Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Amulety i znaki 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 9:44
Posty: 13
Post 
Tak dokładnie o to mi chodzi ja chce tylko powiedziec że te objawienia są w jakiś sposób potwierdzeniem danym ludzią do tego że należy czcic Maryje za to wszystko jaką była i jaką jest. Mam takie pytanie troche z innej beczki czy wie ktoś może co oznacza krzyż z skierowanymi ramionami do góry czyli jak gdyby odwrucony krzyż nerona(bo ten nerona ma w dół) przykład tutaj http://www.jp2w.pl/?id=62905&location=f ... lang_id=PL Jakiś czas temu widziałem taki krzyż z ramionami do góry a na dole tego krzyża był taki mały lekki zakręt w prawo ale nie był to raczej hak bardziej łuk jescze taki troszke polfalowany, nie powiem narazie gdzie go widziałem żeby wam nic nie sugerowac


Wt wrz 15, 2009 20:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 11, 2009 18:13
Posty: 150
Post 
"KRZYŻ NERONA
"Krzyż złamany”, “Noga kurza”, “pacyfka”.
Okultystyczny symbol propagowany jako emblemat
ruchów pacyfistycznych.
Złamane w dół ramiona krzyża
oznaczają upadek chrześcijaństwa." (autor miał na myśli znak pokoju)
Nie wiem kto takie rzeczy sobie wymyśla. Owszem jest to znak pokoju, wymyślony najprawdopodobniej pod koniec XIX w., rozpropagowany w latach 60' przez pacyfistyczne ruchy hippisowskie lecz nie ma on nic wspólnego ze złamanym krzyżem lub czymś podobnym. Został on użyty jako znak pokoju podczas okresu wojny w Wietnamie z tego powodu iż jego układ przedstawia odwrócony samolot bombowy B-52 w okręgu czyli nic innego jak znak zakazu.
W sumie to nie ma się czemu dziwić, zawsze ktoś sobie coś ubzdura i okrzyknie jako coś złego, godzącego w wartości religijne.

_________________
"...Nie budujcie mi kościołów..."


Śr wrz 16, 2009 12:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 11, 2009 18:13
Posty: 150
Post 
kolejny symbol. autor nazywa go KRZYŻem Z KOKARDKĄ :D :D :D

Symbol pogardy dziewictwa i symbol możliwości
wyboru partnera według osobistego uznania.
Jest to zwrot do starożytnego pogaństwa,
w którym praktykowano rytualne hulanki,
orgie, itp.

Autor opisuje coś o czym nie ma pojęcia. Opisuje coś co nawet nie wie jak się nazywa. Ten krzyż to ANCH (ANKH), owszem jest to symbol płodności, przedstawia kobiece łono, ale nie ma nic wspólnego z jak to autor określił: "Symbol pogardy dziewictwa i symbol możliwości
wyboru partnera według osobistego uznania.
Jest to zwrot do starożytnego pogaństwa,
w którym praktykowano rytualne hulanki,
orgie, itp."
Mało tego, jest to symbol ochrony przed złymi siłami degeneracji i upadku.

BTW; Krzyżyk z kokardką - dobre :D

Widać tu krzywdząco- demoralizujące działanie autora wobec młodych ludzi

_________________
"...Nie budujcie mi kościołów..."


Śr wrz 16, 2009 13:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 9:44
Posty: 13
Post 
No nie tyle odbiegliśmy od tematu co nawet nikt nawet nie starał się odpowiedziec na moje pytanie :? A tak wogóle logiczne chyba że jak wejdziecie do jakiegoś sklepu(albo na wikipedie) i sie spytacie co to jest to odpowiedz bedzie pewnie prosta "to jest amulet symbolizujący płodnośc i wogóle ochrone przed zlem i jest swietny" jak by powiedzieli prawde to by tego nikt nie kupil to chyba jasne. A tutaj jest link do filmiku o tych znakach o których mówicie że jest to głupota http://www.youtube.com/watch?v=SYZK6o7A ... 7&index=15. Jest mnóstwo stron internetowych gdzie te znaki mają taki samy opis. Acha tak żeby upszedzic komenatrze typu autor wogóle nie wie co mówi to wyjaśniam Ks Natanek ma doktorot z Teologi i histori oraz wykłada na Krakowskiej akademi teologicznej wiec napewno wie co opisuje. Acha o tych znakach jest na tym i nastepnym filmiku na track liscie a gdyby jeszcze ktoś miał wątpliwości to zawsz jest coś takiego jak google i mnóstwo stron opisujących te znaki tylko prosze nie cytujcie wikipedi :D


Pt wrz 18, 2009 1:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Dopiszę, bo mi się nie przeniosło.

Motyla bym się nie czepiała. Sam w sobie nie znaczy nic.

I wyjaśniam: fakt, że ktoś używa z założenia neutralnego znaku jako symbolu nie oznacza, że ja go muszę używać w tym samym znaczeniu. I nie mam ochoty przejmować się znaczeniami, jeśli dla mnie jest to po prostu ozdoba.

Nie popadajmy w przesadę. Jeśli ktoś obierze sobie krzyż (np. bez figury Chrystusa) za symbol antychrześcijański, też go przestaniesz nosić? Zdejmiemy wszystkie krzyże z kościołów?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt wrz 18, 2009 8:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Cytuj:
I wyjaśniam: fakt, że ktoś używa z założenia neutralnego znaku jako symbolu nie oznacza, że ja go muszę używać w tym samym znaczeniu. I nie mam ochoty przejmować się znaczeniami, jeśli dla mnie jest to po prostu ozdoba.


Tutaj odpowiedź:
http://www.kjb24.pl/index.php?option=co ... &Itemid=29

pozdrowienia

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Pt wrz 18, 2009 9:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Świetnie, tylko ja nie mówię o talizmanach, drobnych znaczkach itp, ale o takim zwyczajnym motylu. Dwuskrzydłowym i symetrycznym. Noszonym w charakterze biżuterii, bez jakiejkolwiek świadomości że jest to znak jakichś poglądów.

Jeśli ktoś wybierze sobie serduszko jako symbol czegoś, to będzie należało wyrzucić całą biżuterię w tym kształcie?

I nie chodzi o sam fakt wyrzucania, tylko o zasadę...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt wrz 18, 2009 9:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 01, 2009 13:28
Posty: 9
Post 
To mój pierwszy post na forum, więc przede wszystkim witam.
A teraz do tematu:
Wyraźnie wdać, że autor miał na celu przedstawienie owych znaków w złym świetle. Najpewniej chciał przestraszyć młodych ludzi aby trzymali się od nich z daleka. Generalnie obiektywne to to nie jest i wprowadza tylko dodatkowy strach, który ułatwia manipulację.

Nikt mi nie wmówi, że znak sam w sobie posiada jakąś moc. Dla mnie takie myślenie nie różni się niczym od wiary w magię. Co innego, gdy ktoś wierzy, że królicza łapka przyniesie mu szczęście... Ale wtedy to już problem tej osoby.

Pierścień Atlantów - a co oni mieli do Jezusa?


N lis 01, 2009 15:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post 
Kiedyś natknąłem się na program "Raj", w którym dziewczyna należąca do Oazy miała na szyi właśnie znak anch. Tak czy siak jest to znak chrześcijaństwa koptyjskiego, więc nie wiem czy katolikom wolno go nosić czy nie. Z pogardą dziewictwa nie ma on nic wspólnego.


N lis 01, 2009 21:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Arek - wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Podejrzewam, że dla tej dziewczyny ten znak oznaczał krzyż. I tyle.

Zawsze trzeba zadać pytanie:
1. co to jest, co noszę - jaki niesie przekaz
2. po co to noszę
3. ewentualnie - skąd to coś pochodzi, kto mi to dał, z czym się wiąże

Jeśli wierzę Bogu, nie będę nosić czegoś, co wyraża przekonania Jemu przeciwne. I tyle.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn lis 02, 2009 21:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 9:44
Posty: 13
Post 
A ja oglądalem mnóstwo programów o tym że każdy tego typu znak ma swoją moc to nie jest kwestia ze ja cos nosze bo dla mnie oznacza to co mi się wydaje. Nigdy będzie można powiedziec ze pentagram to znak pokoju jesli nosi go osoba dla ktorej ten znak własnie to onacza. Acha wiara w magie żeby ktos jazno zrozumial, powiedzenie ze praktykowani magi jest zabronione i złe BO JEST ZŁe i temu nikt nie zapszeczy, to nie znaczy że magia nie istnieje bo tak naprawde jest tym samym co wywoływanie duchow<joga jakies talizmany czy nawet ten krzyz z kokardka. Oglądałem tez wiele programow i dokumentów na faktach które mówily o tym że nawet taki głupi pieścien atlantów ma moc która pochodzi od któregos z upadłych aniołow. Dowód w starym testamencie gdy mojżesz wyszedł na góre Synaj, lud zbuntował się przeciw Bogu stworzył sobie bożka dziwnym trafem ten bozek mial takie samo imie jak jeden z upadłych aniołów gdy oni go wczesniej wyznawali mieli urodzajne pola przez jakis czas oczywiście dzieki mocy tegi demona a jak zkonczyli wzyscy wiemy więc każdy znak sfastyka te krzyzyki z kokardka,joga ,tarot,pierscienie atlantow i tp i td maja swoja moc ktora najpier wydaje nam sie dobra a puzniej sciaga nas na dno. A tu ciekawy filmik o opętaniu i krtach tarota http://egzorcyzmy.katolik.pl/index.php? ... Itemid=208 przepraszam za błedy pisałem w pospiechu


Wt lis 03, 2009 0:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 4:18
Posty: 23
Post Re: Amulety i znaki
magia... pewnie kazdy przecietny czlowiek mysli ze chodzi o zucanie kul ognistych czy kierowanie piorunami. Tymczasem urok juz zaczynamy zucac gdy komus zle zyczymy, i tak to sie wlasnie zaczyna od malych rzeczy. Pewnie kazdy kiedys w zyciu zyczyl komus niepowodzenia lub potkniecia. Wystarczy spotegowac ta emocje pewnymi technikami i produktem tego bedzie swiadomie rzucony urok lub klatwa. Takze afirmacje, stosowane przez wielu ludzi w zyciu codziennym, nawet nieswiadomi ze to robia. Czy ktos ich posadza o magie ? Sam uzywam znakow, pewnym bardzo starych afirmacj (bardzooo starych) w polaczeniu z przedmiotem danej osoby moge wysylac dobra energie (uproscilem proces oczywiscie). Czy to jest czarna magia ? Nie ! Bo licza sie moje intencje, a one sa dobre. Czy zabronione jest sprzedawanie nozy ?? nie - bo nie sluza do zabijania lecz do krojenia chleba czy tez sera - ale mozna uzyc noz w zlym celu. Wszystko zalerzy od nas. Na codzien jestem bardzo pozytywny, usmiecham sie do nieznajomych ludzi na ulicy ktorzy nawiazuja kontakt zwrokowy, a tych co sie przepychaja przepuszczam przez dzwi i mowie prosze. Czyny o nas swiadcza, a nie to w co wierzymy. Jezeli jestes dobry to niewazne jaka religie wyznajesz


Śr sty 13, 2010 6:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post Re: Amulety i znaki
możesz mi wysłać dobrą energię? chciałbym w takie rzeczy uwierzyć, a teraz nadarza się okazja :D tylko nie wiem, czy poradzisz sobie bez przedmiotu. pobierasz jakieś opłaty za transfer?

_________________
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." - Albert Einstein


Śr sty 13, 2010 19:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 4:18
Posty: 23
Post Re: Amulety i znaki
nie zajmuje sie tym zawodowo ze tak to ujme. Jezeli natomiast powaznie cie interesuje temat leczenia energia itp to w google poszukaj reiki i udaj sie do jakiejs szkoly / mistrza w swoim miescie (jezeli takowy bedzie w poblizu). Mozesz takze zrobic sobie kurs reiki (poziom 1 na poczatek). Podejrzewam ze jest odplatny. Ja mialem szczescie bo moj mistrz sztuk walki jest takze od tych spraw :)


Śr sty 13, 2010 19:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 25, 2009 17:00
Posty: 165
Post Re: Amulety i znaki
Ekhm... niezłe herezje koleś. I skąd niby się bierze ta Twoja moc? Może z kosmosu jak twierdzi Nergal? Skoro tak to KTO ją stworzył?
Stary dobrze Ci radzę: pomyśl nad swoim życiem.
"Marność nad marnościami, wszystko marność"

_________________
Tylko uczciwe życie jest szczęśliwe.

Platon


Śr sty 13, 2010 20:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL