęcia magii. Można traktować magię, jako źródło dla "chęci panowania". Ale można ją traktować w inny sposób, nie mający z panowaniem nic wspólnego.


Co ma piernik do wiatraka? Wiatrak może się spierniczyć, ale piernik nie może zwiatraczyć :D

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


So mar 28, 2009 8:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Magia jakiegokolwiek rodzaju jest zawsze zwiazana z chęcia dominacji, panowania, jest zawsze związana z pychą. Uprawianie magii jest sprzeciwem wobec słów Pisma Świętego i nauczania Koscioła, czyli jest nieposłuszeństwem wobec Boga. Jest to grzech, który ma bardzo poważne skutki. Te negatywne skutki ciągną sie czasem poprzez pokolenia - dotykając ludzi bardzo boleśnie. To zupełnie wystarczy - aby nie zajmować się tym.

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


So mar 28, 2009 9:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 479 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL