Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 16:07



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Reinkarnacja, jak to z nia jest 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz maja 13, 2010 16:13
Posty: 10
Post Re: Reinkarnacja, jak to z nia jest
jerzyjerzy2:
W takim układzie Kościół musi być jeszcze bardziej zakłamany niż anioły, istoty stworzone przez Boga :X Istoty idealne...


Cz sie 12, 2010 19:58
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja, jak to z nia jest
To czym wobec tego są regresy? Czym są znajomosci starych jezyków, znak=jmosci miesjc i terenów, choc nigdy wczesniej sie tam nie było, nie zna się zadnego jezyka obcego?


Cz sie 12, 2010 20:11
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Reinkarnacja, jak to z nia jest
frater napisał(a):
Shamanka napisał(a):

frater napisał(a):
, a człowiek idzie do Nieba, albo piekła.


Podważ to co piszę.


Tu sie nie zgodzę. Bo dusza zbiera doswiadczenia. Nie pzona czym jest szczeście nie zaznawszy cierpienia. Po śmierci skafander idzie do piachu a dusza analizuje doswidczenia i wybiera kolejne. Po stosownym czasie wchodzi w kolejny skafander i zbiera kolejne doswiadczenia.


z konstrukcji człowieka wynika , że Dusza jest na Wzór BOGA

KKK 363 Pojęcie dusza często oznacza w Piśmie świętym życie ludzkie (Por. Mt 16, 25-26; J 15, 13. lub całą osobę ludzką (Por. Dz 2, 41). Oznacza także to wszystko, co w człowieku jest najbardziej wewnętrzne (Por. Mt 26, 38; J 12, 27) i najwartościowsze (Por. Mt 10, 28; 2 Mch 6, 30): to, co sprawia, że człowiek jest w sposób najbardziej szczególny obrazem Boga: "dusza" oznacza zasadę duchową w człowieku.

KKK 365 Jedność ciała i duszy jest tak głęboka, że można uważać duszę za "formę" ciała (Por. Sobór w Vienne (1312): DS 902); oznacza to, że dzięki duszy duchowej ciało utworzone z materii jest ciałem żywym i ludzkim; duch i materia w człowieku nie są dwiema połączonymi naturami, ale ich zjednoczenie tworzy jedną naturę.

KKK 366 Kościół naucza, że każda dusza duchowa jest bezpośrednio stworzona przez Boga (Por. Pius XII, enc. Humani generis: DS 3896; Paweł VI, Wyznanie wiarv Ludu Bożego, 8 ) nie jest ona "produktem" rodziców – i jest nieśmiertelna (Por. Sobór Laterański V (1513): DS 1440) nie ginie więc po jej oddzieleniu się od ciała w chwili śmierci i połączy się na nowo z ciałem w chwili ostatecznego zmartwychwstania.

Czyli ciało nasze między Sądem Szczegółowym (zaraz po śmierci), a Ostatecznym nie jest złączone z Duszą. Czyli my jesteśmy Duchami i w jednym Ciele nie może przebywać wiele Dusz, a przecież BÓG Stwarza właśnie Duszę ludzką na SWOJE Podobieństwo, gdyż ani BÓG OJCIEC, ani DUCH ŚWIĘTY nie mają ciał ludzkich, a są Podobni do nas.
Czyli każdy poczęty organizm ma w sobie tylko jedną Duszę (Podobną BOGU), i do jednego ciała (jak skafandra kosmonauty {cztery wymiary ziemskie} nie wejdzie wiele Dusz bo ciało, by tego nie wytrzymało – przykład ludzi opętanych demonicznie) /b]


Shamanka napisał(a):
Nie wiem jakie są dowody na istnienie nieba i piekłą, dla mnie piekło to po prostu brak obecnosci Boga.


Dokładnie tak jest, z tą różnicą że pustkę tą wypełnia demon z podwładnymi, którzy dręczą mieszkańców piekła i sami są dręczeni.

Shamanka napisał(a):
Wiem jednak, ze w regresach (samoistnych lub hipnotycznych) wiele osób przypomina sobie popzrednie wcielenia, zaczyna mówic innym językiem, lub nagle go rozumieć. Są przypadki osób, któe jako dzieci jeszcze twierdziły ze są kimś innym i potrafiły wiele powiedziec o poprzednim zyciu, co wiecej sprawdzono w niektórych przypadkach prawdomównosć tych osób. A wiadomo było, ze np dziecko z indyskiej wioski, nie umiejące pisać i czytać nie bedzie znało zyciorysu kogos z drugiego końca świata. A takie przypadki były udokumentowane.

Ja sama jestem równie mocno przekonana w parwdziwość reinkarnacji i wierzę w nia, jak Ty w niebo i piekło. Ale to nasze odmienne doswiadczenia, każde czegoś nas uczy. A byc moze i tak oboje sie mylimy, lub tylko jedno z nas.

Dla mnie ważne jest by żyć zgodnie z zasadami prawa i poszanowaniem drugiej istoty. To jest ważne :)

Pozdraiwam


[b] Oprzyjmy się zatem na ponad dwóch tysiącach przebadanych świadków śmierci klinicznej, gdzie wszystkie osoby stwierdzają , że życie ziemskie kończy się ... (dojdziemy do tego)

Pominiemy w tych przykładach tych którzy doświadczają tylko piekła (by nie straszyć ludzi chcących rozwijać się w Miłości), ale jeżeli będzie potrzeba to i takie relacje obejrzymy

czyli na początek trzy źródła z bezpośrednich relacji z kontaktu z Tamtym Światem, ale źródeł jest znacznie więcej, jak choćby @jerzyjerzy2, czy Bł. Ks. Popiełuszko


1.
http://gloriapolo.neuevangelisierung.or ... isch01.pdf

lub mp3

http://gloriapolo.neuevangelisierung.or ... niopl.html


2.
http://www.opoka.tv/video/filmy/przebly ... p_558.html


3.
http://video.google.com/videoplay?docid ... 207786382#


Do wszystkiego dojdziemy. Najpierw zapoznajcie się z źródłami.


Cz sie 12, 2010 20:19
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja, jak to z nia jest
Nie pzrekonales mnie bo ja taka jestem, ze wierze w to co widze i czuje :)

Ale dzięki.


Cz sie 12, 2010 20:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Reinkarnacja, jak to z nia jest
Kamala napisał(a):
To ogloszenie? Czy temat do dyskusji?
Mamy z toba dyskutowac czy sensowna jest twoja wiara w reinkarnacje?

Juz sa przynajmniej 2 tematy o reinkarnacji:
viewtopic.php?f=27&t=25395
viewtopic.php?f=46&t=21229


Dokładam kolejne:
Reinkarnacja, jaki ma sens?
viewtopic.php?f=6&t=15151

czy wiara w reinkarnację jest sprzeczna z nauka Kościoła
viewtopic.php?f=51&t=775

Dowody na NIEistnienie reinkarnacji
viewtopic.php?f=27&t=17907

_________________
Piotr Milewski


Cz sie 12, 2010 20:37
Zobacz profil WWW
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Reinkarnacja, jak to z nia jest
Dlatego proszę Cię byś obejrzała źródła, które w miarę potrzeb poszerzymy.

Potem wspólnie przeanalizujemy ich treść. W międzyczasie Ty podasz swoje przykłady.

@jumik
Jak chcesz możesz cały wątek przenieść, gdzie tylko pragniesz. Dziękuję za źródła dodatkowe.


Cz sie 12, 2010 20:38
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja, jak to z nia jest
Ok, mnie i tak nie pzrekonaja te źródła, bo juz je kiedyś czytałam i widziałąm.


Cz sie 12, 2010 20:43
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Reinkarnacja, jak to z nia jest
Czyli rozumiem, że jutro je wspólnie analizujemy. Czekam naturalnie na Twoje źródła - je także przeanalizujemy.


Cz sie 12, 2010 20:49
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja, jak to z nia jest
Masz kolejne po tym co juz podałam wyzej http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,tit ... caid=6ab15


Cz sie 12, 2010 20:59
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Reinkarnacja, jak to z nia jest
Czyli podaj jeszcze jedno i jutro analizujemy trzy Twoje źródła i trzy moje, jak będzie mało szukamy po kolejne trzy źródła i tak do końcowej argumentacji opartej na dowodach, a nie domniemaniach :)


Cz sie 12, 2010 21:04
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja, jak to z nia jest
A widzisz w tym sens. Bo dla mnie dowodem jest to co widzialam. A widziałam elelemnty popzrednich wcielen. I dla mnie to jest dowód.


Cz sie 12, 2010 21:12
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Reinkarnacja, jak to z nia jest
Interesuje mnie to co widziałaś i w jaki sposób.

Jak będzie trzeba będę też U...


Cz sie 12, 2010 21:21
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Reinkarnacja, jak to z nia jest
To zdanie kieruje nie do ciebie a do nich ... , jak będzie możliwość to będę was wiązał i posyłał w konkretne miejsce. (to jest informacja dla popleczników demona , gdyz on ma ograniczone `pole` postrzegania i jest tchórzemi)




@Shamanka

Podaj trzecie źródło byśmy mogli dzisiaj je analizować. Może to być np. opisane Twoje bezpośrednie doświadczenie.


Ostatnio edytowano Pt sie 13, 2010 6:50 przez frater, łącznie edytowano 1 raz



Pt sie 13, 2010 6:21
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja, jak to z nia jest
Regres, jedno z poprzednich wcieleń, pokazuje na tyle duzy fragment życia, ze teraz rozumeiem pewne moje niechęci w tym i kilku innych wcieleniach. Nie będę opisywała szczegółowo ale generalnie regresy wiele wyjaśniają z sytuacji jakie mi się w życiu przydażyły.

Cytuj:
jak będzie potrzeba będę was wiązał i posyłał w konkretne miejsce. (to jest informacja dla popleczników demona , gdyz on ma ograniczone `pole` postrzegania i jest tchórzemi)

Nie podoba mi sie to zdanie, mozesz je wyjaśnić? Wiesz, ze wiązanie i zamykanie jest elementem tzw czarnej magii? I jak ocenisz, kto jest poplecznikiem demona? Bo jeśli miarą tego jest inne wyznanie i inna droga rozwoju i powrotu do Boga, to wybacz, ale zakrawa to na metody i podejście Inkwizycyjne.


Pt sie 13, 2010 6:50
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Reinkarnacja, jak to z nia jest
Ja Posługuję w Kościele Katolickim m. in. Charyzmatami Uwalniania (także demonicznego) i Uzdrawiania (czynienia Cudów). To zdanie skierowałem do `tego z ogonem` i jego podwładnych, oni mnie znają i bardzo się boją Mego PANA BOGA TRÓJJEDYNEGO, jak także mnie sługę BOGA OJCA.

Jestem Pokryty non-stop KRWIĄ CHRYSTUSA i nie działa na nie żadna magia, próżne wysiłki.


Pt sie 13, 2010 6:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL