Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 15:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Czy powinien się na mnie obrazić ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
AHAWA.Filozofia taoistyczna jeśli już ten temat poruszasz dotyczy praw rządzących naturą ,a nie moich relacji z Chrystusem.Nie widzę żadnych powiązań z życiem religijnym i sakramentalnym.
Archa.Na szczęście natrafiłaś na mądrego księdza.Te formy uzdrawiania nie mają cech nadprzyrodzonych i nie ma żadnego oficjalnego nauczania Kościoła
zakazującego korzystania z takich terapii.

_________________
"Mówi głupi w sercu swoim-Nie ma Boga" Psalm 14


Wt sty 05, 2010 16:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
Archa, ja do księdza ide się wyspowiadać i nie traktuje go jako poradnie, także myśle że powiedział co wiedział a może mu nie opisałaś całej sytuacji, zresztą wielu kapłanów jest ignorantami w kwestii bałwochwalstwa, niektórzy sami parają się okultyzmem, co nie oznacza że sakramenty przez nich sprawowane są nieważne. +

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Wt sty 05, 2010 16:24
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
Cyryl, no sam napisales ze przykladasz jakis tam punkt, to niby skad sie ten punkt u ciebie wzial, kosmici ci go przykleili???

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Wt sty 05, 2010 16:25
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
aaa i jeszcze jedno taoizm nie odnosi sie tylko do przyrody, bo wlasnie on odnosi sie do duchowosci, uważa że światem rządzi bezosoobowa energia a człowiek jest w stanie uwolnić się od świat wyzwalając się od siebie samego, czyli zatracając się w nicości co jest w całkowitej opozycji do chrześcijaństwa.

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Wt sty 05, 2010 16:27
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
Sama interpretacja taoizmu-że światem rządzi bezosobowa energia świadczy o ignorancji i nieuctwie.Może na początek lektura Lao-Tsy i nie wypisuj tutaj głupot.

_________________
"Mówi głupi w sercu swoim-Nie ma Boga" Psalm 14


Śr sty 06, 2010 13:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
Cyryl napisał(a):
Sama interpretacja taoizmu-że światem rządzi bezosobowa energia świadczy o ignorancji i nieuctwie.Może na początek lektura Lao-Tsy i nie wypisuj tutaj głupot.


nie potrzebuje sie zaglebiac w poganska lekture a interpretacja ktora przedstawilem jest w skrócie jak najbardziej adekwatna

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Śr sty 06, 2010 13:38
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
[...] Tao jest niezdefiniowywalną słownie zasadą leżącą u podstawy wrzechświata ,a nie żadną energią.[...] Tao może też oznaczać właściwą drogę zycia i cnoty -tak było definiowane przez Konfucjusza i Mencjusza.
Jak nie chcesz się zagłębiać w pogańska literaturę to Arystotelesa i Platona też nie czytaj [...].Gdyby wszystcy Chrześcijanie byli takimi obskurantami nie mielibysmy Tomasza z Akwinu.

_________________
"Mówi głupi w sercu swoim-Nie ma Boga" Psalm 14


Ostatnio edytowano Cz sty 07, 2010 10:23 przez jo_tka, łącznie edytowano 1 raz

Usunięto obraźliwe wycieczki personalne



Śr sty 06, 2010 13:55
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
Niezły pogrom tu się zrobił. A taki piękny temat z pięknym finałem pokazanym przez inicjatorkę tematu, archa:

archa napisał(a):
Byłam w grudniu u spowiedzi. Ksiądz powiedział, że lekkomyślnie się zachowałam, nic dziwnego, że się obraził, powinnam się cieszyć z tego, że odzyskał zdrowie, bo Bóg tak chciał. Przeprosiłam go i powiedziałam mu, że bardzo tego żałuję co zrobiłam.


AHAWA, to co tu pokazałeś to wybuch wściekłości i nienawiści za to, że chłopiec jest zdrowy, za to, że ksiądz się ucieszył, że chłopak jest zdrowy i pouczył dziewczynę, by nie robiła głupich, bezsensownych uwag, gdy ktoś choruje i szuka pomocy dla siebie, że dziewczyna zrozumiała o co w tym chodziło i co w tym było niedobre.

Zastanów się, czy ty życzysz chłopakowi, by go opętały demony nasłane przez przeciwników bioenergoterapii czy nawet samego Szatana? Po to tylko, by wyszło na Twoja rację?
Czy życzysz mu zdrowia?
Innymi słowy, czy Ty jesteś od Szatana, czy od Jezusa?

Trochę zimnej wody nie zawadzi dla ostudzenia takich dyskusji.

A tak, między nami:
Gdyby walczący z bioenergoterapią katolicy i protestanci (Cyryl wskazuje na protestanckie źródła przeciwników metod naturalnych uzdrawiania) całą swoją energię, którą w to zwalczanie wkładają, poświęcili na krytykowanie wadliwych procedur medycznych, a w szczególności na identyfikowanie, wskazywanie i publiczne krytykowanie błędów w sztuce medycznej, to czy przypadkiem cała Europa nie stałaby się kontynentem okazów zdrowia?

Mam wrażenie, że na pewno dużo ruszyłoby się wtedy, w kierunku uzdrowienia ludzi.
Bez cudów, bez bioenergoterapii.

:lol:

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr lip 14, 2010 16:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 7:45
Posty: 1
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
Jasne - pomogła mu szatańska siła. Ja byłem u specjalisty od chińskiej medycyny w sprawie migren. Nikt mi pomóc nie potrafił. Moja babcia zwykła mawiać, że cierpienie zbliża do Boga, ale w tym wypadku na pewno nie, bo głowa tak mnie bolała, że nie potrafiłem skupić się na żadnej czynności. Po prostu starałem się wyłączyć świadomość, o niczym nie myśleć, nic nie robić. Leki nie działały, ale - jak wspomniałem - byłem u specjalistki pani Szkurłatowskiej z chantal i zaczęło pomagać, bóle się zmniejszyły, były rzadsze.

Nie ma mowy o kulciarstwie w tym wypadku - zwykła usługa. Nie ma żadnych magicznych symboli, modlitw do nie wiadomo czego - nie ma nawet wiary w jakąś chińską magię - bo po prostu zmieniła mi dietę.

Czy sam fakt użycia czegoś, co wymyślili/zrobili Chińczycy jest grzechem?:) Absurd.


Wt sty 25, 2011 8:57
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
AHAWA napisał(a):
aaa i jeszcze jedno taoizm nie odnosi sie tylko do przyrody

To niby do czego? Oczywiście że odnosi się do strefy duchowej ale również do przyrody; wypowiadając się na ten temat powinnaś to wiedzieć. Sam Bóg jest tam opisany jako Tao i Teh, czyli absolut i duch swiety (dusza czlowieka), manifestacja absolutu w absolucie. Niebo i Ziemia. Taoizm rowniez tlumaczy kazdy proces jaki zachodzi na ziemi od najmniejszego do najwiekszego, w bardzo prosty sposób. Wystarczy tylko przeczytac Tao Teh King zanim sie cos na ten temat napisze :)

AHAWA napisał(a):
uważa że światem rządzi bezosoobowa energia

Nie uważa że ona rządzi. Znowu odzywa się twój brak wiedzy na temat taoizmu i brak studiów nad Tao Teh King, w ktorym jest wyraznie napisane i do czego równie dobrze można samemu dojść, że ta "energia" (a nie jest to "energia"), rządzi ale jednak nie rządzi. To dzięki niej wszystko się dzieje, lecz ona nawet nie "kiwnie palcem", wszystko się "po prostu" dzieje.

AHAWA napisał(a):
czyli zatracając się w nicości

Nie w "nicości" lecz w "pełności". W "pełności" światła, w nieskończonym świetle (po Chrześcijańsku, w "niebie"), we wszystkim co widzisz do okoła i poza to.

AHAWA napisał(a):
co jest w całkowitej opozycji do chrześcijaństwa.


Ani odrobinke.

Cyryl napisał(a):
Sama interpretacja taoizmu-że światem rządzi bezosobowa energia świadczy o ignorancji i nieuctwie.Może na początek lektura Lao-Tsy i nie wypisuj tutaj głupot.


Dokładnie. Polecam również Liber CLVII - Tao Teh King z komentarzami A. Crowleya.

AHAWA napisał(a):
nie potrzebuje sie zaglebiac w poganska lekture a interpretacja ktora przedstawilem jest w skrócie jak najbardziej adekwatna



Więc sam przyznajesz, że nie zgłębiałeś się w lekture o Taoizmie, ale mimo wszystko twoje interpretacje są poprawne? Jak to możliwe? :) Czyżby nowy wszechwiedzący? Tak gdybyś nie wiedział, Chrzęścijaństwo również dość dużo z pogaństwa zapożyczyło.

PS. Gdzie tu w Taoizmie poganizm? To nie jest religia politeistyczna.


Cz lut 03, 2011 21:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 23, 2011 21:20
Posty: 1
Post Re: Czy powinien się na mnie obrazić ?
medycyna chińska jest przede wszystkim skuteczna. Dlaczego więc z niej nie korzystać. Jezeli od lat cierpialam na bole migrenowe i dopiero specjalistka od medycyny chinskiej, Pani Małgosia z centrum Chanta'l w Warszawie mi pomogła to nie widzę powodu zebym z tego nie korzystała i cierpiala dalej.


Śr lut 23, 2011 21:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL