Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 16:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Kosciol a uzdrowicielki 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: Kosciol a uzdrowicielki
Tak Kościół w sprawie bioterapeutów tu najbardziej znamienny jest Haris mocno błądził. A w myśl matka, macocha sukces to w tym wypadku nie znajdą się winni, którzy ponoszą 100% winy.
Sama sytuacja może dowodzić, że KK jest instytucją wolną i w swym zakresie autonomiczną jako całość i jako oddzielne jego składowe, tu parafie. I temu można przypisywać, że w jednych parafiach za zgodą proboszcza odbywały się, a w innych nie odbywały się takie praktyki.
KK jako najstarsza instytucja na świecie postępuje tak jak człowiek w sile wieku, którego w swych działaniach cechuje spokój i rozwaga, więc i ocena bioenergoterapii miała ten sam tok.

Co do nazewnictwa to naukowcy tą rzeczywistość poza zmysłową, aby badać bez tzw. ujmy ich tytułom naukowym nazwali parapsychologią, więc z punktu formalnego osoba zajmująca się parapsychologią nie czyni nic nadzwyczajnego.
Droga koleżanko co do twych liczb to chyba jest czysta demagogia, mam wielkie podejrzenia czy aby w Polsce było 30 tysięcy kapłanów bo chyba w swych obliczeniach nie brałaś stany zakonów klauzulowych, a nawet budzi wątpliwość uczestnictwo zakonników o regule otwartej.
Co do o. Pio proszę podać źródło gdzie padają te słowa i jaki to Papież miał taką niegodziwość popełnić.
Co do mego komentarza ww. sytuacji to można powiedzieć, że jakby papież miał poddać wątpliwość mistycyzm o. Pio to czynił to z osobistego osądu, popartego może jakimś hierarchom nie przychylnym o. Pio.
Zaś decyzja KK o wyniesieniu na ołtarze tegoż została oparta na wnikliwej procedurze i kontroli Kościoła, któremu to w tamtym okresie przewodził JPII, więc to nie Papież wynosi na ołtarze i uznaje daną osobę świętą ale Kościół Święty poprzez swych pasterzy i instytucje.


Pn lut 01, 2010 8:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 22, 2009 20:06
Posty: 99
Post Re: Kosciol a uzdrowicielki
meny napisał(a):
Male spostrzezenie.Dlaczego ludzie(katolicy) bedacy co niedziele w kosciele stosuja czerwone kokardki na uroki. Regularnie odwiedzaja uzdrowicielki(babki). To nie sa pojedyncze przypadki i nie sprowadzaja sie do jednej parafii.Niedaleko mnie mieszka babka ktora od lat przyjmuje ludzi nawet ksiezy!? Nie chodzi bynajmniej o ziolka.Wiem ze jest jakis caly rytual z woda popiolem i fragmetami Pisma Swietego. Jest wielu co niby pomogla. Wiem ze takim procederem zajmuje sie tez ksiadz chociaz mowi ze mu niewolno, ale czasem gdy widzi potrzebujaca osobe to odczynia uroki. Nie jest to atak na kosciol ani na ksiezy. Chcialbym tylko poznac opinie jakiegos znawcy tego tematu np. ksiedza,brata. Prosilbym zeby odrazu nie nokautowac tylko wyjasnic to zjawisko. W mojej rodzinie zakazalem wszelkich wstazek ,amuletow, przesadow.

Nie każdy co wchodzi do garażu umie jeździć, a tym bardziej stanie się samochodem. Wielu "katolików" z katolikiem ma tylko wspólne miejsce w kościele i nic więcej. Nie uznają nauki Kościoła, Biblii, żyją jak im się chce itd. Brak w nich konsekwencji wiary.

_________________
Nie wiem jak jest w Niebie, mam tylko nadzieję tam dotrzeć


Pn lut 01, 2010 9:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL