Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 7:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 o co chodzi z tym NEW AGE 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 16:57
Posty: 69
Post Re: o co chodzi z tym NEW AGE
Cytuj:
Właściwe? Dla mnie to oznacza coś co przynosi dobro mnie i innym. A dla Ciebie?


Dla mnie to coś co czyni człowiek lepszym dla siebie i przede wszystkim dla innych. Nadaje mu wartość jako cząstce większego systemu.

Cytuj:
Martii - jeśli znajdziesz Prawdę, będziesz wiedział. Tak zwyczajnie, w sobie.


Prawdę rozpoznałem w sobie już dawno teraz tylko konsekwentnie się jej trzymam i zawsze wiem, że to Prawda, a narzędziem rozpoznania jest tutaj odczucie w sercu :)


Pt sty 22, 2010 12:10
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So maja 22, 2010 14:43
Posty: 3
Post Re: o co chodzi z tym NEW AGE
Czytam, że zjawisko New Age budzi wiele emocji. Zachęcam do odwiedzenia strony www.stopmanipulacji.info. Znaleźć tam można wiele filmów powiązanych z problematyką NA także kilka artykułów.
Mam nadzieję, że ten post nie zostanie uznany za spamowy. Proponowana witryna ma charakter non profit. Nie ma tam żadnych reklam. Myślę, że może zainteresować swą treścią. Może będziecie mięli pomysł na to co jeszcze można dodać.


So maja 22, 2010 15:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 17:38
Posty: 291
Post Re: o co chodzi z tym NEW AGE
-Borys- napisał(a):
Mnie osobiście się cała ta filozofia i obrzędowość nie podoba


Wow :o - pierwszy raz trafiam na kogoś kto poznał cała filozofię i obrzędowość wschodu...

-======-

thoren napisał(a):
Najlepiej wybrać religię, która: niesie dobro


A to ono nie jest relatywne?

Cytuj:
jej założenia są dobre, nie jest choćby w jednym malutkim aspekcie podejrzana o zło. Dokonując wyboru nie można patrzeć na jej wyznawców tylko na założenia.


Uchym... Nawiązując do twojego awatara - to jak w tym kontekście ocenić np. wyprawy krzyżowe?

-======-

Martii_reiki napisał(a):
Cytuj:
Najlepiej wybrać religię, która: niesie dobro, jej założenia są dobre, nie jest choćby w jednym malutkim aspekcie podejrzana o zło.


Jaką więc wybrać, a jakich nie i dlaczego, jakim kryteriami się kierować i skąd czerpać wiedzę?

Jeśli wybieram religię, wybieram "jedną prawdę", odrzucając inną (chyba, że prawda to suma "mniejszych prawd" poszczegółnych religii).

Jeśli istnieje jedna jedyna prawda, skąd taka różnorodność i sprzeczność wśród pozostałych religii?


Bo być może ktoś myli prawdę z tzw. prawdami wiary?...

-======-

joannadark napisał(a):
Czytam, że zjawisko New Age budzi wiele emocji. Zachęcam do odwiedzenia strony http://www.stopmanipulacji.info. Znaleźć tam można wiele filmów powiązanych z problematyką NA także kilka artykułów.
Mam nadzieję, że ten post nie zostanie uznany za spamowy. Proponowana witryna ma charakter non profit. Nie ma tam żadnych reklam. Myślę, że może zainteresować swą treścią.


I zapewne przedstawia omawianą kwestie wielce obiektywnie i bezstronnie... :roll:

Cytuj:
Może będziecie mięli pomysł na to co jeszcze można dodać.


To może dla równowagi: http://www.racjonalista.pl/kk.php/d,55

_________________
Świętowit widzi więcej bo ma cztery twarze... Obrazek


Wt cze 08, 2010 8:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 21:43
Posty: 1
Post Re: o co chodzi z tym NEW AGE
przeczytajcie tą książkę http://sklep.znakiczasu.pl/20,bylem-kap ... w-age.html new age to nie jest zabawa jak "jedzenie słonecznika" po co szukać guza. każdy chrześcijanin powinien zwracać się tylko do Jezusa. on za nasze grzechy umarł żebyśmy nie musieli za nie odpowiadać. jeśli mógł poświęcić życie dla człowieka to mamy pewność żę się na nim nigdy nie zawiedziemy , po co szukać gdzie indziej i go zasmucać i obrażać. new age zwraca się do różnych duchów , zawsze to są złe duchy i może się w waszym życiu zacząć dziać dużo złego a sami nie będziecie wiedzieli dlaczego jeśli to tak lekko potraktujecie. z duchami o nie zabawa , miałam z tym do czynienia i ledwo się wykaraskałam z tego i tylko dzięki Jezusowi. wierzcie mi to jest bardzo złe i realne, nie jakaś zabawa


Pn cze 28, 2010 21:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL