Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 9:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Figurki - zagrozenie ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post Re: Figurki - zagrozenie ?
wyrzucić jeszcze wielkanocne pisanki i palmy/temat na czasie/ bo też to pogańska symbolika.
Karol18.Młody człowieku,a pościsz Ty?Modlisz się więcej,rozważasz mekę Jezusa,na Droge Krzyzową chodzisz?Lepiej sie tym zajmij,a chińskie smoki w spokoju zostaw.

_________________
"Mówi głupi w sercu swoim-Nie ma Boga" Psalm 14


Śr mar 24, 2010 16:20
Zobacz profil
Post Re: Figurki - zagrozenie ?
http://wiadomosci.onet.pl/1604534,2678, ... skart.html
Tu jest o tym ile sa warte "zaklinania" czegokolwiek.


Śr mar 24, 2010 19:55

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post Re: Figurki - zagrozenie ?
Wydaje mi się, że figurki są dosyć brzydkie, z tego powodu może warto byłoby się ich pozbyć, bo raczej nie zachęcają do dobrego.

_________________
Poezjo, pod twoją obronę...
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska


[img]http://games.onego.ru/lastfm/ladysherlockian.png[/img]

Striving to better, oft we mar what's well.
William Shakespeare


Pn mar 29, 2010 10:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post Re: Figurki - zagrozenie ?
Tylko nie chodzi tu o kwestie estetyki - albo szeroko pojętego gustu - a o ew. możliwe oddziaływanie Złego za ich pośrednictwem.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt mar 30, 2010 12:02
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post Re: Figurki - zagrozenie ?
To wyrzućcie jeszcze rzeżbę Neptuna z gdańskiego rynku,bo to rzeżba pogańskiego bozka stojacego na jakimś smoku i na dodatek goły,do tego w reku trzyma jakieś widły,kto wie czy nie diabelskie? :badgrin:
Głupota mimo,że poświęcona,osiąga jak widać potworne rozmiary!!!

_________________
"Mówi głupi w sercu swoim-Nie ma Boga" Psalm 14


Wt mar 30, 2010 14:18
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post Re: Figurki - zagrozenie ?
ToMu napisał(a):
Tylko nie chodzi tu o kwestie estetyki - albo szeroko pojętego gustu - a o ew. możliwe oddziaływanie Złego za ich pośrednictwem.


Brzydota to też chyba jakieś zuo, no nie?

_________________
Poezjo, pod twoją obronę...
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska


[img]http://games.onego.ru/lastfm/ladysherlockian.png[/img]

Striving to better, oft we mar what's well.
William Shakespeare


Pt kwi 09, 2010 18:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 18:26
Posty: 80
Post Re: Figurki - zagrozenie ?
Figurki wyrzuć jak najszybciej. Podaję link gdzie ks. Edmund Szaniawski mówi o niebezpieczeństawch m.in. związanymi z takimi i podobnymi figurkami.
przeczytajcie:
http://ego-sum-qui-sum.bloog.pl/id,4193945,title,Pulapki-zasadzki-sidla-rozmowa-z-ks-Edmundem-Szaniawskim,index.html?ticaid=69f5e


Pt kwi 09, 2010 21:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 20, 2009 10:50
Posty: 131
Post Re: Figurki - zagrozenie ?
wg mnie przypisywanie przedmiotom materoalnym jakis nadprzyrodzonych zdolnosci, czy wlasciwowsci to zabobony i grzech. Na tyle jakiś przedmiot na Ciebie dziala, na ile zdaje ci sie, ze mze i ma taką moc.


Pt kwi 09, 2010 21:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 17:43
Posty: 11
Post Re: Figurki - zagrozenie ?
Na moje oko to te figurki przedstawiają buldożki francuskie lub mopsy czy raczej ich przodków.Z tego co wiem mini-molosy(grupa psów) istniały już dawno temu w starożytności i nie rozumiem co złego jest w figurkach psów? Interesuję się hodowlą zwierząt,kynologią także i nieraz czytałam historie ras.
http://www.molosy.pl/mops/historia_mops.htm
Mopsy i buldożki były przedstawiane jako figurki i na obrazach,były to psy cenne,rasowe...i gdzieś czytałam że podobizny mopsów miały przynosić szczęście czy coś takiego...
Ps.troszkę mnie rozbawiło porównanie do smoka :biggrin: ponieważ bardzo podoba się mi ta rasa psów,a z pewnością te figurki właśnie je przedstawiają :)


So kwi 10, 2010 15:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 14, 2010 22:09
Posty: 8
Post Re: Figurki - zagrozenie ?
Moim zdaniem lepiej wystrzegać się tego typu ozdób i figurek. Być może to dla niektórych nieprawdopodobne, ale one rzeczywiście mogą przyciągnąć złe duchy. Gdy byłam kiedyś na Mszy o uzdrowienie, ktoś dostał proroctwo, aby bezzwłocznie pozbył się jakiejś hinduskiej figurki(ostatnio bardzo popularne ozdoby), którą posiada w domu, gdyż jest ona wielkim zagrożeniem. Inna osoba dostała nakaz wyrzucenia jednego z pierścieni, który nosiła na palcu, jeszcze inna pozbycia się z domu wszelkich kadzidełek. Okazuje się, że również modne ostatnio ubrania z symbolem trupiej czaszki mogą być poważnym zagrożeniem. Odbiegając od tematu, także np. niewinne wróżby andrzejkowe, lub uprawianie tańców hinduskich dla pasji może przyciągnąć złe duchy. Co z tego, że Ty w to nie wierzysz - myślisz, że to ozodoba, że pasja, że zabawa - one wierzą i czekają, każdy jest ich potencjalną ofiarą.


Śr kwi 14, 2010 22:24
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 23, 2010 14:42
Posty: 695
Post Re: Figurki - zagrozenie ?
ludzie sami przypisuja zagrozenia figurkom.
złe duchy najpredzej i najpewniej glupota tytlko przyciaga ;)a nie rekodzielo.poza tym rownie dobrze mozna sie przyczepic wszytskiego co jest niekatolickie i niechrzescijanskie, bo tez moze na kogos sciagac zle duchy.a myslalam ze sredniowiecze bylo dawno temu;)

_________________
Lwy pożrą Chrześcijan... a Pogan zadepczą słonie...


Śr kwi 14, 2010 22:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Figurki - zagrozenie ?
Rzemieślnicy i złotnicy zrobili ich - niczym innym nie są, tylko tym, czym oni chcieli, aby byli.
(...)A ci ani wyglądem, ani siłą, nie dadzą się [z nimi] porównać. Stąd wcale nie należy mniemać, że są oni bogami, ani ich tak nazywać,
nie mogą bowiem ani karać, ani dobrze czynić ludziom. Gdy więc wiecie, że nie są bogami,
nie bójcie się ich!

(Ba 6:45, 62-64)

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Śr kwi 14, 2010 22:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 20, 2009 22:25
Posty: 65
Post Re: Figurki - zagrozenie ?
Uważaj żeby Cię nie pogryzły te pieski :P Takie zielone... Pewnie jadowite :D

_________________
"I don't need to fight
To prove I'm right
I don't need to be forgiven"


Śr lip 07, 2010 2:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 07, 2010 9:32
Posty: 1
Post Re: Figurki - zagrozenie ?
Mi te figurki przypominają tzw psy Fu ( psy Foo, psy Buddy, lwy chińskie), z tego co znalazłem wywodzą się z chińskiej mitologi. Twoje podobne są do tych TU. Trochę jest o nich na Wikipedi. Z tego co zrozumiałem, są umieszczane przed wejściem do budynku co według ich wierzeń ma chronić przed demonami, zapewniać szczęście etc (co oczywiście jest kompletną bzdurą). Wydaje się, że pełnią one funkcje amuletu, talizmanu, a to już ma pewne cechy okultyzmu.


Śr lip 07, 2010 10:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2010 11:21
Posty: 428
Post Re: Figurki - zagrozenie ?
ale w Pismie przeciez pisze ze nie mozna robic figurek...Bog zabronil
nie pamietam gdzie...


Śr lip 07, 2010 11:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL