Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Amulety i znaki 
Autor Wiadomość
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Wt sty 12, 2010 12:10
Posty: 91
Post Re: Amulety i znaki
Moje teksty to teksty autorskie
Wycinanie , skaracanie czy wykorzystywanie ich bez zgody autora to naruszenie prawa - prawa autorskiego.
natomiast co do ostrzezenia które dostałem to moja odpowiedz poszła na pw ale poniewaz jest to forum, a forum słuzy wymianie pogladów to warto moze aby i inni poznali moje stanowisko :

,,czuję się ostrzezony
a ,,wycieczka " nie była personalna - dotyczyła właśnie formy wypowiedzi - formy która mnie osobiście nie odpowiada
Tolerowanie bylejakości i nieuctwa nie zmieni faktu ze ,,czeba się ucyć "
( między innymi i nie taki był cel główny wypowiedzi )
moze warto byłoby ostrzec ,,poprzednika " ze jak się nie bedzie ,,ucył " to zostanie w kozie po lekcjach ?"

Moja wypowiedz miała sens jako całość.
Jak się powycina , podokleja to wychodzi z tego Kolaż (również z fr. collage) - technika artystyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw
Może to i ładne ale żeby to nie był taki jeleń na rykowisku .
Nie przypominam sobie abym dawał zgodę na wykorzystanie mojej autorskiej wypowiedzi do własnych , niekoniecznie zbieznych z moimi celów.


N sty 31, 2010 13:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Amulety i znaki
Proponuję przeczytać regulamin forum, który zaakceptowałeś, zakładając konto. I uprzedzam, że dalsza dyskusja na ten temat zostanie usunięta.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N sty 31, 2010 13:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Amulety i znaki
http://chomikuj.pl/ZAKAZANE_ZNAKI/1.ZNA ... 831056.pdf

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


N lip 24, 2011 15:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Amulety i znaki
http://chomikuj.pl/EGZORCYZMY


N lip 24, 2011 15:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 02, 2013 22:15
Posty: 13
Post Re: Amulety i znaki
Ankhi, krzyże, pentagramy, rozety, kręgi, motywy roślinne, uskrzydlone postacie, symbolika kolorów, architektura renesansowa i wiele innych wywodzących się z pogaństwa elementów jest wszechogarniająca w sztuce sakralnej i architektórze kościołów.


Śr paź 02, 2013 22:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Amulety i znaki
Faktycznie.

slowianski napisał(a):
architektórze


Dostrzegam pogańskie zamiłowanie do domykania kręgu.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz paź 03, 2013 6:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 02, 2013 22:15
Posty: 13
Post Re: Amulety i znaki
JedenPost napisał(a):
Faktycznie.

slowianski napisał(a):
architektórze


Dostrzegam pogańskie zamiłowanie do domykania kręgu.

Dostrzegam zamiłowanie do odbiegania od tematu dyskusji na widok literówek.


Cz paź 03, 2013 9:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Amulety i znaki
owszem.

Co do dyskusji - czym jest w tym kontekście pogaństwo? Wszystkim co było przed judeochrześcijanstwem?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz paź 03, 2013 9:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 02, 2013 22:15
Posty: 13
Post Re: Amulety i znaki
Pogański znaczy również, w licznych wypadkach, starszy od chrześcijaństwa.

Jak dobrze popatrzeć to takim czy innym szlakiem z pogaństwa w katolicyźmie pochodzi uderzająca wielość elementów/zwyczajów/symboli/obrzędów/.

Nie będę tu dywagował czy wspomaga to otwieranie się na jakieś "złe, z punktu widzenia katolika, siły", gdy w czyjejś parafii dzwonnicę zdobi pentagram, lub w motywie zdobiącym posadzkę licznie występują swastyki. Oba symbole znane w świecie szeroko zanim pojawiło się chrześcijaństwo, które mają w wierzeniach pogańskich i magii taką czy inną moc.


Cz paź 03, 2013 9:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Amulety i znaki
Cóż, jesli tak na to patrzec, to trudno, by chrześcijaństwo nie czerpało z dorobku wielkich dawnych cywilizacji, z których wszystkie były pogańskie, tudzież z jeszcze starszych wzorców kulturowych czasów plemiennych. Chrześcijaństwo to przede wszystkim pewien nowy sens, natomiast wzory, rekwizyty, architektura i tak dalej to rzeczy mniej istotne. Duchowosc pogańska też przecież nie opiera sie na samej symbolice/estetyce, ale swój głebszy sens (odmienny od chrzescijaństwa) ma, prawda?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz paź 03, 2013 9:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 02, 2013 22:15
Posty: 13
Post Re: Amulety i znaki
JedenPost napisał(a):
Cóż, jesli tak na to patrzec, to trudno, by chrześcijaństwo nie czerpało z dorobku wielkich dawnych cywilizacji, z których wszystkie były pogańskie, tudzież z jeszcze starszych wzorców kulturowych czasów plemiennych. Chrześcijaństwo to przede wszystkim pewien nowy sens, natomiast wzory, rekwizyty, architektura i tak dalej to rzeczy mniej istotne. Duchowosc pogańska też przecież nie opiera sie na samej symbolice/estetyce, ale swój głebszy sens (odmienny od chrzescijaństwa) ma, prawda?


Wiec te symbole "stanowią zagrożenie, nawet jeśli nie jesteś świadomy ich znaczenia", "posiadają moc" jak głoszą pewne materiały rozpowszechniane za pomocą ulotek czy plakatów w przykościelnych gablotach czy na stronach internetowych typu fronda.pl, miesięczniku "Egzorcysta" i tak dalej.

Czy też wystarczy że kiedyś ktoś dokleił im chrześcijańskie znaczenie i nie stanowią już przez to zagrożenia.

Ewentualnie mają moc jedynie gdy się zna ich znaczenie/wieży w ich moc, co również poddaje w wątpliwość zasadność rozgłaszania podobnych opowieści o zagrożeniu stanowionym przez nie na łamach kazań, parafialnych ulotek, gazet, miesięczników.

Zwłaszcza, że argument iż "oddziaływują szatańsko nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy" dość często się pojawia w tego typu tekstach.

Tak więc jak chrześcijanin nosi pentagram bo ktoś mu kiedyś przypisał symbolikę pięciu ran Chrystusa, to jest narażony mimo to na wpływ Szatana, czy nie? Symbol wszak w magii europejskiej ma swoje miejsce i znaczenie. A katolik wszak wiedzieć powinien, że magia to Szatan i odmęty piekielne.


Cz paź 03, 2013 10:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Amulety i znaki
Mi sie zdaje, że do magii to trzeba miec odpowiednie wykształcenie i samozaparcie, a nie, że jakaś popierdłka z bazaru i już szkodzimy sobie i innym.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz paź 03, 2013 10:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 02, 2013 22:15
Posty: 13
Post Re: Amulety i znaki
Cóż ulotki i plakaty przykościelne twierdzą że wystarczy.
Przy czym milczą że część symboli z listy była lub nadal jest wykorzystywana w chrześcijaństwie i przypisano im chrześcijańską symbolikę.

Tak więc trudno tu wywnioskować czy kościół z pogańską w rodowodzie symboliką, acz o zamienionym przez chrześcijan znaczeniu w jakiś tam sposób "zagraża duchowo" przebywającym w nim wiernym. Czy jak ktoś nosi ów pentagram, swastykę czy ankh ( wszystkie te symbole były lub są widywane w ornamentyce świątyń chrześcijańskich ) jako symbol chrześcijański to jest dobrze, czy też źle z punktu widzenia katolicyzmu.


Cz paź 03, 2013 10:16
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 26, 2013 18:21
Posty: 244
Post Re: Amulety i znaki
Czy istnieje jakieś jasne stanowisko w tej sprawie?


So paź 26, 2013 18:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Amulety i znaki
JedenPost napisał(a):
Mi sie zdaje, że do magii to trzeba miec odpowiednie wykształcenie i samozaparcie, a nie, że jakaś (censored) z bazaru i już szkodzimy sobie i innym.

Mnie też się tak zdaje, choć rozliczne próby dotarcia z magią pod strzechy straszliwie spłyciły temat. Wręcz widziałem kiedyś panienkę w jakiejś audycji telewizyjnej dla babonów kuchennych, która uczyła, jak rysować sigile.

slowianski napisał(a):
Cóż ulotki i plakaty przykościelne twierdzą że wystarczy.

Rany boskie. Kogo to obchodzi?

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


N paź 27, 2013 13:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL