Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 6:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Wpływ na sny - czy to już okultyzm i grzech? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Wpływ na sny - czy to już okultyzm i grzech?
Ta końcówka to Twój dopisek SJ.

Msza św. mu pomoże, jeśli pomocy potrzebuje. Na pewno. Jeśli nie potrzebuje lub nie można mu jej udzielić, z pewnością się nie "zmarnuje". Napisałam "nie zaszkodzi", bo nikomu zaszkodzić nie może, a protestujesz przeciw niej w sposób dla mnie niepojęty.

Mam powiedzieć: mamo, nie zamawiaj Mszy św., bo nie wiadomo, czy zmarłemu jest potrzebna (nie prosił), więc może namawia Cię do tego szatan? Przepraszam - nie za duża abstrakcja?

A Ty zamawiasz Mszę św. za swoich krewnych wiedząc, że im jest potrzebna?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr sty 13, 2010 19:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 06, 2009 13:50
Posty: 217
Post Re: Wpływ na sny - czy to już okultyzm i grzech?
Nie zamawiam Mszy jak ktoś mi się przyśni, od tak, bo w śnie zobaczyłem zmarłego.

_________________
Warto zajrzeć:
http://www.drogamisekt.pl


Śr sty 13, 2010 21:08
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 25, 2009 17:00
Posty: 165
Post Re: Wpływ na sny - czy to już okultyzm i grzech?
Cóż czasami rzeczywiście pojawiają się takie sny, ale... trzeba iść w życiu dalej, bo z takiego interesowania się tym zwykle kończy się na wywoływaniu duchów (tudzież owej osoby ze snu=wszystko jedno)

_________________
Tylko uczciwe życie jest szczęśliwe.

Platon


Śr sty 13, 2010 23:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 06, 2009 13:50
Posty: 217
Post Re: Wpływ na sny - czy to już okultyzm i grzech?
thoren - zgadzam się, że w życiu warto iść dalej. A co ze snami, natarczywie powtarzającymi się, np. we śnie wysadzam w powietrze jakiś obiekt sakralny (to tylko przykład).

_________________
Warto zajrzeć:
http://www.drogamisekt.pl


Cz sty 14, 2010 0:09
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 25, 2009 1:21
Posty: 108
Post Re: Wpływ na sny - czy to już okultyzm i grzech?
Wedrowac mozn, bawic sie tez, tylko trzeba byc czujnym i miec baczenie gdzie i z kim sie zadaje. Tam jak i tu czychaja polapki. Niepowinno wierzyc sie w swoja nieograniczona potege bo sie mozna przejechac(bolalo i to naprawde). Jesli zachowuje sie rozsadek to jest ok.Odwiedzalem wujasa po jego smierci. Najpierw byl bardzo przestraszony(aniolem to niebyl) Jednak po kilku odwiedzinach zupelnie inna osoba,spokojna,pelen relaks. To tylko od nas zalezy jak to robimy. Czy to jest grzech? Nie wydaje mi sie. Ludzie co tego nie maja to tego nie znaja, a jak nieznaja to sie boja.


Cz sty 14, 2010 0:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:06
Posty: 625
Lokalizacja: Londyn
Post Re: Wpływ na sny - czy to już okultyzm i grzech?
Czyli generalnie w Biblii nie ma nic przeciwko świadomemu śnieniu, ani przeciwko technikom wpływania na sen a w dodatku jeszcze sen uznaje się za medium komunikacyjne ze zmarłymi i aniołami?

Kasprem Czech napisał(a):
Co więcej, istnieją pewne teorie, niepotwierdzone jeszcze w pełni badaniami, które mówią, że śnimy także wtedy, gdy na przykład rozmawiamy. To znaczy, że pewna część naszego mózgu, nawet kiedy nie śpimy, pracuje jak podczas marzeń sennych w nocy.

http://mateusz.pl/wam/zd/50-sny.htm

Ależ skąd! Jawa to 100% rzeczywistości! :D

_________________
"Mądrość jest umiejętnością widzenia rzeczy z różnej perspektywy"


Cz sty 14, 2010 8:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Wpływ na sny - czy to już okultyzm i grzech?
W Biblii nie ma też konkretnie i dosłownie wielu rzeczy napisanych. To nie jest kodeks prawny.

Wyraźnie uwzględniony jest za to zakaz magii, wróżb, etc. Owszem, sen może być miejscem takiej komunikacji. Jawa zresztą też, jak wskazują objawienia. Sen nie jest wyróżniony ;-) Niemniej zawsze inicjatywa należy do drugiej strony i warto pamiętać, że nie wiesz, z kim sie komunikujesz. Nawet jeśli wygląda znajomo.

Próba komunikowania się przez sen (świadomego) byłaby dla mnie porównywalna ze spirytyzmem.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz sty 14, 2010 10:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:06
Posty: 625
Lokalizacja: Londyn
Post Re: Wpływ na sny - czy to już okultyzm i grzech?
jo_tka napisał(a):
sen może być miejscem takiej komunikacji. Jawa zresztą też, jak wskazują objawienia. Sen nie jest wyróżniony ;-) Niemniej zawsze inicjatywa należy do drugiej strony i warto pamiętać, że nie wiesz, z kim sie komunikujesz. Nawet jeśli wygląda znajomo.

Hm, no więc właśnie. Aczkolwiek takie pytanie - kiedy ludziom (również wielu ludziom na raz) objawiają się różne postacie np. Maryi - z zasady nie poddaje się tego w wątpliwość? Czy może jest jakaś procedura potwierdzania wizji zn. objawień?

_________________
"Mądrość jest umiejętnością widzenia rzeczy z różnej perspektywy"


Cz sty 14, 2010 16:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 17, 2009 10:45
Posty: 836
Post Re: Wpływ na sny - czy to już okultyzm i grzech?
grzmot, piszesz, że kiedyś wielu rzeczy Kościół zakazywał, np. chirurgi, a te rzeczy okazywały się potem dobre. Jeśli uważasz, że tak samo będzie ze świadomymi snami (LD), to poczekaj aż Kościół zniesie zakaz LD. Jeśli LD rzeczywiście nie jest złe, to Kościół zniesie w końcu zakaz LD, tak jak w przypadku chirurgi czy szczepionek. A póki co dla ostrożności nie praktykuj LD.

booker, Kościół zakazuje LD i nie robi tego bez powodu i bez postaw. Miej więcej zaufania do Kościoła - na pewno to nie zaszkodzi Ci.

_________________
Pomóż klikając w serduszko! - Pajacyk, Okruszek, Polskie Serce i Pusta Miska
Obrazek
Mi ne mortigas, mi ne ŝtelas, mi ne kredas...


Pt sty 15, 2010 10:40
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: Wpływ na sny - czy to już okultyzm i grzech?
Jesli i sny moga zaburzyc czyjas wiare, to jest przeciez wyjscie. Nie spac i koniec.

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


Pt sty 15, 2010 11:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 06, 2009 13:50
Posty: 217
Post Re: Wpływ na sny - czy to już okultyzm i grzech?
Daniel 86 napisał:
Cytuj:
Kościół zakazuje LD i nie robi tego bez powodu i bez postaw
.

Nie jestem specjalistą od LD, dlatego z zaciekawieniem dopytuje, gdzie można, znaleźć ów zakaz?

_________________
Warto zajrzeć:
http://www.drogamisekt.pl


Pt sty 15, 2010 11:52
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Wpływ na sny - czy to już okultyzm i grzech?
SJ - być może jest ;-) Nigdy mnie nie interesowało, czy Kościół w tej kwestii (objawień które mają znaczenie publiczne) posługuje się procedurą, czy nie ;-) A podstawowym kryterium, o ile wiem, jest zgodność z Objawieniem. Objawienie prywatne nie zmienia Objawienia i nic nowego do niego nie wnosi. Nic się więc nie stanie, jeśli ktoś je zignoruje...

Objawienie o znaczeniu wyłącznie prywatnym (nie mylić z objawieniem prywatnym) moim zdaniem weryfikuje się na tej samej zasadzie: 1) zgodności z nauczaniem Kościoła i 2) owoców.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt sty 15, 2010 12:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 06, 2009 13:50
Posty: 217
Post Re: Wpływ na sny - czy to już okultyzm i grzech?
Wydaje mi się mimo wszystko, że ważnym jest, aby własnych interpretacji nie utożsamiać z stanowiskiem Kościoła. Gdy pisze się,
Cytuj:
Kościół zakazuje LD
to warto wskazać jakiś dokument kościelny. Inaczej jest to zwykła nieprawda.
Można np. w innym wymiarze napisać, np. pewni autorzy, niektórzy teolodzy, itp.
Kiedy jednak piszesz np. Niektórzy teolodzy Katoliccy .... to też w nawiasie przynajmniej, należy podać przynajmniej jakieś jedno czy dwa nazwiska.

Więc, jeszcze raz do Wszystkich,

czy ktoś jest w stanie wskazać miejsce, w którym Kościół zakazuje LD, lub w sposób bezpośredni do tej praktyki się odnosi....?

_________________
Warto zajrzeć:
http://www.drogamisekt.pl


Pt sty 15, 2010 14:07
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:06
Posty: 625
Lokalizacja: Londyn
Post Re: Wpływ na sny - czy to już okultyzm i grzech?
Daniel86 napisał(a):
booker, Kościół zakazuje LD i nie robi tego bez powodu i bez postaw. Miej więcej zaufania do Kościoła - na pewno to nie zaszkodzi Ci.

Wybacz, ale to nie Kościół przeżywa moje życie. Po drugie, doświadczanie LD (które zdarza mi się coprawda bardzo rzadko) stanowi dla mnie jeszcze jeden czas kiedy mogę swoje życie spędzać w przytomności.

Jeżeli świadomy sen jest zły, świadoma jawa również jest zła.

_________________
"Mądrość jest umiejętnością widzenia rzeczy z różnej perspektywy"


Pt sty 15, 2010 14:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Wpływ na sny - czy to już okultyzm i grzech?
SJ - mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że nigdzie tego nie napisałam? Poza zacytowaniem opinii o. Dariusza Kowalczyka (cytat z katolika), który powołuje się m.in. na ks. Posackiego?

Tak kontrolnie tylko ;-) Bo odnoszę wrażenie odpowiedzi na mój post, zapewne niesłusznie :-)

A zupełnie poważnie: ciekawa jestem Twojej opinii na ten temat :-)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt sty 15, 2010 21:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL