Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 8:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Czy powinien się na mnie obrazić ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 21, 2009 1:31
Posty: 50
Post Czy powinien się na mnie obrazić ?
Ostatnio kolega z pracy opowiedział, że miał 3 kamienie wielkośći po ok. 1 cm. w woreczku żółciowym. Ponieważ lekarze zaproponowali mu wycięcie całego woreczka więc się bardzo przeraził, że chcą go okaleczyć. Zdrowy woreczek, a tu mu chcą cały usunąć więc się nie zgodził, nie mógł zrozumięć dlaczego nie chcą usunąc tylko tych kamieni. Udał się z tym problemem do bioenergoterapeuty. Po 5 zabiegach wykonał badanie USG i się okazało, że zeszły z kałem. Powiedziałam mu, że korzystanie z takich praktyk jest niezgodne z nauką kościoła i jest ciężkim grzechem, może to grozić opętaniem i wymagać egzorcysty. On obraził się na mnie i tylko powiedział, że Bóg by tego nie wymyślił, że to tylko wymysł duchownych. Od tej pory do mnie nie odzywa się. Jak na razie straciłam przyjaciela.

_________________
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus


So lis 21, 2009 4:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Obrażanie się w ogóle uważam za bezsensowne. Podobnie jak pretensje do lekarzy, że nie chcą zrobić czegoś, czego - zapewne - zrobić nie mogą.

No, chyba że powiedziałaś to w sposób (o ile powiedziałaś, a to nie jest historyjka umoralniająca) urągający jego godności. Ale wtedy nie treść jest problemem, prawda?

Ogólnie: zwracać uwagę też trzeba umieć...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So lis 21, 2009 10:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 06, 2009 18:43
Posty: 67
Post 
Jak się obraził to nie przyjaciel... nawet nie kolega...

_________________
jestem doskonały w łóżku... potrafię spać 12 godzin bez przerwy... :)


N lis 22, 2009 23:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 17:38
Posty: 291
Post Re:
Cytuj:
Powiedziałam mu, że korzystanie z takich praktyk jest niezgodne z nauką kościoła i jest ciężkim grzechem, może to grozić opętaniem i wymagać egzorcysty. On obraził się na mnie i tylko powiedział, że Bóg by tego nie wymyślił, że to tylko wymysł duchownych.


A ty z kolei na to...?

_________________
Świętowit widzi więcej bo ma cztery twarze... Obrazek


Śr gru 02, 2009 13:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
Myślę że też bym się obraziła.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Śr gru 02, 2009 21:31
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
Archa,proszę o konkretne poważne koscielne dokumenty na ten temat,ze jest to ciężki grzech.Zaznaczam poważne dokumenty ,a nie bajdury wypisywane przez niektórych przykościelnych publicystów i nawiedzonych pseudoekspertów z kregów charyzmatycznych/dla mnie na kilometr trąci protestantyzmem/.Polecam też książke abp.Pylaka "Poznawać w Świetle Wiary"

_________________
"Mówi głupi w sercu swoim-Nie ma Boga" Psalm 14


Pt gru 04, 2009 14:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 22:10
Posty: 15
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
Gratuluję Ci odwagi. Ja też bym w takiej sytuacji powiedział czym to grozi. Nie był to przyjaciel skoro po Twoim ostrzeżeniu nie zaczął uzywać rozumu.
Wejdź na stronę:
www.chomikuj.pl/superwyklady transfer bezpłatny i w folderze Zagrożenia duchowe jest kilka wykładów o tym. Podane konkrety i dowody a więc to co Cię interesuje. Wysłuchaj tego i daj to temu koledze w jakiś sposób. Jeśli zechce tego wysłuchać to wtedy dopiero zrozumie tę drugą stronę medalu (czarną).
Powodzenia. A co najważniejsze módl się i za niego.
Pozdrawiam


Wt gru 15, 2009 11:35
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
Daruj sobie te naiwne teksty.Dalej czekam na poważny dokument kościelny
na temat bioenergoterapeutów.Polecam lekturę "Poznawać w Świetle Wiary"
Bolesława Pylaka oraz zaprzestanie publikowania podobnych "rewelacji".

_________________
"Mówi głupi w sercu swoim-Nie ma Boga" Psalm 14


Wt gru 15, 2009 15:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 22:10
Posty: 15
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
Skoro tego nie słuchałeś to się nie wypowiadaj. Są w tych wykładach odnośniki do dokumentów Kościoła na ten temat. Widać średnio ci na tym zależy.


Śr gru 16, 2009 10:41
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
Już same tytuły mówią co można na tych "wykładach" usłyszeć,szkoda czasu na głupoty.Nie ma żadnych watykańskich dokumentów na temat bioenergoterapeutów.Opinie fanatyków religijnych z grup charyzmatycznych to nie jest żadna nauka kościoła.

_________________
"Mówi głupi w sercu swoim-Nie ma Boga" Psalm 14


Śr gru 16, 2009 14:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
cyryl, jeśli taki ktoś nie uzdrawia w imie JEZUSA to grzeszy przeciwko pierwszemu przykazaniu tak jest było i będzie

archa, przestrzegłaś tą osobe i dobrze zrobiłaś czas pokaże co będzie działo się dalej, fakt nie jest wesole stracic przyjaciela ale takie jest zycie, zawsze musimy dokonywac wyborów, a moze jest tak ze te kamienie samoistnie przestaly istniec a ten bioenergoterapeuta skorzystal tylko na chwili, demony maja wplyw na rzeczywistosc materaialna a w szczegolnosci wobec osob nie majacych w sercu odpowiednicego zabezpieczenia jakim jest JEZUS i wypelnianie DEKALOGU.

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Śr gru 16, 2009 20:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 25, 2009 17:00
Posty: 165
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
Dokładnie, a gdy od razu zakłada się, że grupy charyzmatyczne to fanatycy, to nici ze zrozumienia.
Proście o co tylko chcecie [dobrego], a będzie Wam dane. /Słowa Jezusa/ grupy charyzmatyczne właśnie tym się zajmują...

_________________
Tylko uczciwe życie jest szczęśliwe.

Platon


Cz gru 17, 2009 19:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
A czy lekarz w ośrodku uzdrawia w imie Jezusa?Czy jak Mongoł przyłozy mi bańkę akupunkturową na plecy to też to musi robić w imię Jezusa?A o leczniczych siłach natury to nie słyszeliście?Chociaz Bóg jest obecny równiez w naturze czasem nierozpoznawalny.
Co do charyzmatyków,to te bełkoty,które oni nazywają "językami" wcale nie musza pochdzic od Boga ,jak utrzymują.Podobne zjawiska i pseudomistyka wystepują u protestantów.Co najlepsze ta "mistyka" odbywa się pod okiem "egzorcystów",którzy widzą szatana w np.bańce akupunkturowej,a nie widza dokoła siebie.Jak w tej biblijnej przypowiesci o drzazdze i belce.Nie proście o co chcecie ale "badż wola Twoja",Nauczcie się najpierw podstawowych zasad wiary ,a potem wypowiadajcie się o medycynie naturalnej,pseudoeksperci.

_________________
"Mówi głupi w sercu swoim-Nie ma Boga" Psalm 14


Śr gru 23, 2009 14:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
uuuu, ekspert sie znalazl.... zgadzam sie co do tego ze egzorcysci czesto zamiast Bozego Milosierdzia to ino by lali czarnego po lbie, ale czasem tak trzeba inaczej osoba zniewolona nie jest w stanie ruszyc do przodu. Co do mongolow to ja nie wiem co ty masz na mysli, przeciez to normalny narod co oni maja do tego syfu pseudouzdrowicielskiego??? medycyna nie leczy ponadnaturalnymi metodami wiec nie badz smieszny i nie przywoluj jej tutaj. Dla osoby ochrzczonej, majacej pragnienie zyc zgodnie z Wola Boga korzystanie z roznych bioterapeutow to lamanie Pierwszego Przykazania, tak bylo w narodzie wybranym, tyle ze wtedy za to karano smiercia i tak jest teraz gdzie naszczescie przy koncu czasow mamy JEZUSA ktory zamiast nas sadzic wyprasza nam swoja smiercia, Boze Milosierdzie.

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Śr gru 23, 2009 18:29
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
Skończ te protestanckie brednie o łamaniu I przykazania.Łamaniem pierwszego przykazania jest oddawanie czci innym bogom czy demonom.Chodzi o różne antropologie.Medycyna naturalna utrzymuje,ze oprócz ciała fizycznego człowiek posiada jesczew ciało energetyczne /nie ma żadnych biblijnych przełań kwestionujacych taką antropologię/.Niektórze zabiegi bioterapeutyczne na takim ciele się odbywają.Nawet w skażonej kartezjanizmem medycynie akademickiej jeszcze się mówi o czymś takim jak vis vitalis.Obracamy się w świetle zjawisk naturalnych ,a nie nadprzyrodzonych.Oczywiście nie mamy gwarancji,że istnieją uzdrawiacze wkraczajacy w świat nadprzyrodzony,ale nie wszystcy.
Dlatego spokojnie wzmacniał będę swoją siłę witalna i zdrowie przykładając sobie dziennie bańkę chińską na punkt Zusanli na mojej nodze bez obawy o łamanie I przykazania,wbrew relacjom zwariowanych fantyków i krzewicielom innych luterskich bajek [...]

_________________
"Mówi głupi w sercu swoim-Nie ma Boga" Psalm 14


Ostatnio edytowano Wt gru 29, 2009 9:21 przez jo_tka, łącznie edytowano 1 raz

proszę o opanowanie zapału polemicznego



Pn gru 28, 2009 13:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL