Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 2:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3 
Autor Wiadomość
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3
Głównie Posługuję w realu


So mar 27, 2010 20:21
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3
Cytuj:
@Dural

Ewangelizacją Ciebie też się chętnie zajmę. Wybacz, że dysponuję ograniczonym czasem.

No teraz to napedziles mi stracha! To nie lepiej samemu dojsc do perfekcji, wznosic sie jak o.Pio wsrod eskadry bombowcow, niz tracic swoj cenny czas nad zgnilym ateista? :D

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


So mar 27, 2010 22:50
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3
Każdej Duszy w Jej Pielgrzymce na ziemi BÓG daje wielokrotnie Dowody SWEGO Istnienia. Jeżeli ktoś jest oportunistą to moim zdaniem w ogromnej liczbie przypadków związane jest to z Jego chętnym życiu w grzechach. I Wiara jest dla Niego niewygodna. A swój pogląd `nagina`
do swego postępowania.

Są też inne przypadki np. zranienia w okresie Dojrzewania, błędy w wychowaniu itp. Ale i w tych przypadkach BÓG daje Dowody SWEGO Istnienia.

Nadto konstrukcja człowieka jest taka, że musi poszukiwać BOGA. I to wynika z konstrukcji podobnie jak oddychanie w czterowymiarowym świecie.


N mar 28, 2010 0:49
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3
Kod:
Jeżeli Autorytetami są dla Ciebie Kapłani Katoliccy spytaj się któregokolwiek.


Niestety muszę sprostować siebie, doświadczenie uczy mnie właśnie, że nie wszyscy Kapłani mają wiedzę na temat homeopatii.


N mar 28, 2010 23:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 23, 2010 14:42
Posty: 695
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego mp3
albo nei wszyscy kaplani maja takiego fioła na punkcie diabla tkwiacego w bialych granulkach....w sredniowieczu bym takie zachowanie zrozumiala, ale w 2010 roku to juz nie.

_________________
Lwy pożrą Chrześcijan... a Pogan zadepczą słonie...


N mar 28, 2010 23:22
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 12:25
Posty: 326
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego
Homeopatia z naukowego punktu widzenia jest niczym. To woda. A jeżeli hipoteza pamięci wody ma sens, to w takim razie "leki" powinny działać w nieoczekiwany sposób, gdyż nawet destylowana woda posiada zanieczyszczenia których nie można się pozbyć, a które siłą rzeczy występują w większym stężeniu niż domniemanym (bo nieweryfikowalnym współczesną aparaturą) stężeniu substancji aktywnej.
A jeżeli mimo to działa, jest w tym albo placebo, albo działanie o podłożu duchowym. Jeżeli o podłożu duchowym, to ze względu na magiczny (choćby nawiązanie do energii) i bałwochwalczy (uzdrowienie czymś takim ma charakter nadprzyrodzony, a tylko Bóg może skutecznie uzdrawiać w sposób nadprzyrodzony i tylko Jemu należy się chwała za cudowne uzdrowienia) charakter stosowanie jej powinno być poddane pod głęboką refleksję. Ze względu na bałwochwalstwo (cud bez udziału Boga) i zabobon (wypicie wody dające uzdrowienie) jest grzechem, a ze względu na magiczny sposób postrzegania stosowania leków homeopatycznych, nawet jeżeli one nie mają same w sobie konotacji ze światem duchowym, człowiek traktujący ją w ten sposób otwiera się na zniewolenie (są znane przypadki dręczenia, zniewolenia czy opętania w których homeopatia miała wpływ na stan duszy cierpiącego).

Co do jogi, dosyć przeczytać watykański dokument "Jezus Chrystus Dawcą Wody Żywej":
http://www.vatican.va/roman_curia/ponti ... ge_en.html
Oraz opracowanie misjonarza, który w Indiach się urodził i wychował, dobrze jest mu znany hinduizm:
http://jmanjackal.net/pol/polyoga.htm

Pozdrawiam w Panu.


N kwi 11, 2010 13:39
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego
BioZ.Watykański dokument mówi o New Age,a jest to znaczna różnica ,więc nie manipuluj.Co do treści opublikowanej przez Manjackala,to może zna się na hinduizmie,ale większośc ludzi urzodzonych w Indiach na jodze zna się słabo.On definiuje ćwiczenia jogi wyłącznie w aspekcie religijnym,który mnie nie interesuje.Mnie interesuje wpływ ćwiczeń yogi na gospodarkę hormonalną,zapobieganie procesom degeneracyjnym układu kostno-stawowego,wpływ na ciśnienie krwi i akcję serca,wzrost pojemności płuc,tonizujące działanie na układ nerwowy.Zajmując się takimi asprktami nie muszę brać ze soba całego bagażu duchowości ani wkraczać w głębszą mistykę.Każdy średnio rozgarnięty człowiek potrafi dostrzec granice kiedy kończy się ćwiczenie w aspekcie psychofizycznym,a kiedy wkracza się w sferę duchowo-religijną.Swoja drogą mam spore obiekcje do różnych tzw.charyzmatyków,bo pachnie mi to fałszywą mistką,do odwiedzin dziwnych misjonarzy z egzotycznych krajów,różnych pań spalonych przez piorun i innych cudów-wianków.

_________________
"Mówi głupi w sercu swoim-Nie ma Boga" Psalm 14


Śr kwi 14, 2010 14:49
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 12:25
Posty: 326
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego
Jeżeli jest tak jak twierdzisz, przydałoby się zebrać albo zacytować badania naukowe/medyczne, w których wykazuje się autentyczne powiązanie między ćwiczeniami jogi (m. in. konkretnym ułożeniem ciała) a zjawiskami które opisujesz chyba, że masz na myśli mniej więcej to samo, co w przypadku wszelkich innych zestawów ćwiczeń fizycznych.

"Propagatorzy jogi, reiki itp. sami bardzo jasno stwierdzają, że filozofia i praktyka są nierozłączne."
Tak też widzę w opisie na banalnym dziś (i niekiedy nierzetelnym) źródle wiedzy, tj. Wikipedii, taki też obraz rysuje się po zapoznawaniu się z treściami na http://joga-joga.pl/pl12/teoria_jogi (pobieżnie przejrzałem).
Jeżeli tak jest, to źle dla katolika.


Co do Manjackala, "prześwietliłem" go uczestnicząc w rekolekcjach, dyskutując z kapłanami na temat tego, co nauczał, i zapoznając się z obszerną krytyką "odnowy charyzmatycznej". Jedyne co można mu zarzucić z tego wszystkiego, to tolerowanie (nie popularyzowanie, nie negowanie) kontrowersyjnego zjawiska "spoczynku w Duchu Świętym". Nota bene jest to kapłan mający duże przywiązanie do tradycji. Niemniej w dyskusji o jodze nie jest istotne kim on jest, ważna jest treść jego artykułu.
W przypadku Glorii Polo etc. sytuacja jest kontrowersyjna i nie mieszam się w to, jak z każdymi objawieniami prywatnymi i osobistymi doświadczeniami działania Boga - można i nie trzeba w to wierzyć; istnieje u niektórych ludzi tendencja do zbytniego skupiania się na takich rzeczach i na cudach a nie na samym Bogu, wtedy lepiej nie szukać tego typu doświadczeń i historii. Z podobnego powodu w USA mamy zalew hipnotyzerów (świadomych tego faktu albo nie) którzy na masowych seansach wkręcają, że mają w sobie moc od Boga i na tym cierpią niesłusznie obecni ludzie, wszystkie protestanckie denominacje o charakterze pentekostalnym i katolicka Odnowa w Duchu Świętym.

Ten watykański dokument traktuje ogólnie o New Age ale odnosi się także do jogi i innych różnych praktyk zaczerpniętych ze Wschodu.

Pozdrawiam w Panu.


Śr kwi 14, 2010 15:44
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 12:25
Posty: 326
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego
Co na razie znalazłem:
Cytuj:
Oczywiście to wymaga odpowiedniej praktyki, która nie ma nic wspólnego z czysto fizycznym podejściem do Jogi. Niestety czytając wywiady na stronie głównej z ludźmi uchodzącymi za autorytety w dziedzinie jogi, osoby nauczające przyszłych nauczycieli jogi mam wrażenie ,że z jakiegoś powodu nic nie mówią o prawdziwym celu jogi, traktując ją często czysto fizycznie.

http://www.forum.joga-joga.pl/viewtopic ... 87&start=0

Wtedy nasze mówienie "ja tylko ćwiczę" nie ma wielkiego znaczenia. Analogicznie, wiara lub niewiara w Boga nie implikuje Jego istnienia bądź nieistnienia.

Wracając tylko na moment do o. Manjackala - jego artykuł przytoczyłem mając na względzie nie jego posługę a właśnie fakt, że wychował się w kulturze indyjskiej, więc tenże ma wysoką wartość. Pozostaje dalej odnaleźć głosy autorytetów z dziedziny jogi, czy istnieje 'odmiana' samych ćwiczeń.
Chyba, że chodzi o coś innego - wykonywanie ćwiczeń identycznych do ćwiczeń jogi, w celach czysto fizycznych; wtedy jest dylemat podobny jak z noszeniem pierścienia Atlantów tylko dla ozdoby.

Pozdrawiam w Panu.


Śr kwi 14, 2010 16:49
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego
Przeczytałem artykuł o. Manjackala. Nie przedstawia on dla mnie większej wartości gdyz opisuje fenomen jogi w sposób bardzo uproszczony. Argumenty, których używa są i banalne i dość naiwne.
To ze autor wychowywał sie w kulturze indyjskiej nie jest dla mnie żadnym argumentem. To tylko nam europejczykom wydaje sie ze jak ktoś jest Hindusem to koniecznie musi znać sie na jodze. Nic bardziej błędnego. Mam znajomych Hindusów, którzy o jodze nie maja zielonego pojęcia.
Z dwoma tezami autora artykulu moglbym jeszcze polemizowac. Stwierdza on bez zajakniecia, ze joga nie jest nauka, a niby dlaczego nie jest nauka?
Stwierdza tez, ze katolicy traca zaufanie do chrzescijanskiej duchowosci a szukaja czegos we wschodniej mistyce.
Ja wcale temu sie nie dziwie. Jesli katolicy nie znajduja tego w Kosciele to szukaja gdzie indziej, nierzadko znajduja to, niestety, w roznych wschodnich sektach.Tu jest tez wina Kosciola, ktory nie potrafi, nie umie ukazywac bogactwa swojej duchowej tradycji.
A jakie sa efekty? Jesli mowie ludziom o medytacji to zdecydowana wiekszosc kojarzy to przede wszystkim z hinduizmem czy buddyzmem ale nie z chrzescijanstwem.
Najwiekszy paradoks widze w tym ze buddysci, ludzie New Age, znaja np. pisma Mistrza Eckharta,znaja "Chmure niewiedzy", znaja tez Jana od Krzyza.

_________________
ksiądz


Śr kwi 14, 2010 20:49
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego
bramin napisał(a):
Zdarzaja sie opetania ludzi ktorzy praktykowali cos tam z jogi ale nie wierze w to ze jak ktos siedzi w lotosie albo zaklada nogi na szyje to zaraz diabel w niego wejdzie Sam praktykuje joge juz dlugi czas i ani ja sam ani moje otoczenie nie zauwazylo zebym mial jakies luzy pod sufitem.
Znam przypadki kiedy ludzie praktykujac joge "medytuja na guru", pracuja nad energia,spiewaja mantry na czesc hinduskich bostw, otwieraja czakry, uczestnicza w warsztatach kundalini a potem maja problem (opetanie,choroba psychiczna lub w najlepszym przypadku jakies skrzywienie osobowosci).



I jeżeli ktoś lubi siedzieć z nogami za uszami, niech nazywa swoje ćwiczenia jak chce i ćwiczy do woli. Nie to jest tu problemem.

Zgadzam się tu z Tobą Drogi Bracie w 100%.



Jest na ziemi np. Religia, która połączyła Chrześcijaństwo ze swoją tradycyjną `ciemną` religią. I o tego typu zagrożenia tu chodzi. Im to nie zaszkodzi podobnie, jak Hindusowi z konkretnych względów.


Natomiast zagrożenia konkretne dotyczą kultu ...
Zagrożenia np. bogini .... i innych.

Zagrożenia te są na tyle poważne, że osoby posiadające także Stały Ch... też mogą wymagać Posługi Egzorcysty.

I nie mieszajmy w to Buddystów, którzy są naszymi Braćmi w Wierze w Jednego BOGA.


Cz kwi 15, 2010 23:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego
frater napisał(a):
I nie mieszajmy w to Buddystów, którzy są naszymi Braćmi w Wierze w Jednego BOGA.


Dla sprostowania: Buddyści nie wierzą w coś/kogoś takiego jak Bóg, a już na pewno nie w Boga osobowego. Bogowie w buddyźmie istnieją, ale nie spełniają takich funkcji jak Bóg chrześcijański.

bramin napisał(a):
Znam przypadki kiedy ludzie praktykujac joge "medytuja na guru", pracuja nad energia,spiewaja mantry na czesc hinduskich bostw, otwieraja czakry, uczestnicza w warsztatach kundalini a potem maja problem (opetanie,choroba psychiczna lub w najlepszym przypadku jakies skrzywienie osobowosci).


Widocznie nie potrafili zrobić tego wszystkiego dobrze (swoją drogą, nie wiem, co jest takiego trudnego w otwieraniu czakry). Możesz praktykować jogę i bez tego, dla mnie np. byłaby wtedy pozbawiona sensu i ducha. Uważam, że jogę powinno się praktykować z konkretnego powodu, ponieważ łączy ona ciało i ducha. Jeśli nie włączysz w to ducha, to są to zwykle ćwiczenia, jakie wykonuje się np. na WF-ie.


Pt kwi 16, 2010 7:25
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego
Kod:
Dla sprostowania: Buddyści nie wierzą w coś/kogoś takiego jak Bóg, a już na pewno nie w Boga osobowego. Bogowie w buddyźmie istnieją, ale nie spełniają takich funkcji jak Bóg chrześcijański.



Nie jest moją intencją polemizowanie w sprawach oczywistych.

Przez niektórych Jan Paweł II uważany jest bodajże za piąte wcielenie Buddy. ;)

Dla Buddyzmu nadrzędną jest stan Nirvany, BÓG nie jest rozpatrywany na pierwszym planie. Buddyzm niesie sprzeczności i jest niedopuszczalny dla Chrześcijanina.


Pt kwi 16, 2010 9:46
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego
frater napisał(a):
Przez niektórych Jan Paweł II uważany jest bodajże za piąte wcielenie Buddy. ;)



Chyba piąte. Nie pamiętam dokładnie.


Pt kwi 16, 2010 9:59
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post Re: Homeopatia i joga – zagrożenia zniewolenia demonicznego
a.R.E.k.Nie zgadzam się.Nie są to takie same ćwiczenia jak na WF.Widziałem ludzi,którzy poprzez sport potrafili sobie wyrządzić szkodę,kiedyś spotkałem małżeństwo kaleków-byłych akrobatów cyrkowych.Istnieje coś takiego jak joga terapeutyczna,która pomaga np. w schorzeniach kręgosłupa i istnieją w Polsce też gabinety taką terapię stosujące.Ortodoksyjni neurochirurdzy przeczą możliwości przemieszczenia wysuniętego dokanałowo krążka międzykręgowego za pomocą zabiegów i ćwiczeń Jogini,rehabilitanci,specjaliści od medycyny manualnej twierdzą odwrotnie.
Poza joga terapeutyczną wspominaliśmy na forum o ćwiczeniach Pilatesa,które są uposzczonymi asanami dla białych.Zresztą wszystkie pozycje Europejczycy ćwiczą uproszczone poza osobami wyjątkowo sprawnymi.
Jest osiem stopni jogi:1-zakazy,2-nakazy,3-praca z ciałem,4-praca z oddechem,5-wycofanie zmysłów,6-koncentracja,7-kontemplacja,8-skupienie.
Przy piątym stopniu mogą się pojawić wątpliwości dla chrześcijanina,aczkolwiek niektóre ćwiczenia koncentracyjne są korzystne/chyba można bezpiecznie siedzieć i skupiać wzrok na zapalonej świecy-tak przynajmniej uważam/.
Nie znaczy,że jak ktoś nie praktykuje ostatnich stopni,to nie ma to sensu.Praktyka fizyczna i skupienie umysłu jest jak najbardziej pożyteczne dla ducha,dodam jeszcze ,że nie przeszkadza to wcale w duchowych praktykach chrzescijańskich,które dla nas są bardziej wskazane.

_________________
"Mówi głupi w sercu swoim-Nie ma Boga" Psalm 14


Wt kwi 20, 2010 13:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL